Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lacafaca


lacafaca
őstag

hallelujah :DDD
kíváncsian várom, hogy mennyivel fogja ez fel(vagy le)értékelni a készülékeket a használtpiacon...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#2) Rickazoid válasza lacafaca (#1) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mivel minden telefont érint kivétel nélkül, semmi változás nem lesz emiatt. Az új modellek esetleg lejjebb nyomhatják kicsit az árakat.
Viszont úgy látom ezúttal lehet megpróbálják elkerülni a frissítések által esetlegesen okozható hibákat a modellenként eltérő frissítésindítással. Ami mondjuk nem hülyeség, ha nem kezdenek itt is hónapokat csúszni a gyártók, bár egy idő után, ahogy kiszélesedik a termékpaletta, ez úgyis elkerülhetetlen lesz.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3) Воланд


Воланд
titán

"ám egyelőre ismeretlen okok miatt az internet megosztás továbbra is hiányzik a repertoárból"

First up is Internet Sharing, which you might know better as “tethering”. Starting today our hardware partners and mobile operators have the option to let you use your phone as a Wi-Fi hotspot so you can stay connected anywhere there’s a data connection. [link]

"Egyelőre nem tudni, hogy első körben mely modellekre érhető el az új firmware"

WP7-es topicok alapján a bétás, kiszivárgott rtm-esek kapják meg első körben. Na meg azok akik rángatják a hálózati kábelt. :DDD

[ Módosította: Pompi ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Az Omnia7-re még mindig trükközve de felmegy:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5) tdd587


tdd587
őstag

Azt hittem ez már az összefoglaló cikk lesz, hogy mi változott... hmmm.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#6) lacafaca válasza Rickazoid (#2) üzenetére


lacafaca
őstag

azért azt lássuk be, hogy nem volt túl vonzó a wp7 mint oprendszer..ezért elég mélyrepülésben voltak a készülékek. ha ez a mangó végre tényleg perfektté teszi a vasakat, azért felértékelődhetnek...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7) fffeco


fffeco
tag

A mangoval meg gyorsabb lett a telefon, nem kell hozza erősebb vas. Boldog *:D

(#8) gaben88 válasza tdd587 (#5) üzenetére


gaben88
őstag

Itt vannak a változások: [link]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#9) Blyan válasza Rickazoid (#2) üzenetére


Blyan
félisten

szerintem meg egy időre valamelyest emelkedni fog az ára, az ok egyszerű:
WP7.5, az új készülékek még elérhetetlenek, ha lesznek is drágán, és a kereslet pedig nőtt (topikokban jól látszik).
Az utolsó utáni bolti készletek árai is emelkedtek.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#10) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért a beta alatt tökéletesen működő magyar szótárt sikeresen kihagyták a hivatalos mangoból.. :W

Everybody lies.

(#11) oO7 válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


oO7
őstag

elslattyogsz a szervizbe és adnak neked magyar firmwaret... menüvel, szótárral meg egy turulmadárral

(#12) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Fuckyeah :DDD

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#13) Alwares


Alwares
aktív tag

Jelenleg szinte mindegyik szolgáltató készüléke frissíthető, kivéve bizonyos operátoroknál az Omnia 7.

(#14) D@niel válasza Alwares (#13) üzenetére


D@niel
addikt

T-s omnia7-el what's up?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#15) Oppenheimer válasza oO7 (#11) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"meg egy turulmadárral"

lol ;] :C

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#16) vigipeer válasza D@niel (#14) üzenetére


vigipeer
csendes tag

Nekem azonnal feltette a Zune, elsőnek egy kisebb frissítést, újraindította magát és a telefonom kiírta, h itt a Mango, majd a frissítést automatikusan feltette azt is.
Nem a netes-kihúzós-időzítéses módszerrel, hanem simán kidobta.

Eddig nagyon tetszik, gyorsult is, ami fura, h eltűnt a samsung apps, valamint a hófehér X-box live szokatlan.
Az integrált facebook és MSN chat baromi jól működik, ami probléma, h az MSN csak azzal a fiókkal működik, amelyik a fő live accountod, ha másodlagos, akkor nem fognak megjelenni a chatban az ismerőseid.
Ami még nem tetszik, h IE-ben fektetett módban ottmarad a címsor, ami ugye régebben eltűnt.
Valamint, ha valaki tudja, h lehet kivenni az applist részen az ABC megjelenítését, megköszönném. :)

Ami hiányzik az egyik videón látott szürke csempe szín.

http://vigipeer.wordpress.com/

(#17) oO7 válasza vigipeer (#16) üzenetére


oO7
őstag

az ABC -s ikonok akkor jelennek meg ha 50+ alkalmazásod van (azthiszem)... a szürke csempeszín pedig csak a Fujitsu telefonokon érhető el (ha egyáltalán ott tényleg elérhető)... az nem alap szín, de a gyártónak és a szolgáltatónak is van lehetősége, hogy egy-egy saját színsémával bővítsék az alap palettát...

(#18) vigipeer válasza oO7 (#17) üzenetére


vigipeer
csendes tag

Köszönöm. :R
46db van, akkor megszokom az ABC-t és a szürke hiányát is.

http://vigipeer.wordpress.com/

(#19) fffeco válasza vigipeer (#16) üzenetére


fffeco
tag

ja új csempe szinek nincsennek, nekem tethering sincs és magyar szótár :/
de amúgy minden patent

(#20) oO7 válasza oO7 (#17) üzenetére


oO7
őstag

hmmm... én 41 appot számoltam magamnál, de én még nem találkoztam ezzel az ABC-s cuccal (meg is lepődtem, amikor valakinél láttam)... nem tudom, hogy akkor mi a határ vagy mitől függ, hogy mutatja e... kettőnk között ilyen "kerek szám" csak a 45 van... de az is lehet hogy olyasmi van hogy ugyanazzal a betűvel hány app kezdődik (hogy mi az a határ ami után elkezd csoportosítani)...

(#21) Oppenheimer válasza oO7 (#20) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Egyébként 45 az a szám, tapasztalatból mondom. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#22) janos68


janos68
aktív tag

2011.-ben egy telefon frissítéshez számítógép kell? Na az nem semmi. Ha nincs, akkor vegyek egyet? Vagy álljak sorban a szolgáltatónál? De gáz. :(

(#23) Pantal válasza janos68 (#22) üzenetére


Pantal
senior tag

Kíváncsi vagyok, ki az, akinek okostelefonja van, de nincs mellette egy pc-je. Az nem probléma, hogy aktív internetkapcsolat kell hozzá? OMG..

[ Szerkesztve ]

(#24) Rickazoid válasza janos68 (#22) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ha nincs, akkor nem 2011-ben élsz. Én inkább azt kérdezném, hogy 2011-ben egy frissítéshez Windows kell? De mivel a Microsoft-ról beszélünk, nem a Google-ről, így a kérdés itt megválaszolja önmagát. Sőt, esetedben is (a MS szemszögéből): Mi az, hogy nem használsz Windows-t futtató PC-t?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#25) Lall válasza oO7 (#11) üzenetére


Lall
veterán

Miért kéne egy beígért dologért (szótár) a szervizbe slattyognom. A betaban benne volt, azt ígérték jön. Nem jött. Kapják be! :) Különben is, gyalog messze van Németország.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#26) oO7 válasza Rickazoid (#24) üzenetére


oO7
őstag

isteni szerencse, hogy van OSX-re is Windows Phone Connector...

(#25) Lalll: szerintem egy próbát mindenképpen megérne (akár telefonon felhívni) a magyar márkaszerviz vagy a szolgáltató valamelyik nagy telephelyén megkérdezni...

amúgy igen, én is hiányolom de úgytűnik ez most így sikerült... nem teljesen értem én sem, hogy miért nem kaptuk meg végülis a magyar szótárat...

[ Szerkesztve ]

(#27) Воланд válasza janos68 (#22) üzenetére


Воланд
titán

lol, ez a legtobb amit tudsz? Azt mar meg sem kerdezem, hogy a zeneket, filmeket hogyan masolnal fel egy okostelefonra. Nem, nem csak wp7-re.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) Karma válasza Воланд (#27) üzenetére


Karma
félisten

Streameli a Zune-ból meg SkyDrive-ból ;]

Lalll & Oppenheimer: Zune-ba miért kéne felrakni, hiszen ott van a zeneboltban minden, mi szem-száj-fülnek ingere.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#29) Lall válasza Karma (#28) üzenetére


Lall
veterán

És a SkyDrive-ba Bill Gates dobja be őket? ;]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#30) Oppenheimer válasza Karma (#28) üzenetére


Oppenheimer
veterán

És oda ki rakja fel neki és hogyan? :Y ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#31) Воланд válasza Karma (#28) üzenetére


Воланд
titán

Varjal, mert akkor meg az lesz a problema, hogy mi az, hogy mobilnet kell. :D

A zune zenebolt meg ovon aluli, te is tudod, hogy nem elerheto magyar liveid-vel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) janos68


janos68
aktív tag

Amit írtam, az természetesen nem csak a wp7 frissítésre vonatkozik. A zene, a film, azmost más tészta. Számomra elfogadhatatlan, hogy egy ilyen procedúra, nem a "telefonon megbökök egy-két ikont, és frissül" egyszerűségű.

(#33) Lall válasza Воланд (#31) üzenetére


Lall
veterán

Pedig Jánosunk a free WiFi + Meki kombóval egész nap töltögethetne ha elérhető lenne! :)

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#34) Valentino K. válasza janos68 (#22) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Egyrészt backup készül a frissítés előtti állapotról :U
Másrészt nem nagyon örülnél neki, ha épp megszakadna a frissítés, mert tegyük fel elmegy a HSDPA hálózat egy pillanatra. ;)
Sőt, így az MS is be van biztosítva s kevesebb lehet az ügyfélpanasz.
Trollkodni persze könnyű

[ Szerkesztve ]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#35) janos68 válasza Valentino K. (#34) üzenetére


janos68
aktív tag

Őszintén elszomorít, hogy amikor valaki nem üveges szemmel bólogat, hanem -jogosan, vagy jogtalanul- megkritizálja a rendszert, az egyből trollkodik (mekkora egy idióta szó ez).
Egy egyszerű felhasználó kezdjen el szarakodni, egy ilyen cseppet sem egyszerű művelettel, mint ez a frissítés, amit ráadásul el is cseszhet. Valahogyan nincs kedvem rakétákat lövöldözni örömömben.

(#36) Karma válasza janos68 (#35) üzenetére


Karma
félisten

Izé, az a vicc, hogy nem kell a felhasználó ahhoz, hogy zátonyra fusson a frissítés. Inarus FB falán láttam először, és úgy látom nincs egyedül a boldogsággal.

“All nothings are not equal.”

(#37) janos68 válasza Karma (#36) üzenetére


janos68
aktív tag

Fasza.
Az is gond, hogy sokan a fórumokon a saját tudásukat veszik alapmércének, és lelámáznak mindenkit, aki nem keni annyira a témát mint ők. Csak ez az "elit" réteg a felhasználok kb. 5-10%-a (lehet még kevesebb is). A többi meg azt szeretné, ha pikk-pakk már menne is az új cucc a mobiljukon.
Persze lehet mondani, hogy nem kötelező a software tuning.

(#38) Pantal válasza janos68 (#37) üzenetére


Pantal
senior tag

Tényleg bonyolult rádugni az USB-re a telefont, és rányomni, hogy frissítés. Ne keverjük már az Androiddal a WP7-et.

(#39) Sequoyah


Sequoyah
tag

Üzenetírásnál a magyar szótárat hogy lehet beállítani a predektív szövegbevitelhez? Nem dob ki írásnál egyetlen szót se, csak amit magam mentettem el:S

(#40) Karma válasza Sequoyah (#39) üzenetére


Karma
félisten

Sehogy, az a végleges Mangóból kipusztult. Legalábbis eddig ezt a választ találtam a fórumban.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#41) Sequoyah válasza Karma (#40) üzenetére


Sequoyah
tag

Fasza, arról volt szó hogy ez benne lesz, csak a menü nyelve nem lesz magyar:S

(#42) rankesz válasza Pantal (#38) üzenetére


rankesz
veterán

NE kezdjük már a flémet!
Normális nem dzsunka androidos telót ugyan így lehet frissíteni!
Sőt, hallottál már az OTA frissítésről?

(#43) vigipeer


vigipeer
csendes tag

Uzenet kuldojenek a nevet es uzenetet felolvaso mod is jo. :)
Billentyuzetnel megjelent a kiosztas valtoztato gomb, igy lehet qwertz is.
A bing kereso is eleg jo lett, de a helykozeli dolgoknal nem ir ki semmit, de a fenykepezos kereso eddig mindent felismert (angol konyvek, dvdk). :)

http://vigipeer.wordpress.com/

(#44) Oppenheimer válasza janos68 (#35) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hát te h#lye vagy! Már bocsi.. Abból áll a frissítés, hogy rádugod a telefont az usbre, megnyílik magától a zune, és pofádba nyom egy értesítést, hogy lehet telepíteni a frissítést. Nem ismerek olyan buta embert akin ez ki fogna. De mivel szerinted ez "egy ilyen cseppet sem egyszerű művelet" és "szarakodással" jár, ezért azt hiszem megtaláltam az elsőt. Azért vagy troll mert olyan dolgokról állítasz badarságokat, amikről fogalmad sincs.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45) vigipeer


vigipeer
csendes tag

Fejezzetek be, kerlek

Samsungosok pedig toltsek le a Photo Studiot, panorama fotokat lehet loni. :)

http://vigipeer.wordpress.com/

(#46) Rickazoid válasza janos68 (#32) üzenetére


Rickazoid
addikt

Használj Androidot, ott ilyen egyszerű (csak az OTA frissítés általában később érkezik). iOS-ről nem tudok nyilatkozni, de gondolom ott is így megy.

(#34) Valentino K.: mert a frissítés nem úgy megy, hogy letölti a frissítőcsomagot, majd frissít. Ennyit illene tudni, a net megszakadásával csak újra kell kezdeni a letöltést, ha az kész, ha van net, ha nincs, a telefon frissíthető. A biztonsági mentés hiánya tényleg hiba, régóta hiányzik az OTA biztonsági mentés lehetősége, nem értem ezt miért nem csinálja meg senki.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#47) Karma válasza Rickazoid (#46) üzenetére


Karma
félisten

iOS-en jelenleg a WP7-hez hasonló "dugd be a kábelt és a pofádba ugrik hogy frissítés van" elv megy, az iOS5-től kezdve meg lesz OTA frissítés is.

Annyi különbség van, hogy nincs több hetes operátorsegg-nyalás, utána két hét "scheduling", hanem amikor azt mondják hogy kinn az update akkor azonnal, mindenkinek, minden szolgáltatónál és színben ott a frissítés.

És még kábelt se kell húzkodni hozzá.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#48) Pantal válasza rankesz (#42) üzenetére


Pantal
senior tag

Nyilván ő nem a rendes Androidos frissítésre gondolt, hanem a rom-olásról, mivel úgy be van tőle tojva. Kicsit olvasd el az előzményeket is...
És köszönöm szépen, tudom mi az az OTA frissítés! De jobban bízok a kábeles megoldásban, amúgy sem WiFiről, vagy mobilnetről fogom frissíteni a telefonomat utazás közben/suliban/munkahelyen, azt hiszem, ennyire nem lehet sürgős a dolog, ráér, míg hazaérek. :R

(#49) nicu71


nicu71
addikt

ez legyen élete legnagyobb problémája...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#50) janos68 válasza Pantal (#48) üzenetére


janos68
aktív tag

Úgy látom az előzményt te sem olvastad el, csak egyből ugrottál a hozzászólásomra. Semmiféle "rom-olásra" nem utaltam. A gyári, eredeti frissitésre írtam, hogy lehetne ennél rugalmasabb is.
Persze az ortodox, "rádugom a gépre" módszernek is vannak hívei, de ha megkérdeznék az embereket melyiket válassza, szerintem a túlnyomó többség a "megbökök egy ikont a telómon és kész" módaszert választaná.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.