Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na most már tényleg elmegy a Google a p*csába... Sorra jönnek ki a kisebb cégek is a frissítésekkel, Nexusra meg még mindig semmi. Kezdem nagyon ferde szemmel nézni az egészet, hányni tudnék ettől az "új szoftver kell? vegyé' új vasat is paraszt!" hozzáállástól...

[ Szerkesztve ]

(#2) Graphics válasza kolosanyi (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A fogyasztói üzletmodell :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Cyberpunk válasza kolosanyi (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja +1 a nagy gyártók meg ülnek a babérjukon. Gondolok itt a kedves Samsungra főleg. :W

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4) Graphics válasza Cyberpunk (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet ezzel fognak a kicsik/ ZTE/Huawei/Archos és társai/ kaszálni, mert jobb támogatást fognak adni szoftver oldalról, mint a nagyok :D,

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) errorcode06 válasza kolosanyi (#1) üzenetére


errorcode06
őstag

Ez igazán sz*rügy :)

Én elvagyok a 2.3.4-el...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#6) Graphics válasza kolosanyi (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Cyberpunk válasza errorcode06 (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én nem igazán a 2.3.6-al. "Csúcs" készülék elavult rendszerrel. Jó mi? Igaz lesz rá, de áprilist csiripelnek a madarak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) errorcode06 válasza Cyberpunk (#7) üzenetére


errorcode06
őstag

Április? Vicc hogy egy 600dolcsis géppel ennyire foglalkoznak...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#9) kapeti07 válasza kolosanyi (#1) üzenetére


kapeti07
senior tag

Nem veszítettél sokat, szerintem a 2.3.4 gyorsabb mint az ICS 4.0 és nem zabál annyi memóriát. Nexus S-re már kijött, de most inkább nézek valami jobb és használhatóbb főzött ROM-ot helyette ;]

Xbox: kapeti

(#10) hunter84


hunter84
aktív tag

Azért eléggé felháborító, hogy egy 2011. májusában bejelentett, majd októberben meg is jelent OS-t (ICS) ennyi ideig tart eljuttatni a készülékekre.

Gondolom a gyártók már nyáron megkapták, így mondja meg valaki, hogy mi a retkes sz.r tart ennyi ideig?!

(#11) Robertoq


Robertoq
őstag

Mennyire nyúlnak bele a gyári ICS-be? Azt gyanítom, hogy a "kicsiknek" nincs pénzük, idejük mélyen belenyúlni (tw, sense...) emiatt kevesebb meló megcsinálni a frissítést. Plusz nem tesznek még rá egy lapáttal, hogy visszatartják szándékosan üzleti okokból.

(#12) Cyberpunk válasza hunter84 (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az üzleti érdek. Hogy vegyék az új készülékeket. Ez még egy kategóriában elmehet, de egy 100k+os készüléknél már, hogy is mondjam enyhén gáz. És felháborító. Így lehet potenciális vásárlót veszteni. Mert ha így bánnak velem, akkor nem tőlük veszem a következő készülékem. Csak az a problem, hogy Android-nál hova. Sony? Jó, de azok nem csúcs készülékek. Ez a rákfenéje az Android platformnak a frissítési mizéria.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Graphics válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah, ezért van ott az iOS, vagy a WP, ott más ciklusban jönnek a frissítések

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) hallerlaller válasza kolosanyi (#1) üzenetére


hallerlaller
addikt

4.0.3-at kapott az archos, az nexus s-re már van december óta. :U Nekünk meg 4.0.5 fog jönni ebben a hónapban.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#15) tdk.112 válasza hallerlaller (#14) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Remélem nem lövöm le a poént, de Nexus S-re a 4.0.3-at felfüggesztették...

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#16) kungzi


kungzi
veterán

Galaxy S2-re meg a 3. időpont volt tegnap. Kikerult a a Samsung weboldalara, hogy holnap jön az ics frissítés, ma meg leszedtek és twitteren azt mondták nem jó a dátum. Elég felháborító

[ Szerkesztve ]

(#17) montyx válasza tdk.112 (#15) üzenetére


montyx
aktív tag

Nekem azóta fent van, és egy-két apróságot leszámítva baromi jól megy! Nagyon bírom az ICSt.

Aláírás

(#18) scapegt


scapegt
senior tag

Fel is raktam az ICS-t a tabira és szuperül megy :)
Már csak azt kéne megtanulnom a 4. androidos készülékemnél, hogy mit kell beállítanom ahhoz, hogy reset után visszapakolja az appokat marketről...erre még nem jöttem rá ami elég röhejes...pedig mindent beállítottam és most rakhatom fel újra az összes appot... :W :W

(#19) Graphics válasza scapegt (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"reset után visszapakolja az appokat marketről..."

Szerintem ilyen opció nincs, esetleg még mielőtt feltetted volna a 4.0-át előtte kellett volna AppMonster segítségével lementegetni a programjaid, majd az új rendszeren ezzel visszahozni őket, egyesével. Illetve a pro verzió esetén egyszerre visszatelepít mindent, de biztos van más program is, akár ingyenes.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Cyberpunk válasza Graphics (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A Google account-on vissza lehet pakolgatni. Csak felmegy a Market-re my app.s vagy mi és már pakolhatja is vissza. Persze csak azt ami Market-ről származik.
De léteznek backup programok is ilyen a Titanium backup például.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) Graphics válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R Áhá, na ezt az opciót még nem próbáltam, mármint a Google-st, de majd élek vele :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) hallerlaller válasza tdk.112 (#15) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ez itt off, nem elég ha a Nexus topikban sírtok, miért kell minden topikot összerondítani?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#23) scapegt válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


scapegt
senior tag

Hiába léptem be Marketre, nem rakott fel egyet sem a régiek közül csak azokat mutatta amik egyébként sem voltak a tabon :((( rengeteg kínlódás árán sikerült egyszer egy HTC-n megcsinálni, reset után tényleg visszadobott jópár appot, de azóta sem tudom produkálni. Úgy sikerült annál, hogy úgy léptem Marketre be csak és kizárólag, hogy ment a szinkronizálás. Itt nem segített semmi, reset előtt mindent megnéztem, szinkronizáltam, stb., erre fel semmi nincs rajta :W

Ettől függetlenül jó az ICS, gyorsabb mint volt, ha lesz időm, nyomogatom, remélem nem túl bugos :)

(#24) Cyberpunk válasza scapegt (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát én amikkor készüléket váltottam (már kétszer is Android esetében), mindig ment ez a dolog. Szóval nem vágom mi lehetett ott a probléma.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) Robertoq válasza scapegt (#23) üzenetére


Robertoq
őstag

Mikor átváltottam S1ről S2-re akkor csinált olyat, hogy amint létrehoztam a googel accountot leszedte az összes korábban telepített appot, azt hiszem a device id változást észlelhette.

[ Szerkesztve ]

(#26) tdk.112 válasza hallerlaller (#22) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Azért, mert ez már röhejes! Megveszi az ember a Nexus S-t, abban reménykedve, hogy majd így ő kapja meg elsőnek a frissítést, ami ha tegyük fel nem is hibátlan, de nagyon rövid időn belül orvosolják a hibát. Hát a nagy f*szt... :(((

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#27) hallerlaller válasza tdk.112 (#26) üzenetére


hallerlaller
addikt

De mi, most nekem nem jött meg az otád?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#28) hallerlaller válasza tdk.112 (#26) üzenetére


hallerlaller
addikt

Letöltöd a google hivatalos oldaláról: http://android.clients.google.com/packages/ota/google_crespo/VQ8PQk_V.zip a 'crespo' az a Nexus S GSM neve, átnevezed update.zip-re (de nem is feltétlen szükséges), átmásolod a belső memóriára, kikapcsolod, majd hangerőfel+power gomb amíg meg nem jelenik a bootloader, ott kiválasztod a recovery-t, majd mikor látod a háromszöget és a nyilacskát akkor power gomb+hangerő fel és előjön egy menü. Na abban lesz egy olyan h:"apply update from /sdcard" na ott kiválasztod az update.zip-et vagy amit letöltöttél(ha nem nevezted át). Ha végzett akkor "reboot system now"

Ehhez sem rootolni, sem bootloadert nyitni, sem egyedi recoveryt nem kell felrakni.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#29) kolosanyi válasza Graphics (#4) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát ha tényleg így lesz, akkor átpártolok hozzájuk...

(#5) errorcode06
Nexus S-re is a gyári 2.3.6 a legjobb ROM, hiába van kint egy rakás főzelék. Valami baja szinte mindnek van, kevés az olyan, még a GB alapúak közül is, ami teljesen hibátlan.

(#6) Duliee
Próbáltam, nem jött be. Most épp egy főzött ICS-sel kísérletezek, nem rossz, de ez se 100%-os (lehet, hogy nekem túl nagyok az elvárásaim).

(#9) kapeti07
Az a vicc, hogy a stock ICS ROM-nak bazi gyorsnak kéne lennie a GPU renderelés miatt. Ehelyett a böngésző annyira gyorsan renderel, hogy van amikor meg se jeleníti az oldalt, a menüben való mászkálás meg gyorsabb, ha kikapcsolom a 2D támogatást. Nem tudom mit csinált a gugli, de valami nagyon nem ok...

(#14) hallerlaller
Ahogy lentebb is írták, sajnos a 4.0.3 visszavonásra került, persze én is felraktam manuálisan, de ha egyszer sz@r... :( Remélem a 4.0.5 tényleg kijön ebben a hónapban, mert azóta semmi kommunikáció nem volt ezzel kapcsolatban, meg azt is, hogy javítja az idegesítő hibákat. Egyébként igazad van lentebb, tényleg bocs mindenkitől, hogy itt rinyálok, de nem véletlenül vettem referenciakészüléket. Szerintem nagyon is jogos a tulajok felháborodása, persze nem kell szétoffolni ezzel minden topikot. Nem is fogok többet egy szót se ejteni erről.

(#30) domperke válasza Graphics (#2) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

+1 pont ezt akartam írni :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#31) tdk.112 válasza hallerlaller (#27) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Na menj a p.csába. :))

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#32) vicze válasza scapegt (#23) üzenetére


vicze
félisten

Be van nyomva (angolul írom, a magyart nem tudom) Privacy -> Back up my settings és Automatic restore ?
Ezek kellenek, hogy menjen a visszaállítás, illetve még fontos, hogy Az előző eszközön ez be kell állítva legyen különben nincs mit visszaállítani. A restore akkor történik, mikor van az első indítás és a setup. Ott mindenképp hálózathoz kell csatlakozni meg kell adni a google fiókot, kapcsolódni kell és akkor megkérdezni, hogy visszaállítsa-e a beállításokat.
Ezután max. pár percre elkezdenek lefele jönni az appok, háttérkép, csengőhang, stb, minden szépen visszaáll. (Wi-fi és BT beállítások nem. :( )
Ha bármit kihagysz a fentiekből nem működik. :(

(#33) schawo


schawo
titán

Hip-hip hurrá, még nem is néztem, holnap gyorsan feltolom a fagyit, mielőtt megolvad :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) hallerlaller válasza tdk.112 (#31) üzenetére


hallerlaller
addikt

ezekszerint nem :DDD

de nemértem mit rinyáltok, archoséknak ugylátszik nem szóltak hogy ez a 4.0.3 egy fos hogy ezt adják ki, naugye :)

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#35) scapegt válasza vicze (#32) üzenetére


scapegt
senior tag

Termeszetesen be volt allitva minden de reset utan nem kert google accot. utana belottem de semmi...IJ...

(#36) vicze válasza scapegt (#35) üzenetére


vicze
félisten

Igen, ha a setup wizardnál nem kéri be google accot, akkor már esélytelen, és nem fog semmit csinálni. :(
Annyi történik, hogy akkor az új eszköz beállításait sync-eli fel egyből és akkor a régit kenheted a hajadba. :(
Ezt igazán megcsinálhatná a Gugli értelmesen.

(#37) OPiiPO válasza vicze (#32) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Privacy -> Back up my settings és Automatic restore ?"
- bocs, de ezt hol találom? A sima menüben nem találok ilyen settings-et a Privacy-ban.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#38) vicze válasza OPiiPO (#37) üzenetére


vicze
félisten

Ilyen 2.3-tól: Kép

3.0-ban igazából nem tudom hogy átrakták-e valahova, de valahol van. :(

[ Szerkesztve ]

(#39) scapegt válasza vicze (#36) üzenetére


scapegt
senior tag

Mivel az ICS-nek van egy saját wizardja, és abban nincs benne ilyen, így tényleg kenhetem a hajamra a régi appjaimat..azt sem értem igazán, hogy miért nem bírják megoldani azt, hogy a játék (vagy bármilyen appos) mentéseket ne az eszköz tárolja úgy, hogy ne tudd lementeni, hanem a google accounttal leszinkronizálná és fent lenne a szerveren...ezt biztos marha nehéz megoldani :W minden resetnél kezdeti elölről játszani az ember a játékot amivel nem azt érik el, hogy egyre többet játsszak vele, hanem azt, hogy a 3. resetnél már fel se tegyem a játékot... :((( rootolni meg nem akarom a tabletet ahhoz, hogy TBP-vel lementsem a cuccokat.

(#40) schawo válasza scapegt (#39) üzenetére


schawo
titán

Titanium Backup ;)

szerk: oké, olvastam

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) vicze válasza scapegt (#39) üzenetére


vicze
félisten

Igazából ezt az appok kéne megoldják, hogy SD-re mentenek ilyesmit. Pl. a legújabb Cut the Robe már visszaállítja SD-ről. (csodálkoztam is először, hogy WTF?) De nagyon kevés ilyen van. :(
Igazából, gyártó oldalról kéne az update update legyen, nem pedig legyalulom a rendszert és újrahúzom a partíciókat megoldás, legalább azt a hülye data-t megtarthatnák, max. pár appot újra kell rakni.

(#42) scapegt válasza vicze (#41) üzenetére


scapegt
senior tag

Direkt tettem bele egy SD-t mielőtt resteltem, gondoltam hátha felajánlja, hogy kimentsem rá legalább a játékokat, de sajnos nem :( Ki kéne már erre találni valamit mert idegesítő nulláról kezdeni mindent. No sebaj, élvezzük ki az ICS-t :) nálam nagyon tuti, abszolút gyors a gép, főleg a böngésző gyorsult.

(#43) schawo


schawo
titán

Reset után tökéletesen működik, és szupergyors. Nagyon jól sikerült a fagyi az Archosra. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) banhammer válasza kolosanyi (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Az Acer is bekaphatja!
Az Iconia A500-as, 501-es ICS frissítésnek se híre se hamva.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#45) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Mennyibe kerül egy 3g-s Archos 80 G9?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#46) radi8tor válasza Sanzaa (#45) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

90000 Ft körül

⭐ Stella

(#47) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Hu, olcsóbbra számítottam. Köszi

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#48) simixox


simixox
csendes tag

Sziasztok! Hozzáértő segítségét szeretném kérni!
Hogyan lehet a legegyszerűbben ROOTolni az ICS 4.0.5-ös varziót?
E-mail címem: simixox@gmail.com
Légyszi e-mailt írj! Illetve szeretném kérni, hogy tényleg olyan írjon aki értelmesen le tudná írni úgy, hogy annyira nem hozzá értő is megértse. :)

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.