Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B1T3


B1T3
addikt

Nem lenne hatalmas gond, hogy nem bővíthető, ha nem lenne legtöbbször irreális árkülönbség a különböző kapacitású modellek között.

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

32 giga felett ez igazából nem is gáz, de azért jó ha van OTG.

B.Cs.

(#3) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Exynos iz dö beszt!

(#4) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Helyes. Több mint három hónap S6 használat után belátom, h nekem teljesen felesleges a bővíthetőség. Fél éve különben is tönkre ment a harmadik - kicsit sem olcsón vásárolt- microSD kártyám is, így én többet biztosan nem fogok ilyen eszközre pénzt áldozni..:)
B1T3: Igazad van, az árkülönbség tényleg túlzó.

[ Szerkesztve ]

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kézzel fogható fejlesztés kb a proci meg a szoftver lesz. Marad ua a kijelző és kamera. A többi sallang. Kinek, minek? A 4 teljesen felesleges széria volt, úgy érzem. Egy Note 3-at már érdemes lehet leváltani egy ilyennel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Én azért jobban szeretem ha egy ilyen gép bővíthető.

valami

(#7) gutriqper


gutriqper
tag

Ez már csak egy nagy kijelzős S6 S Pen-nel. Ez így elég karcsú...

(#8) joey04


joey04
titán

ez manapság már lényegtelen, sőt. több a hátránya mint az előnye a bővíthetőségnek. örülök, ha az s6 után itt is meglépik. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) dz1989


dz1989
senior tag

Na ezzel meg magyarázták miért van hogy ebben IS utánozva az Alma. :(((
Amúgy szerintem hátrány már mint hogy nem bővithető. Én még 256Gb is ki használnék. :))

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#10) WhiteWalker válasza dz1989 (#9) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mégis hova? :U

(#11) dz1989 válasza joey04 (#8) üzenetére


dz1989
senior tag

Mikre gondolsz hátrányként? :)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#12) bulikavagyok válasza dz1989 (#11) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A cikkben is benne van az egyik: " ...a hivatalos magyarázat szerint a villámgyorsan működő UFS 2.0 lapkák mellé kerülő lomha microSD csak lassította volna a rendszer működését."

[ Szerkesztve ]

(#13) Quasi_modo válasza bulikavagyok (#12) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Meg mert nem tudnák eladni méregdrágán a nagyobb tárhelyet. Inkább ez lehet a valós. Zenékhez, fényképekhez, adatokhoz elég a kártyák sebessége.

valami

(#14) bulikavagyok válasza Quasi_modo (#13) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Persze, üzletileg biztosan jobb nekik így. :K De ettől függetlenül vannak technikai hátrányai a bővíthetőségnek.

[ Szerkesztve ]

(#15) moleculez


moleculez
veterán

Nincs ezzel gond backupolni amúgy is kell néha, de mindenkinek más a fontos, van akinek a bovithetoseg. Mondjuk nem túl életszerű hogy valaki kihasználjon majd' 100GB-t (32+64 például), de eléggé réteg igény.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) dz1989 válasza WhiteWalker (#10) üzenetére


dz1989
senior tag

Legyen alabból fent az összes zeném. És ha valami sorozatot nézek szeretem az összes részt magamnál tudni(ha gyorsabban haladnék. :) ) Van pár kedvenc filmem is amit biztosan vissza néznék sűrűbben. :) De persze HD vagy FHD-ban (Ha kijött olyan felbontásban).
Meg én az az ember vagyok aki feszeret készülni mindenre. :)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#17) Teetuss


Teetuss
csendes tag

Bár valószínűleg nem sok remény van rá hogy téves az info, azért reménykedni még lehet. Mindenesetre ha igaz a hír, akkor eléggé kiábrándító a note 5. Lényegében egy méretes S6 + S Pen az egész. Azért fél év alatt ez elég karcsú fejlődés. Legalább azt a 7422es procit beleeröltethették volna. A tárhelyet illetően sem a filmek, sem az offline deezer albumok nem szaggatnak az SD kártyámról, sok helyet meg azok foglalnak el.

[ Szerkesztve ]

WWFSMD?

(#18) Nagytoll válasza bulikavagyok (#12) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Szerintem aki ilyen telefont vesz annak van annyi esze, hogy nem egy class 4-es kártyát rak bele. Nem hiszem, hogy egy USH1-es kártya ezt belassítaná, na meg ottvannak már az USH3-as kártyák is amik méggyorsabbak és már egész olcsón hozzá lehet jutni. Ez csak a samsung lustasága, hogy microSD foglalat nélkül tervezték meg a készüléket

(#19) dz1989 válasza bulikavagyok (#12) üzenetére


dz1989
senior tag

Igen az egyik. :) Amire írtam valamit (#9). De ott van a több szó ami nem egyre utal. :) Csak kíváncsi vagyok. :)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#20) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Ezzel az ötössel most rendesen mellé nyúltak, szerintem a Note szériából ennek lesznek a leggyengébb eladási mutatói. Majd meglátjutjuk.
(#15)moleculez... nekem még kevés is.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#21) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Azért kicsit érdekes olvasni, a microSD téren megtért felhasználók kommentjeit, akik ugy be voltak feszulve a microSD mellett, hogy orom volt olvasni :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#22) #15419392 válasza Nagytoll (#18) üzenetére


#15419392
törölt tag

nem feltétlenül lustasàg...inkàbb csak megfontolt lépés, csomó hàtrànya van a kàrtyànak, egyetlen előnye talàn a gyorsabb adathordozàs 2 eszköz között

(#23) bulikavagyok válasza dz1989 (#19) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Bocs, az a hozzászólásod valahogy kimaradt! :) Más előnyt én nem nagyon tudok felhozni, hacsak azt nem, hogy így nem kell 2 évente microSD kártyát vásárolnom.
Nagytoll: Lustaság?? :Y

[ Szerkesztve ]

(#24) Quasi_modo válasza #15419392 (#22) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

csomó hàtrànya van a kàrtyànak
Sorold.

valami

(#25) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Csak ne legyen olyan ronda, mint az S6!

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#26) SX Wave válasza #15419392 (#22) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Ha olyan csomó hátránya van, akkor legalább hármat írja már le...

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#27) alkatraz3000 válasza SX Wave (#26) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

plusz pénzbe kerül
"kopó fogyó" cucc
lassabb
el is tudod veszteni

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#28) dekan0v válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


dekan0v
tag

Megfigyelhető, hogy álltalában minden 2. generációra érdemes/lehet érdemes váltani... legalábbis androidon.

(#29) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nemtom mit cigánykodnak a bővíthetőséggel, az S6-nál is eljátszották ezt a "nem tudjuk bővíteni" lemezt, aztán az S6 Active-nál meg kiderült hogy hát de, csak jól lehúznák 2x az embert ugyanazért.

(#30) moleculez válasza alkatraz3000 (#27) üzenetére


moleculez
veterán

Ezek közül melyik nem igaz magara a készülékre? De a lényeg nem is ez: Egy autó áráért veszek telót, ugyan tudja már ezt az apróságot. Amúgy a rendszer meg az appok belső memórián vannak SD-re amúgy is csak médiát tolhatsz. Egy Class10 UHS1 kártya esetében senki meg nem mondja honnan indul az adott film. Sőt: Arról sosem hallunk, hogy a készülékek SD olvasójának mi az átviteli sebessége, de gyanítom hogy nem tudják kihasználni a profi memória kártyákat.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) dz1989 válasza bulikavagyok (#23) üzenetére


dz1989
senior tag

Valahol én sem az átlag vagyok. Általánoságban ha telót szervizbe adni akkór nálam ez egy előny. Hogy kiveszem... :)

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#32) alkatraz3000 válasza moleculez (#30) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

egy félcenti széles hajszál vastag műanyag lapot többször hagyok el, telefont egyszer sikerült 12 évesen.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#33) SX Wave válasza alkatraz3000 (#27) üzenetére


SX Wave
aktív tag

plusz pénzbe kerül - már van, úgyhogy nem.
"kopó fogyó" cucc - még egysem ment tönkre.
lassabb - nem érzem annak, lehet azért mert nem gagyit vettem.
el is tudod veszteni - mindent el lehet hagyni.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#34) Quasi_modo válasza alkatraz3000 (#27) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

plusz pénzbe kerül De az alap olcsóbb
"kopó fogyó" cucc Egy frászt kopik
lassabb És?
el is tudod veszteni A mobillal együtt.

valami

(#35) lmisi válasza alkatraz3000 (#27) üzenetére


lmisi
senior tag

Ja plusz pénzbe kerül mint minden, ha nem akarod nem veszel bele. A gyártóknak biztos benne van vagy +5 dodóba a berakása.

Kopó fogyó, úgy mint minden az életben a világban. Ja a belső sd is kopik fogyik, a széthasznált belső sd miatt is mehet telefon a kukába. Ezen segíthet pont a külső sd és inkább az menjen tönkre mint a cserélhetetlen belső.

Lassabbnak lassabb tud lenni, főleg 150 ezer forint fölötti cuccokba az alatt csak a pocsék gyári interface-k miatt.

Tény és való el tud, de még soha, de soha nem hallottam olyanról aki a megfelelően behelyezett microsd-t elvesztette volna. Csak úgy kiesett volna???? Ha kiveszi és elveszti az más, de ez érvként. Na jó értem én a viccet;)

(#36) bulikavagyok válasza lmisi (#35) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"A gyártóknak biztos benne van vagy +5 dodóba a berakása." -+13 dollárba kerül a 32 giga memória. :)
Mennyibe kerül a Galaxy S6 edge a Samsungnak?

(#37) WhiteWalker válasza dz1989 (#16) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igen,ezek roppant fontos dolgok :U

(#38) Robertoq válasza alkatraz3000 (#21) üzenetére


Robertoq
őstag

Korábbi szériákban hivatalosan 16Gb-os volt és kész, oda kellett a bővíthetőség. Most 64Gb-on elvagyok, ezért nem hiányzik az sd kártya, ilyen egyszerű.

(#39) myckie2


myckie2
őstag

Nem értem mit nyavalyog sok ember az sd kártya miatt. Ott a felhő. Aki megvesz egy ilyen telefont (250-300k) az valószínűleg tud magának LTE internetet beszerezni.

(#40) Quasi_modo válasza myckie2 (#39) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

LTE nincs mindenütt. A felhőben meg tároljon más fontos dolgokat.
Meg persze felhőről majd akkor érdemes beszélgetni, ha filléres lesz a korlátlan mobilnet.

[ Szerkesztve ]

valami

(#41) aprokaroka87 válasza myckie2 (#39) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én is használok néha felhőt,de azért az offline megoldás mindig praktikusabb.

Amúgy az hogy lassitsa a rendszert,mit jelent?

(#42) myckie2 válasza Quasi_modo (#40) üzenetére


myckie2
őstag

Mert te a fontos dolgokat a microSD-n tárolod? :F

(#43) Szabcsizz válasza bulikavagyok (#36) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Így már értem.Az a plusz 13 dollár,tuti csőd lett volna.

De a lémyeg az.Akárki,akármit mondd,ennyi pénzért pofátlanság kihagyni a mem.kártyát.

(#44) aprokaroka87 válasza myckie2 (#42) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nekem pl a titanium backup-os mentések a külső sd-n vannak.
De pl a Tasker nek is van nálam egy + mentése külső sd kártyára.
Mindez azért mert ha véletlen szervizes lesz a telefonom,akkor nem fog elveszni.

(#45) icp1970


icp1970
senior tag

Szégyen hogy a mai világban,egy ilyen szintű,és árú telónál,kihagyják a filléres mem kari foglalatot. :W

(#46) janeszgol


janeszgol
félisten

Érdekes, hogy az emberek rá vannak fésülve az ujjlenyomatolvasóra, meg egyéb baromságokra, "kell a biztonság" címmel, aztán pont a microSd-ért sírnak ,amikor arról lehet lelopni az adatokat a legkönnyebben. Mert kizárt dolog, hogy valaki is állítana be rá titkosítást. (Jelszót meg felesleges, mert azt a telefon tárolja, ellentétben a Sim PIN-nel, ami a simen tárolódik.)

Vagy van, aki titkosítva tárol adatokat a memkarin? A feleség pucér képe? Hm?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) Szabcsizz válasza janeszgol (#46) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Az olyan képek a felhőbe mennek. :C

[ Szerkesztve ]

(#48) OutsideR válasza myckie2 (#39) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Mert a felhő az olyan gyors, hogy nem rontja a sebessége az összképet. főleg amikor max. edge hálózat elérhető.

(#49) mazsi1911 válasza joey04 (#8) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Emlekszel amikor meg azok mentek, hogy az iPhone tragya, mert nem bovitheto?:D:D

(#50) Paul119 válasza Quasi_modo (#40) üzenetére


Paul119
addikt

Es gondolom nincs otthon wifi , meg muszáj útközben azonnal letölteni mindent:D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.