Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Az akkumulator nem tunik tul acelosank ahoz kepest hogy mennyire vastag az a keszulek legalabis annak tunik a kepeken remelem bekerul hozzank is valamelyik szolgaltatonal vagy aruhazlanc-ban ahol meglehet majd nyomogatni kivancsi vagyok milyen elesben

(#2) hito


hito
nagyúr

Na ezt nevezem újításnak, nem a hajlított kijelzőt, meg a képernyőméret és felbontásnövelést! Szeretni fogja a piac szerintem, igazi hiánypótló.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

A hátoldalon a lesajnált 360 x 640 - es felbontás olvasáshoz ?

valami

(#4) monti0222w


monti0222w
addikt

Jó lett volna nagyobb kijelző mérettel, legalábis nekem!

(#5) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Orszában?!Gratulálok... -,-

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#6) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Na ennek a tesztjére kíváncsi lennék, hogy érdekesség vagy valódi funkcionalitást jelent az e-ink kijelző?

Emlékeim szerint csak a fő kijelző képét duplikálja, aminek szvsz nincs sok értelme, de ha rosszul tudom és pl. alkalmas rá, hogy állandóan látható óra-naptár-időjárás widgetet jelenítsen meg a hátlapon, na az pozitív lenne.

Nem a lényeg a fontos.

(#7) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Rettento nagynak tunik a keszulekhaz a fo kijelzohoz kepest, foleg fuggoleges iranyban.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) weiss válasza takacsbotond (#5) üzenetére


weiss
addikt

Ezzel mit is akartál mondani?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9) big-J válasza dreamdancer (#6) üzenetére


big-J
őstag

Annyira nincs értelme, hogy abszolút nem is úgy van.

(#10) BOBAKILL válasza dreamdancer (#6) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ebook/hírek olvasása. Ennyi az értelme. Mintha újságot olvasnál kb. Nekem van egy 6"-os ebook olvasóm és hát úgy havonta kell tölteni csak, nagyon keveset fogyaszt.
Sztem a fogyasztás csökkentésén van a hangsúly. Alap infokat elolvasod, alig merül a telefon így.

(#11) twine válasza dreamdancer (#6) üzenetére


twine
addikt

Az e tintás eszközöknek épp a fogyasztás a lényegük... :U
Akkor fogyaszt csak egy ilyen kijelző, amikor megváltozik,,azaz átrendezi a képernyőt...utána nézheted "bármeddig" szemernyit sem...ezért alkalmas könyvolvasásra, mert csak lapozáskor vesz fel energiát...
Az általad vázolt használat közben "folyton" változtatná a kijelzőt (perc kijelzés,,,,etc) ergo épp a lényegét veszítené el a dolog,,hiszen ha mozgatod a "tintát" fogyaszt a kijelző...
Biztos hogy kevesebbet mint az lcd,,,de na de na.....adunk a sz@rnak egy pofont,,,
Ez pont arra jó amire kitalálták,,,,sokan olvasnak (én is) a telefonon e-könyvet...arra "tökéletes" lenne maga a koncepció...
Más kérdés, hogy konkrétan ezért a készülékért egy forintot nem adnék :U de a koncepció tetszik :K

[ Szerkesztve ]

(#12) #06658560 válasza xmaas (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

9,9mm-ben két kijelző esetén mit vársz? 4Ah-t?

#2 hito: a hajlított kijelzővel összevetve ez miért újítás, az meg miért nem? Ez előtt még nem létezett e-Ink?

[ Szerkesztve ]

(#13) Thrawn válasza weiss (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt, hogy el van írva a hír címe. Persze ahelyett, hogy privátban jelezné egy szerkesztőnek, itt nyomja...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14) twine válasza twine (#11) üzenetére


twine
addikt

annyiban változtatnék az írásomon, hogy természetesen nem csak az a "lényege", hogy keveset fogyaszt,,még mielőtt valaki rácsap a hülyeségemre :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) alevan


alevan
őstag

A fenébe, hogy Yoda helyett Yota a neve. Emiatt számomra az egész koncepció halott :(((

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#16) freeknight


freeknight
őstag

Már több, mint egy éve is volt működő protoípusuk, a videókat elnézve elég használható ötletnek tűnik. A hardver is naprakész, nagy plusz pont a 2 giga RAM miatt - ha valaki egy évnél többre tervez vele, erre már szükség lesz.

Tetszik a koncepció, be is neveznék egyre, csak az a fránya 4,3-as egérmozi... ;]

(#17) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Mely orszáokban? :D

Értem a csíziót.

(#18) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Nekem funkcionalitását tekintve nagyon tetszik. :C
Kinézete kicsit fura (Yoda?) :DDD
De meg tudnék barátkozni vele. Jöhetne szolgáltatóhoz is, akkor lehet megnézném élőben. :))

(#19) blade zte


blade zte
őstag

Elvileg borsos ár, hattalmas káva, jelentéktelen hardver ejtés esetén sérült alkatrész garantált. Ez egy prototípus. félnél is több évvel a bejelentés után valami upgrade nem ártott volna. Vagy várnának még fél évet, és az egészet előröl.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#20) kecskebégető válasza alevan (#15) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Véső!

#17) The Nuke
Fáziskésésben vagy!

[ Szerkesztve ]

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#21) PrinczA


PrinczA
őstag

Olyan telefon nincs amin csak tapizható E-Ink megjelenítő van?

(#22) #01696768


#01696768
törölt tag

Imádom az e-inket, aki nem azon olvas, nem is tudja igazán, mekkora a különbség. Ennek ellenére, ezt a telefont cipelni, és kompromisszumot kötni az android terén _szerintem_ nem éri meg. Akkor már inkább egy kindle, az legalább normális méretű.

(#23) djvoyager


djvoyager
tag

Az E-Ink kijelző lényege - ahogy előttem is említették már - hogy csak akkor fogyaszt, amikor frissül a kijelző. Akkor is elég keveset. Egy e-könyv olvasónál 8-10.000 lapozásra elég egy feltöltés.
Igazándiból ez a technológia nem csak e-könyv olvasára, hanem státuszok megjelenítésére, és telefonálásra is tökéletesen elég lenne, és ugyanazzal az akkuval sokkal tovább bírja a készülék.
Ez egy úttörő, és igen ötletes megoldás, bízom benne, hogy hamar elterjed. Van arra is mód, hogy az elsődleges kijelzőn legyen még egy e-ink réteg, az talán még jobb lesz! Szóval hajrá! :C

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#24) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

A lehető leghamarabb szeretnék a kezembe kapni egy ilyet. Imádok olvasni és kíváncsi vagyok, hogy ezen mennyire kényelmesen oldható meg. :K

(#25) Neurotoxin válasza PrinczA (#21) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Lehetne pl, de jelenleg még nincs. Ott a Notion Ink által használt PixelQi is, ami bánatomra nem terjedt el...

Tapizható E ink kellene! :U

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#26) cinemazealot válasza PrinczA (#21) üzenetére


cinemazealot
addikt

Van, de sajnos még mindig nem kezdték el forgalmazni, holott elvileg készen állnak rá. Ja, és a kijelzője tapizható. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Neurotoxin válasza cinemazealot (#26) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ígéretes, csak akkor lesz igazán használható, ha gyorsabbak lesznek az E ink kijelzők válaszidői. Gondolom a későbbiekben megoldják majd, hogy a részecskék hamarabb átrendeződjenek. Ha a spórolós mivoltját nézzük a képernyő felől, valóban jól hangzik, de bekapcsolt 3G-vel, wifivel, folyamatos szinkronizációval, beragadt programokkal, GB-el tartható lesz az az egy hetes üzemidő? :U Én használnék ilyet, de egyenlőre a lassú válaszidő miatt ebben a formában szívásnak tűnik.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#28) cinemazealot válasza Neurotoxin (#27) üzenetére


cinemazealot
addikt

Onyx-ék ezt is megcsinálták már, persze továbbra sem olyan gyors, mint az LCD, de ígéretes:
https://www.youtube.com/watch?v=L6JsCXPiDJU
7:30-tól izgalmas :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.