Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Kíváncsi vagyok mire lesz képes az Amperrel szemben. Ha csak fele olyan jól sikerül mint a Pascal, az AMD-nek már akkor is gondjai lesznek sztem.
Mondták, hogy a big navi 2080 Ti verő lesz, de ők nem számoltak az Amperrel. Ha azt is számításba vesszük, akkor a 2080 Ti verés édes kevés lesz. Megint kulloghatnak a konkurencia után, és árral versenyezni, nem teljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) #04824576 válasza satz18 (#1) üzenetére


#04824576
törölt tag

Hát na. A GPU részlegen még van mit fejleszteni. Nagyon jó eredményeket értek el az integráció során. (lásd pl. APU IGP + dVGA párhuzamos működése), de a nyers erő nem az igazi a konkurenciához képest.

Szerk.: Még mindig nyögik am az ATI felvásárlását. Tény, hogy már akkor tudták, hogy ez csak hosszútávon térül meg, de most már ideje lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3) Busterftw


Busterftw
veterán

Gondolom az Intel rekord penzugyi jelentesrol is mar kesz a cikk. :C

(#4) siposz válasza satz18 (#1) üzenetére


siposz
aktív tag

Kérdés mekkorát gurít az Ampere. Mert ha elérik a 2080ti erősségét, akkor lefedték a piac 98%-t. Ami sokkal problémásabb szerintem, az a driver. Az 5700xt fórumot olvasgatva nemhogy az AMD kártya vásárlásától, de még az élettől is elmegy a kedvem.

(#5) Sanya válasza satz18 (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

A legkisebb nyereség mindig a legdrágább kártyákon van, mert összességében kevesebb fogy belőle.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Tényleg nem vagyok AMD fanboy, de fingers cross nekik 2020-ra is. :R
Az Intel meg igazán felköthetné a gatyáját most már és helyretehetné a Krzanich által okozott károkat. Az a faszi nevetséges volt és látszott, hogy nem lesz jó vége. Szomorú, hogy egy ekkora világcégnél is lehet egy akkor balfaszt CEO-nak kinevezni, mint ő. :(

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#7) Tyrel válasza siposz (#4) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem sokan vannak akiknek már semmi gondjuk nincs a driverrel, pl. épp nekem se, csak ezek az emberek sorra kikopnak abból a topicból mert kb. nincs miről beszélniük... inkább játszanak helyette. :K

Turenkarn

(#8) Televan74 válasza Tyrel (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez így igaz! :DDD

Én is remekül elvagyok a 5700 -as kártyámmal. Eddig problémamentes a 20.1.3. -as driverrel.
Sokan nem is gondolnak hogy néhány fps -ért oczot rendszer mennyire instabil tud lenni.Én egyedül a memóriát állítottam be XMP profillal a többi alapon,máris kaptam egy Time Spy stress 97,7% -os értéket.Azóta sincs a játékokkal bajom. Előtte manuális oc -t alkalmaztam,nem is volt stabil a rendszerem.

A cikkhez: Én nem a big navit várom,hanem a következő RNDA2 -s középkat kártyát.Jó úton jár az AMD.Akinek nem tetszik,forduljon a konkurenciához. CPU szinten is csak bekopogtatott a 1xxx széria három éve,a zen2 -vel meg betörte az ajtót. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) siposz válasza Televan74 (#8) üzenetére


siposz
aktív tag

Jó ezeket olvasni, én is játszani tervezek vele, és nem optimalizálni. :)

(#10) gaborw válasza siposz (#4) üzenetére


gaborw
tag

Màr nem igazàn vannak driver gondok. Akinek nincs az kb. fel se néz fórumokra. Meg tegyük hozzà volt ott user error is rendesen. Mint ahogy màsik oldalon is. Nàlam is volt próba jellegel navi. Elég sok jàtékban körülmények között teszteltem. Semmi féle gond nem volt vele.

(#11) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Húhúú...lesz itt hamham :D

(#12) #52931072


#52931072
törölt tag

Az idén lesz minden kategóriában versenyképes AMD kártya, amúgy sincs olyan borzasztó lemaradásban. Az nvidia az ampere-t majd akkor fogja bedobni, amikor az előző fejlesztés kifutotta magát. Mivel most nála az előny, nem kell kapkodnia, be kell szedni a fejlesztésbe ölt pénzeket.
Egy gyakorlatilag kétszereplős piacon sosincs igazi verseny, mindig csak egy kicsit kell a konkurenciára verni.

(#13) donki válasza #52931072 (#12) üzenetére


donki
aktív tag

Egész pontosan milyen előny van az nvidia-nál?

(#14) Yutani válasza Busterftw (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az nem hír, hogy az Intelnek jól megy.

#tarcsad

(#15) satz18 válasza donki (#13) üzenetére


satz18
őstag

Egyelőre úgy tűnik, hogy behozhatatlan.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#16) #52931072 válasza donki (#13) üzenetére


#52931072
törölt tag

Jelen pillanatban teljesítmény/ fogyasztás mutatóik jobbak. A navival felzárkózik az AMD, a következő lépéssel betámadja a csúcskategóriát.

(#17) GodGamer5 válasza Televan74 (#8) üzenetére


GodGamer5
addikt

Nekem minden cucc húzva van a gépemben és azt kell, hogy mondjam geforce-al sosem volt stabilitási problémám, a ref vega56-al viszont össze vissza fagyott a gép undervoltnál, de ha nem volt gond vele, akkor is folyamatosan elfelejtette az oc-t, stb.
Egyeleőre ha nem megy lejjebb árban az AMD, akkor inkább egy 2060-at veszek mint kínlódjak vele.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#18) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Big navi mellett/helyett idén inkább a PS5 teszteket várom, mert abban jön a raytracing, ami jelenleg az AMD egyetlen valós hátránya a piacon. Na nem mintha olyan nagy hátrány lenne, hogy egy maroknyi játékban nem kapcsolhatja be az ember, de mégis egy hiányérzetet okoz.

Igazán az AMD szerintem nem érzi a szükségét most a 2080 Ti trónfosztásának, mert egyébként már megcsinálták volna. 1500 dollárból valószínűleg ők is simán tudnának eléggé erős kártyát készíteni (legegyszerűbebn például 2 db összfogyasztás miatt visszafogott 5700XT GPU egy kártyára helyezésével), csak nem tartják fontosnak. Ezért is érdekel a PS5, mert ott valahogy elhozzák a 4K játékélményt komoly képfrissítéssel együtt, plusz a raytracinget is. PS5 alapján fogunk szerintem többet megtudni a Big Navi helyzetről és hogy hogyan viszonyul erőben az Ampere kártyákhoz.

(#19) gaspargeri válasza siposz (#4) üzenetére


gaspargeri
csendes tag

Nekem rx 5700xt van!
Nekem már elment az élettől a kedvem miatta....
Visszasírom a gtx 1070et

(#20) Hohocali válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Korábban a wattman nekem is elfelejtette minden reboot-nál a beállításokat. Ez megoldotta. Persze jó kérdés, miért felejti el egyáltalán? :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#21) Predatorr válasza satz18 (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Lássuk is a hardveres sugárkövetést. :P
Akkor a fogyasztást... :U
OC? :C
Csúcskártya, lófütyit...

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#22) tibaimp válasza Busterftw (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Arról nem lesz, sőt ők már félig csődbe is mentek, nem tudtad :N .....ja nem...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) K0vasz


K0vasz
aktív tag

tehát 7nm helyett 7nm+, plusz az architektúrán is csiszolnak egy kicsit (kétlem, hogy 1 év alatt valami radikálisan újat alkotnának, erre utal az is, hogy az RDNA "frissítéséről" beszéltek). ha minden jól megy, akkor ezzel elérhetnek egy +10-15%-ot a jelenlegi kártyákhoz képest (ja, meg szinte biztos, hogy valamilyen hardveres ray-tracinget is fognak tudni az új kártyák, de az most a nyers teljesítmény szempontjábaól nem számít).

az pedig kevés lesz a következő generációs nv kártyákhoz, ahol csak a 12nm->7nm ugrásból nagyobb teljesítménytöbblet jöhet össze

(#24) #52931072 válasza K0vasz (#23) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az nv is tolja a refress pascalt ahova elég az is. A puszta gyártástechnológiai ugrás egyúttal meg is drágítja a gyártást, nem véletlenül nem erőlteti az nvidia.
Ha akkora teljesítmény ugrást hozna az alacsonyabb csíkszélesség, akkor a vegát is tolhatná 7nm-en, az AMD, de nem ilyen egyszerű a helyzet.

(#25) donki válasza #52931072 (#16) üzenetére


donki
aktív tag

De a csúcskategória csak parasztvakításnak jó. Kevesen vesznek 5-800 ezerért videokártyát. A többi szegmensben meg most éppen az AMD vezet, tehát a jelenlegi megértésem szerint az nvidia van lépéskényszerben.

(#26) #04824576 válasza satz18 (#15) üzenetére


#04824576
törölt tag

Azért a "behozhatatlan" erős túlzás. Előnyben vannak, de egyáltalán nem behozhatatlan előnyben.

(#27) #52931072 válasza donki (#25) üzenetére


#52931072
törölt tag

Hát most csak így hirtelen megnéztem pár helyen a kínálatot.
5500xt van 50-90 között, 120-tól 5700-ak, a kettő között lenne az 5600-5600xt, csak nem nagyon van belőlük értelmes áron, az oc-s verziók túl drágák, semmivel nem rúgnak labdába. A csúcs kártyák nem érdekelnek. Ha majd befutnak az alap 5600-ak reális áron, elmondhatjuk, hogy minden szegmensben van versenyképes megoldása az AMD-nek. Ha most 100 fölött akarnék költeni akkor 2060 és 5700 között vacillálnék. Itt az is elsődleges szempont, hogy a kedvenc játéknak melyik vonal fekszik jobban.

(#28) Duddi válasza K0vasz (#23) üzenetére


Duddi
aktív tag

Igen frissítés. Voltak hírek az első RDNA navi megjelenése körül a nem várt fogyasztási értékekről, a vártnál gyengébb erőről. Akkor ha jól emlékszem az volt hogy valami nem stimmelt a csipekkel amire valamiért csak a tömegtermelés megkezdése előtt derült fény.
Akkor már nem volt idő javítani új maszkokat csinálni és átállni a tömegtermeléssel.
Ez az RDNA 2 elvileg csak az akkor és azóta felfedezett hibákat és bleeding et javítja.

Ami a probléma súlyosságától függően lehet nagy vagy kicsi előrelépés is. Nem mindegy hogy a hiba miatt a mostani navi csipek csak gyengék vagy az eredeti terv szerint selejtnek minősülne.

(#29) Duck663 válasza #04824576 (#2) üzenetére


Duck663
őstag

A fenéket. Rory Read balfácánkodása miatt lassú a visszakapaszkodásuk, de már jó úton haladnak.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#30) joey04 válasza Busterftw (#3) üzenetére


joey04
titán

Biztos most nézi át a korrektor.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) hokuszpk válasza #52931072 (#24) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"akkor a vegát is tolhatná 7nm-en, az AMD,"

tolta is. Radeon VII neven.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#32) #52931072 válasza hokuszpk (#31) üzenetére


#52931072
törölt tag

De nem tolta túl messzire. :DD
A 7 nm-től nem lett a vegából nv rémálom.

[ Szerkesztve ]

(#33) hardzsi2 válasza satz18 (#15) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Legalábbis egyelőre.

De volt idő, amikor az Intel CPU-előnye is úgy tűnt az AMD-vel szemben, aztán csak egy Krzanich kellett hozzá, hogy minden megváltozzék...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#34) Komplikato válasza K0vasz (#23) üzenetére


Komplikato
veterán

Benne van a cikkben is, hogy nem lesz ilyen frissítés. Ha meg az RDNA2 tudna raytracinget RTX vagy jobb színvonalon, akkor aligha lehet ráfogni, hogy csak az RDNA frissítés.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#35) Raymond válasza hardzsi2 (#33) üzenetére


Raymond
félisten

Tehat a GPU reszleg falzarkozasanak nem az lesz a megoldasa hogy kijonnek egy egyertelmuen killer termekkel hanem az hogy az NV talan eltur valamit es nehezsegekbe utkozik par honapon vagy even keresztul? :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36) Tyrel válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


Tyrel
őstag

Nekem a Ryzen 3600 is és a ref. 5700 is egyaránt undervolt-olva vannak, a 3000-es memória meg 3600-ra OC-zve és semmi bajom... Napi 16 órákat megy a gépem (ezen is dolgozok) és köszöni szépen tök jól van.

Még tavaly voltak kisebb gondjaim, de azóta mind megoldódott vagy BIOS vagy driver frissítésekkel. Ami még fennálló probléma hogy ha mind a 3 monitorom aktív akkor a videomemória órajele folyamat koppon van, de az igazat megvallva ez meg nem érdekel különösebben... Semmi érzékelhető hátrányt nem szenvedek miatta, hűtés hangját se viszi fel.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#37) MaraTóni


MaraTóni
tag

a "Big" a Navi mellett a fogyasztásra vonatkozik vajon?

(#38) MaraTóni válasza #04824576 (#26) üzenetére


MaraTóni
tag

az érkező Amper-t beleszámoltad a nem behozhatatlan előnybe?

(#39) #04824576 válasza MaraTóni (#38) üzenetére


#04824576
törölt tag

Bele. Hidd el, annak sem lesz akkora hatalmas előnye, amit ne lehetne behozni.

(#40) Raymond válasza #04824576 (#39) üzenetére


Raymond
félisten

Valami szamokkal ezt illusztralni tudnad? Marmint hogy mire gondolsz hogy most X% elonye van es az nem sok es siman be lehet hozni ha az uj NV termekek X+Y% lesz. Mert nekem eleg optimista hozzaallasnak tunik az is hogy "nem nagy az elony" es az is hogy "siman be tudja hozni", az utobbi foleg az elmult par ev tapasztalatai alapjan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) Predatorr válasza Tyrel (#36) üzenetére


Predatorr
őstag

Ne aggódj, nV már 2 4k monitorral.is topra tolja az órajeleket. Fogyaszt is a GPU 4W helyett majdnem 8-at... :) AMD-t nem tudom, 7870XT-m óta nem hoztak ki értelmes VGA-t.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#42) #04824576 válasza Raymond (#40) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mivel sem az Ampere, sem az RDNA 2 nem végleges, nem tudom számokkal alátámasztani. Egyszerű megérzés. Nem tagadom, hogy nagy előnye lesz előbbinek az utóbbival szemben, de biztos vagyok benne, hogy nem behozhatatlan.

(#43) Raymond válasza #04824576 (#42) üzenetére


Raymond
félisten

Hat ez nekem nem megerzesnek tunik hanem inkabb remenynek ;) Az igaz hogy a ket uj termekrol meg nem tudsz semmit, de a Navi es a Turing itt van a piacon regota igy azokrol igen. Latod mennyi a difi egy 5700XT es egy 2080Ti kozott, na ezt kell teljesitmenyben behozni hogy legalabb egyenlok legyenek. Es csak utanna jon az Ampere. Az AMD 7nm-rol "valt" 7nm+ra vagy akarhogy is hivjak, tehat ott semmi vagy minimalis amit nyernek, az NV pedig 12nm-rol valt le 7nm-re. Az aktualis helyzet pedig az hogy a ref 2080Ti kb. 50%-al gyorsabb mint a ref 5700XT kb. 30%+ fogyasztas mellett. Az 5700XT fogyasztasat a nala gyorsabb 2080 hozza. Egy 12nm TU104-el ami meretben is ketszer akkora mint a 7nm Navi 10-es lapka.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44) unrealnoise válasza Alogonomus (#18) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Jaja, persze, 4K meg raytracing, meg komoly képfrissítés egyben. A PS5-ben. Ami gyengépp lesz az Xboxnál is váhatóan. Ahha. :Y :C :W

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#45) #52931072 válasza Raymond (#43) üzenetére


#52931072
törölt tag

Tényleg nagy előrelépés 50% plusz teljesítményért 100% felárat kifizetni. Az nvidiának sem az 1000dodó plusszos kártyák húzzák a szekerét.
A 2080Ti -vel szemben jelenleg nincs amd kártya. A sugárkövetés meg csak arra jó, hogy a 2080Ti tulajok se érezzék jól magukat sokáig, valamit ki kellett találni, hogy rádsózhassák a következő félmilkás kártyeszt.Ez szín tiszta biznisz.

(#46) #04824576 válasza Raymond (#43) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem reménykedem, mivel nem használok dGPU-t. Pláne nem ilyen erőset. Abszolút csak megérzés. Az meg szubjektív. Vagy bejön, vagy nem.

(#47) b. válasza gaborw (#10) üzenetére


b.
félisten

hogyne.. user error.. :(((

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) Raymond válasza #52931072 (#45) üzenetére


Raymond
félisten

Fantasztikus, csak nem ertem ennek mi koze van ahhoz hogy az AMD utoleri vagy nem az NV-t teljesitmenyben es teljesitmeny/fogyasztasban a kovetkezo generacioval.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49) #52931072 válasza Raymond (#48) üzenetére


#52931072
törölt tag

A cikkből semmi nem derül ki, csak találgatni lehet. Az 5700xt meg a 2080Ti nem egy kategóriában játszik. Inkább a nagyobb eladott darabszámmal kecsegtető árkategóriában próbál szerintem javítani az amd. Azt nem hinném, hogy a big navi odaver az ampere-nek, inkább csak lesz valami mutatóban, ami valamelyest megközelíti.

(#50) Raymond válasza #52931072 (#49) üzenetére


Raymond
félisten

A cikkhez ennek nem sok koze volt. Innen indult a dolog a #26-bol:

Azért a "behozhatatlan" erős túlzás. Előnyben vannak, de egyáltalán nem behozhatatlan előnyben.

Tehat arrol volt csak szo hogy behozza vagy nem az AMD az NV-t. A 2080Ti aranak ehhez semmi koze es annak hogy az 5700XT es a 2080Ti nem egy kategoria is csak annyibol szamit hogy hol tart a ket ceg a termekeivel.

Azert kerdeztem a kollegatol hogy mibol gondolja hogy beeri meg az Ampere-t is mert szerintem nem, es ahogy nezem szerinted se eri be.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.