Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #92253184


#92253184
törölt tag

Mint mindig :(

(#2) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Nagyon sajnálnám, ha egy ilyen kincs tönkremenne. Remélem, hogy a kormányzat most valóban foglalkozni fog a szakértők véleményével, és nem képzelik magukat mindenkinél okosabbnak.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#3) gulupeti


gulupeti
senior tag

Én az ilyen és ehhez hasonló dolgokon már el sem csodálkozom. Legyen az akármilyen érték, természeti vagy múzeális, a pénz, meg, hogy nekik pl. jobb legyen, az mindennél fontosabb. Ők a "jó az attól, hogy nem jó" elvét vallják.

(#4) Bici


Bici
félisten

Egy IT oldalon miért nem a technikai részére tértek ki jobban a politikai helyett?
Tényleg az index-re kell átmennem a technikai infóért innen? Nem fordítva lenne jobb? :U
Kezd IT-politikai bulvárlappá "fejlődni" az itcafé.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) BatchMan


BatchMan
senior tag

Sic transit gloria mundi.
Kicsomagoljuk a lakást, a parkettából tüzet rakunk.

Ezt megmenteni nem lehet. Kell a hely a gipszkartonfalas, ablaktalan, levegőtlen irodának. Érték az, amit pénzzé lehet tenni. Ezt nem lehet, tehát értéktelen. :(((

(#6) headhunter


headhunter
addikt

Lőrinc szétszereli, elszállítja és összerakja megfelelő (8-9számjegyű) díjazás ellenében...

[link]

(#7) Dilikutya válasza mbalint987 (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, minden bizonnyal így lesz. Ja, nem. Kitalálták, kb. fogalmuk se volt arról, hogy ez ott van. A kormányzatot inkább ki kéne már paterolni a régi épületekből. Egyrészt mert szarházi banda, nem méltók azokhoz, másrészt ne ilyen pénztemető közintézményekre költsük azoknak a ordenáré nagy rezsijét. Miért kell minden hivatalnak, minisztériumnak nagy belmagasságú épületekben székletelnie.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Out


Out
addikt

Hány évig kell tárolni a szemetet, ami már semmire sem való? Kukába vele...

haxiboy: Nekem nem, de vannak rajtam kívül mások, akik viszont értékelik a régiségeket. Nyilván a saját véleményem mondtam el az első mondatban és nem általánosítottam.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#9) Narxis


Narxis
nagyúr

Ez a kormányzat a romboláson kívül máshoz nem is ért.

Thanos was right.

(#10) haxiboy válasza Out (#8) üzenetére


haxiboy
veterán

Ilyen hozzáállással múzeumok sem kellenek :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) Tapsi válasza haxiboy (#10) üzenetére


Tapsi
addikt

A hír nem arról szól, hogy a készülék megsemmisülne, hanem működésképtelenné válna. A tiltakozás azért is fura, mert jelenleg sem használják semmire, gondolom.

(#12) Dilikutya

Nyilván nem, de az sem jó hozzáállás, hogy a múltat mindenáron konzerváljuk.

[ Szerkesztve ]

(#12) Dilikutya válasza Tapsi (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

És akkor működésképtelenné kell tenni direkt?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) Fred23 válasza Tapsi (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egyetértek, nem tragédia, ha működésképtelenné válik, nem kell mindig konzerválni a múltat! (Más kérdés, hogy se a Belügyminisztériumnak, se Orbánnak nem kéne helyet kapnia a várban, és ezért simán maradhatna most éppen minden a régiben is.)

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha onnan nézzük hogy lassan 100 éves és még mindig működik, nem most kellene belőle szemét kupacot csinálni.

Másrészt méretétől függően alá lehetne építeni egy platformot, amivel daruzható lenne, később újabb költözésnél hasznos lenne.

(#15) Dilikutya válasza #16939776 (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az index cikke szerint a berendezés ~110 tonna körül van. Azt mivel emeled ki onnan? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) xmaas


xmaas
őstag

Attol hogy mukodeskepes vagy sem semmire se hasznalhato fel mar illetve jocskan elhaladt mellette a technika,mire kell kinozni ? Gondolom csomo muzeumban vannak belole peldanyok nem egyedi darabb nem felbecsulhetetlen erteku akkor pakoljak be a muzeumban ahol a helye van es ennyi.

Kar pazarolni a milliokat egy olyan dologra ami soha tobbet nem fogja visszahozni a beleolt karbantartasi osszegeket ez nem egy festmeny vagy akarmilyen mutargy hanem egy technikai targy amit hasznalatra talaltak ki ami folott jocskan elhaladtunk minden szempontbol

(#17) Egon válasza Dilikutya (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Snoop-y válasza xmaas (#16) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es miert kell egy barmilyen miniszteriumnak bekoltoznie egy ezer eves epuletbe a varban?

Szerintem az a leginkabb elszomorito az egeszben hogy megint egy technologiai ritkasag esik aldozatul viktorek nagyzasi hobortjanak.

A koronat nem akarja atalakitani hogy a fejere tehesse? :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#19) 8th válasza Bici (#4) üzenetére


8th
addikt

+1. Nem ez az első eset.

(#20) strogov válasza Dilikutya (#15) üzenetére


strogov
senior tag

Egy bármilyen 110 tonna fölé hitelesített daruval. Torony se kell, mert autóból is van sokféle.

(#21) Hieronymus válasza Snoop-y (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..kivételes technikatörténeti emlék ugyanis gyakorlatilag elköltöztethetetlen, ha szétszedik, később aligha tudják újra összeállítani úgy, hogy eredeti állapotának megfelelően ismét működjön."

Nem gond, vállalom.
Az utolsó csavarig dokumentálva, a szétszedés és összerakás folyamatát.
Ha valamit az elöregedés okán pótolni kell, az eredeti alkatrészt megtartva, mintával a pótlásról. Ha valahonnan még előkerül használható eredeti darab, a cseréhez szükséges szerelési útmutatót is összeállítjuk.

Nincs olyan, hogy szétszedés után valamit, ne lehessen újra összerakni. (Csak pótalkatrész gyártás és pénz kérdése.) Szóval csak pénz kérdése a dolog,

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) strogov


strogov
senior tag

Nem értek egyet a kormány odaköltöztetésével, de ez a múzeum sincs ott jó helyen. Másrészt az, hogy a "szakértők" szerint nem lehetne többet összerakni azt is jelenti, hogy halálra van ítélve az eszköz :( Az alkatrészek elöregedése elkerülhetetlen. Csoda, hogy eddig működött. Ha tényleg meg akarják őrizni akkor minimum egy rekonstrukciós tervet kellett volna készíteni, és az alkatrészek állapotát felmérni. Ezek szerint egész eddig le volt szarva a cucc. Legalább egy replikát csinálnának, hogy ha el kell zárni akkor legyen mit mutogatni ... vagy ha ennyire nem fontos akkor most hagyják a fenébe.

Sipítozni egyszerű, csak legyen Más Valaki Problémája.

(#23) Snoop-y válasza Hieronymus (#21) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyilvan van az a penz de valoszinuleg egy ilyen masinat amiben egymillio kezi forrasztas van nem igazan rentabilis elkoltoztetni.
Szerintem a dokumentacioval sem lennel kesz jovo marciusig nem hogy a koltoztetessel...

De ha ekkora kiraly vagy keresd meg oket kivanom hogy jarjal sikerrel komolyan :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24) Fitzgerald válasza Bici (#4) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azért mert Dajkó Pál írja ezeket a cikkeket. Ha megnézed az összes hasonló olcsó clickbait (politika, titkosszolgálat, stb.) cikket ő írja.

[ Szerkesztve ]

(#25) villamos válasza Fitzgerald (#24) üzenetére


villamos
őstag

A gumibabás cikkeket kihagytad... :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26) nyunyu válasza strogov (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy bármilyen 110 tonna fölé hitelesített daruval. Torony se kell, mert autóból is van sokféle.

Várba hogy viszel fel akkora teherautót ami ezt egy darabban le bírná szállítani?

Nem rémlik, hogy milyen súlykorlátozás vonatkozik a Várra, de az I. kerületbe eleve nem teheti be 16 tonna össztömegűnél nagyobb teherkocsi nappal a lábát, max ha egyedi útvonal engedélyt szerez.

Bááár, nemrég a viktoriánus kolostornál láttam betonkeverőket, szóval ez nekik nem akadály. :DDD

Másik kérdés meg, hogy lebontod a központ fölül a műemlék épületet, hogy ki tudd daruzni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) villamos válasza nyunyu (#26) üzenetére


villamos
őstag

Épületek komplett költöztetése odaát egy létező dolog, és nem ám hogy egy budit pakolnak arrébb, vagy valami ilyesmit, hanem templomot, könyvtárat, ilyesmiket.
Persze mindez nem kevés pénzbe kerül, és az is kérdéses, hogy egy ilyen helyen, mint a vár, hogyan is oldható meg. Végső esetben tégláról-téglára lebontják, a téglákat megszámozzák, majd máshol tégláról-téglára újra felépítik, mint valami legót...

Mindettől függetlenül kételyeim vannak azzal kapcsolatban, hogy miután szétszedik, újra működőképes állapotban helyre lehetne e állítani a berendezést. Persze teljesen nem semmisülne meg így sem, de ennek a műemléknek pont az adja az érdekességét, hogy működik, és a működése megfigyelhető.
Minden mechanikusan történik, pl. a csengetési visszhang, ill a foglaltsági hang előállítása is, legalábbis azok szaggatása...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#28) Snoop-y válasza nyunyu (#26) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ugyanmar hat mar ketten is vannak a topicbol akik megoldjak ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#29) CPT.Pirk válasza strogov (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem szart ott le senki semmit.

Nem lehet belőle replikát csinálni, mert nem maradt fent kellő dokumentáció. A meglévő tervek csak arra elegek, hogy a rutin karbantartást meg lehessen oldani. Elég hosszan ír az index a részletekről, olvasd el.

Ha ezt szétszedik, akkor már csak fémhulladék lesz. Amúgy szerinted ki adna pénzt és épületet egy több szobányi régi telefonközpont felépítésére?

Out: most páran forognak a sírjukban...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) hide5


hide5
csendes tag

Emlékszem, hogy a régi szép időkben egy amerikai delegáció meglátogatta a József központot. Összecsapták a kezüket, hogy jé!!!, egy működő múzeum. Nem, mondták a telefonosok, ez az élő József központ, ez szolgálja ki a területet. Volt meglepi. (Ekkor már nyugaton kezdtek üzembe állni a digitális központok. Mi -hála a KOKOM listának-, a 20 éve elavult krosszbárra álltunk át.)

Kár volna ezért a működő központért. Szerintem fel kellene ajánlani egy nyugati technikai múzeumnak, azok képesek annyi pénzt rááldozni, hogy újra üzembe helyezzék. Azután majd 15 eruóért meg is csodálhatjuk! :(((

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#31) mbalint987 válasza Tapsi (#11) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Végigül is minek működjön, felesleges nem? Kibírta a második világháborút, a szocializmust, de hát most már mivel túlhaladtunk rajta, tegyük működésképtelenné. Az, hogy neked nem képez a berendezés értéket, az nem az jelenti, hogy egyébként másnak nem fontos. Hogy más nem volna kíváncsi arra, hogy egyébként hogyan indultunk neki a magyar telefóniának, és hogy milyen eszközökkel történt ez. Nagy érték az, hogy lehetőségünk van arra, hogy egy ilyen régi és sérülékeny eszközt működésközben láthassunk, hallhassunk, tanulmányozhassunk.

Sőt, kifejezetten zavar az, hogy a mai (informatikai pályára készülő) fiatalokat abszolút nem érdekli a számtech. múltja. Nem mondom azt, hogy el tudja mondani az ENIAC felépítését, de ne nézzen bambán, ha azt mondom neki, hogy Windows 2.0. És mindezt mondom úgy, hogy én is csak 18 éves vagyok.

(Bocsánat az indulatokért.)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#32) #72042496


#72042496
törölt tag

Van rá egy söröm, hogy az itt háborgók eddig sem nézték meg ezt a telefonközpontot, és ezután sem néznék meg, akár működőképes maradna, akár nem. :)

Lehet, hogy van kivétel, de szerintem nem sok.

(#33) Latsza válasza #72042496 (#32) üzenetére


Latsza
aktív tag

Én spec megnéztem :P a múzeum többi részével együtt. Nem ismerem a működését ennek a monstrumnak, de nagy kár lenne érte, ha a szóban forgó ok miatt kellene elpaterálni a jelenlegi helyéről, lenyűgöző gépezet, már a méretéből kiindulva is.
Aki teheti látogassa meg a telefónia múzeumot, amíg lehet, ki tudja mi lesz a végén a helyén. :U

(#34) tatararpad válasza #72042496 (#32) üzenetére


tatararpad
őstag

Személy szerint engem sem érdekel hogy egy kőkorszaki szerkezet éppen hol fogja a port, de ez ízlés, arról meg fölösleges vitázni. Viszont ott van az is, hogy ez a probléma nem is létezne, ha éppen nem költözködnének befele a várba. Tehát a telefonközpontok bárminemű ismerete nélkül is fel lehet háborodni bárkinek, hogy fölöslegesen baszogatnak működő, eszmei értékű dolgokat.

(#35) Vesa válasza xmaas (#16) üzenetére


Vesa
veterán

A helyesírásod alapján, nem lepődöm meg a faék egyszerű "véleményeden" sem!

A tudomány a valóság költészete!

(#36) Vesa válasza #72042496 (#32) üzenetére


Vesa
veterán

Ennek mi köze a témához? Attól, hogy valaki soha életében nem járt pl. a Nemzeti Galériában, még nem kellene egyetértenie azzal, ha valaki ki akarná dobni az összes ott őrzött remekművet.

Itt ráadásul nem valamilyen elkerülhetetlen okból sodródik veszélybe egy muzeális érték, hanem pár egoista suttyó, öncélú nagyzási hóbortja miatt. Nem kell ahhoz látni a szóban forgó központot, hogy a helyes következtetést levonjuk.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#37) Akula


Akula
őstag

Nem is hallottam még ilyen telefonközpontról. Már ezért megérte elolvasni az írást! :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#38) CPT.Pirk válasza #72042496 (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mint Pécsi, nem is hallottam róla, hogy van ilyen. Az indexes cikket elolvasva néztem nagyot, hogy ilyen van idehaza.
Mint mérnök ember, eléggé átérzem ennek a dolognak a jelentőségét, és hogy mi megy a szemétbe, ha a királyunk a várba költözik a jobbágyok elől menekülve.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) Indy69


Indy69
aktív tag

Ez Orbanisztán, szarnak rá ,hogy müxik-e majd máshol vagy sem ,kell a hely azt kész.

[ Szerkesztve ]

(#40) távcsőves válasza #72042496 (#32) üzenetére


távcsőves
senior tag

De el sem olvasták a cikket. :(

A cikkben a hangsúly a MÜKÖDŐ-n van, és egy lehetséges megoldás is említve van. (Válaszfal.) Autó daru és egyéb hülyeségek kapásból. Említett riportban a kizáró tényezők felsorolva. Párt irodán kiadták a parancsot? ;]

Én nem láttam ezt a gépet még. De hadd ne keljen tapsolnom mindenhez, főleg, ha egy stadion árához viszonyítom. Akkor talán erre is juthatna. Tudom, a főnök a focira esküszik nem a technika történetre.

[ Szerkesztve ]

(#41) Danex válasza mbalint987 (#31) üzenetére


Danex
addikt

Mert mivel lenne előrébb azzal a mai világban ,ha tudja a régesmúltat? Így is bőven több a leadott anyag mint ami használható a való életben, a lényegre meg pont nem jut idő.

Plusz amit oktatnak informatikából ,mint naprakész tananyag jórészt azt is már "rég"(technológiai szempontból) idejétmúlt.

Szerintem meg az lenne a minimum ,hogy aki informatikát tanul az össze tudjon rakni egy számítógépet, de ha belegondol az ember nincs erre se szükség, hisz nem fogja használni, ha meg eljut oda ,hogy szüksége lenne rá akkor meg azért nem fogja tudni, mert 10 éve nem látott ilyet.

(#42) hcl válasza Danex (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyival, hogy talán érti, mi miért olyan, amilyen, vagy esetleg tanul a múlt hibáiból.
Amire neked nincs szükséged, az nem biztos, hogy hülyeség. Nem beszélve a járulékos ismeretekről, amik valaminek a megtanulása során jönnek.

@Out : Te hajtasz hasznot? Nem biztos.

A felháborító nekem is az, hogy a dilettantizmus megint tönkre fog tenni valamit. Sajnos a hülyeség amúgy politikafüggetlen, ez más színű kormány alatt is ugyanígy lett volna...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja igen! A másik : ide vezet a "nem érdekel, oldd meg" felfogás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) Danex válasza hcl (#42) üzenetére


Danex
addikt

Persze, nem is azt mondom, hogy teljesen felesleges vagy éppen hülyeség, hisz ahogy írtad is legalább tudod, hogy régen ezt már próbálták nem volt jó, akkor ne törd rajta a fejed, hogy ugyan azt kitaláld.

De nem is érzem, hogy annyira nagy lenne a jelentősége főleg, hogy a legtöbb ember majd valaki alatt fog dolgozni (aki ideális esetben jártasabb a témában és átfogóbb ismeretei vannak) és csinálja azt amit kiadtak neki.

(#45) Tapsi válasza mbalint987 (#31) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem ezt írtam, hanem azt, hogy attól, mert valami működőképes még nem kell mindenáron meghagyni ebben az állapotban. Jó eséllyel semmi gyakorlati haszna nincs a technikatörténeti érdekességen kívül. A politikát ne keverjük ide, ez alapvetően technikai kérdés. Szerintem a hír megjelenéséig az ide kommentelők egyike sem tudta, hogy ez a készülék létezik, ott van, és működik.

(#46) Postas99


Postas99
senior tag

Régi Puskásosok emlékeznek arra is mikor a 7A2-es modellt tanították, és akkor még ez működésben volt sok helyen.

Zugló, Angyalföld, József stb ..

Nem lenne szabad kib@szni a szemétbe, mert ennek történelmi értéke van. Hiába szállítják el és rakják össze a gépet mivel mechanikus cucc, ezért üzembe helyezés előtt MECHANIKÁZNI kell.
Azok a szakik aki ezt karban tartották már rég nyugdíjasok vagy 50 felé közelítenek. Szóval a szakember gárda már rég kihullott a gép alól.

Maradjon ott ahol van, és szedjenek több pénzt a múzeumban. Pusztán nagyobb reklám kell neki.

Az a baj az olyan emberek hozzáállásával akik inkább a szeméttelepre kívánják az ilyen gépeket és nem megőriznék működőképes állapotban, azok életükben egy csavart sem csavartak be önállóan, nem alkottak soha semmit, de már nem is fognak. (Magyarán igazi technikai analfabéták, és azok is maradnak)

És igen a készüléket többször is láttam már.

[ Szerkesztve ]

(#47) Bici válasza Postas99 (#46) üzenetére


Bici
félisten

Nem értek egyet.

Én aztán messze nem tartozom a technikai analfabéták közé, de szerintem sem éri meg az ilyesmit tartogatni.
Sokkal inkább tartom értelmes útnak egy profi szimulátor létrehozását, amiben sokféle mechanikus és elektromos eszközt lehetne megtekinteni működés közben, magyarázattal, akár külön laikusoknak, és külön szakértőknek.
Persze, ez drága, meg minden, de egyszer kell meglépni, és utána egy rakás régi elfeledett cuccot be lehetne digitalizálni.
A működési elve, mint technikai érdekesség nagyon értékes, és feltétlenül megőrzendő, ellenben maga az eszköz fizikai mivoltában - szerintem - inkább nyűg, ami hosszú távon egyre nagyobb nyűg lesz, és a végén úgyis szétrohad magától. Ha pedig karban tartogatják, akkor úgyis drágább lesz, mint a szimulátor.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) CPT.Pirk válasza Tapsi (#45) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A politikának helye van ebben a témában, mert az minden baj forrása. Ráadásul abban az épületben már próbált létezni minisztérium korábban, de kiköltöztek onnan, mert nem fértek el. Olvasd el az indedxes cikket, ott részletezik ezt.

Meghagyni meg azért kell, mert ez az _egyetlen_ még működő ilyen központ. Persze sok évvel ezelőtt kikötötték a hálózatból így _gyakorlati_ haszna az ugyan nincs már de eszmei az egyre több. Most kapott némi PR-t is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49) Dilikutya válasza #72042496 (#32) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én még soha nem láttam a Mona Lisát személyesen, és igazából nem is tervezem, Párizs úgy kompletten kívül esik az elsődleges uticéljaim körén. Vágjuk kettőbe, és dobjuk ki!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) waverider válasza CPT.Pirk (#48) üzenetére


waverider
senior tag

nagyon egyszerű. alakítsák az épületet ahhoz az egyetlen helyiséghez ahol meghagyják úgy ahogy van és ahol az majd a későbbiekben is megtekinthető ilyen működőképes állapotban. nagyon sok példát láttam már ilyen kivitelezésekre a nagyvilágban ahol külön bejárattal netalán azonos előtérből de egy önálló tárlatként megtekinthető volt az adott ojjektum. uff :R

[ Szerkesztve ]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.