Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azta. Nem néztem végig, de már az is hatalmas jó, hogy baloldalt lehetne a tabok.

Anno amikor még FF-t használtam (10+ éve), ott a Tab Mix Plus nevű kiegészítő volt nálam kötelező, mert több sorban lehettek a tabok. De az is csak egy félmegoldás, vagy inkább még az sem.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Cathfaern válasza lezso6 (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyetértek, ez elég nagy újítás :) Mind a vertikális tab, mind a kétszintes jól hangzik. Kénytelen leszek átállni Vivaldira még a végén. Vagy remélem hamar átveszik alap Chrome-ba :D

[ Szerkesztve ]

(#3) UnA válasza Cathfaern (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Esetleg néha be is lehet zárni a tabokat, ne engedd, hogy a FOMO érzés maga alá gyűrjön... :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Busterftw válasza Cathfaern (#2) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem 100%, de a nyakam ra, hogy Firefoxon van ezer hasonlo addon erre.

(#5) AnonymusX


AnonymusX
senior tag

Adatvédelem téren is erősíthetnének.

(#6) nemlehet válasza lezso6 (#1) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem kötekedésből, de minek megnyitni annyi tab-ot hogy már nem fér el? Illetve oké, mondjuk szakdoga alatt amikor kutattam nekem is előfordult, de ne az is csak rövid időre.
Ismerek pár ilyen embert több száz tab van náluk megnyitva, de még rossz napokon is 50+..
Minek? Vagy ez ilyen gyűjtögetős dolog, "Majd elolvasom ha oda jutok" csak sose jutsz oda?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) lezso6 válasza nemlehet (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, az esetek többségében ez szokott lenni a gond, hogy az adott ember rendetlen.

De munkához sokszor 20-30 tab is simán nyitva szokott lenni. Erre meg tök alkalmatlan a jelenlegi rendszer, ahol legfeljebb pinelni tudod a tabokat, de amúgy ömlesztve van egyben. A Tab Mix Plus azért volt jó, mert legalább láttam a tabok címsorát ha sok volt megnyitva. De nyilván ennél jóval több kéne, valahogy rendszerezhetővé tenni a tabokat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) SidCorky válasza nemlehet (#6) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nem több száz, de nekem is van, hogy sokminden van megnyitva, ráadásul nem is mind kapcsolódik egymáshoz. Egymás mellett melós meg közösségi dolgok, plusz néha beesik valami halaszthatatlan tennivaló is, amit gyorsan el kell intézni, esetleg a youtubeon megy valami a háttérben, simán összejön 8-10 fül, ráadásul sokszor nem is a teljes monitoron fut a böngésző, csak mondjuk a felén. Nekem tök hasznos lenne ez a kétszintes cucc, szépen lehet csoportosítani a dolgokat.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#9) fatal` válasza Cathfaern (#2) üzenetére


fatal`
titán

Az alap Chromeba semmit nem fognak átvenni :D Az buta marad, mint a faék.

Érdekes, hogy mindenki így rácsodálkozott a vertikális tabokra, az Opera már 15 éve is tudta.

(#10) Cathfaern válasza nemlehet (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én eljutok :) Csak tipikusan hétvégén, addig meg nyitva van (listába azért nem szeretek mentegetni, mert ott tényleg csak gyűlnek a dolgok és sose fogynak, mert nincs szem előtt). Vagy van hogy egy hosszabb videót több részletben nézek meg, akkor napokig nyitva van. Plusz van pár oldal amit naponta többször úgyis nézek, azokat is minek zárjam be.
Jelenleg 34 van nyitva, abból 13 olyan amit minden nap többször nézek, 5 olyan ami tényleg ezer éve nyitva de valamiért nagyon meg akarom nézni csak sose veszem rá magam :) 6 youtube, abból 2 zene (egy hosszabb mix munkához, másik random zenének háttérbe). A többi meg olyan dolog ami épp érdekes aznap valamiért, vagy 1-2 napon belül megnézem / elolvasom.

Mielőtt jönnének a megoldás ötletek: tisztában vagyok, hogy lehetne máshogy is kezelni ezt (pl. külön zenelejátszó, "meg akarom nézni dolgokat" könyvjelző / pocket / stb. menteni), de ez egy elég jól kialakult workflow nálam, és minden elemének meg van az oka, hogy miért így csinálom és nem máshogy. Szóval kár koptatni a billt :) Azt az 5-öt mondjuk tényleg bezárhatnám :D

Plusz amit SidCorky ír, képernyő kb. 2/3-án van csak a böngésző, szóval kevesebb is a hely felül.

fatal
Nem csodálkozok rá, max arra hogy mióta Opera megszűnt egy böngésző gyártó se próbált bármit is variálni a tabokkal. Ránézésre pedig nem lenne egy bonyolult dolog, bár annyira nem néztem a konkrét implementációt.

Busterftw
Emlékem szerint mióta új motort használnak azóta nem lehetségesek az ilyen kiegészítők. De rég néztem utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#11) junior11 válasza AnonymusX (#5) üzenetére


junior11
veterán

Mi a gond velük ilyen téren?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12) #06658560 válasza Cathfaern (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az Opera nem szűnt meg. Tény, egyre rosszabb lett, de létezik.

(#13) Cathfaern válasza #06658560 (#12) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Már az is csak egy Chromium skin. De nyilván szó szerint véve igazad van. De az az Opera ami nem kevés innovációt hozott a böngészőiparba már halott.

(#14) #06658560 válasza Cathfaern (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért még rengeteg egyedi ötlete van, például még megvannak az ezeréves egérgesztusok is benne. Aztán van kétféle mobil böngésző.

(#15) AnonymusX válasza junior11 (#11) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ez egy 2018 összefoglaló arról, hogy mi kifogásolható benne: [link]

(#16) junior11 válasza AnonymusX (#15) üzenetére


junior11
veterán

Azóta már sok minden változott, és szerintem privátabb, mint a kínai kézben lévő Opera.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17) Cathfaern válasza AnonymusX (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért viszonyítási alapnak tegyük mellé a Chrome-os összeírásukat is: [link], meg az Opera-t: [link], vagy Firefox-ot: [link]
Szóval még mindig jobb ilyen szempontból a Vivaldi, mint a másik többi "nagy".

[ Szerkesztve ]

(#18) AnonymusX válasza Cathfaern (#17) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Azzal nem értek egyet, hogy a Google Chrome adatvédelmi szintjének megugrása elegendő teljesítmény volna (mégiscsak a google-ről beszélünk), de szerencsére van alternatíva és még a kompatibilitásról sem kell lemondani, legyen az weboldal megjelenítés, vagy kiegészítő telepítés.

Közben szerkesztetted: a Firefoxban elég sok mindent ki lehet kapcsolni, ami javít az adatvédelmen, de ugyanúgy mint a Chrome-nak/Chromiumnak, neki is vannak adatvédelmi szempontból jól felkészített "klónjai".

[ Szerkesztve ]

(#19) junior11 válasza AnonymusX (#18) üzenetére


junior11
veterán

Ha nem titok, te milyen böngészőt használsz?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20) AnonymusX válasza junior11 (#19) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Adatvédelmi szempontokat figyelembe véve beállított Firefoxot [link] [link], de van feltelepítve chromium alapú is: Iridium Browser [link] (vagy az ungoogled-chromium [link] is ajánlott).

(#21) junior11 válasza AnonymusX (#20) üzenetére


junior11
veterán

Firefox hasonlóan van nekem is beállítva.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22) M_AND_Ms válasza fatal` (#9) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Érdekes, hogy mindenki így rácsodálkozott a vertikális tabokra, az Opera már 15 éve is tudta."
Igen az Opera vezette be anno, amikor Jon Stephenson von Tetzchner alapító volt az innovátor ott. A tabfüleken kívül olyan dolgokat vezetett be, mint a
SpeedDial,
Popup-blokkoló,
Külön sessionök (ha lefagy az oldal nem rántja agával az egész böngészőt),
Privát adatok törlése,
Teljes képernyős böngészés
...és még egy vödörnyi kisebb okosság.. .köztük az, hogy ez volt az első ingyenes böngésző

aztán az Opera a tulajdonosok nyomására Chrome alapú lett vele együtt faék egyszerű, semennyire sem alakítható..., ahol még a letöltés helyét se lehetett megadni...
Tetzchner -nek ez nem tetszett, otthagyta az Operát és megalkotta...na mit? A Vivaldit!
Újra nekiállt, igaz Chrome alapokon, de egy jól testreszabható böngészőt készíteni....ma már ez a legtutibb úgy, hogy ha kedved van bármelyik Crhome addont is használhatod

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23) Lami66 válasza M_AND_Ms (#22) üzenetére


Lami66
őstag

Jé, akkor már értem, hogy az innovációi miatt általam régóta kedvelt Opera egy ideje miért szürkült bele a tömegbe....és csinálja ugyanazokat a hibákat mint a Chrome.
:R

[ Szerkesztve ]

(#24) fatal` válasza M_AND_Ms (#22) üzenetére


fatal`
titán

Igen, én tisztában vagyok evvel, Operát használtam (amíg nem váltottak erre a Chrome alapú borzadványra).

Bár most éppen Firefox van, főként a developer tool miatt.

(#25) M_AND_Ms válasza Lami66 (#23) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Vivaldi kell neked!
Viszont Androidon még mindig az Ooera számomra a nyerő. Hiába van Vivaldi is, nem tudja azt az oldal.nagyítása, kicsinyétese közbeni folyamatos szöveg újratördelést, amit az Opera

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26) Lami66 válasza M_AND_Ms (#25) üzenetére


Lami66
őstag

Nekem is ez tetszik legjobban az androidos Operában: a nagyítással együtt változó szövegtördelés.
Az már kevésbé tetszik, hogy ugyanúgy "lefagy" böngészés közben mint a Chrome.

(#27) Jesus_Shaves válasza AnonymusX (#20) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

WebGL nélkül használható egyáltalán valamire a Firefox? Utolsó (~1 évvel ezelőtti) tapasztalataim szerint borzalmasan lassú. Egyébként a megjelölt forrás nyolc évvel ezelőtti, mennyire releváns ez 2021-ben?

(#28) junior11 válasza Jesus_Shaves (#27) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem elég jól használható a FF, csak picit lassabb, mint az Edge/Chrome, bár még mindig több ramot használ, de nálam pl az új MS Edge a leggyorsabb, legkevesebb memóriát is kéri. Biztonsági frissítéseket is gyorsan megkapja a Chrome után.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29) btprg válasza nemlehet (#6) üzenetére


btprg
senior tag

Erőforrás-gazdaságosság szempontjából a "könyvjelzők" funkció biztosan jobb. Nem egy ilyen tabgyűjtögető munkatársamtól hallottam már, hogy kéne neki több memória a gépbe, hát igen... :D

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#30) Jesus_Shaves válasza btprg (#29) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Attól függ. Laptopon például sokkal kevesebb akkuidő memóriában tartani 50+ tabot, mint állandóan újra betölteni őket, ha szükséged van rájuk.

(#31) UnA válasza Jesus_Shaves (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

Néha még elindítom a Chrome-ot, ha kell valamit importálni vagy keresni benne, de már két-három éve átálltam Firefoxra, és semmiben nem látom lassabbnak. Nálad mi volt lassú?

(#32) Sweet Lou 6 válasza UnA (#31) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Desktopon javascript-heavy oldalak (pl. Reddit, Atlassian JIRA, Confluence), mobilon pedig pl. átlag híroldalak is lassabbak.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#33) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ez nagyon jól hangzik, de amíg nincs mobilra Vivaldi, addig nálam felejtős, mivel így párhuzamosan kétféle böngészőt kellene használnom, amik nem lennének képesek egymással szinkronizálni. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34) junior11 válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


junior11
veterán

Ha androidos mobilt használsz, már jó ideje elérhető a Play áruházban.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#35) sz.balazs.95 válasza junior11 (#34) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

iPhone-om van :B
(az nem rémlett, hogy van Androidra, bár mindegy is)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) _SZECSKA_ válasza nemlehet (#6) üzenetére


_SZECSKA_
csendes tag

Ugyanezt akartam írni :))

(#37) _SZECSKA_ válasza Cathfaern (#13) üzenetére


_SZECSKA_
csendes tag

Én évek óta Operázok gond nélkül. Hozza most is az innovációkat, pl: beépített Fb messenger, Instagram, Telegram, Whatsapp, Spotify stb. Melyik böngésző tudja még ezt? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.