Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sNORh


sNORh
addikt

durva az a lapát, de hogy nem tereli a levegőt azis biztos..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2) as_Rock


as_Rock
őstag

Jó ez a vizes cucc :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

"DDR4-esre cserélte le, ezek órajelét pedig effektív 2200 MHz-re állította be."

Ezek milyen ramok lehetnek? (időzítés)

(#4) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

márcsak két kérdés.... beszerezhető lesz-e külön a vizes borda illetve jó lesz-e az 1GB-os változatra is?

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#5) Thrawn válasza Grigorisz (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Beszerezhető. Pl: [link]
Jó, ha az a kártya a referenciával megegyező kialakítású.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) syC


syC
addikt

Na végre, egy vizes kártya! :)

(#7) zsolt1129 válasza syC (#6) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ilyen kell neked :D

(#8) #19617792


#19617792
törölt tag

A 4850-nél az a jumper a PCB-n mit szolgálhat vajon? NTSC/PAL kapcsoló lenne?

(#9) TTomax


TTomax
nagyúr

Ez nem egy VF900?csak a lapát nem stimmel,azon valahogy kinézett..de ez.... érdekes lehet amúgy ez a kari DDR4 hmm... egy S1-el lehet beéri a 4870-et,persze egy kis "piszkával"...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#10) #19617792 válasza TTomax (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez nem VF900, azon teljesen körbeérik a bordát a csövek, itt nem.

(#11) sNORh válasza syC (#6) üzenetére


sNORh
addikt

jah ez nemjár garvesztéssel.. :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12) PeppErKorN válasza TTomax (#9) üzenetére


PeppErKorN
tag

Ez radiális áramlású ventilátor, a légáram a kártya síkjával párhuzamos síkú.

--K--N--R--

(#13) TTomax válasza #19617792 (#10) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igazad van,tehát annál is gyengébb.. :U

(#12) PeppErKorN
Aham, a VRM-et még nem is kell már hűteni... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14) mephi666


mephi666
nagyúr

na, ezek pofás kártyák... nvidia párti vagyok, de jobb ez a fajta kártya-átalakítás atiéknál, mint amiket nvidiáéknál szoktak néha erőltetni: pl 9600gso :S és itt a gddr4-es ram, akit valaki annyira hiányolt másik postban :) (hogy ddr3és5 között kimaradt a 4) meg az izomkártya hűtése vizesen az igazi, a kis teljesítménytöbblet meg már csak a hab a tortán :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) tzsolesz válasza mephi666 (#14) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én is emlékszem, hogy valaki hiányolta. :K

Egyébként elmondom mindenkinek aki nem tudná, hogy ATI-nak korábban is volt már két GDDR4-es VGA-ja is. Például öcsém Sapphire HD2600XT-je GDDR4-es ami szintén effektív 2200Mhz-es. :Y Az én GDDR3-omtól legalább 5-10%-al volt erősebb(nem mindenhol). A másik a HD3870, azt viszont nem tudom ki gyártotta.

Na már most ha a 2600XT - ami eleve nem volt egyébként sem sávszélesség-hiányos, mivel a gyenge architektúra nem követelte meg
- teljesítménye ilyen mértékben nőtt a GDDR4-es memó hatására, akkor kíváncsi vagyok hogy ez mit fog jelenteni a 4850-nél, pláne akkor ha még meg is cibálja valaki azokat a RAm-okat.....

Amúgy a teszik ez a 4850-es... :C

(#16) ígyvanferi válasza mephi666 (#14) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én voltam az a hiányolós. :) Illetve inkább csak megkérdeztem, hogy nem ugrották-e át a GDDR4-et teljesen, de volt aki felvilágosított, hogy jó pár kártyán használták őket.

(#17) Grigorisz válasza Thrawn (#5) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

köszi a linket :)

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#18) #19617792 válasza tzsolesz (#15) üzenetére


#19617792
törölt tag

A 2600 XT-ből és 3870-ből van referencia GDDR4-es is, előbbinél a csúcsmodell kapta a GDDR4 memet, utóbbinál ez az alap. (GDDR3-as verziók már talán a gyártók hülyeségei.) Tehát minden gyártónak van GDDR4-es 3870-e, már aki gyárt 3870-et. :)

(#19) Oliverda


Oliverda
félisten

"A grafikus processzor órajelét a gyártó 675 MHz-re tornázta fel, a memóriákat pedig GDDR4-esre cserélte le, ezek órajelét pedig effektív 2200 MHz-re állította be."

A Sapphire illetve a HIS is kínál effektív 2200 MHz-en üzemelő bár GDDR3 RAMmal szerelt 4850-es kártyákat. Azokon 0.8 nanós RAMok vannak, nem tudom hogy erre a PowerColor kártyára milyenek kerültek. Melyik ad nagyobb sávszélességet? A 2200 MHz-es GDDR3 vagy a 2200 MHz-es GDDR4? Bár ha jól sejtem ebben a két esetben megegyezik a sávszélesség.

Mindenesetre (eddig) egyedi probálkozás.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) tzsolesz válasza Oliverda (#19) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A GDDR3 azonos órajelen gondolom hatékonyabb a jobb időzítések miatt. A GDDR4 meg valószínű még tovább húzható . :U

(#21) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Úgy látom Eddy leakasztott egy komolyabb szerződéses melót :D Biztos egyre szarabbul mehet neki ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#22) Osynho válasza tzsolesz (#15) üzenetére


Osynho
addikt

Az X1950XTX-en is GDDR4 SDRAM volt

(#23) shteer válasza Nyugdíjas (#21) üzenetére


shteer
titán

mit számít már neki :)) pár 100 db-bal többet gyártanak... :)

..szerintem jónak tűnik

(#24) freeapro


freeapro
senior tag

Powercolor nagyon jo cuccokat gyart. Azt a 4850-est ugy nezzetek, hogy a techpowerup tesztjeben a leghalkabb kartya volt terhelve!!! 21,5 dBA!!

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_4850/25.html

[ Szerkesztve ]

(#25) Tomi84 válasza tzsolesz (#15) üzenetére


Tomi84
aktív tag

inkább a G92(b) chippes nvidia kártyákra kéne komolyabb ssávszélességű memória. Ahogy nézegettem teszteket, meg próbáltam tuningolni az enyimet, azok eléggé érzékenyek a memória órajelre. Bár mivel egyik gyártó sem készített GDDR4 vagy GDDR5-el szerelt kártyákat, gondolom a gpu nem képes kezelni ilyen chippeket.

(#26) aginor


aginor
addikt

Van nálam most egy ilyen GDDR4-es kártya tesztre Brekktől, eddig 750/2600MHz-en stabilnak tűnik referencia feszen, kb 89fok terhelve 15perc furmark után, miközben alig van hangja. Ha valaki nem rest bele piszkálni a biosba, akkor a gpu megy még fentebb is lazán..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#27) .-Szenti-.


.-Szenti-.
csendes tag

Egy igazán jó kártya, nekem 2 éve volt utoljára.. Azóta is keresek egy ugyanolyat.. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.