Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VinoRosso


VinoRosso
veterán

40 dollár??? :Y

Elég jó vételnek néz ki akkor. Ilyet is ritkán látni.

(#2) Menthirist válasza VinoRosso (#1) üzenetére


Menthirist
veterán

Inkább az hogy öt kiló? Az én nem súly és merevségbajnok, műanyag ablakos Define S-em is 8.5.
Félek elég vékony anyagból lesz akkor.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#3) imibogyo válasza VinoRosso (#1) üzenetére


imibogyo
veterán

+ #2

Kinézet és szolgáltatások alapján (alsó táp, edzett üveg, porszűrő, alsó rekesz takaróelem, rejtett SSD és HDD helyek, hátul is 12-es ventilátorhely, elől 3x12-es ventilátorhely, USB3 az előlapon, beépített kártyaolvasók) ez szerintem akkor is egy jó vételnek néz ki, ha nem egy extrém stabil házról van szó (azon lehet segíteni, mármint ha rezeg, például öntapadós bitumenes lemezzel, vagy csak simán béleléssel és izolációval), de ha a kialakítása rossz egy háznak, akkor ott vágni kell. Márpedig ennek a háznak alapvetően jónak néz ki a kialakítása, kinézetre is elfogadható. Talán még egy tetőszellőzés opciót el tudnék képzelni, de azon könnyen lehet segíteni bő 20 perces munkával. :DDD

Én most konkrétan birtoklási vágyat kaptam. Ennél többet (sokkal többet legalábbis) ma már nem szívesen fizetek ki egy házért (been there done that ;] :P ), akkor inkább készítek magamnak egyedit alumíniumból. Ráadásul jelenleg 3 db 800 RPM-es venti van összesen a gépemben (4790k + 750Ti) és 1 db 5400-as hdd "raktárnak" az SSD mellett. Kétlem, hogy például ez a felállás annyira berezonáltatná akár még ezt a relatíve vékony házat is, hogy gondot okozna. És még ezen ventikből is kettő inkább csak "alibi" venti (a 4790k igényli, passzívan csak netezgetni, filmezni lehet vele a nagy borda ellenére is). A dVGA-ról és a tápegységről viszont simán levehetném, mert azok gyárilag passzívak, csak a biztonság kedvéért kaptak extra fuvallatot (meg mert volt felesleges ventim), azok nélkül is elfogadható hőmérsékletűek teszteltem őket mindenhogy. Simán át tudnám ebbe a házban rendezni a gépet úgy, hogy lényegében csak házszellőzés (de normális) kellene... :B

(#4) zarayg


zarayg
aktív tag

Szerintem ár/érték arányban nagyon jó, ámbár ez ugye elmélet, gyakorlatban majd kiderül, ha a polcokra kerül itthon :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#5) VinoRosso válasza Menthirist (#2) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az a jó. Kell a fenének a 100 kilós ház. Nyilván sok benne a műanyag, meg a váz se krupp acél, de nekem nincs is rá igényem. Súlyzózásra ott van a konditerem. Nem úgy kell hozzányúlni mint a Godzilla és akkor problem solved.

(#6) Menthirist válasza VinoRosso (#5) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem súlyzózásról beszélek, sőt még csak nem is 20-30 kilós házakról, hanem arról, hogy az én házamban sincs semmi, és a fele műanyag, mégis 8+ kiló.

Ez meg annak is a 60%-a, pedig zónákra van osztva, stb, szóval több benne a "fém".

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#7) VinoRosso válasza Menthirist (#6) üzenetére


VinoRosso
veterán

Vagy csak olyan ötvözetből készült, ami nehezebb. A nehezebb nem feltétlen jobb. Pl lehetne titánból vagy karbonból, sokkal könnyebb lenne, mégis erősebb és persze drágább is.

(#8) Menthirist válasza VinoRosso (#7) üzenetére


Menthirist
veterán

Occam borotvája alapján szerintem csak simán olcsó vékony aluból/acélból van, és nem kísérleteztek ki valami merevebb, erősebb, de könnyebb ötvözetet a célra.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Oldschool Chieftec dizájn.

(#10) Malák


Malák
aktív tag

Ár/érték arányban eléggé izgalmas vételnek tűnik! :)

(#11) májkimiki


májkimiki
őstag

Ez így képről nézve dettó FSP CMT 110.
[link]
Csak az előlapjuk különbözik picit. A belső és maga a konstrukció úgy néz ki, hogy egy és ugyan az.
Ha egy beszállítótól származnak, akkor a FSP-m alapján ez is jó minőség a maga katagóriájában.
Nem plé lemezből van, kellő anyag vastagság, jól össze van szerelve. Nem nyeklik, ricseg-ropog.
Nincsenek éles, sorjás lemez szélek. Szépen van hajlítva és préselve minden kontúr.

(#12) imibogyo válasza májkimiki (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen. De én akkor is ezt választanám a kettő közül. Dupla USB3, memóriakártya olvasó, TG, és (szerintem) pofásabb előlap ezekkel a vastag szálkákkal (bárcsak tök egyenesek lennének a kiugrók nélkül (ezen mondjuk lehet segíteni). Az egyetlen hátránya az én szememben az FSP-vel szemben, hogy nincs felső ventilátorhely, ami valószínűleg ebben a formában nem is férne el, mert az FSP tetejét is meg kellett ehhez emelni. Mint írtam ezen is lehet könnyen segíteni nem túl nagy munkával és akkor mondjuk már élből 2-3x120-ra alakítanám... :B

A most piacon lévő Regnumok 12-14k körül vannak, ha ez mondjuk befér a 16-20k-s ársávba itthon, akkor egy vevőjük már biztosan lesz. Komolyan megfogott ez a kis ház. Persze azonnal menne a flex alá ( :P ), de látok benne potenciált. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.