Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jofi81


Jofi81
őstag

Egy 40GB-osra be is neveznék, ha jó áron lenne. :)

(#2) ℘a†ℎ


℘a†ℎ
csendes tag

Azért egy 120-ast szívesen elfogadnék belőle... majd meglátjuk itthon milyen áron lesz elérhető, lehet beruházok rá. Amennyiben a tesztekben jól teljesít :)

ⓒⓞⓜⓟⓤⓣⓔⓡ: ASUS P7H55-M/Core i7-860/Hyper 212/CORSAIR Dominator 8192Mb/HD6970/SAMSUNG 1000GB F3/CM Cosmos/CORSAIR HX650W/Dell 2410/Razer Naga Ep!c+Vespula/Logi Z4

(#3) gabor85


gabor85
őstag

De az IOPS érték miért csökkent? Azért mert 25nm-re váltottak?

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Pusztán az itt közölt specifikációk és árak alapján ez számomra bizony csalódás.
Ha már új generáció, és kisebb csíkszélesség, akkor vagy jelentős teljesítménytöbblet, vagy jelentős árcsökkenés. :U

(#5) helkis


helkis
addikt

itt talán nem veszik el a kérdésem a süllyesztőben, és hátha próbálta is valaki már:

van-e hátránya/előnye, ha egy Raid0-tömbben nem egyformák az SSD-k, csak a méretük azonos?
konkrétan ezt szeretném megcsinálni: vertex2 120gb-os mellé beraknék egy intel g3-as drive-ot vagy más nem SF vezérlős SSD-t..
köszi! :R

egyébként az intel 120gb-osért 50k körüli ár nem is rossz kezdésnek! :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6) FRENK1988 válasza helkis (#5) üzenetére


FRENK1988
veterán

"egyébként az intel 120gb-osért 50k körüli ár nem is rossz kezdésnek! " csak mire idekerülnek...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) bitblueduck válasza gabor85 (#3) üzenetére


bitblueduck
senior tag

En ugy ertelmeztem a cikket, hogy az IOPS az elozo generaciohoz kepest nott, csak a vart ertekekhez kepest lett kicsit lassabb.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#8) bsh válasza Angel1981 (#4) üzenetére


bsh
őstag

hát ja, ez így eléggé foshnak tűnik. asszem be is szerzek valami 34nm-est, amíg még lehet kapni.

(#9) xEon1337


xEon1337
őstag

Akkor ezek a 320-as SSD-k Intel vezérlőt kapnak?

Mert ugye az 510-es sorozat nem azt kapta..

"Less but better" - Dieter Rams

(#10) arn


arn
félisten

az 510 megjelenesevel varhato volt, hogy nem lesz nagy dobas... nyilvan nem veletlen, hogy az marvell chipet es 32nmos lapkakat kapott. a sf2000nek sebessegben sok helyen nem lesz vetelytarsa - vagy legalabbis akkor ertelmetlen lenne az 510 :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Daywalker válasza Jofi81 (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

A 40GB szűkösen, de elég, ha W7-ről van szó. Nálam 64 gigás SSD-n van a rendszer és most van 15 GB szabad hely úgy, hogy az állandóan használt programok (office, fotószerkesztő stb) is erre vannak telepítve, de a letöltések és egyebek másik vinyóra mennek.

gabor85: valamit félreolvastál :K

bitblueduck: Teljesen jól értelmezed. Az előző generációs írási IOPS-a ehhez képes nagyon rossz, olvasásban pedig 35 ezret hozott, az csak picit nőtt.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Izgatottan várom a teszteket.

De úgy tűnik a generáció váltás csak a gyártóknak kedvez, akik több NAND chipet tudnak gyártani azonos lapkára.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#13) Dr. Romano válasza Daywalker (#11) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem olyan szűkös az (ha csak rendszer gyorsításra kell). 32GB-os SSD-t használok és a Win7 meg pár alkalmazás (Office, stb..) mellett is van még rajta 10-12 GB hely szabadon.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14) Daywalker válasza Dr. Romano (#13) üzenetére


Daywalker
addikt

Persze, minden attól függ, mennyi alkalmazást pakol még rá a user.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15) Jofi81 válasza Daywalker (#11) üzenetére


Jofi81
őstag

Azért gondolom, hogy elég lenne, mert most is egy 40GB-os partícióm van, szintén 64 bites Win 7 alatt. Letöltések, játékok nálam is másik partícióra mennek, csak a programokat telepítem a C:-re.

(#16) gabor85 válasza bitblueduck (#7) üzenetére


gabor85
őstag

Áhhá, köszi:)

(#17) Arpee78 válasza Dr. Romano (#13) üzenetére


Arpee78
senior tag

32 bites win7 + office elfér 32gb-os SSD-n, úgy hogy marad 15-20% hely?

(#18) radi8tor válasza Jofi81 (#15) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SSD-t nem szabad telepakolni adattal. 20% szabad helyet kell rajta hagyni különben hamar elhasználódnak az üres cellák. Minél több helyet hagysz rajta, annál tovább bírja majd az SSD.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19) gabor85 válasza radi8tor (#18) üzenetére


gabor85
őstag

Magyarul attól függ mire használod... ha sok programod van amivel napjában dolgozol, akkor egy 80-120-160.

(#20) Gorneck válasza Arpee78 (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Nálam vmivel több, mint a fele üres...15gb szabad hely van rajta.

Gorneck#1239

(#21) _csocso_ válasza Gorneck (#20) üzenetére


_csocso_
senior tag

Nekem 12GB helyem lenne, ha 32GB-os lenne az SSD, igaz 64 bites win van fenn. Más nincs rajta.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#22) DarkDeer válasza Arpee78 (#17) üzenetére


DarkDeer
senior tag

40 Gb-os Intel SSD-n van a rendszerem és a programok, kivéve a játékokat. Lapozófájl, hibernálás és indexelés kikapcsolva. Formázott mérete 37,1 GB, szabad terület 15,3 GB. Szóval több mint 40% szabad.
Ezek vannak rajta:
Windows 7 Professional SP1 HUN x64
Összes driver
Office 2010 Professional Plus HUN x64 (Word, Excel, Powerpoint, Visio)
uTorrent 2.2
Adobe Flash Player
Adobe Reader X
CloneDVD 2.9.2.8
Gom Player
Hard Disk Sentinel 3.50
Java 6 update 24
K-Lite Codec Pack x64
Microsoft Security Essentials
Microsoft Silverlight
Mozilla Firefox 3.6.15
Nero 10 (teljes)
Quicktime Alternative 3.2.2
Total Commander 7.56
Windows Live Essentials 2011
Winrar 4.00 x64

[ Szerkesztve ]

(#23) Findzs


Findzs
addikt

egy 80 -as elég lenne nekem rendszer + pár progi, csak hát az ára :(((

a gyártók igazán gyúrhatnának egy kicsit az árakon, lefelé
:))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#24) orbano válasza DarkDeer (#22) üzenetére


orbano
félisten

miért kapcsoltad ki a lapozófilet?

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) fricz19 válasza radi8tor (#18) üzenetére


fricz19
őstag

erre van is valami teszt/bizonyiték?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#26) DarkDeer válasza orbano (#24) üzenetére


DarkDeer
senior tag

4 giga ram mellett felesleges, és érezhetően gyorsabb is így a gép.

(#27) radi8tor válasza fricz19 (#25) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elég a TRIM működési elvébe belegondolni, mit is csinál a valóságban.
Rendezgeti az adatokat az üres területen, hogy lehetőleg azonos írás mennyiség jusson minden cellára.
Ha kevés a szabad terület, akkor nem tud optimálisan működni ez a folyamat (mivel csak szabad területhez nyúl). És némely cellák idő előtt el öregedhetnek, míg van olyan, amire alig volt írva párszor.

Vannak erről cikkek is, ott jobban ki van fejtve ez.

⭐ Stella

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egy 80-as vagy 120-as rendszernek bőven elég. A hazai árakra nagyon kíváncsi leszek.

(#29) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Mit csináltok Ti, hogy 80GB kell rendszernek?
25GB-on elvagyok a win7-el, van 6.8GB szabad helyem, 2GB lapozó, 1.5GB hiberfile mellett.
5 fajta videókonvertáló, 4 böngésző, webszerkesztés miatt.
Adobe PS CS5 Office 2003 prof, openoffice...driverek, szokásos lomok pl winamp, totalcmd, winrar stb stb.

Nekem pl bőven elég lenne a 40GB-os SSD, csak lehetne végre emberibb áron.

...

(#30) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Kiváncsi vagyok mit fognak tudni ezek az újak nekem egy 40GB-os x25V van és elégedett vagyok vele nagyon! :) Bőven elférek...

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#31) fricz19 válasza radi8tor (#27) üzenetére


fricz19
őstag

hát a trim pont nem ezt csinálja
tudtommal :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#32) Johnny Cage válasza Devid_81 (#29) üzenetére


Johnny Cage
addikt

XP-t használok és 10GB-os rendszerpartícióval remekül elvagyok (3.5 GB szabad). 2.9 GB-ot foglal a windows, 1.8-at a program files és 800mb-ot a documents and settings mappa. +512mb a lapozófájl. (játékok, letöltések, gyorsítótár, temp könyvtár és egyéb szemét másik partícióra megy)

(#33) radi8tor válasza fricz19 (#31) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kedvedért megkerestem helyetted ennek a funkciónak a helyes nevét: Wear Leveling

⭐ Stella

(#34) fricz19 válasza radi8tor (#33) üzenetére


fricz19
őstag

hát azért nem mind1:)
meg itt is van több változó ami befolyásolja az élettartamot.

gyakorlatban találkozott már valaki csökkenő méretű ssd vel?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#35) bsh válasza radi8tor (#33) üzenetére


bsh
őstag

mármint a magad kedvéért, ugye, mivel te nem tudtad.

(#36) radi8tor válasza fricz19 (#34) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a mérete csökken, hanem az élettartama a celláknak.

⭐ Stella

(#37) #16939776 válasza helkis (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

szerintem illene két egyformát összepárosítani.

csak a hely kérdés miatt kell vagy a sávszélesség ami kicsi?

ON:várjuk türelmetlenül a 4. generációt :B

[ Szerkesztve ]

(#38) xT4ken


xT4ken
tag

Szep kis kinalat. (Kar hogy nekem mar egy hete nemtema :) . )

Nem ertem mi a baja a legtobb embernek az SSD araival. Az egyertelmu, hogy dragabb mit egy HDD, viszont ebbol a szempontbol sokkal olcsobb mint a RAM (GB/HUF szempontbol). Megse hallok senkit se panaszkodni a RAM arazasara(40GB SSD ara = 6GB DDR3 araval). Szerintem meg kozelebb is all egy RAMhoz mit egy HDDhez... Aki meg tarolasra akar SSDt hasznalni az vagy lopja a penzt, vagy nem tiszta.

(#39) SpeedR válasza xT4ken (#38) üzenetére


SpeedR
őstag

RAM-hoz azért nem érdemes hasonlítani, mert annak nem igen van alternatívája. Az SSD-nél viszont ott vannak a sokkal jobb ár/kapacitás aránnyal rendelkező HDD-k.
Ha 10e körül/alatt lehetne kapni gyors, modern 40-es SSD-t, akkor azonnal vennék egyet. Amíg viszont 20 fölött vannak, addig számomra felejtősek. Jó dolog az SSD, de egyelőre szvsz. nagyon nem értékarányos az árazásuk. Ilyen szempontból csalódás ez az új széria is.

(#40) fricz19 válasza radi8tor (#36) üzenetére


fricz19
őstag

és ha meg hal a cella akkor nem csökken a méret?
de...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#41) ro_bert17 válasza SpeedR (#39) üzenetére


ro_bert17
őstag

Pedig az SSD-nek sincs túl sok alternatívája, mert ugye az nem HDD.

(#42) radi8tor válasza fricz19 (#40) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érzek egy kis kötekedést a HSZ-eidben.
Ha bad sectoros a merevlemezed, akkor magától újra particionálódik a területe és csökken?
nem...

Valamint, ha az SSD cella már elérte az élete végét, akkor átmegy read-onlyba. Vagyis nem csökken a területe. ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#43) SpeedR válasza ro_bert17 (#41) üzenetére


SpeedR
őstag

Kicsit leegyszerűsítem a dolgot: RAM-ra mindenképpen szükség van, SSD-re pedig nincs. Tehát RAM-ot mindenképpen veszel, akármennyibe is kerül. Nincs választási lehetőséged. Míg SSD-re akkor fogsz beruházni, amikor már megfelelőnek tartod az ár/érték arányát. Ez nyilván mindenkinek máskor jön el.

[ Szerkesztve ]

(#44) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ezek az árazós információk olyan csalókák (sajnos). Mire nálunk kaphatóak lesznek az amúgy nagyon szimpatikus teljesítménnyel bíró ssd-k, a cikkben közölt árak sehol nem lesznek. Legalább 1,5 szer drágább. :(((

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#45) #21346560


#21346560
törölt tag

Azt hittem, a névben szereplő 320 azt jelenti, hogy csak 320GB-os lesz :DDD

(#46) fricz19 válasza radi8tor (#42) üzenetére


fricz19
őstag

az a hdd...
marad "only read", akkor nem tudok irni rá, azaz nem tudom használni azaz csökken.
de mivan akkor ha formázom?
mivan ha ujra rakom az egész rendszert?
tudtommal ilyenkor csökken a mérete, mert az adat (igaz hogy megmarad)
de csak a háttérben

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#47) radi8tor válasza fricz19 (#46) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Újraformatálásnál természetesen csökken a mérete. De az előző HSZ-edben nem írtál formatálást. Anélkül nem csökken a mérete.
Valamint nem egészséges havonta formatálni majd újratenni a rendszert, mivel akkor is csökken a cellák élettartama.

⭐ Stella

(#48) Ribi válasza SpeedR (#43) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor egyszerűsítsd le a ramot is annyira, hogy win7 gépbe 512-t veszel vagy 2/4G ramot.
4x annyiba kerül, de jóval gyorsabb lesz tőle az egész rendszer. Ilyen az SSD is.

[ Szerkesztve ]

(#49) SpeedR válasza Ribi (#48) üzenetére


SpeedR
őstag

Ott bukik el az elméleted, hogy az SSD - otthoni környezetben - főként csak arra van kihasználva, hogy gyorsabban induljanak az alkalmazások.(játékok) Ha már be van töltve az alkalmazás, akkor már majdnem teljesen mindegy hogy HDD vagy SSD a háttértár. Tehát a HDD-s gépen nagyon hasonlóan futnak az alkalmazások mint az SSD-sen, a betöltési időt leszámítva. Ha viszont alul méretezett a RAM mennyisége, akkor a gép összes többi komponensétől függetlenül lassú és akadozós lesz az alkalmazás. Megfelelő mennyiségű RAM-ra tehát mindenképpen szükség van, SSD-re nincs. Szerintem a többség a jelenlegi SSD árak mellett hasonlóan vélekedik mint én. (amellett hogy az SSD-t jó dolognak tartják)

(#50) Raucher válasza fricz19 (#46) üzenetére


Raucher
tag

Az SSD névleges kapacitásánál mindig nagyobb a valós kapacitása. A merevlemezek mintájára tartalék területet képeznek a gyártók. Az elhasználódott cellákat e területből pótolja ki az SSD elektronikája. Amíg van tartalékterület, nem tapasztalsz méretcsökkenést.
(Legfeljebb a S.M.A.R.T. adatokból deríthető ki az SSD aktuális állapota.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.