Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

megvárom, amíg leesik az ára 30e ft-ra, és akkor beszerzek egyet... valami le kellene játszanom azt az mgs twin snakes-t ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) Kain válasza Parci (#1) üzenetére


Kain
senior tag

Lesz folytatasa cikknek?Mert engem pl a jatekelmeny erdekelne,megha az szubjektiv is.A technikai infokat a google is kidobja :)

Mod : ez nem akart valasz lenni a tiedre.

[ Szerkesztve ]

(#3) Gordiann


Gordiann
őstag

Jó kis ismertetés! De én is szívesen vennék egy - a kolléga által említett - bemutatót is, ugyanebben a formában, és minőségben :R

(szerk : nagyban gondolkozok, hogy xbox vagy wii, nem tudom, hogy mit akarok...)

[ Szerkesztve ]

(#4) rudi válasza Kain (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Lesz majd játékélményes ismertető is, csak rengeteg a dolgom, és jön a jóidő, szóval nem sok időm és kedvem szabadidőmben is lényegében ugyanazt csinálni amit munkában :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Phelus


Phelus
csendes tag

Mennyire lehet a Wii-t összekötni egy monitorral?(egy 22"-osra gondoltam) Én is nézegetem már egy ideje, de nem akarok egy Lcd tv-t venni csak a konzol miatt.
Illetve ha össze lehet kötni, akkor mennyire lesz élevezhető rajta a dolog? (a kisebb méretből adódóan)

Előre is köszi a választ.

"The Tower of Guard shall ever northward gaze..."

(#6) Peat;) válasza Phelus (#5) üzenetére


Peat;)
veterán

Semmi értelme a monitornak wiinél szerintem. Gyenge a cucc ez van (ps2-nél adatok alapján erősebb kéne hogy legyen, de mégsem, gyakorlatilag alig szebb grafikát produkál), ha grafika kell akkor x360-nak már nagyon jó az ára arcade-nak és x-et sokan használják monitorral. Wii az tipikus (minél régebbi és kisebb annál jobb :D )tv-s konzol.

(#7) bwoay válasza Peat;) (#6) üzenetére


bwoay
nagyúr

inkább úgy fogalmaznék, hogy még nem volt szerencséd olyan játékhoz,
ami meghajtja a gépet. Tény, hogy kevés ilyen van,
de szerencsére kezd lejárni a Gamecube portok ideje.
Egy SMG-re asszem senki nem mondaná, hogy PS2 grafika.
Egyébként próbálnál 55 cm-es TV-n bowlingozni vagy golfozni
a Wii sportsban, mindjárt nem gondolnád, hogy minél kisebb, annál jobb ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8) Peat;) válasza bwoay (#7) üzenetére


Peat;)
veterán

72cm-esen sima ügy sportsal nyomni ;) (nincs is nagyobb tv-nk :) csak már játszottam 82-es lcd-n is)egyébként red steel meghajtotta a gépet anno 1 éve, de smg-m valóban nincs, most resident evil umbrella került beszerzésre, 55cm-es tv-n pont jó :DDD

(#9) rudi válasza Phelus (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Mint a cikkben írtam, alapból kompozit kimenete van a Wii-nek, amihez adnak egy SCART csatlakozót. Van pár monitor, aminek van kompozit bemenete, azokkal így is működni fog korrektül, mintha TV lenne. Most egyre gyakoribbak a komponens bemenetes monitorok, amikre kiegészítő kábellel ismét rá lehet kötni a Wii-t.

A másik lehetőség, hogy veszel egy video bemenetes VGA-t vagy egy TV-tunert és azon keresztül kötöd a Wii-t kompozit (vagy komponens) jellel a PC-re. A cikkben látható képeket én is tuneren keresztül csináltam. Az Avermedia Volranak nem valami jó így a képe, majd megnézem valami Leadtekkel is.

Amit a srácok a grafikáról írnak, az szerintem vicces. Én 92 cm-s TV-n játszom és tényleg szögletes a kép (naná, hogy az, kiszen pici a felbontása), de a partijátékoknál, Wii Sportsnál ez egyáltalán nem zavaró, mert nem a grafikáról szólnak a játékok. Többször játszottunk már projektoron is, ott sem volt zavaró, hogy pixeles a kép.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Gordiann válasza Peat;) (#6) üzenetére


Gordiann
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy az van otthon, és azon szeretne játszani, mert pl nincs, vagy nem megengedett a tv használata, amikor szeretné. Ez sok helyen van így.
Szülök tvznek, marad a monitor...

(#11) bwoay válasza Peat;) (#8) üzenetére


bwoay
nagyúr

a Red Steelt én is majdnem írtam példaként,
igaz, én azt is a PS2 grafikájú játékok közé sorolom.
Resident Evil 4-et szintén, bár annál még az irányítás is zavart,
sokkal inkább játszanám PS2-n (olcsóbb is ;] ).
Umbrellát még nem láttam!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12) Peat;) válasza rudi (#9) üzenetére


Peat;)
veterán

Most nem azért, de aki 22"-es tft-re köti az nem partizni fog vele. Én legalábbis így ajánlottam neki és amiket te írtál azokkal is egyetértek :) ennek a konzolnak két arca van vagy mi.

10-es: akkor félreértettem, ha már megvan a monitor elnézést megyek is inkább zombit ölni :)

[ Szerkesztve ]

(#13) rudi válasza bwoay (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Ami a grafikát illeti, szerintem az összes valaha készülő Wii-s játék - bármennyire kihasználja is a vasat - sokkal közelebb lesz grafikában a PS2-höz mint az aktuális PS3-hoz, Xbox 360-hoz vagy PC-hez. Egész egyszerűen azért mert a Wii hardverben sokkal közelebb van a PS2-höz mint a többi említetthez, és grafikai vonalon Nintenoék sem tudnak csodát művelni. Persze, sok esetben messze fontosabb a játékélmény mint a puszta grafika. Például. melyik lenne élvezetesebb, egy már-már fotórealisztikus gombnyomogatós box, vagy egy olyan ami a múltkori ITcafés cikkben bemutatott fejkövetést használja ki? Az előbbit soha nem lehet majd Wii-n megcsinálni, az utóbbit esetleg igen.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) bwoay válasza rudi (#13) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem elmarasztalásként írtam ezt, puszta ténymegállapítás volt.
én az x360 beszerzése után kb 3 hónappal vettem egy PS2-t is,
mivel korábban nem volt ilyen gépem, most meg behozom a lemaradást,
és marhára élvezem. DE! a Wii azért elég messze van a PS2 hw-től
és ez idáig nagyon kevés címnél mutatkozott meg.
Nem várok el Full HD fotorealisztikus grafikát,
de a GC portok (legyenek bármilyen jók is) kicsit olyanok,
mintha PS3-ra az első félévben csak PS2 címek jöttek volna.
Nomeg számomra érződik nem kevés igénytelenség azon,
amikor Wii sportsban mindenki Rayman,
vagy még végtagok sincsenek, Lego Duplo arctextúrák, stb.
Aztán kijön az SMG, mindenki seggreül, pedig az nem csoda,
hanem maga a Wii grafikai képessége.
Hát ezek után savanyú lesz egy Wii sports 2 ugyanazokkal a karakterekkel,
csak 6 másik sportággal. Kicsit átment az egész abba,
mintha választani kellene a játékélmény meg a decens grafika között,
miközben erről szó sincs,
egy Wii play a gép erőforrásait kb 10%-ban használja ki ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15) rudi válasza bwoay (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

jajjj. NEM azt írtam, hogy a Wii alig szebb/több grafikában mint a PS2, hanem azt, hogy sokkal közelebb van hozzá mint a valódi 3rd gen konzolokhoz és mai PC-hez. Olyan nehéz ezt megérteni?

Látom, az egész Wii lényegének levételével is gondok vannak :) pontosabban kétfelé oszlik a Wii-s tábor. Az egyik fele az egyéb konzolokról, PC-ről jött emberek, akiknek esetleg fáj a grafika gyengesége - most tökmindegy, hogy a kivitelezés vagy a lehetőségek szűkössége miat. A másik fele a nem konzolos vagy max PS2-es világból érkezett alkalmi játékosok, akik elsősorban nem bámulni, hanem játszani akarnak. No, őket aztán hidegen hagyja pl. a Wii Play vagy a Sports minősége, ők az egész játékon nevetnek jókat. Az én PC-hez szokott szememnek is fájt, hogy milyen ronda a Zelda AF nélkül pirinyó felbontáson, de egyetlen alkalmi játékos ismerősömnek sem volt gondja a gyenge grafikával pedig mindig megkérdeztem, hogy nem gáz-e a grafika. Minden esetben az volt a válasz, hogy dehogy gáz, hiszen mekkora móka. Egyetlen alkalmi játékos sem kérdezte, hogy hol a lábuk, hanem halálra röhögte magát azon, hogyan vívnak meg tripla csukafejest ugrálnak a figurák a teniszpályán.

Visszatérve az első csoporthoz, a gémerebb felhasználókhoz. Szerintem nekik a mai PS3 és Xbox360 árak mellett rossz választás a Wii.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) bwoay válasza rudi (#15) üzenetére


bwoay
nagyúr

hmmm... miből gondolod, hogy nem értettem meg elsőre is?
rosszul értelmezted a mondatot.
persze, hogy közelebb van a PS2-höz, mint a többihez, ezt nem vitatja senki.
de a PS2-től azért elég távol áll ahhoz,
hogy ne kelljen szó szerint PS2 grafikájú játékokkal beérni,
mondván: hát ennyire képes a masina. Remélem, így már tisztább.

A HSZ-ed másik része meg lényegében az, amit korábban is fejtegettem.
Vagyis: az szép dolog, hogy a játékélményen van a hangsúly,
elvégre ebben erős igazán a gép.
Továbbá teljes mértékben igazad van abban,
hogy a Nintendo által újonnan bevont "casual" réteget nem zavarják a csonkolt figurák.
Sőt, a játékélményen nálam sem ront, hogy nem kidolgozott felsőtestű boxolókkal
kell küzdeni (holott én Fight Night 3-hoz szoktam xboxon).
Így is kurvajót boxoltunk a haverokkal, másnap többen izomlázzal küzdöttek,
én meg jót röhögtem rajtuk :D
Viszont mikor a Nintendo kiadja az SMG-t, akkor mindenki lehidal,
pedig korábban is nyilvánvaló volt, hogy a Wii sports
nem azért bír olyan gyökér látványvilággal, mert a hw-től ennyire futja.
Magyarán a Wii sportsot, vagy bármelyik játékot meg lehetett volna valósítani
az SMG grafikai szintjén. És még arról sem beszélhetünk,
hogy idővel lehet csak jól kiismerni az architektúrát,
mert bőven ezen szint alatt vagyunk,
ez szvsz sokkal inkább kedv kérdése a fejlesztők részéről.
Én úgy vélem, hogy sokkal komolyabb grafika mellett is el lehetett volna érni,
hogy a wii sports ugyanilyen bájos, bugyuta, élvezetes játék legyen.
Nem hiszem, hogy a kidolgozottabb látvány elriasztott volna bárkit is :)
Így értem én azt, hogy mintha választani kellene: vagy ilyen fapados lesz a megjelenítés, és szórakoztató a játék, vagy szép lesz, de unalmas.
Egyébként azt vettem észre, hogy a konzoloktól alapjában idegen embereket
a Wii tennis, vagy a nála nagyságrendekkel komolyabb kinézetű
Table tennis ugyanúgy lekötné, csak a Rockstar játékában
érdekes módon jóval gyengébbre sikerült az irányítás
(értsd: fonák/tenyeres egyremegy,
időzítés nélküli csapkodással is szarrá verhető az ellenfél).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17) rudi válasza bwoay (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Abból gondolom, hogy nem érted, amit közölni próbálok, hogy előhozod, hogy a PS2 től távol áll, amikor relatíve nem is annyira, sőt egyáltalán nem Wii PS2 analógiáról akartam beszélni. Megpróbálom még jobban ábrázolni a dolgot. Képzelj el egy számtengelyt, ahol az 1-es értéknél ott van a PS2 grafikai szintje, a 10-esnél pedig a PC/Xbox360/PS3. Ezen a tengelyen a Wii - hardveres képességei miatt - valahol 2-3 körnéykén van. PONT. Ezt akartam mondani.

Az egész grafikés dolgot akkor most közelítsünk a másik oldalról. Szerinted attól sikeresebb lenne a Wii Sports, hogy szebben kidolgozzák a grafikáját? Szerintem a csinikemáriónak azért ki kell néznie, mert ott a látvány adja el a cuccot, de teniszben nekem édesmindegy, hogy hány poligon, ha megint nem jött be a turbószerva. Ezt lehet, hogy Te nem így látod. Vagyis látszik, hogy hasonlót gondolsz, csak nem bírsz elszakadni a PC-s hardverpiac diktálta nyomástól, hogy mindennek a lehető legjobban KELL kinéznie, mert mésképp elégedetlenek vagyunk. Dehogy KELL maximálisan kinéznie, a lényeg, hogy szórakoztasson!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Peat;) válasza rudi (#17) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem csak arra gondol a kolléga hogy nem szép dolog a hardwaret nem kihasználni és a lehetőségeket sarokba dobni. Szerintem van létalapja pl. olyan tenisz/box játéknak amiben a valós sportolók is felismerhetőek(ennyit még elbír a kicsi bors), mégjobban kihasználja az irányítást, van benne online mód, a környezet kinézetnek meg tökéletes a sports-os szint. Ezek mind megvalósíthatóak ugyebár. A sports úgy jó ahogy van, de a jövőben továbblépést el lehetne várni. De úgy néz ki a fejlesztők nagyja elkényelmesedett és csak összebassza a játékot wiire szó szerint és a fun dologra próbálták helyezni a hangsúlyt, buktak is meg, szinte csak nintendos címek tarolnak. Szerintem több cím is van ami pár hónap alatt készült el wiire. Mind a grafika mint az irányítás egyértelmű hogy nincs kihasználva ezeknél, mivel már vannak szerencsére olyan alkotások melyek megmutatták az ellenkezőjét.

Abban meg nincs igazad szerintem hogy mindegy hány poligon, a sportsnak egyszerű a grafikája de nem szar, meg eredetileg csak bemutató játék, annak tökéletes de továbblépésnek gondolom bwoay és én is mást várunk el. Pl. online módot nemzetközi bajnoksággal, az mekkora királyság lehetne már :) Sok játékba viszont a sportsnál szarabb textúrákat raknak :Y na ilyenkor kiakad az ember (pl. godfather egy az egyben ps2 átirat és....pl házfalak quake1 szint)

[ Szerkesztve ]

(#19) bwoay válasza rudi (#17) üzenetére


bwoay
nagyúr

:O ezt nem hiszem el.
Mégis hogyan kellene neked bebizonyítanom, hogy kezdetektől fogva értem,
amit mondasz?
Látom, hiába írtam az előző HSZ-ben is konkrétan, hogy senki nem vitatja:
közelebb áll a korábbi generációhoz, mint a PS3/x360-hoz.
Ez nem kérdéses. Ezzel még véletlenül sem szállnék vitába
de te magad írod, hogy 2-3 egység van a PS2 meg a Wii között,
én pont ezt a távolságot hiányolom a grafikai megjelenítésnél,
mivel egy RE4 vagy egy Pirates of the Caribbean
echte ugyanúgy néz ki mindkét gépen.
(Ráadásul ezek a játékok nálam pont azok közé tartoznak,
amiknél marhára ötlettelenül használták ki a Wiimote lehetőségeit,
így a grafika PS2 szint maradt, az irányítás meg nem intuitív & élvezetes,
hanem körülményes és esetenként számomra bosszantó is).
Egyébként ha a PS2 és a PS3 között nyers erő terén mondjuk 10x-es a különbség
(marhára hasraütök most), akkor a Wii javára még mindig 2-3x-os fölényt írhatunk,
én erre írtam azt, hogy a PS2-től messze van. Itt el kell vonatkoztatni a tengelytől,
egyáltalán nem úgy értendő, hogy akkor az x360-hoz meg közel van ;)
PONT.

A másik dolog:
azt gondolom, hogy jobb grafikával nem zárnák ki a komolyabb játékos réteget.
Mert én sokszor azt érzem, hogy "ennek nem kell jobbnak lennie,
casualoknak lesz". Képzelj el egy x360/PS3 képességű gépet
ugyanezzel az irányítási lehetőséggel. Nem lenne sikeres?
Nem ez a várható jövő? Szerinted nem ebbe az irányba mozdulnak majd el
a gyártók? Mert ugye a Sonynak már most ott van a SIXAXIS,
ami mondjuk labdába nem rúghat a Wiimote mellett,
de valamit azért csak jelent.

érdekes dolog az, amit a PC-s hardverpiac nyomásának rám gyakorolt hatásáról írtál :)
Szerintem nevetnél, ha tudnád, milyen kőkorszaki asztali gépet használok.
PC-n sosem játszottam, a hardverpiaccal annyira vagyok tisztában,
ami itt nálatok hébehóba rámragad,
de alapjában fogalmam sincs, milyen VGA kártyák mennek mostanában,
az árukat sem ismerem.
Kizárólag konzolon játszom, 2005-ben vettem egy PSP-t,
azóta begyűjtöttem mellé egy x360-at, egy PS2-t, egy PS1-et,
és egy PS3-at (ebben a sorrendben),
továbbá lassan fél éve vendégeskedik nálam egy Wii.
Megvádolhatsz azzal, hogy rá vagyok görcsölve a poligonszámra,
de már írtam egyszer, hogy a Wii boxnál engem FN3 után sem zavar,
hogy duplokkal játszom. Csupán nem értem, mi ennek az oka,
mikor a gép ennél teljesen nyilvánvalóan jóval többre lenne képes.
Amúgy a legtöbbet PSP-n és PS2-n játszom az x360 mellett,
namost a legkedveltebb játékaim közül a Luminesra, Gunpeyre, God of Warokra
vagy egy Shadow of the Colossusra mindent lehet mondani,
csak azt nem, hogy megfelelnek a hardverpiac által diktált jelenlegi trendeknek...

örülnék, ha ez a HSZ véget vetne az egymás mellett elbeszélésnek,
mert nem látom, hogy a sarkalatos kérdésekben
olyan kurvára eltérő véleményen lennénk.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20) bwoay válasza Peat;) (#18) üzenetére


bwoay
nagyúr

thx, Peat, ezek szerint annyira mégsem volt érthetetlen, amit írtam.
max szokás szerint képtelen vagyok röviden és tömören megfogalmazni :B

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21) rudi válasza Peat;) (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor Ti asszem így jártatok. A mai kényelmes kóderek ad 1: soha nem fognak külön fejleszteni, amíg lehet portolni, ad 2: soha nem fogják tisztességesen elsajátítani a Wii filozófiáját, amíg nélküle is megélnek. Marad a könnyűsúlyú szórakozás. Mi pl. karácsony környékén papíros ágrajz beiktatásával csináltukk box és teszin bajnokságot :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza bwoay (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha így állsz hozzá, akkor szerintem inkább felejtsd el a Wii-t. (ezt írtam korábban is, hogy gémereknek azért annyira nem tuti)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) bwoay válasza rudi (#22) üzenetére


bwoay
nagyúr

majd kiderül. ha csökken az érdeklődés (nem állítom, hogy ez be fog következni),
akkor gondolom ténylegesen megpróbálják bevonni
a komolyabb játékosokat is, de szerintem anélkül is meg fog jelenni
pár olyan játék, ami nem kimondottan,
illetve kimondottan nem a casual gamert veszi célba.

én amit jónak találtam, az a wii sports (a wii play szerintem nagyon gyenge),
a red steel, meg a zelda. SMG-t még nem próbáltam, de nem hinném,
hogy a látvány adja el. Próbáltam még a Rapala horgásszimulátort,
na, az nem tudom, kinek való ;]
Egyébként úgy egészében igaz szerintem a gépre,
hogy egyedül nem az igazi játszani vele.
Társasággal marha jókat ökörködtünk, még a Tennis practice részével is,
amit nem is lehet egyszerre többen játszani.
Viszont nekem nem igazán jutott eszembe, hogy egyedül bekapcsoljam.

Mint írtam, a gép nem az enyém, de a tulaj sem igazán követeli vissza.
Az öccsének próbálta korábban kölcsönadni, de onnan gyorsan visszapattant.
Még az SMG-t megnézem, illetve a Super Paper Mario vonz,
ezeken kívül nem sok érdekfeszítőt találtam magamnak a kínálatban.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24) Peat;)


Peat;)
veterán

nem megyek vele a vitába, ez a Te cikked és tiszteletben tartom a nézeted, de továbbra is elbeszélés megy egymás mellett, az igényes kidolgozást és a technológia kihasználásának elvárását te kizárod/nem tartod fontosnak vagy valami ilyesmi az élvezetes játékok tulajdonságaiból, mi meg igen ennyi :R
most majd megjelenik a pár cím mellé olyan alkotás ami eldönti van-e értelme gémereknek is használni, ha nincs eladom a gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#25) rudi válasza Peat;) (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a helyzet, hogy nem én nem tartom fontosnak, hanem szemmel láthatólag a fejlesztők nem tartják annak. Millió olyan 3rd party cím van ami beégett mert vagy a grafika gyenge vagy az irányítás vagy mind a kettő. Sorolok pár potenciális miértet:

1. nem tudunk és nem akarunk tisztességesen grafikát programozni gyenge gépre, mert jövedelmezőbb minkább az erős 3rd-gen konzolokra gányolni (vagy jól dolgozni)
2. nem akarunk tisztességesen grafikát programozni Wii-re, mert sokkal jövedelmezőbb a GC és PS2 cuccokat egy az egyben portolni
3. nem éri meg komoly pénzt költeni a fejlesztésre mert a Nintendo jó nagy licenszdíjat szed
4. nem tudjuk és/vagy nem akarjuk elsajátítani a konzol egyedi irányítórendszerének tisztességes felhasználását
5. egyszerűen kevés a vas az ötleteink megvalósításához
6. csak olyan ötleteink vannak, amik sokkal jobban igazodnak más platformokhoz

Bekavarhat a Nintendo belső politikája is. Ők nagyon jól megvannak 3rd party fejlesztők nélkül is. Eladtak 20 milla Wii-t és minden darabot nyereséggel és továbbra sem csökken a kereslet. Az a 20 milla felhasználó alaposan ki van éheztetve játékokra, ezért minden rendesebb fejlesztésük milliós eladási tételre számíthat. Ha meg lanyhulna az éreklődés, elkezdik csepegtetni az online módot. Könnyen lehet, hogy ez a működési módszer célravezetőbb mint közvetlenül kiállni a PS3 és Xbox 360 ellen.

Egyébként én is akkor kapcsoltam be utoljára, amikor a cikket írtam róla, igaz az izmos PC-men sem játszottam azóta :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Peat;) válasza rudi (#25) üzenetére


Peat;)
veterán

Egy kis on mostmár: én most használom umbrellával a gépet, ilyen agyatlan lövöldözős mint a játéktermekben csak megy az ember közben, meg kicsit mi is ráhatással vagyunk, grafikailag üti red steelt de élményben nem nyújt újat. De azért jó esténként, feszlevezetésnek. Ketten is lehet elvileg játszani (nem online)de szerintem semmi extra így leírás alapján. Azért végignyomom biztos, nincs benne célzásrásegítés, így azért elég nehéz tud lenni, ehhez kell kézügyesség nem az ilyen olyan egerekhez pc-n(régen utztam). Vannak ilyen kis takonyszörnyik hát azokat eltalálni pff, meg beszól hogy lőjem az ellen amúgy nem valami nagy száját :) A főellenek elég komolyan néznek ki, megint meglepődtem mennyit bírna a kisgép :Y

Eladni azért sajnálnám mert 1-2 játék mindig van amit be akarok szerezni, pl ezután metroidot mindenképpen megpróbálom beszerezni. Annak meg annyi a játékideje hogy jó ideig elég, pláne nekem(hisztizek a kínálatra de sok időm azért nincs játékra), mire azzal végzek jön a star wars vagy más nagyobb cím. Végülis panaszkodom itt, de elvagyok, inkább sajnálom ahogy az üzletiesedés a játékok kárára megy, de ez nem csak ezen a gépen van így.

Én pc-n fallout2-zöm néha néha meg benézek nagyon néha egy online játékba mely most lett 5 éves, fél óra erejéig(nemsokáig mert crysis motorra váltanak)..gépem is elöregedett meg már nem is érdekelnek pcgamék.

(#27) bwoay


bwoay
nagyúr

megint volt Wii élményem, juhhuhuhú!

egyik volt lakótársam próbáltam átcsábítani már egy ideje,
hogy megmutassam neki a Fight Night R3-at x360-on
(imádja a boxot, régen mindig együtt néztük a meccseket).
Most sikerült összehozni a dolgot, játszottunk,
le volt nyűgözve, aztán észrevette a Wii-t:
"erre nincs olyan box, hogy a kontrollerrel kell ütni?"
És már nyomtuk is a Wii sportsot. Hát az már annyira nem jött be,
inkább váltottunk Table Tennisre, amivel viszont sikerült
vagy 5 roppant élvezetes játszmát lenyomni.
A végére már úgy nyestük a labdát, hogy öröm volt nézni,
mindketten hadonásztunk tiszta erőből.
Mondjuk nekem meggyőződésem,
hogy a végeredmény mindig véletlenszerűen alakul,
tehát a gép dönti el, hogy ki nyer éppen :)
ettől függetlenül nagyon kemény menetek voltak,
alig tudtunk végül visszaállni a boxra

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#28) loszerafin


loszerafin
senior tag

Csak az élményem írom le:

Előszó:
gimnazista koromban kijátszottam magam zx81-gyel meg c64-gyel, azóta nem játszom, inkább programozok. De mikor olvastam a WII-ről, már a bemutatójáról, tudtam, hogy ki akarom próbálni. Egy ismerősöm kapott amrikából egyet, és nála játszhattam 1 órát.

Milyen volt a WII:
Csak WII Sportsa volt, de két kontrollerrel, úgyhogy lehetett bokszolni is.
Próbáltam én, meg a tulaj is, de igazából össze-vissza hadonásztunk, szóval elég volt.
Azután próbáltam teniszezni. Alig-alig ütöttem a labdába, meg a pályára.
20 perc gyakorlás után teljesen elfáradtam és szinte ugyanolyan bénán használtam a kontrollert, mint gyakorlás előtt.
Azután jött a golf. Azt élőben sem szeretem, de a tulaj sokat golfozik. Rájöttem kb. hogy lehet használni a kontrollert a golfnál, de engem nem fogott meg.

Utószó:
Ezen alkalom óta már nem akarom kipróbálni a WII-t. Viszont továbbra is azt gondolom, hogy a kontroller nagyon jó cucc, csak jól kell rá programozni. Távlatok a csillagos ég, és most nem elsősorban játékokra gondolok, végre valami új az IT iparban. Viszont nem értem, a többi konzol gyártója miért nem csinál ilyen kontorllert. Szerintem fillérekből össze lehetne hozni, azután oda a WII előnye. Persze a játékokat is hozzá kellene hegeszteni, de ezt csak megoldanák vhogy.

(#29) bwoay válasza loszerafin (#28) üzenetére


bwoay
nagyúr

a többi gyártó azért nem hoz ki ilyesmit,
mert ugye nemrég rukkoltak elő a saját gépeikkel,
és egy új konzol magjelenését amúgy is éveken át tartó fejlesztés előzi meg.

amikor a Nintendo elkezdett dolgozni ezen a masinán,
akkor senki nem hitt a sikerében, de még a megjelenésekor sem.

pedig a japánok most már képtelenek eleget gyártani belőle,
annyira fogy, annak ellenére, hogy a játékkínálat
tetemes részét teszik ki a PS2, GameCube portok,
meg a kimondottan igénytelennek nevezhető 3rd party játékok.

Szerintem kb 5 ultimate cím van rá,
10-nél több értelmes játékot nemigen tudnék felsorolni rá,
viszont ezek között ott van a Super Mario Galaxy,
ami talán nem véletlenül lett a tavalyi év játéka.

nem ment a tenisz? :D
azért szerintem tégy mégy egy próbát vele.
ha meg 20 perc alatt kifulladtál, azt érdemes jelzésnek venni ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#30) loszerafin válasza bwoay (#29) üzenetére


loszerafin
senior tag

a meg 20 perc alatt kifulladtál, azt érdemes jelzésnek venni

Igaz, bár csináltam egy fitness-kört, vagy mi a fenét, meg ugye volt a box.
Igazából elkeseredtem, hogy mi van, azért nem lehet olyan bonyolult ügy és mégse ment.
Azt hiszem, ha ennyire nehéz megtanulni, akkor tán nem is érdemes, hiszen nekem nincs itthon.

[ Szerkesztve ]

(#31) #78734080 válasza loszerafin (#30) üzenetére


#78734080
törölt tag

Én úgy gondolom, hogy a tanulási folyamat ami kell hozzá csak növeli az élvezeti faktort mivel egyre ügyesebb dolgokat lehet csinálni és ha annyira egyszerű lenne mint ami számodra kellene akkor nem nyújtana akkora extra újdonságot, az a fun ha az ember bealázza a havert, majd következő alkalommal a haver mutat olyat ami nekünk új. Szerintem 20 perc alatt egyébként nagyon sokra lehet jutni boxban/tenisben ha a tulaj ott van és megmutatja a trükköket, mindenesetre a nehéz megtanulni kifejezést én nem sokat láttam wii-vel kapcsolatban, neked lehet nem való már. Vagy ha a gép ellen játszottál akkor lehet hogy gonosz módon egy felfejlesztett játékos karaktert adtak neked, ami ellen a legnehezebb gépelleneket kapod, ami kezdőként valóban frusztáló és túlzottan nehéznek tűnik.

Egyébként csuklómozdulattal is játszható pl a tenisz, illetve a boxba a gyors egyeneseket én csak csuklómozdulatokkal tudom megincsálni. Ez lenne benne a jó, hogy tanulni lehet és másféle mozgással is el lehet érni ugyanazt az eredményt, kár hogy kevés sports szintű játék van.

(#32) bwoay


bwoay
nagyúr

hát boxban először elég hadonászni ezerrel,
mert alacsony szinten nemigen hajolgat a gépi ellenfél.
de az pl nagyon tetszik, ahogy veled együtt fejlődnek ők is,
és egy idő után elég nagy kihívás leverni őket, holott a legelején
csak kalimpálva is összejöhet a 10 mp-es KO.

A tennisben meg azért nagyon komoly a practice mode,
tök élvezetes gyakorlatokon keresztül engedi elsajátítani a kezelést.
Különben én sem értem, mert eddig mindenkinek ment elsőre annyira,
hogy a gépet elverje. Persze sokkal komolyabb szinteni is lehet művelni,
ez tény, ahhoz viszont rá kell gyúrni a gyakorlásra.
A kedvencem az, amikor falnak kell ütögetni, a falon van egy céltábla,
és minden találat után elmozdul. Na, az nem eccerű.
Pláne, ha többször eltalál az ember egy pontot a falon (a táblán kívül),
akkor egy idő után ott ki is dőlnek a téglák,
szóval nem lehet akárhányszor mellé ütni,
mert lebontod a falat.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#33) DEW3yl


DEW3yl
tag

Nem értem egyáltalán miért hasonlítja hardware tekintetében össze a Wii-t a PS3-al és az XBox 360-al. Másra készült ezért más hajtja. Egyébként észrevettem, hogy valaki írta, hogy nem olyan a grafikája mint a többi harmadik generációs konzolnak. Hát még jó, hogy nem olyan. Mivel harmadik generációs konzol a Nintendo Entretainment System és a Sega. A Wii, PS3 és XBox360 hetedik generációs. A Nintendo van a legrégebben a játékban a ma még tevékenykedő három gyártó közül. A Sony harmadik konzolja, míg a Microsoftnak csak a második. És éppen erre alapoz a Nintendo. Már egy jól körvonalazódott vásárlói rétege van, akiket meg akar tartani és esetlegesen bővíteni. A három konzol között legfeljebb eladási háború, van amelyet a Wii (eddig) toronymagasan nyert. Mivel a szórakoztatáson volt a hangsúly a tervezéskor és a játékélményt is így kellett elérni, de szükség volt a Nintendo tulajdonosok folytatódó hűségére kompromisszumot kellett kötni. Hülyeség is lett volna beszállnia a hardcore gamerek kegyeiért vívott csatába, mivel egy harmadik szereplőt nem igazán bírna meg a piac. Éppen ezért választottam a forradalmian új írányítást. Akinek van Wii-je vagy csak utánaolvasott az összes alkatrészének a kódja RVL-XXX formátumú. RVL, mint ReVoLution. Természetesen a célpiac a Wii esetében is Amerika volt. Igaz kicsit alulbecsülte a Nintendo a konzol sikerét, mivel állandóan hiánycikk volt. A tengeren túl, a játékélmény mellett az ára volt a fő kijátszható kártya. És jól számolt a Nintendo. A mai felállás szerint a legtöbb konzoltulajdonosnak a két következő összeállítása van: Xbox360+Wii vagy PS3+Wii. Teljesen külön síkon vannak. A teljes kompatibilitás az előző konzolokkal is nagyon fontos és ezzel is rengeteg Game Cube tulajdonos tetszését nyerte el. Emelett a (nagyjából) kábel nélküli vezérlés és a mozgásra épülő irányítás lehetővé teszi rengeted kiegészítő piacra dobását. Ezek legnagyobb része már-már pofátlanul túlárazott műanyag-darab, amiért a Nintendo szép kis jogdíjat szed.
Személy szerint én is vettem tavaly télen egy Wii-t és nagyon meg vagyok elégedve. Az Olimpia kezdete után következik a plazma is, ami egyben jelenti azt, hogy egy komponens kábelt is be kell szereznem a Wii-mhez.
Egyébként érdekességként megjegyezném, hogy a Wii komponens kábelen keresztül képes 480p-s jelet továbbítani a tévének, amely megegyezik a PS3 által továbbított jellel a GTA IV esetén. Tehát gyakorlatilag az alig 1,2 kilós gyenge grafikájú gép ugyan olyan felbontást garantál, mint a 3,5 kilós erőgép. Most erre mit mondjak?

Screw you guys, I'm going home! Megj.: a teknológia szót nem azért írom eképpen, mert azt hiszem így helyes, hanem nekem így tetszik.

(#34) PuMbA válasza DEW3yl (#33) üzenetére


PuMbA
titán

GTA 4 640p-be megy PS3-on,Xbox360-on meg 720p-be.Amúgy meg felesleges hasonítani,mert egyrészt más kategória a másik két nextgen konzol másrészt a GTA 4 nem igazán jól optimalizált. Pl. Metal Gear Solid 4 720p-ben van és szebb is mint a GTA 4.
Ha az eladásokat nézed,akkor meg igaz,hogy a Wii vezet,de nem is olyan régen volt egy cikk,hogy a Wii-ből nagyon sok már a polcon porosodik.

(#35) bwoay válasza DEW3yl (#33) üzenetére


bwoay
nagyúr

"Most erre mit mondjak?"

Inkább ne mondj semmit. Sőt, az lett volna a legjobb,
ha eleve csendben maradsz. Konyhamérleg benchmark, hadd gratuláljak

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#36) DEW3yl válasza bwoay (#35) üzenetére


DEW3yl
tag

Ellenben az, hogy te megszólaltál, annak nagyon sok értelme volt. Épp az előtted hozzászóló is megjegyezte, hogy nem egykategória a két nextgen konzollal. Mi azokban a "nextgen"? Talán még nem jelentek meg és a következő generációban lesznek? Vagy miért. Ha nem tudod miről beszélsz, akkor menőnek angol szavakkal ne vágd ki magad. A cikkel kapcsolatban, amelyből kiderül, hogy sok már a polcokon porosodik, csak egy egy dolog jut eszembe - amely irónikusan pont angol, ellenben helyes és idevág: Men lie, women lie, numbers don't!
A konyhai benchmark, pedig csak azért volt, hogy rávilágítsak, hogy a jelentősebben drágább konzol és egy olyan körülrajongott játék, mint a GTA IV, nem biztos, hogy jobb natív - és ez a fontos - felbontást produkál, mint a Wii a hozzá járó Sports játékkal. Tudom, hogy létezik felkonvertálás, de nem azon volt a lényeg.
Egyébként pedig tévedtem, mivel a PS3 5 kiló és az XBox360 a 3,5 kiló.

[ Szerkesztve ]

Screw you guys, I'm going home! Megj.: a teknológia szót nem azért írom eképpen, mert azt hiszem így helyes, hanem nekem így tetszik.

(#37) bwoay válasza DEW3yl (#36) üzenetére


bwoay
nagyúr

ld korábbi HSZ-em

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38) bwoay válasza DEW3yl (#36) üzenetére


bwoay
nagyúr

de nem tudom megállni, mert olyan bődületes faszságokat írsz,
hogy elborul az ember agya.
Itt nem a konzolokról van szó, hanem rólad.
És bár a fejem fogtam, amikor olvastam a kommented,
egy rohadt szót nem írtam a Wii-ről, nem mentem bele
a next-gennel kapcsolatos hihetetlenül csúsztatott eszmefuttatásodba,
mégis úgy csinálsz, mintha...
Csupán arra céloztam, hogy épeszű ember nem súlyban méri a teljesítményt.
Egy GTA IV-et pedig nem hasonlít össze a Wii Sportsszal,
ami lényegében olyan, mintha Duplo figurákkal játszanál,
függetlenül attól, hogy ez a bábszínház 480-ban 576-ban vagy 720-ban fut.
Nagyon élvezetes amúgy a Wii Sports, játszottam vele elégszer,
de mint ahogy a Wii-t a grafikai teljesítménye alapján
nem soroljuk a jelenlegi konzolok súlycsoportjába,
így a rá megjelent játékokat sincs semmi értelme összevetni x360 meg PS3 címekkel.

Tisztázzunk akkor pár dolgot:
Az alapvető probléma, hogy te szemmel láthatóan
úgy kezeled a felbontást, mintha az a grafika szinonímája lenne,
vagy legalábbis nem létező kapcsolatot látsz a kettő között.
720/1080p-ben is futhat kurva ronda játék (Juiced2),
meg 480p-ben, illetve alatta is lehet csodaszép
(nézd meg mondjuk PSP-n a Tekken DR-t, Crisis Core-t,
vagy PS2-n a GoW2-t, Okamit, Wiin a SMG-t, stb).

a másik:
a GTA IV-el példálózol a PS3 teljesítményét illetően, ez nonszensz!
A GTA-k sosem a lehengerlő grafikájukról voltak híresek (egy)
Ráadásul ez egy multiplatform cím, korántsem PS3 exkluzív,
nyilván nem ez alapján érdemes lemérni, mit tud a masina (kettő)
Arról nem is beszélve, hogy a GTA nem a jó optimalizációról híres.
Mind boxon, mint PS3-on vannak vele kisebb nagyobb megjelenítési problémák (három)

Azt marhára nem értem, hogy nekem mi közöm a next-gen kifejezéssel
kapcsolatos felháborodásodhoz, mert ezzel még egyet is értek,
valóban nem egy szerencsés szóhasználat.

A jelentősen drágább konzolhoz meg hadd fűzzem hozzá,
hogy NÁLUNK, PER PILLANAT egy Arcade kiszerelésű x360
OLCSÓBB mint egy Wii. És nem mintha számomra jelentőséggel bírna,
de neked fontos lehet: nem 480p-ben, hanem 720-ban fut rajta a GTA IV ;]
A PS3-at meg lényegében asztali BD-játékos árban kapod.
Konzolnak drága, főleg ebben a mezőnyben,
de ettől még nem tekinthetünk el tőle, hogy tartalmaz
egy teljes értékű BD meghajtót.

Különben meg az semmiképpen nem a Wii érdeme, ha alacsony felbontású,
plusz ratyi grafikával megáldott játékok is jönnek ki a másik két gépre.
minden generációnak megvan a saját szemete (nyilván nem GTA IV-re utalok),
és sajnos semmi nem garantálja, hogy az erősebb konzolokra
nem jöhet ki rondább játék. Sőt, talán már most is van.
meg ha a portokat nézzük, nem hinném, hogy a Bully,
vagy a Rockstar Table Tennis sokkal gyengébben nézne ki a Nintendo gépén,
mint mondjuk boxon.

De mi lenne, ha vennénk a Cruisn'-t, és azzal példálóznánk, hogy a Wiire ilyen, és ehhez hasonló kritikán aluli szarok jelennek meg, tehát nem éri el egy PSP szintjét.
Érezni a sarkítást, ugye? Vagy az egy az egyben PS2 Resident Evil 4 port?
Magyarán még mindig nem értem, mi jelentősége van annak,
hogy a GTA IV, egy multiplatform játék szerinted 480p-ben fut
(ami eleve nem igaz, mint az már korábban elhangzott)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39) DEW3yl válasza bwoay (#38) üzenetére


DEW3yl
tag

Vagy nevezzél meg egy bődületes faszságot, vagy ne írjad, hogy én olyat mondok.
Eleve a GTA IV 480p és 576p-ben fut, csak fel van konvertálva a jel egy 720p jellé, de attól még nem az a natív felbontása, ami az előző kommentemben is megjegyeztem.
A kilós összehasonlítást pedig egy kicsit túl komolyan veszed. Természetesen nem a súly a döntő, ha konzolról van szó. Nekem meg se fordult volna a fejemben, hogy aszerint válasszak, és szerintem másnak sem. Azzal csak azt akartam mondani, hogy egy szarabb grafikájó kaonzolnak (Wii) is lehet olyan felbontása, mint egy sokkal fejlettebbnek (PS3 és XBox360) egy viszonylag új játékkal. Nem vettem azt számításba, hogy milyen hírneve van a játéknak. Csak a számokat. Természetesen a grafika nem ugyan az a felbontással, de azért összefüggnek. A Wii Sports gyerekes grafikájú és ingyen játék és nem is kell tőle sokat várni. Party-játék. Elleneben a Prince of Persia Rival Swords nagyon jól néz ki a Wii-n. Vagyis a Wii-s platformú verziója egy HDTV.
Árként az amerikai nagyáruházak árát veszem, mivel Európában napról napr változnak és óriási különbségek vannak. Egyébként is a tengerentúli piac a számottevő a gyártók számára. Ott az XBox 360 Arcade 270 dollár, míg a Wii 250. Egyébként is az Arcade kiszerelés később jelent meg mint az eredeti piaci bevezetése az XBox360-nak. Eredetileg a Core volt a leg fapadosabb verzió és ez nem volt kompatibilis az előzően megvásárolt XBox játékokkal (a hard hiánya miatt) és nem volt HDMI port sem rajta.
Összefoglalás képpen pedig csak annyit, hogy a ár-érték arányban természetesen a PS3 és az XBox360 sokkal jobbak. A Sony konzol óriási előnye a Blu-Ray lejátszó is, amely rengeteget dob az értékén és a használhatóságán. De van akinek ez jön be van akinek pedig amaz, nekem a Wii felelt meg jobban, és ezt nem azért mondom, mivel nem volt pénzem a másikra, hanem mert így gondoltam. Nagyon bejött az irányítása. Egyébként mikor én vettem, akkor forintra pontosan annyi volt mint a leggyengébb XBox360, tehát választhattam volna.

Screw you guys, I'm going home! Megj.: a teknológia szót nem azért írom eképpen, mert azt hiszem így helyes, hanem nekem így tetszik.

(#40) Peat;) válasza DEW3yl (#39) üzenetére


Peat;)
veterán

"Eleve a GTA IV 480p és 576p-ben fut, csak fel van konvertálva a jel egy 720p jellé"

valami hivatalos link? vagy csak megálmodtad és azóta írod tényként?

Egyébként nekem most x360-am van. Előtte wiim volt. Az írásaid alapján én így gyakorlati tapasztalatból tudom mondani: grafikai összehasonlítós írásod badarság. Ezt már próbálták finomabban is jelezni de nem veszed a lapot. Metroid, resi umbrella, red steel megvolt wiin. Grafikában stílusosak és látszik hogy pl. metroidban rengeteg munka van. De részletességben gta4-et ha együtt összegyúrnánk akkor sem érnék el, meg sem közelítenék. Ez van. Viszont x-en gagyi fps-t játszani wii mote-hoz képest. Valamit valamiért, tökéletes konzol ma nagyon nincs a piacon.

"Elleneben a Prince of Persia Rival Swords nagyon jól néz ki a Wii-n. Vagyis a Wii-s platformú verziója egy HDTV" érted mit írsz? én nem

(#41) DEW3yl válasza Peat;) (#40) üzenetére


DEW3yl
tag

Nem igazán láttam senkitől linket az ellenkezőjéről sem, tehát addig ne vedd azt sem ténykét és had nem én bizonygassam az igazam. de látom túl nehéz azt megérteni, hogy nem a grafika minőségét hasonlítom össze a három konzolnak, hanem csupán azt mondom, hogy a vertikális felbontásuk megegyezik bizonyos esetekben. Személy szerint ez nekem fura volt, hogy egy új játéknak (GTA IV) a játékosoknak szánt konzolon futó verziója alig 480 soros felbontást támogat, amelynek az előző változata három évvel ezelőtt jelent meg (GTA SA) és nem túl erős gépen ennél kétszer nagyobb vertikális felbontást is gond nélkül támogatott. Ezzel csak egy példát ragadtam ki és nem jellemzi a a konzol teljesítményét, csak egy példa, amelyet szerettem volna megosztani.
Gondoltam, hogy valaki beleköt abba, hogy egy sima katódcsöves tévén nem néz ki jól. De ha ezt nem érted az elég gáz. A Wii-s verziója a PoP-nak jól néz ki egy HDTV-n, csak lehagytam egy "-n"-t. Azaz elég szép a grafikája. Érteeeeem?!?!

[ Szerkesztve ]

Screw you guys, I'm going home! Megj.: a teknológia szót nem azért írom eképpen, mert azt hiszem így helyes, hanem nekem így tetszik.

(#42) bwoay válasza DEW3yl (#39) üzenetére


bwoay
nagyúr

megértem, hogy te az amerikai áruházak árait veszed alapul,
feltéve, hogy onnan vásárolsz. Egyébként ha végtelenül objektívak
meg irreálisak akarunk lenni, akkor Nintendo és Sony yenben,
box USD-ben mérendő. Én meg azt vallom,
hogy van japán, van amerikai meg van európai piac,
minden gépnek van európai ára, ami számunkra talán inkább mérvadó,
mint az amerikai (az árak pontosságának inkább nem járok utána).

hogy a Core miként jön ide, azt már nem értem.
van jelenlegi kínálat, meg jelenlegi ár, ez számít.
hogy anno, a megjelenéskor mi volt, az itt teljesen irreleváns,
pláne, hogy a 3 konzolnál ez három különböző időpont.
HDMI port amúgy egyik boxon sem volt jóideig, bár ez nem tartozik ide.

még két dolog:
ha érthetetlenül írod le, amit szeretnél,
akkor ne csodálkozz, hogy senkinek nem jön le, mit akartál mondani.
Ezt ne a másikon kérd számon, baszki!

ami meg a 480p dolgot illeti:
attól lesz igaz, hogy még sehol nem láttad az ellenkezőjét? Huhh... :U
Egyébként az, hogy a dobozán szerepel a 480p,
mint legkisebb felbontás, még nem azt jelenti, hogy arról skálázza fel ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#43) Peat;) válasza DEW3yl (#41) üzenetére


Peat;)
veterán

"Nem igazán láttam senkitől linket az ellenkezőjéről sem, tehát addig ne vedd azt sem ténykét és had nem én bizonygassam az igazam." : többen megkérdőjeleznek engem én zsigerből igazolom az írásomat és utánanézek. Sokat lerakhattál az asztalra hogy ekkora a mellényed.

[link]

kellemes olvasgatást

(#44) DEW3yl válasza bwoay (#42) üzenetére


DEW3yl
tag

Az árat és az eladásokat azért az amerikai piachoz mérten adják meg általában, mivel az a legnagyobb piac. Még a Sony és a Nintendo számára is, attól függetlenül, hogy a cégek japánok.
A három konzolnál a megjelenési idő közötti különbség 11 nap, amely valóban irreleváns így bő másfél év távlatából. Egyébként megjelenéskor csak a Core és Premium XBox360-on nem volt HMDI. Az Elite és az Arcade piacrakerülésekor már tartalmazta, és a Premium is megkapta kb. fél év után.
Egy dologban igazad van, hogy helytelenül írtam le a HDTV-s részt. De szerintem, ha valaki meg akarta volna érteni, hogy mire gondoltam, akkor a lefelejtett "-n" nélkül is megértette volna, de könnyebb belekötni.
Természetesen nem azért van igazam, mivel nem láttam az ellenkezőjét, pedig ez is egy jó érv, mivel még egyikőtők sem mutatott egy linket sem, amely a saját feltevését támasztaná alá. Én közöltem egy tényt, amelybe többen belekötöttek, de ennyi.
Szerencsére köztünk van Peat;) is. És nagy kincs ő. Véletlenszerű számokat beír a Google-be és várja a csodát. Nem biztos, hogy igazam van, de én nem tudom, hogy miért írtad a 620p-t. Az tudtommal nem szabványos felbontás semminél és még nem is láttam ilyen vertkális felbontást sehol. Védd le mielőtt lecsapnak rá! Ellenben, ha átírod 480p-re, amelyről egyébként is szó volt, akkor valami normális eredményket is kidob. És láss csodát találtam olyan linket is amely az én állításomat támasztja alá. Olyan fórumos kérdés, melyet PS3 tulajdonos tett fel, akiknek már megvan(volt) a GTA IV és volt valami problémája vele. Mondjuk meglehet, hogy azt én írtam gyorsan, hogy a hülyeséget, amit állítok vele támasszam alá, de azért szerintem megéri, hogy elolvassátok.
Íme[ez az], és azt írja le, hogy a GTA IV-e folyamatosan 480p-n indul. Nem gyanús ez?
Egyébként bwoay szerinted, van olyan konzolra kiadott játék amely például 720p natív felbontásban készült és a dobozán fel van tüntetve, hogy van olyan opció amelyel egy lefelé konvertálás után 480p-ben játszhatod? Nem valószínűbb inkább, hogy a legkisebb feltüntetett felbontás a natív?

Screw you guys, I'm going home! Megj.: a teknológia szót nem azért írom eképpen, mert azt hiszem így helyes, hanem nekem így tetszik.

(#46) Peat;) válasza DEW3yl (#44) üzenetére


Peat;)
veterán

Az ember azt hinné hogy nincs lejjebb, de te átfúrod a kozmoszt a hülyeségeiddel. Megvilágosodásod érdekében: amennyiben a ps3 pl régi tv-re van dugva nem fog nagyobb felbontáson menni. Tudod (illetve kiderült hogy nem) az x360/ps3 játékok 480-tól 1080p-ig skálázódnak. A gta4 dobozán konkrétan HDTV 720p/1080i/1080p szerepel.

Amennyiben értenél angolul és beleolvastál volna a google találataiba akkor felfogtad volna: nem egy oldal tesztelte a felbontást, ami 720p gta esetén és ezt alakítja át a konzol az adott formátumra. A ps3-nál problémák adódtak a sebességgel, ezért a rockstar úgy döntött, hogy 620p-s felbontást alkalmaz ami látványbeli különbséget csak minimálisan jelent de megszűnt tőle többnyire az akadozás. Azt is kitesztelték hogy élsimiítást is alkalmaznak a gépek gta4-nél (nem annyira recések az élek).

Erre nem voltál képes hogy beleolvass. "Kellemes" arc lehetsz életben. De nekem elég volt belőled, ha eddig nem akkor most sem ér semmit az írkálás.

(#47) DEW3yl válasza Peat;) (#46) üzenetére


DEW3yl
tag

Nem hinném, hogy érdekel, de tudok olvasni. És ami meg fog lepni elolvastam a cikkeket is, melyeket a keresésedre dobott ki. Igaz nem tartottam túl biztos információnak az ott találtakat, mivel volt közte olyan, melynek a cím nem volt összhangban a továbbiakkal (míg a címben a 620 szerepelt a szövegben 630), értelmetlen válaszos Yahoo! Answer kérdés és valami spanyol fórum is. Igaz azt nem olvastam el, mivel spanyolul nem tudok és lusta voltam lefordítani.
Egyébként az kisebb gond lenne, ha én nem tudnák angolul, mint az, hogy te nem tudsz olvasni, vagy csak másolni helyesen. Mondjuk az is meglehet, hogy a konkrétan szó jelentését nem érted.
"A gta4 dobozán konkrétan HDTV 720p/1080i/1080p szerepel." és mégse, mivel HD szerepel a HDTV helyett, vagy esetleg tudsz küldeni egy hivatalos linket az ellenkezőjéről? Csak hogy a ti szokásotokhoz tartsam magam.
Egyébként pedig ez nem azt igazolja, hogy nem 480p a felbontása, mivel ezek az adatok az output felbontások és nem a natívak.
Egyébként pedig nem tudom, hogy miből gondolod, hogy nem tudom, hogy milyen felbontástartományvan vannak a játékok skálázva.
Különben pedig a 620-as felbontás több mint 10%-al kisebb mint a minimális HD felbontás, amely 720. Szerintem elég szomorú, hogy nem ilyenben készülnek a játékok, ha már van hozzá hardware.
Egyébként, hogy ne érts félre még csak a dobozát láttam a GTA IV-nek, de biztosan meg fogom venni, mivel szerintem nagyon jó játék, de ezzel együtt látom a hibáit, és nem azért cikizem, mivel nem szeretem.
És mikor valami miatt lehúzom a Sony vagy a Microsoft konzolját azt sem azért teszem mert úgy tartja kedvem, hanem mivel személy szerint nekem nem tetszik. A Wii-nek természetesen több hibája van mint a PS3 és az XBox360-nak, de azzal együtt egy nagyon szórakoztató konzol. A gyenge grafika ellenére akadozik néha, sokat tölt és még miegymás.

Screw you guys, I'm going home! Megj.: a teknológia szót nem azért írom eképpen, mert azt hiszem így helyes, hanem nekem így tetszik.

(#48) bwoay válasza DEW3yl (#47) üzenetére


bwoay
nagyúr

"Egyébként az kisebb gond lenne, ha én nem tudnák angolul"
...ha legalább magyarul tudnék.
A bizonyítványodat meg hiába magyarázod.
Eddig az volt a gond, hogy nem olvastad az ellenkezőjét a 480p-s felbontásnak.
Most meg az, hogy a linkelt találatok közt nem mindegyik hiteles? :U
Eközben még mindig nem tudjuk, honnan a fenéből szedted a 480p-t ;)
(Azon kívül, hogy láttad a dobozát... képen... vagy valaki mesélt róla, hogy látta.)
Meg hogy miért kell emiatt újfent általánosítani...
Elvégre azért olyan nagyon sok játékra tudtommal nem jellemző
a 720p alatti felbontás, másfelől a GTA IV-is csak PS3-on fut 620-ban.
Meg aztán vannak ám natív 1080p-s game-ek is... ennyit a hw-ről.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#49) DEW3yl válasza bwoay (#48) üzenetére


DEW3yl
tag

A -nák, -nék hely fuggő is, de mindegy. Lásd Győrött-Győrben.
Nem értem, hogy miért zavar az annyira téged, hogy én azt honnan szedtem. Olvastam és kész. Egyébként pedig nem szokásom az ismerősöm vejének a testvérének az barátja által mesélt dolgokat továbbmesélni. A dobozzal sem én hozakodtam elő, hanem Peat és úgy érzem, ha az ember idéz akkor azt legalább szó szerint tegye. Főleg, ha még ki is hangsúlyozza, hogy "konkrétan". Nem tudom, hogy el fogod-e hinni, de a saját két szememmel láttam a dobozt. Bármilyen hihetetlen is ez.
És még van valami hihetetlen: rengeteg játéknak van natív felbontása 720p alatt. És rengeteg alatt nem egy pár gagyi játékot értek, hanem nagy címeket. 1080p-s natív felbontású játékról még nem hallottam, de valószínű, hogy létezik az is.

Screw you guys, I'm going home! Megj.: a teknológia szót nem azért írom eképpen, mert azt hiszem így helyes, hanem nekem így tetszik.

(#50) bwoay válasza DEW3yl (#49) üzenetére


bwoay
nagyúr

a Győrött-Győrben az valóban függhet helytől,
de már megbocsáss, a -nák egyes szám 1. személyben
az ország minden egyes részén faragatlanság,
vagy ha úgy jobban tetszik: helytelen.
A tudnák ugyanis feltételes mód, többes szám harmadik személy, tárgyas ragozás
(értsd: ők tudnák).

Engem nem az zavar, hogy nem árulod el, honnan szedted ezt az ökörséget,
hanem az, hogy először arra hivatkozol, hogy sehol nem láttad az ellenkezőjét,
aztán amikor kapsz egy marék linket, akkor meg abba kötsz bele,
hogy van köztük kevésbé hiteles is.
Úgyhogy ezúttal inkább nem linkelem az 1080p-s játékokat,
maradjunk inkább annyiban, hogy neked van igazad mindenben.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.