Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Vakegérke válasza feel good (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor mondok mást is.
Megírhatnám a címlapra is, de ha már beszélgetünk, legyen itt a helye.

Ezt az állat szeretetet génjeinkben hordozzuk. Talán mi is állatok vagyunk, csak ember formában. Tény, hogy felmenőink nekünk papoltak az állatok bűntelenségéről, és büntettek, ha vétettünk az ártatlanok ellen.
Mikor eltapostam (véletlenül) egy méhecskét, szerencsétlennek még volt ideje rá, hogy védekező reakcióként talpamba nyomja a fullánkját. Üvöltve sírtam, nagyanyám pedig rohant, hogy orvosolja bánatom. Mikor megtudta mi is történt, először megrakott a seprűnyéllel, mert ártatlan életet oltottam ki. Utána meg sírva csókolgatta fájó sebem.
Ilyen egyszerű ez, kérem tisztelettel.

Vándorcirkusz, látvány, a háttérben rab állatok ketrece. Anyám is pátyolgatott szomorú medvét, és hogy méginkább kihegyezzem érdemeit, még oroszlánt is.

A gazda egy vasboton benyomta Zimbának a vacsorára szánt húst, és ezzel le is tudta a törődést. Megmutatta őt minden előadáson a közönségnek, és ezzel le is tudta a szereplést. Csak éppen azt nem tudta, nem érezte, hogy Zimbának lelke is van.

Ha anyám nem törődik Zimbával, talán meg is őrült volna. De számíthatott a szeretetre, bajusz huzigálásra, sörény fésülésre, símogatásra. Anyám pedig naponta pátyolgatta Zimbát, és a rőt fenevad szelíd kismacskává változott, ha meglátta őt.

Aztán a tulaj megirígyelte azt, amiben soha az életben nem lehetett része, mégpedig Zimba szeretetét. Anyámat eltiltotta tőle.

Keserves volt nézni, ahogy Zimba ordítva vágyakozik anyám törődésére. Sajnos a ketrece úgy volt leállítva, hogy minden mozgást láthatott a szerencsétlen.
Ordított, ordibált, aztán már csöndben maradt.

A szeretet hiánya is képes ölni.

Gyermekeimnek is igyekeztem átadni mindazt, amit nagyanyámtól, anyámtól kaptam.
Az állatok bűntelenek.
Ha egy szúnyog zaklat, megvárom amíg matat a karomon, aztán jó utat kívánok neki. Ha légy van a lakásban, poharat borítok rá, kiviszem ez erkélyre, és jó utat kívánva elengedem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.