Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Szép memento, vártam már :K

[ Szerkesztve ]

(#2) Vakegérke válasza 7 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Piti kis életet élt. Szolgálta férjét szívbéli szeretettel, amely természetesen kölcsönös volt. Aztán életet adott anyámnak, így megszülethettem én is.

Nos, nagyanyám imádta hallgatni nagyapám trombitán előadott művészetét. Persze, kardnyelő volt, de a vándorcirkusz világában mindenkinek értenie kell mindenhez.

Hogy el ne térjek attól, amit mondani akartam.
Valami hegygerincen táborozott a cirkusz. Nagyapám kibattyogott a meredély szélére, szájához emelte a trombitát, és belefújta szerelmét, bánatát, minden érzelmét.
Nagyanyám szemében könnyek csillogtak, mindahányszor ezt elmesélte.
Amit pedig az öreg fújt, az nem más, mint a "Krasznahorka büszke vára".

Soha nem hallottam még. Most rákerestem, csak szöveget találok.

Hogy ez miért épp most lett ilyen fontos? Fogalmam sincs. Talán túl sok veszteségem van az utóbbi időben. Talán gyógyír lehetne, ha meghallanám nagyanyám kedvencét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Szaszati válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Szaszati
tag

Adjon az Isten szép napot Kedves Vakegérke!

Hosszú idő után ismét kaptam alkalmat elolvasni írásod és nem kellett csalódnom, mint ahogy sosem. Ugyanolyan átélhető, magávalragadó történetet találtam ismét, amit nem felejtek el egy darabig.

És, hogy ne csak beszéljek, látván, hogy igencsak szeretnéd hallani Krasznahorka büszke várát, elküldöm szívesen a hanganyagot. Jelezd egy privátban, ha még érdekel, remélem sikerül kellemes perceket szerezni vele.

Mivel rég nem olvastam írásaidat, ezért csak most látom, hogy kedvenc öreg parasztunk nem mesél egy ideje. Vele mi történt?

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#4) talina


talina
csendes tag

Köszönöm, kedves Mesemondó!

Én, aki imádom a meséket, remélem, hogy lesz még ennek a történetnek folytatása. Az utószóban leírt kis ízelítő nekem nem elég, szerintem érdemes lenne ezeket a most csak említett történeteket leírnod. Mást is érdekelne, biztos vagyok benne.
Hm?

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!

(#5) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Köszönöm, nagyon jót tett a lelkemnek ez az írás. :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#6) finest válasza Szaszati (#3) üzenetére


finest
őstag

Kíváncsivá tettél, feltehetnétek a dalt a youtube-ra. Jó volt az írás!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7) faevike29


faevike29
tag

Köszönöm Vakegérke! :R
És megint volt mondanivalója az írásodnak.

(#8) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

:) :C :C :C
Meghatódtam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm mindenkinek. :)

Szaszati: Igaza van finest barátunknak. Feltehetnéd a dalt a youtube-ra, és akkor be tudnám linkelni az írás alján. Hadd szóljon mindenki örömére, nagyanyám emlékére.
December 5-én az Úr magához szólította a feleségem, így az öreg hallgat. hogy mikor szólal meg, azt nem tudom. Folytatni fogja meséit, efelől biztos vagyok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Játékos válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Játékos
addikt

Szia Drága Egérke!

A drága, gyönyörű kislányom itt szuszog békésen apa pocakján, hülyén néznék ki, ha zokogora fognám, de nincs sok híjja ( így kell írni? :F )
Te egy született történetíró vagy! Mindegy, hogy mese, vagy igaz történet, békés, vidám, esetleg szomorú, mindig eléred a kivánt hatást. Nem lehet csak úgy fél szemmel, gyorsan, felületesen átolvasni. Ezeket a sorokat egyszerűen megéli az olvasó. Ha nem, akkor én különc vagyok...
Maradok tisztelettel: :R
Robi

Mod.: a dalt én is szivesen venném. :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11) Viszlát


Viszlát
addikt

+1 szavazat a youtube-os megoldásra :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) feel good


feel good
aktív tag

Az a húsletépős rész fölösleges..
Jó ember lehetett, nyugodjon békében. Kevés az a 61 év.. :(

Ja, ha a cél a horrorkeltés, akkor nagyon jó ez a rész is.

[ Szerkesztve ]

(#13) Játékos válasza feel good (#12) üzenetére


Játékos
addikt

Az nélkül nem olyan szörnyű a történet. Hülyén hangzik, belátom, de ez van...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#14) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönet az új megszólalóknak.

Nos, megtaláltam a zenét, be is illesztettem az írásba.
Krasznahorka büszke vára

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) guga


guga
Közösségépítő

Én nem szeretek kommentelni, mert levon az írás értékéből.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#16) Vakegérke válasza feel good (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem a horror a lényeg.
Ha nem írom le ezt a pár szót, nem érezhető át az a szeretet, amelyet nagyanyám Ursu iránt érzett.
Nagyon kevés ember van a világon, aki ilyen esemény után ne kívánná az állat halálát. Ő volt a ritka kivétel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Szaszati válasza Vakegérke (#14) üzenetére


Szaszati
tag

No szép estét ismét!

Sikerült feltölteni videó formájában a dalt. Ezzel ugyan nincs kép, csak egy felirat, de cserében szöveggel van, énekelve. Régi felvétel, de nagyon szép. Halgassátok szeretettel.

Itt van a felvétel.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#18) Vakegérke válasza Szaszati (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már le is cseréltem a linket az írásban.

Köszönöm szépen. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Szaszati válasza Vakegérke (#18) üzenetére


Szaszati
tag

Nagyon szívesen. Örülök, hogy valamivel viszonozhattam az írások által nyújtott élményt.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#20) dekoninck válasza Vakegérke (#18) üzenetére


dekoninck
aktív tag

:R Tisztelet! Ilyen történetet, és ezt az álandó színvonalat!! Megértem, és épp ezért el is hiszem Ursu sztoriját. Még a verebest is. Rám egyszer mókusok másztak a Kékestetőn, egy a nyakamba - biztos nem voltak nagyon vadak, de a többi ott álldogáló emberre valahogy nem kapaszkodtak fel. Monnyuk rajtam barna nadrág és zöld szédzseki volt (túracucc, hát persze), lehet, hogy fának néztek.... de szeretném hinni, hogy mást is éreztek :)
Az a medúza se tehet semmiről, amelyik nemrég majdnem megölte az egyik kollegámat, mert túlérzékenységi reakciót váltott ki a csípése (sőt, inkább a kollega tehetett a dologról :DDD elnézést.) Kölcsönhatában vagyunk a világgal és a természettel, és nem jó, ha mindig, minden körülmények közt mindennél felsőbbrendűek és sérthetetlennek érezzünk magunkat. Vigyázni lehet és muszáj is, de értelmetlen bosszút állni az oktalanabbakon felesleges.
A színesfémtolvaj etnikumot és nem etnikumot akik pl közlekedési balesetet okoznak a szegénységből eredő károkozásukkal, ha nem baj, nem ebbe a egbocsátható kategóriába sorolom...

(#21) finest


finest
őstag

Van itt pár kép és egy kis infó az emlegetett várról: [link]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#22) Játékos


Játékos
addikt

Gyönyörű, torokszorító dal. Tudjátok, a zene, és az ének általában az érzelmekről szóltak, de ez -pláne az, ahogy az "öreg" előadja- igencsak felborzolt emócionálisan...
Egyébként egy ilyen, vagy hasonló nóta meghallgatása (és közben a linkel vár nézegetése) után feltettem az életem párjának a kérdést? mi a francról énekelnek (??, nevezzük így) a mai csodás együttesek, fiú-, lányzenekarok? :O Jesszusom... :(
Béke Veletek!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#23) Vakegérke válasza finest (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a szorgalmadat. Varázslatos.

Játékos: Bizonyságot nyer mindinkább, hogy nagyanyám telve volt érzésekkel.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) feel good válasza Vakegérke (#16) üzenetére


feel good
aktív tag

Én is imádom az állatokat. Aki így érez, az tudja e nélkül is, hogy az állat elpusztítása semmit se old meg. Ilyen a medve természete, ezért nem lehet hibáztatni.

(#25) Vakegérke válasza feel good (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor mondok mást is.
Megírhatnám a címlapra is, de ha már beszélgetünk, legyen itt a helye.

Ezt az állat szeretetet génjeinkben hordozzuk. Talán mi is állatok vagyunk, csak ember formában. Tény, hogy felmenőink nekünk papoltak az állatok bűntelenségéről, és büntettek, ha vétettünk az ártatlanok ellen.
Mikor eltapostam (véletlenül) egy méhecskét, szerencsétlennek még volt ideje rá, hogy védekező reakcióként talpamba nyomja a fullánkját. Üvöltve sírtam, nagyanyám pedig rohant, hogy orvosolja bánatom. Mikor megtudta mi is történt, először megrakott a seprűnyéllel, mert ártatlan életet oltottam ki. Utána meg sírva csókolgatta fájó sebem.
Ilyen egyszerű ez, kérem tisztelettel.

Vándorcirkusz, látvány, a háttérben rab állatok ketrece. Anyám is pátyolgatott szomorú medvét, és hogy méginkább kihegyezzem érdemeit, még oroszlánt is.

A gazda egy vasboton benyomta Zimbának a vacsorára szánt húst, és ezzel le is tudta a törődést. Megmutatta őt minden előadáson a közönségnek, és ezzel le is tudta a szereplést. Csak éppen azt nem tudta, nem érezte, hogy Zimbának lelke is van.

Ha anyám nem törődik Zimbával, talán meg is őrült volna. De számíthatott a szeretetre, bajusz huzigálásra, sörény fésülésre, símogatásra. Anyám pedig naponta pátyolgatta Zimbát, és a rőt fenevad szelíd kismacskává változott, ha meglátta őt.

Aztán a tulaj megirígyelte azt, amiben soha az életben nem lehetett része, mégpedig Zimba szeretetét. Anyámat eltiltotta tőle.

Keserves volt nézni, ahogy Zimba ordítva vágyakozik anyám törődésére. Sajnos a ketrece úgy volt leállítva, hogy minden mozgást láthatott a szerencsétlen.
Ordított, ordibált, aztán már csöndben maradt.

A szeretet hiánya is képes ölni.

Gyermekeimnek is igyekeztem átadni mindazt, amit nagyanyámtól, anyámtól kaptam.
Az állatok bűntelenek.
Ha egy szúnyog zaklat, megvárom amíg matat a karomon, aztán jó utat kívánok neki. Ha légy van a lakásban, poharat borítok rá, kiviszem ez erkélyre, és jó utat kívánva elengedem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) feel good válasza Vakegérke (#25) üzenetére


feel good
aktív tag

Szabad kérdeznem, hogy végzettségileg te mi is vagy? Nagyon jól rátapintasz dolgokra.
Azért féltem olvasni, hátha Zimba is kiharapott egy darabot anyukádból..

(#27) Vakegérke válasza feel good (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem, Zimba kíméletes volt. De anyám nem sietett, volt ideje a szeretetre.
Elvira is csak azért szenvedett balesetet, mert saját mércéje szerint mérte a szeretetre fordított időt. Pontosabban szólította a kötelesség, és ezt Ursu nem tolerálta.

Hogy mi is vagyok?
Egy prózai tróger.
Gumigyári csináld ezt, csináld azt.

Teszem azt, amit mondanak, függetlenül attól, hogy iskolázatlan senkik irányítják a termelést.
Ez így persze nem igaz. De tény, hogy az a jó góré, aki képes a munkások belét kitaposva felmutatni elfogadható teljesítményt.

Hogy mi is vagyok?
Nyolc általános, egy év gimi, három év szakmunkás képző.
Esztergályos a szakmám, jelenleg köszörűs a beosztásom.

Hogy ki is vagyok?
Valaki, aki egy kicsit másként látja a világot.
Valaki, aki a mesék világába menekül, ha a valós élet súlya nyomasztja.
Valaki, akinek fontosak az érzelmek, kapcsolatok.
Valaki, aki becsüli töppedt nagyanyja emlékét is.
Valaki, aki másokkal egyetemben napi megélhetési gondokkal küzd.
Valaki, aki nem akar megfelelni a mai trendeknek.
Valaki, aki írásaival örömet szeretne szerezni másoknak.
Valaki, aki írásaival érzelmeket szeretne megmozgatni.
Valaki, aki jelenleg magányos.
Valaki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) feel good válasza Vakegérke (#27) üzenetére


feel good
aktív tag

:R

(#29) Kareszovics válasza Vakegérke (#25) üzenetére


Kareszovics
addikt

Tudom-tudom, majd most mindenkitől jön a duma, hogy erőszakra nem erőszak a megoldás, de az tuti, hogy a gazdát beraktam volna reggelire Zimbának. :(((

MOD: a mai emberek többsége még a mai napig nem tudja, hogy az állatoknak VAN LELKE. És azért követik el ezt a rengeteg BŰNT ellenük.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#30) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Kedvenc hírem tegnapról:
Embertelen állatkínzás Szalaszenden

Agyonrúgott egy őzet egy terepmotoros Szalaszenden, miután motorjával felzavarta az állatok csoportját és az egyik őz beakadt egy kerítésbe. A motoros a fennakadt, magatehetetlen állatot ölte meg. A fiatalember ráadásul egy gyümölcsösben tette mindezt, ahol engedély nélkül motorozott.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a napokban többször motorozott engedély nélkül egy encsi fiatalember egy szalaszendi gyümölcsösben. Legutoljára őzeket riasztott fel. Az őzek megugrottak, egyikük fennakadt a gyümölcsös kerítésén. A fiatalember ekkor leszállt a motorról és fejbe rúgta a drótok fogságában magatehetetlenül vergődő állatot, de a gyümölcsös gazdája meglátta őt, ezért elmenekült. A gazda értesítette a rendőrséget, előbb azonban elhelyezte az őz tetemét a gyümölcsös területén.

A kiérkező rendőrök azonban hűlt helyét találták a bizonyítéknak. Mint kiderült, a motoros visszajött, míg a másik férfi a rendőrökért volt és ellopta az őzet. A rendőrök azonban rövid idő alatt megtalálták és előkerült az elpusztított állat is. A fiatalember beismerte a tettét, lopás és állatkínzás miatt indult ellene eljárás.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság területén egyébként 2007-ben összesen 31 eljárás indult állatkínzás miatt. Ebből 13 a nyomozás megszüntetésével, míg 18 vádemeléssel végződött. Az állatkínzás bűn, két év börtönt is lehet érte kapni.

Agyvérzést kaptam, mikor elolvastam...

(#31) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kareszovics: A gazda embertelen volt. Zimba csak egy eset, de el lehet képzelni, mit művelt a többivel. Mondok két példát.

Vett egy fiatal medvét. Kezes jószág volt, nagyon szelid. Ez a vadbarom addig ütötte-vágta, amig egy előadáson megvadult, mert ott is kapott jócskán ok nélkül. Menekültek a nézők, pedig az a szerencsétlen csak a gazdáját akarta leteríteni. És most megint képbe kerül anyám. Közéjük ugrott, szelíd hangon beszélt a medvéhez, és először óvatosan, később bátrabban símogatta. Lecsitult a medve, anyám pedig a ketrecébe vitte. A gazda eladta a szerinte megbízhatatlan jószágot. Hogy teljes legyen bűnlajstroma, amig el nem vitték, nem adott neki enni. Persze nem maradt éhen, gondoskodtak róla a komédiások.

Volt egy kismajma is. Szűkös egy lakókocsi, ez tény. De ez a szerencsétlen állat a bútorok legalján vegetált egy kis ketrecben, csak lábakat láthatott. Sovány volt, szemmel láthatóan nem volt egészséges. A mostoha fater kileste, mikor nincs bent a gazda, vagy felesége, és vitt a kismajomnak egy vöröshagymát. Igen, lehet szörnyűlködni. Ette, mit ette, falta a kismajom, közben még a testét is dörgölte vele. Vitamin hiánya lehetett. További sorsára nem emlékszem, vagyis nincs tudomásom róla. Gyorsan szabadultunk meg a társulattól. Majd ezt is elmesélem, Írásom címe valószínűleg "Dingó" lesz.

Ez az ember azt élvezte, hogy uralkodhat a neki kiszolgáltatott lényeken. Pitizz, és kuss. Nem bánt másként a feleségével sem. Érdekes, a gyerekeivel már emberként bánt.
Bízom benne, hogy a sors igazságot szolgáltatott.
Ha él még egyáltalán, lehet vagy nyolcvan éves.

dekoninck: Vajon mire nevelték a szülei ezt a kegyetlen parasztot?
Olyan könnyű egy védtelen állatot bántani, miért ne tenné.
Sajnos ott tartunk, hogy gyerekek kiskutyát használtak focilabdaként. Miféle értelmetlen brutalitásba fordul az emberiség? Talán az hőstett volt, amikor fához kötött kutyának rugdalta ki a fogait a tettes?
Két év? Csak két év? Az állat lelkének tönkretétele csak ennyit kóstál?
Itt van guga írása a címoldalon. Most nézem, már csak volt. Bár szeretettel fogadták, szerencsétlen kutya sokáig nem volt képes bízni a jóindulatban. Pedig őt csak kitoloncolták egy autóból.
Aztán ugye ha megölsz egy állatot, az csak rongálás.
Miféle törvények ezek?

Mit is mondott Mahatma Gandhi?
"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."
A nemzet pedig egyénekből áll.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) dekoninck válasza Vakegérke (#31) üzenetére


dekoninck
aktív tag

A hagymaharapás amúgy nekem is bejön, de azé' nagyon összeszorította a szívemet a majomka története... :O
Wazz, néha úgy szeretnék én lenni az a bizonyos sors ;] azt kellene valahogyan megoldani, mint a Holló c. filmben, mikor a főhős "átadja" a főgonosznak az ő és a meggyilkolt nőjének minden szenvedését, hogy élje át. Üresség, mérhetetlen unalom, marcangoló éhezés, bezártság, mozgáshiány... asszem nem örült volna az a segg gazda, ha ezeket kellene átélnie, főleg ha rákényszerítik. Most, hogy ezt csak leírtam, elmentek a színek a környező világból...
Azt nem tudom, hogy az állatoknak van-e lelke, valami pici valószínűleg - de hogy fájdalom- és elégedettség érzésük, érzékelésük van, azt teljesen biztos. Fájdalmat okozni széndékosan és feleslegesen pedig egyértelmű aljasság, emberrel és állattal szemben egyaránt.
Ehhh, elképesztő mocsadék világban élünk*. Közhely, de az "elállatiasodás" szó egyáltalán nem megfelelő, hiszen az állatok a legritkább esetben kegyetlenkednek öncélúan. Másik jó hír volt tegnap, hogy egy ausztrál vagy angol fizikatnár haját meggyújtotta az egyik nebuló. :DD :O

* Lehet, hogy régen sem volt jobb, de hogy javulás semmi nem történt, az biztos. Mármint humanizmus szintjén, csilivili szinten nagyon is fejlődünk, kérdés, hogy mi a lóf@sznak.

[ Szerkesztve ]

(#33) Vakegérke válasza dekoninck (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az állatoknak is vannak érzelmeik, és nem csak fizikaiak. Tudnak örülni, bánatosak, kíváncsiak, hálásak, stb. Tehát lelkük is kell legyen.

Egy állat nem mérlegel, hanem őszintén mutatja ki érzéseit. Egy kutya képes kilátástalan harcba keveredni gazdája védelmében.
Az emberek soha nem lesznek képesek rá, hogy olyan tisztán éljenek, mint az állatok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) dekoninck válasza Vakegérke (#33) üzenetére


dekoninck
aktív tag

De, én igen! :) És a lányomért kilátástalan harcba is képes lennék keveredni, viszont egy állattal szemben a lehető legaljasabb harcmodort próbálnám választani a cél érdekében :D

(#35) Vakegérke válasza dekoninck (#34) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem kétlem. De ahogy mindenki, mi is mérlegelünk. Akarva akaratlan átszövik kapcsolatainkat az érdekek.
OLYAN tisztán nem tudunk élni, mint az állatok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36) dekoninck válasza Vakegérke (#35) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Na, akkor most gyorsan változtasd meg az aláírásodat! :DDD
Kár, hogy az ilyen topikok előbb halnak meg, mint a "hogyan tuningoljam véresre a DFCX 3X-GHP 2-2-3-4 RAM modulomat?" fajták... Háppersze ez rajtam is múlik.

(#37) Vakegérke válasza dekoninck (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) Kareszovics válasza Vakegérke (#31) üzenetére


Kareszovics
addikt

Üdv!

Nem voltam nagyon PH! közelben ezért kicsit lemradtam... :B

Amit leírtál az azért elszomorító, mert a világon hány ilyen vándorcirkusz lehet és hány ilyen barom keseríti meg szerencsétlen élőlények életét. :(

Amúgy is frászt kaptam most reggel; vittem az asszonyt dolgozni, visszafele jövök erre csak azt látom, hogy macska szalad elém, satufék, nem láttam sehol, kis szerencsével úgy megijedt a fékcsigorgástól, hogy világnak szaladt.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#39) Vakegérke válasza Kareszovics (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

No igen. De elég körülnézni a tanyákon is. Haldokló kutyák, éhező-szomjazó lovak találhatók országszerte.

Viszont a macsekok nagy túlélők.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) Kareszovics válasza Vakegérke (#39) üzenetére


Kareszovics
addikt

Hát ja a macskák tényleg nagy túlélők!

Sztori:

Cimboráméknak volt egy szép macskája, ami fullra lerühesedett. Agyonütni nem volt szívük, ezért fogták, kitették a "pusztába" és sorsára hagyták.

Pár hét múlva a macsek visszatért egészségesen. Barátom szerint csak úgy maradhatott életben, hogy egerészett, vadászott, ilyesmi.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#41) dekoninck válasza Kareszovics (#40) üzenetére


dekoninck
aktív tag

De nem vettek volna gyógyszert... :(((

(#42) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megúszta a macsek, és pillanatnyilag ez a lényeg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) blueMerle válasza Kareszovics (#40) üzenetére


blueMerle
veterán

Én az ilyen "gazdit" ha megbetegszik, ugyanúgy kitenném a pusztába, és a sorsára hagynám. Van különbség? :U :(((

A macsek UGYANOLYAN érzö, lélegzö lény mint mi emberek. Ja csakhogy MI, emberek rendelkezünk azzal a TUDÁSSAL és INTELLIGENCIÁVAL, hogyha ez a kis lény megbetegszik akkor tudunk rajta SEGITENI. Sajnos csak elvileg, mert még mindig léteznek ilyen "állatkedvelök". Mondom, semmi rosszat nem tennék az ilyennel, csak ugyanazt amit Ö a cicával. Semmi mást.

És jelzem nem vagyok cicakedvelö, csak van bennem EMBERSÉG és GERINC.

[ Szerkesztve ]

(#44) lúzer válasza Vakegérke (#42) üzenetére


lúzer
veterán

szép volt vakegérke!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#45) Kareszovics


Kareszovics
addikt

blueMerle & dekoninck

Igazából számomra se volt teljesen egyértelmű, hogy ez a szerencsétlen állat miért is nem kapott gyógyszert, úgyhogy kielégítően állástfoglalni se fogok tudni a kérdésben. :U

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.