Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Kár érte, szeretem a papír könyveket.

És egy atom haború után nehéz a gyertyafény mellett tabletet használni áram nélkül.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Angel1981 válasza banhammer (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Egy atomháború után, áram nélkül szerintem nem a művelődés lesz a legfontosabb az emberek számára! :D

(#3) banhammer válasza Angel1981 (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Valamiből fel kell építeni a civilizációt, hogy újra leatomozza magát.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) FTeR válasza banhammer (#1) üzenetére


FTeR
addikt

a könyveket én is, de papír lexikonban keresni elég időigényes.
btw, wikipedian rengedeg olyna infó van, ami egy klasszikus lexionba sosem kerül be...

(#5) essexboy válasza banhammer (#1) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Van még 4000 raktáron, vehetsz még belőle. Én is gondolkozom a megvételén, dísztárgynak nagyon szép, és még hasznos is.

essexboy

(#6) Psych0 válasza banhammer (#3) üzenetére


Psych0
őstag

Találják fel újra, hátha tanulnak belőle és nem atomozzák le ismét magukat.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#7) Lenry válasza essexboy (#5) üzenetére


Lenry
félisten

dísztárgynak? 310.000 Ft-os dísztárgy. amit kiraksz a polcra és a második hét után 40 évente nézel rá?
akkor már kérj meg egy asztalost, hogy esztergáljon neked fából könyveket és fesd őket EB színűre. végeredményben ugyanúgy műveltnek fognak hinni akik látják.

erről az városi legenda jut eszembe, amiben az újgazdag hölgyemény betipeg az antikváriumba és kér 20 méternyi zöld könyvet, mert az harmonizál a nappali színével

(#8) dajkopali és még azt hittem, hogy valami újat találtam fel :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) dajkopali válasza Lenry (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

nem városi legenda :)
minden jobb bútorboltban lehet kapni (a neten is vannak ilyen ajánlatok) ilyen kamu könyvespolcokat, elég nagy rájuk az igény :)
én is jártam már több olyan irodában, ahol voltak ilyen polcok

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) banhammer válasza Lenry (#7) üzenetére


banhammer
veterán

"20 méternyi zöld könyvet"

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) guni válasza essexboy (#5) üzenetére


guni
tag

Bő háromszázezret a hülyének is megér dísztárgynak... :)

(#11) szp1 válasza Angel1981 (#2) üzenetére


szp1
addikt

Ajánlom figyelmedbe Asimov Alapítvány trilógiáját...persze könyv alakban. ;)

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#12) rt06 válasza FTeR (#4) üzenetére


rt06
veterán

jah, pl szamtalan durva targyi tevedes

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#13) floatr


floatr
veterán

High time

(#14) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Kár érte egyre kevesebbet olvasunk így is.... :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#15) raper


raper
senior tag

Szomorú a hír, s sajna több kiadó követi majd ezen példát. :(

(#16) Gondwana


Gondwana
addikt

Pedig szééépen megmondták, hogy a Galaxis Útikalauz sokkal népszerűbb, mint ilyen holmiféle Enciclopedia Britannicák. Számítani lehetett a végkifejletre...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#17) pschio


pschio
őstag

elég veszélyes, hogy nem lesz ezentúl papírformában...

kár érte.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#18) Lenry válasza rt06 (#12) üzenetére


Lenry
félisten

ahogy a papír enciklopédiában is, csak abba PhD nélkül nem írhatsz marhaságokat, míg a Wikipédiába igen.

annyiszor, de annyiszor olvasom ezt a "de a Wikipédia tele van fasságokkal" fasságot...

1. minden cikket olyanok írnak, akik az adott dologban járatosak, és mindannyian azokból a könyvekből és forrásokból és azoktól a professzoroktól tanultak, akiknek a könyveit istenítik a Wikipédia ellenében.

2. egyszer se láttam még gyakorlati példát, hogy "tessék, látod, az ott fasság" mindig csak jön az örök és megcáfolhatatlan Igazság, hogy "a Wikipédia tele van fasságokkal", de a példák valahogy mindig lemaradnak

3. ott van minden oldal tetején a szerkesztés gomb. senki nem tart vissza, hogy használd.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Psych0 válasza domperke (#14) üzenetére


Psych0
őstag

Mégis mi köze van ennek az olvasáshoz? Ez nem regény, hogy kiolvasod a-tól z-ig, hanem, ha valamit nem tudsz, akkor fellapozod, és elolvasod azt a fél oldalt, meg még pár kapcsolódót. Nyilvánvaló, hogy sokkal kényelmesebben használható a kereszthivatkozásokkal a netes változat, mint az egyméteres könysorozat.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#20) julius666 válasza Lenry (#18) üzenetére


julius666
addikt

egyszer se láttam még gyakorlati példát, hogy "tessék, látod, az ott fasság" mindig csak jön az örök és megcáfolhatatlan Igazság, hogy "a Wikipédia tele van fasságokkal", de a példák valahogy mindig lemaradnak

Én láttam, nem is egyet. De ha annyira akarsz látni akkor keress rá Google-ben hogy "wikipedia vandalism" (én láttam rendes tévedésre is példát, nem csak vandalizmusra, volt amit javítottam is annyira bökte a szemem).

Ettől függetlenül nevetségesnek tartom amikor valaki megpróbálja a "rendes" enciklopédiákat szembeállítani a Wikipédiával; lehet hogy az Edgar Allan Poe cikkük hitelesebb forrásnak számít, ellenben azzal én ki is törölhetem a s*ggem (már bocsánat), ha olyan ami nekem kell meg abban nincs/szarul van. Ellenben a Wikipédia sok erősen szakmai, informatikai dologra is kiváló, vagy legalábbis kiváló kiindulópont. És akkor még arról nem is beszéltünk hogy elektronikus vs. papír, 2012-ben papír alapon keresni olyan mint pattintott palakővel borotválkozni.

A régi enciklopédiák mellett érvelők egész egyszerűen vagy trollok vagy besavanyodott IT analfabéták akik ezzel próbálják meg igazolni magukat, hogy nem képesek az internetet használni ezért rá vannak szorulva az offline alternatívákra.

(#21) FTeR válasza rt06 (#12) üzenetére


FTeR
addikt

konkrétan nem a tudományos szócikkekre gondoltam, az jellegéből fakadóan sosem lesz 100as, de kiindulási alapnak tökéletes (pl egy kifejezés kapcsán képbe kerülhetsz és az external linkek segítségével bele is áshatod magad). olyan egyéb infóra gondoltam, mint bemutató leírások filmekről vagy ismert emberekről, aktuális eseményekről. Az hogy rendes összefoglalót találhatsz egy webcomic-ról vagy youtube celebről, ami egy lexikonba sosem kerülne be.

(#22) rt06 válasza Lenry (#18) üzenetére


rt06
veterán

1: nem a konyvek isteniteserol van szo, mas online forrasokhoz kepest is sok benne a hiba
sokkal inkabb zavaro az, hogy sokan (hogy fanatizmusbol, vagy csimplan csak nem ismernek mast, s emiatt) pont a wiki-t istenitik, s nem latnak tul rajta

2: egyszer probaltam protokollleirast a wikipediabol szedni (talan az scgi-t, de erre mar nem mernek megeskudni), es arra nem voltak kepesek, hogy helyesen masoljak at a szoveget a vonatkozo rfc-bol (pedig ahhoz nem kell phd, csak crtl, c, meg v billentyuk)

3: ugy velem, epp eleg helyen osztok meg tudast igy is, ne alljak mar le meg wikipedia-t is szerkeszteni (amugy sem hiszem, hogy barmit is szamonkerhetnel rajtam, vagy utasitgathatnl)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23) rt06 válasza FTeR (#21) üzenetére


rt06
veterán

igen, azokat, amiket emlitesz (s amikre eleg halovanyan ugyan, de a mennyisegbeli kulonbseggel a cikk is utal az online es a papir alapu lexikon osszehasonlitasanal) konyvkent kiadott muvekben kvazi lehetetlen is lenne osszeszedni, egyreszt az informacio mennyisege, masreszt azok gyors valtozasa miatt

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#24) floatr válasza rt06 (#22) üzenetére


floatr
veterán

Csak kérdezem: az adott protokoll leírását az EB-ben helyesen találtad meg?

(#25) rt06 válasza floatr (#24) üzenetére


rt06
veterán

csak kerdezem: ezzel arra akarsz celozni, hogy jobb, ha valamit hibasan irnak le, mintha le sem irnak? (az ugyesebbek ebben a hozzaszolasban megtalaljak a valaszt is a kerdesedre)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#26) floatr válasza rt06 (#25) üzenetére


floatr
veterán

Ott van a hiba a képben h a wikinek nem lenne feladata egy protokoll teljes specifikációjának helyes másolatát prezentálnia. Egy áttekintő esszé, és referencia kellene egyedül a teljes dokumentációra. Baromi gáz lenne, ha mindent a wikin kéne publikálni, vagy a felhasználói elvárnák ugyanezt.

(#27) Lenry válasza rt06 (#22) üzenetére


Lenry
félisten

1. amik még mindig javíthatók, nem végleges, nem zárt, nem tiltott, ráböksz arra szerencsétlen gombra és átírod.

sokkal inkabb zavaro az, hogy sokan (hogy fanatizmusbol, vagy csimplan csak nem ismernek mast, s emiatt) pont a wiki-t istenitik, s nem latnak tul rajta
ennek egyszerű oka van: nincs még egy ekkora, és ilyen bő enciklopédia. aki pedig megkapja belőle a választ, az miért keresné tovább, máshol. ha az EB-ben megtalálod választ, gondolom te se keresel még 3 másik enciklopédiát, hogy tuti jó-e...

2. ez nem a dokumentáció dolga?

3. mea culpa, hogy nem követem nyomon az életed, ezért nem tudom mennyi helyen gyarapítod az egyetemes emberi tudást.

ne alljak mar le meg wikipedia-t is szerkeszteni
hja kérem ha büdös javítani, ami rossz, akkor tessék másik forrást keresni

(amugy sem hiszem, hogy barmit is szamonkerhetnel rajtam, vagy utasitgathatnl)
igen, fegyvert tartottam a fejedhez, hogy azonnal javíts ki mindent a Wikin és még véletlen sem egy általánosságban kimondott mondat volt...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) rt06 válasza floatr (#26) üzenetére


rt06
veterán

nem, a gond ott van, hogy amit atemeltek, abba sikerult hibat csempeszniuk
ha valami nincs fent, vagy nem egeszeben, az szerintem kozel sem annyira problemas, mintha fent van ugyan, de hibasan (foleg azert, mert elobbi esetben megnezi mashol az ember, utobbiban meg lehet szop par kort, mielott utanajar, jol irtak-e wiki-ek)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29) floatr válasza rt06 (#28) üzenetére


floatr
veterán

A legnagyobb hiba ott történt, hogy egyáltalán át próbálták emelni. Míg egy referencia dokumentáció karbantartása egy adott projekt/specifikáció esetében azért többnyire megoldott, egy ilyen reprodukált valaminél elég kétséges, mivel áttételes az információ.

Függetlenül attól, hogy neked okozott ilyen jellegű bosszúságot, már több helyen láttam elemzéseket, hogy nincs érdemi különbség a wiki és az EB között megbízhatósági alapokon.

szerk.: én azt tartom egyébként ebben az esetben valószínűnek, hogy egy olyan dokumentációt másoltak le, ami szintén hibás volt, de azt később eltüntették, vagy javították.

[ Szerkesztve ]

(#30) rt06 válasza Lenry (#27) üzenetére


rt06
veterán

1: arra, hogy valami hibas, nem az az ultimate valasz, hogy "akkor javisd meg" (foleg, ha mast fel sem tudsz mutatni)?
az pedig, hogy sok kerdesemre megtalalom a valaszt a wiki-ben, nem okoz nalam semmifele fanatizmust - hogy ez masoknal maskent zajlik, arra en egyaltalan nem lennek buszke
sokmindenre jo a wiki (sokszor jobb, mint a nyomtatasban megjeleno alternativak), de be kell lartni, hogy vannak hibai is

2: akkor a wiki miert erolteti? kertel egy peldat, emlitettem egy lehetsegeset (mint mondtam, lehet nem pont az a leiras volt, de valami hasonlo)

3: fuggetlenul attol, hogy mit takar a munkassagom, s hogy te ebbol mennyit latsz, nem vagy abban a pozicioban, hogy barmit is szamonkerj, utasitgass, koltoi tulzasokba (lasd fegyver fejhez torteno szoritasa) ess
bar ez nezopont kerdese...(marmint hogy igy, barmi felmutatasa, es barmi vallalasa nelkul ezt meg tudod tenni, lehet pont abba a pozicioba helyez, hogy annak pattogsz, akinek akarsz)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#31) Lenry válasza rt06 (#30) üzenetére


Lenry
félisten

1. arra, hogy valami hibas, nem az az ultimate valasz, hogy "akkor javisd meg"
őőő. :F de igen, amennyiben módodban áll az...

sokmindenre jo a wiki (sokszor jobb, mint a nyomtatasban megjeleno alternativak), de be kell lartni, hogy vannak hibai is

vannak persze, ez tagadhatatlan. csak azzal nem értek egyet, hogy javítható, korrigálható hibák miatt temeted a Wikipédiát.

2. ne érts félre, a példa jó volt.
hogy miért erőltetik? nem tudom, én nem tettem volna bele, mert fölösleges. sokkal praktikusabb lett volna egy link az eredeti dokumentációra, ami biztosan pontos és naprakész.

3. nem vagy abban a pozicioban, hogy barmit is szamonkerj, utasitgass, koltoi tulzasokba (lasd fegyver fejhez torteno szoritasa) ess

nekem úgy tűnik, hogy de.
megtehettem? igen.
megtettem.

bar ez nezopont kerdese...(marmint hogy igy, barmi felmutatasa, es barmi vallalasa nelkul ezt meg tudod tenni, lehet pont abba a pozicioba helyez, hogy annak pattogsz, akinek akarsz)

látod, ezért szép dolog az internet. te is hazudhatod, hogy értesz dolgokhoz, meg én is, hogy jobban értek hozzá nálad, aztán vagy elhisszük egymásnak vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) rt06 válasza Lenry (#31) üzenetére


rt06
veterán

1: gondolom etteremben is bemesz megmutatni a szakacsnak, hogy kell csinalni, ha nem pont olyan a vacsora, mint azt elvarnad - ne nevettes mar kerlek
mellesleg senki nem temetett semmit, nem kell tuldramatizalni a dolgot

3: faszagyerek vagy, remek ervelesi kepessegekkel, otthon biztos buszkek rad

szerk.: finomitva

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#33) Lenry válasza rt06 (#32) üzenetére


Lenry
félisten

1. félreérthető volt, hozzáfűztem azóta egy fél mondatot.

3. mert a személyeskedés téged biztosan jobb emberré tesz nálam.
egyébként írtam bármit, ami nem igaz? nem.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) rt06 válasza Lenry (#33) üzenetére


rt06
veterán

1: nem volt felreertheto, a hozzaadott kitetel semmin nem valtoztat - attol, hogy meg tudok javitani valamit, az meg lehet ugyanugy szar, mintha nem lenne lehetosegem, vagy kepessegem annak megjavitasara

3: felreertettel, celom nem a szemelyeskedes volt (ezert is szerkesztettem, a modositott szora sokan - koztuk en is - ugranak), hanem oszinte elismeressel kivantam adozni azelott, hogy buszken beismerted, trollkodsz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#35) Lenry válasza rt06 (#34) üzenetére


Lenry
félisten

1. most vesztettem el a fonalat.
meglátsz egy hibás cikket a Wikipédián.
megvan a tudásod ahhoz, hogy felismerd, hogy hibás, és ahhoz is, hogy javítsd az.
kijavítod
az utánad jövők már a javított változatot látják, és nem lesznek félretájékoztatva.

ekkor hogyan lesz ugyanúgy szar, mint azelőtt?

3. ha neked trollkodás, hogy nem hiszem el elsőre egy, a való életben számomra ismeretlen fórumozó minden szavát, akkor igen, trollkodtam, és trollkodok még most is.
(és igen, ez ellentmond a #27/1-nek)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) BiP válasza FTeR (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Gyanítom, hogy a fizetős változat 4millió szócikke is kellően részletes.

Ettől függetlenül a Wikipedia-nak is számtalan előnye van. Szépen kiegészítik egymást.

(#37) PrinczA


PrinczA
őstag

Ki kéne már adni a Galaxis útikalauzt stopposoknak, mert mit tudjuk sokkal népszerűbb ...
"GALAXIS Útikalauz Stopposoknak. Ez nem földi könyv, sosem adták ki a Földön, és a szörnyû katasztrófát megelõzõen egyetlen földlakó se látta vagy hallott róla.

A könyv mindazonáltal szerfelett figyelemreméltó.

Valószínûleg ez a legfigyelemreméltóbb könyv, ami csak napvilágot látott a Kisgöncöl óriási kiadóhivatalainak gondozásában - bár a földlakók ezekrõl se hallottak.

Ez a könyv nem csupán hallatlanul figyelemreméltó, hanem elképesztõen sikeres is. Népszerûbb, mint a Mennyei Házi Mindentudó, jobban fogy, mint a Hatvanhárom További Figura Súlytalanság Esetére címû illusztrált kiadvány, és ellentmondásosabb, mint Oolon Coluphid filozófiai bombaként robbanó trilógiája: a Hol tévedett Isten, a Még Néhány Isten legsúlyosabb Tévedéseibõl, és a Végül Is Kicsoda Ez az Isten Egyáltalán?

A Galaxis Külsõ Keleti peremének néhány liberálisabb civilizációja számára a GALAXIS Útikalauz már kiszorította a hatalmas Encyclopaedia Galacticát, s egyedül tölti be az összes tudás és bölcsesség tárházának szerepét, mert noha sok benne a hézag, és tele van kétes, de legalábbis üvöltõen pontatlan adattal, két fontos vonatkozásban felülmúlja kevésbé szárnyaló elõdjét.

Egyrészt némileg olcsóbb. Másrészt borítóján a következõ szavak láthatók, szép nagy betûkkel szedve: NE ESS PÁNIKBA! "

[ Szerkesztve ]

(#38) daninet válasza PrinczA (#37) üzenetére


daninet
veterán

Évek múltán is zseniális. :C

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#39) julius666 válasza rt06 (#28) üzenetére


julius666
addikt

Az így gondolom fel sem merült hogy nem a kopipasztánál volt a gond hanem amikor utólag beesett az okj-s jóskapista aki nem úgy gondolta mint a cikkben volt és ő meg belejavított.
Lehet 1 héttel rá (mire benézett valaki illetékes mégis mi volt a módosítás) ki is javították.
Még mindig jobb mintha humánosok dolga lenne megírni a cikket és éveket kéne várni a javításra amit aztán újra meg kéne venni.

(#40) rt06 válasza julius666 (#39) üzenetére


rt06
veterán

szerinted, amikor valaki teves adatot olvas a wikipedian (vagy akarhol mashol), azt mennyire erdekli, hogy hogyan, vagy ki altal kerult az oda?
segitek: semennyire, teljesen jelentektelen a felhasznalo szempontjabol, hogy masolasi hiba, oszinte tevedes, vagy szandekos vandalizmus tortent

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#41) VIC20


VIC20
őstag

Újabb szög az egyetemes emberi kultúra koporsójába.

(#42) julius666 válasza rt06 (#40) üzenetére


julius666
addikt

szerinted, amikor valaki teves adatot olvas a wikipedian (vagy akarhol mashol), azt mennyire erdekli, hogy hogyan, vagy ki altal kerult az oda?

Ebben igazad van, csak lehet nem kéne magas lóról beugatni olyanoknak is akik esetleg nem tehettek arról a hibáról, konkrétumok nélkül. Lásd: arra nem voltak kepesek, hogy helyesen masoljak at a szoveget a vonatkozo rfc-bol

(#43) dabadab válasza rt06 (#12) üzenetére


dabadab
titán

Azt hittem, ez neked is megvolt:

"A notable early study in the journal Nature said that in 2005, Wikipedia scientific articles came close to the level of accuracy in Encyclopædia Britannica and had a similar rate of "serious errors"." [link] :)

DRM is theft

(#44) DJS válasza Lenry (#18) üzenetére


DJS
tag

"egyszer se láttam még gyakorlati példát, hogy "tessék, látod, az ott fasság" mindig csak jön az örök és megcáfolhatatlan Igazság, hogy "a Wikipédia tele van fasságokkal", de a példák valahogy mindig lemaradnak"

Akkor nézz bele az ezoterikus szócikkekbe. A múltkor annyira megdöbbentem, hogy miket lehet olvasni a különböző homeopátiás, alternatív gyógyászatos, teozófiai és egyéb lapokon, hogy nekiálltam módszeresen törölgetni a reklámokat, tudománytalan marhaságokat és elvakult szómenéseket. Aztán a negyvenedik formázatlan, reklámízű szócikknél belefáradtam. Ezeket a hülyeségeket azok írják be, akik a téma "szakértői", maguk a természetgyógyászok. Ettől még nem lesznek igazabbak. (Az angol wiki színvonalasabb, de nálunk kevesen beszélnek angolul.)

Az sem szokatlan, hogy egy adat teljesen értelmezhetetlen, úgy van megfogalmazva. Többször is belefutottam már olyanba, hogy amikor egy szöveg valaminek a részeiről százalékokban beszélt, akkor teljesen követhetetlen volt, hogy mire vonatkoznak az egyes számok, és mi alapján vette azokat külön csoportokba. Ilyenkor lehet maga az adat helyes, de mégsem tudsz semmit kezdeni vele.

Rengetegszer van olyan is, hogy két azonos nevű szócikket helytelenül linkelnek be. Például ha nem vigyázol, akkor a Mazda szócikk nem az ősi sumer főistenre, hanem az autógyárra mutat, vagy fordítva. Ez néha egyszerűen észrevehető, máskor viszont kevésbé, ez is eléggé meg tudja kavarni azt, aki erre támaszkodik.

A források ellenőrzése szintén nehéz kérdés. Például a Wannsee-i konferencia magyar szócikkében be van linkelve egy holokauszttagadó írás, ami hamisítványnak tartja a konferencia jegyzőkönyvét. Döntsd el magad, hogy melyik oldalon is állsz :)

(#45) lujó55


lujó55
őstag

Várható volt előbb-utóbb...

(#46) rt06 válasza dabadab (#43) üzenetére


rt06
veterán

sajnos a tobb oras szopas miatt, amikor is az egyebkent helyes kodomat probaltsam debug-olni, nem jutott idom early study-k olvasgatasara

julius666: mar miert ne az tehetne a hibarol, aki ugy ir meg egy rfc alapjan egy szocikket, hogy abban targyi tevedest vet?

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#47) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nézzétek a dolog jó oldalát is: így legalább a legtöbb ember számára elérhető lesz, mert a papír kiadás valljuk be; sajnos nem az - bármilyen szép is legyen. Nem mintha én nem sajnálnám, hogy egyre inkább kivesznek az életünkből a könyvek, de online formában, vagy optikai lemez formájában is születhetnek hasonlóan színvonalas és szerethető művek. Lehet hogy az unokáink ugyanilyen nosztalgiával siratják majd el az Encyclopaedia Britannica DVD kiadását, amikor haladva a korral a kiadó úgy dönt, hogy ezentúl csak a Mátrixból az agyunkba töltött információként adja majd ki a köteteket. ;)

(#48) kovy79 válasza rt06 (#46) üzenetére


kovy79
őstag

Csak egy kérdés: te követtél már el hibát -akár ma is olvasható- fórumozásod során?

Egyébként én is sajnálom az EB nyomtatott formájának megszüntetését, de sajnos várható volt. Lassan mindenhez PC/net kell, ami nem biztos, hogy jó dolog.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#49) julius666 válasza rt06 (#46) üzenetére


julius666
addikt

mar miert ne az tehetne a hibarol, aki ugy ir meg egy rfc alapjan egy szocikket, hogy abban targyi tevedest vet?

Olvass vissza. Könnyen lehet hogy nem az hibázott aki eredetileg az rfc alapján a szócikket írta, hanem valaki más "javított" bele saját ki tudja milyen tudása/szándékai alapján.

sajnos a tobb oras szopas miatt, amikor is az egyebkent helyes kodomat probaltsam debug-olni, nem jutott idom early study-k olvasgatasara

Jaaa, hogy te a Wikipédián fellelhető információt készpénznek vettél és ez alapján próbáltál meg szoftvert írni? Gondolom nehéz beismerni hogy te voltál a hülye és ezért hordod most el mindennek a wikit meg a szerkesztőit. :U

(#50) trolglodita válasza rt06 (#46) üzenetére


trolglodita
csendes tag

Most kikerestél egy példát (magadat), hogy valamikor valaki félreinformálódott. Naés?
Egy pont vagy a felhasználók sokaságában, a te történeted pont annyit ér, mint bárki másé, aki valami hasznosat tudott meg. Melyik momentum a gyakoribb?
Statisztika szerint a wiki nincs elmaradva ez EB-től, így inkább ebből kell kiindulni, mint személyes anekdotákból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.