Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza DeFranco (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"az ecdl nagyjából egy technikai minimum szint, ami azt jelenti hogy ha megvan, akkor már le lehet téged ültetni egy gép elé alap feladatokat végrehajtani mert nem tévedsz el (nagyon) ha meg kell írni egy pontpontvesszőcske szöveget vagy táblázatot, vagy el kell küldeni egy emailt."
Nem, sajnos a gyakorlatban nem lehet ez alapján :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) DeFranco válasza hcl (#51) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és ezt alátámasztjuk azzal, hogy... :D

gyerekek én mindent értek, szarfuj ecdl, úrvezetővizsga nélkül atm-et se lehet használni, mindenkihülye aki nem natívan fordít terminálban, világos.

szt azt csak haluztam ahogy pl. a ratkóboomer generáció rácsodálkozott a wingdingsre 2002-ben és megtanult pár alap dolgot a kicsi x-ről a sarokban meg a jobb egérgombról és a kukacról. meg fogalmilag el tudtak helyezni dolgokat hogy ablak, file, weblap, program. ez pedig nem kis dolog ám.

én elhiszem hogy abban a fékevesztett száguldásban ahogy az itteniek fénysebességgel cikáznak ainformatikában álló helyzetnek tűnik ahogy ezek szépen bevonszolják az egeret a file menü mentés máskéntre szépen végigolvasva minden menüpontot előtte, de bszki működnek és ez nekik (meg objektíven) hatalmas távolság a nullától.

[ Szerkesztve ]

(#53) hcl válasza DeFranco (#52) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De jó neked, hogy ilyet láttál.
Amit én hallok userektől az a fújnemérdekel nemszeretem szar nemakarokvelefoglalkozni csináljameghelyettemvalaki. Biztos én is csak haluzom. (Ja, meg 2002 óta eltelt kis idő.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#54) DeFranco válasza hcl (#53) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és ennek mi köze az ecdl-hez?

(#55) hcl válasza DeFranco (#54) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerinted ebből mennyinek van? :D Mert nem veszem észre a különbséget azokon, akiknek van, meg akiknek nincs.
Teljesen hiányzik egy csomó ember absztrakciós készsége.
De mondjuk más területen is láttam már olyat, hogy valaki elvégzett egy rakás diploma utáni képzést, csak éppen mindegyik területhez sötét volt utána is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#56) DeFranco válasza hcl (#55) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom, mennyinek van?

(#57) hcl válasza DeFranco (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kettővel ezelőtti melóhelyen jópárnak volt... Ugyanannyira voltak képzettek, mint akinek nem volt... Illetve nem volt összefüggés az ECDL megléte és a géphasználati készségek között.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) Hi!King válasza DeFranco (#45) üzenetére


Hi!King
őstag

Már az elv nem működik egy ilyen gyorsan változó területen, nem véletlen, hogy a munkaerőpiacot nem érdekli sem az ECDL vizsga, sem más hasonló papír (pl. OKJ). És ez nem azért van, mert volt ahol számonkérés nélkül odaadták, az már inkább következménye annak, hogy mivel nem működik az elv, nem is veszik komolyan.

(#59) DeFranco válasza Hi!King (#58) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Már az elv nem működik egy ilyen gyorsan változó területen

te... az office ugyanolyan (azon a szinten ahol az ecdl mozog)

(#60) Hi!King válasza DeFranco (#59) üzenetére


Hi!King
őstag

Az átlagos irodai dolgozó nem csak Office-t használ, sőt a legtöbben többet használnak bizonyos célszoftvereket. Ez nem olyan, mint az autovezetés, hogy egy képesség. Vagyis de, részben igen, de a képesség maga nem a konkrét szoftver menüpontjainak az ismerete, hanem az, hogy képes vagy betanulni az adott munkahelyen szükséges szoftverek használatába, illetve hatékonyan használni azokat. Ezt nem lehet egy konkrét tudást követelő vizsgával ellenőrízni. Ha lehetne, akkor a piac ha nem is feltétlenül az ECDL, de valamit elfogadott volna erre.

(#61) Ezekiell válasza Hi!King (#60) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az ECDL annyit mutat meg, hogy képes vagy megtanulni a számítógép használatát, és bizonyos programokat. Ebből kifolyólag vszeg az adott munkahelyen szükséges szoftverek használatát is el tudod sajátítani. Ennyi, nem több a haszna.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#62) DeFranco válasza Ezekiell (#61) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm. ennyi.

(#63) Hi!King válasza Ezekiell (#61) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha ez így lenne, akkor a cégek minden nem IT-s irodai munkahely esetében ECDL-t várnának el, és nem számítógépes alapismereteket. Persze rá lehet fogni, hogy azért mert rossz a gyakorlat, csakhogy nem az ECDL volt az egyetlen próbálkozás, egy időben a számítógépkezelő és szoftverüzemeltető képzés is nagyon ment, de azt sem érdekelte a munkaerőpiac.

(#64) Ezekiell válasza Hi!King (#63) üzenetére


Ezekiell
veterán

A számítógépes alapismeretek vizsga neve az ECDL :) Ugyanaz a kettő, csak az ECDL egy papírral több :) És papírban sose bízunk, mindig le kell tesztelni az adott embert, ott meg úgyis eldől, tudja-e vagy nem, amit állított.

Azért nem kérnek ECDL-t, mert az egy vizsga, nincs ingyen, ezért nem fogják sokan megcsinálni, és ezt tudják a munkáltatók is. De a tudásanyagát (amit a vizsgával bizonyítasz ugye) azt kérik.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#65) Hi!King válasza Ezekiell (#64) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem csak kötelezőként nem kérik, de még csak nem is érdekli a munkáltatókat, nem véletlenül, mert nem papírt akarnak, hanem készséget. A kettő meg nincs összefüggésben.

Egyébként épp nemrég volt itt cikk arról is, hogy Magyarországon kiemelkedően sokan csinálták meg. Ennek ellenére nem érdekli a magyar munkaerőpiacot az egész.

(#66) dabadab válasza Hi!King (#65) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként épp nemrég volt itt cikk arról is, hogy Magyarországon kiemelkedően sokan csinálták meg

Ami mögött nem tudok nem olyat sejteni, hogy ott valami pénzlenyúlásról volt szó valójában.

DRM is theft

(#67) Necroman_Mk2 válasza F.E.K.. (#50) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Értem, hogy mire gondolsz, de manapság már azért az emberek be tudnak kapcsolni egy számítógépet, és Windows alól el tudnak indítani egy programot vagy megtalálnak egy képfájlt. Nos, a kilencvenes években, amikor ez még új volt, az utóbbiak is tudtak problémákat okozni.
Kedvenc kapcsolódó sztori: öcsém haverjának osztálytársa a tanár "Mozgassuk az egeret a képernyőn" utasítására magát a fizikális egeret tette a CRT monitorra.

(#66) dabadab Lehet volt benne ilyen is, ugyanakkor, mint azt az egyik korábbi hsz-ben jeleztem, a kilencvenes években a számítógép használat még "vadnyugatnak" számított. A Windows 95 megjelenésével kezdett el szélesebb körbe elérni.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#68) hcl válasza Necroman_Mk2 (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Windows XP-vel, a 2000-es évek elején. Azért van még mindig annyi ott ragadt ember, aki Pentium4-en XP-t használ.

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) Necroman_Mk2 válasza hcl (#68) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ha van is, az ma már elenyésző, ha hinni lehet a statisztikának: 2020 márciusi XP részesedés kb. 1 %. Igaz, ez tfh. 2 milliárd, üzemelő PC esetében még így is jó 20 millió gépet jelent.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#70) hcl válasza Necroman_Mk2 (#69) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom, de még mindig találkozok "teszekráikszpétjóleszaz" arcokkal :D De a 7-tel is vannak így sokan.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.