Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k-adi


k-adi
nagyúr

szerintem akkor már adjuk meg az 5ös angolosoknak is a B2-t rögtön, sőt ne is kelljen érte még egy űrlapot se kitölteni.. hisz legalább olyan megterhelő, mint egyetem végére letenni egy közepet... annak ellenére, hogy felvihez követelmény lett 2020tól ha jól tudom..

mondjuk az ecdl vicc, de az az irány ami most megy az oktatásban na, az az igazi vicc. lassan már én szégyellem magam a papírjaimmal a fiókban, mit képzelek, küzdés és eredmény? az már nagyon boomeres.

(#2) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ez az ECDL jó volt valaha valamire?

[ Szerkesztve ]

(#3) RangerFox


RangerFox
veterán

Sok haszna nincs, de legalább szép a borítója.

(#4) Narxis válasza r3dsnake (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Poháralátétnek.

Thanos was right.

(#5) Snowy_owl válasza r3dsnake (#2) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Önéletrajzba.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#6) Miska0330


Miska0330
tag

Ez nem így volt eddig is? Én 2007 -ben az ötös informatika érettségim miatt kaptam meg. Akkoriban szép kék kemény fedlapos volt. Ez az e-mailben küldött nem olyan menő.

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Lassan a búcsúba is lőhetsz egyet magadnak, annyira nagy megítélése van. :DDD

(#8) Silεncε válasza Miska0330 (#6) üzenetére


Silεncε
őstag

Pont ezt akartam kérdezni. 3-4 éve nekem is lehetett volna kérni, de totálisan fölöslegesnek ítéltem meg...

(#9) r3dsnake válasza Miska0330 (#6) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De. 2010-ben én is kaptam ötös érettségi mellé.

Azóta se kellett sehova.

[ Szerkesztve ]

(#10) Diabolis válasza Silεncε (#8) üzenetére


Diabolis
tag

ECDL? Plusz egy sor az önéletrajzba, ami után a rendszergazda feltételezheti, hogy legalább be tudod kapcsolni a gépet :D :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#11) r3dsnake válasza Diabolis (#10) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az informatika FILA táskája. :D

(#12) Silεncε válasza Diabolis (#10) üzenetére


Silεncε
őstag

Hát mondjuk azt talán az info érettségi + remélhetőleg nemsokára egy BSc proginfó diploma is elárulja... :D

Amúgy nézegettem anno hogy milyen témakörök vannak, talán még az infobiztonság témakörnek még értelme is lenne, ha mindenki megcsinálná

[ Szerkesztve ]

(#13) DeFranco válasza hemaka (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

senki nem mondta, hogy az ecdl szakmát ad, szerintem még azt sem, hogy képesítést, csak éppen szeretik félreértelmezni (az is akinek megvan meg az is aki szeret rajta hőbörögni, hogy nézmá ecdl hahaha)

az ecdl nagyjából egy technikai minimum szint, ami azt jelenti hogy ha megvan, akkor már le lehet téged ültetni egy gép elé alap feladatokat végrehajtani mert nem tévedsz el (nagyon) ha meg kell írni egy pontpontvesszőcske szöveget vagy táblázatot, vagy el kell küldeni egy emailt.

mint ahogy a jogosítvány se azt igazolja, hogy te hivatásos sofőr vagy autóversenyző vagy, hanem hogy többé-kevésbé képes vagy úgy közlekedni autóval hogy ne legyél ön- és közveszélyes.

aztán persze minden számonkérést és vizsgát meg lehet bugázni, én is láttam már tanár által kitöltött ecdl feladatlapot, de amikor mi csináltuk akkor megfelelően komoly számonkérés volt (már akkor sem jelentett egy kihívást nekem, csak viccből csináltam meg).

ha a helyén lenne kezelve (minimum kritériumként) akkor igen is lenne értelme. az egy másik kérdés, hogy szabad-e úgy átengedni egyáltalán valakit informatika érettségin, hogy ezt a szintet nem üti meg, de ez nem az ecdl hibája.

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

De öreg vagyok, basszus! Mikor érettségiztem, nekünk még azt írták be, hogy technika, és kaptunk egy külön lapot arról, hogy ez informatikát/számteket jelent. Na, az a lap már nincs is meg, szóval nekem technikából van egy jeles érettségim. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Narxis válasza DeFranco (#13) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az a baj, hogy egyik cégnél se e-mail küldés meg word körlevél az alap szint amit meg kell ugorni, az ecdl meg erről ad papírt. Ha van még olyan kkv ahol csak erre vesznek fel embert ott nem az ecdl meglétét fogják vizsgálni hanem, hogy hány ember munkáját bízhatják még rád és mennyit kérsz. Magyarországon nagyon nagy múltja van annak, hogy mindent papírozunk, a papírhoz is papírt csinálunk de ez már elmúlt a versenyszférában. A B-s jogosítványommal is elmehetek hivatásos sofőrnek, max. nem kamionra hanem furgonra és akár furgonozhatok hivatásos sofőrként egész Európában, de a munkáltatót nem ez fogja érdekelni hanem, hogy milyen autót és mennyit vezettem.

Thanos was right.

(#16) DeFranco válasza Narxis (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Az a baj, hogy egyik cégnél se e-mail küldés meg word körlevél az alap szint amit meg kell ugorni"

örülök hogy minden céget megvizsgáltál. volna még pár kérdésem a minden cégről, ha nem zavar, keresnélek privátban, szükségem volna pár adatra.

amúgy meg de, sok helyen ennyi alapnak elég, természetesen más, profilba vágó ismeret megléte mellett

"Magyarországon nagyon nagy múltja van annak, hogy mindent papírozunk, a papírhoz is papírt csinálunk"

igen, kár hogy ez EU-s kezdeményezés

de persze amit nem akarok azt én se értek meg

(#17) Narxis válasza DeFranco (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

"örülök hogy minden céget megvizsgáltál. volna még pár kérdésem a minden cégről, ha nem zavar, keresnélek privátban, szükségem volna pár adatra."

Nagyon szívesen korrepetállak privátban de a gyenge szövegértési képességeiden még én sem tudok segíteni.

"amúgy meg de, sok helyen ennyi alapnak elég, természetesen más, profilba vágó ismeret megléte mellett"

De nem és ennyivel rövidre is zárhatnám. Irodai munkánál ma már kevés, Pityunak gépsor mellé elég lenne de ott meg nem nézik, nem kérik.

igen, kár hogy ez EU-s kezdeményezés

Kit érdekel milyen kezdeményezés? Rengeteg EU-s kezdeményezés volt, van és lesz is de láthatóan Magyarországon ugrottak rá mint légy a szarra mert a képzésből pénzt lehet csinálni.

de persze amit nem akarok azt én se értek meg

Ez nagyon jól látható a hozzászólásodon, ilyen mentális akadályokkal sok sikert kívánok neked az életben. :)

Thanos was right.

(#18) DeFranco válasza Narxis (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm elégedett vagyok az életemmel, neked pedig kellemes és bőséges tapasztalatgyűjtést kívánok a továbbiakhoz, hátha kicsit szélesedik a látóköröd idővel :)

(#19) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Nem fejeztem be az ECDL vizsgát még úgy kb 12 éve mert akkortájt az Európa 2000 nevű suliban 0-ban tanultunk informatikát, de csak a world, excel és a ppt ment (mivel a webszerkesztést meg a fennmaradó cuccra nem volt elég heti 2 óra lol), és így csak erre a 3 van bejelölve. Na már most, krvára nem is fogom befejezni, látva hozzászólásokat, és inkább ki is törlöm a cv-ből mert ez, hogy lótúrót se ér, ráadásul milyen ciki is.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#20) lionhearted válasza r3dsnake (#2) üzenetére


lionhearted
őstag

Anno(?), legalább is emlékeim szerint, kösziszférában jelentett valami pótlékot...

Tegnap még működött...

(#21) otapi válasza vodrosjozsi (#19) üzenetére


otapi
tag

A szakmádtól függ hogy érdemes-e az ECDL-lel villogni. Ha az informatika valamelyik ágában vagy, akkor egyértelmű hogy senkit nem érdekel. Ha viszont portásnak vagy egy kisbolt üzletvezetőjének jelentkezel akkor viszont már plusz pont lehet az ECDL is.

(#22) TomMusic


TomMusic
őstag

Én (2010-ben) csináltam közép és emeltszintű érettségit, meg velük párhuzamosan az ECDL-t is. :))

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#23) Fecogame


Fecogame
veterán

Így lassan 7 év szakmai tapasztalat mellett már gáznak érezném beírni a CV-be :D

Persze, tudom, pályakezdőként még talán érhet valamit, de leginkább nem sokat.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) szakika11


szakika11
csendes újonc

Ez eddig is igy volt.. en is kivalthattam anno az 5os kozepfoku erettsegimmel

(#25) Tetsuo válasza Narxis (#17) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát, itt most te voltál, aki félreértelmezett kijelentéseket, nem a vitapartnered, akit ezzel vádolsz. :U

(#26) tom_87 válasza k-adi (#1) üzenetére


tom_87
tag

Pont ugyanannyira hülyeség a nyelvvizsga és az ECDL is. Mind a kettőt megcsináltam, de valós tudásom nem ezektől lett :) . Inkább a szigorlatokat nem kellett volna eltörölni sok BSc-s/MSc-s szak esetében. Na az az igazi szégyen, hogy valaki úgy kap diplomát 😉.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#27) Tetsuo válasza tom_87 (#26) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez a liberalizmusnak köszönhető. Hazánkban is, és máshol is a liberális pártok lobbiznak a vizsgák könnyítéséért (majd eltörléséért), hogy "mindenkinek legyen esélye", hogy "egyenlőbbek" legyenek az emberek.

(#28) weiss válasza Tetsuo (#27) üzenetére


weiss
addikt

Alátámasztanád ezt valamivel?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#29) Tetsuo válasza weiss (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nyugat-Európa legtöbb általános iskolájában már nincs "buktatás" liberális kezdeményezésre, Magyarországon a Momentum az, aki legnyilvánvalóbban könnyítene a vizsgáztatásokon, idén petíciót indítottak az érettségi eltörléséért egyelőre ideiglenesen, a vírusra hivatkozva, míg ifjúsági szervezetük a buktatást szeretné eltöröltetni.
A haladár mozgalmak mind a már bevállt rend, a normalitás ellen vannak míg a konzervatívabb pártok akár visszalépnének egy szigorúbb iskolarendszerhez.
Érdemes Magyar Bálint oktatási miniszterként betöltött szerepére, ámokfutására tekinteni.

Ugyanez a tendencia figyelhető meg társadalmunk más területein is. Pl. a büntetésvégrehajtás liberalizációja a bűn relativizálását, a büntetések enyhítését (végső soron eltörlését) eredményezi. Egy liberális demokráciában a bűnösnek több joga van, mint az áldozatának. Többek között ha egy média felfedi a bűnöző kilétét, akkor súlyosabb retorzió éri, mintha az áldozatét fedné fel.

[ Szerkesztve ]

(#30) TomMusic válasza Tetsuo (#29) üzenetére


TomMusic
őstag

bevállt bevált :B

Pártatlan vagyok és utálom hogy mindenhol ott a poltika, de egyébként egyetértek.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#31) weiss válasza Tetsuo (#29) üzenetére


weiss
addikt

Ebből egyedül a Momentumos dolog első fele a konkrétum, ráadásul a jelen körülmények között minimum egy rendes vitát megérdemelt volna a kérdés.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#32) headhunter


headhunter
addikt

„Akinek nem inge, ne vegye magára – de akinek inge, az öltözzön már fel végre rendesen” (Hofi)

Liberalphobia...

[ Szerkesztve ]

(#33) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A dolog igazából ott kezdődik, hogy - személyes tapasztalatom alapján - a munkáltatók, de még a HR-esek se nagyon tudják, hogy mi az az ECDL. Ami egy kilencvenes évekbeli IT hype után indított EUs kezdeményezés, de időközben az élet beelőzte. A hirdetésekben továbbra is World, Excel és E-mail ismreteket kérnek, és ma már egy 40 év alatti felnőtt emberről nehéz elhinni, hogy ne tudná a számítógépet kezelni, ezért nem is nagyon követleik meg a papírt.
Ami valahol azért érthető, mert hiába van az embernek nyelvvizsgája, a felvételi elbeszélgetéseken tesztelik is a nyelvtudást minimum szóban - mondjuk helyesen, mert a munka közben a kommunikáció a legfontosabb, és nem az XY nylevtani szabály bemagolása.

(#1) k-adi Nálunk ez volt, csak fordítva: ha megszereztük a középfokú nyelvvizsgát, akkor automatikusan 5-öst kaptunk angolból.

(#29) Tetsuo Magyarországon, ha jól tudom, alsó tagozatban buktatni, ennek eredményeként fordulhat elő, hogy egy ötödikes kiskamasz olvasni se tud normálisan, és a négy alapművelettel is gondjai vannak. Ezt még az SzDSz vezettete be, de tudtommal a Fidesz se törölte még el - vajon miért? :U

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#34) Joci10 válasza Tetsuo (#29) üzenetére


Joci10
őstag

Azt hiszem, valamit nagyon benéztél. :)

Egyrészt a Momentum nem könnyítene a vizsgáztatáson úgy nagy általánosságban - a petíció csak azért született, mert a diákokat a kormány által legveszélyesebb időszaknak titulált időpontban kényszerítik idén érettségizni (olvastad egyáltalán a petíciót? mert nem úgy tűnik). Ezzel nincs is további szándékuk, vagyis ez nem vonatkozik a jövő évire, az az utánira, .... bármennyire is próbálod belemagyarázni.

Másrészt nem is tudom, ki volt, aki eltörölte a diplomához a nyelvvizsgát. Biztos valami erősen liberális párt lehetett. Vagy mégse? :) És nem csak mostanra vonatkoztatva, hanem visszamenőleg is. Vagyis aki akár 5 éve nem tudta megszerezni a nyelvvizsgát, az most hirtelen diplomás lesz - nem törődve azzal, hogy ez előtt mennyit szívott vele más, akinek sikerült.

Harmadrészt az, hogy egy embernek (tök mindegy, hogy egy adott bűncselekményben/szabálysértésben/... érintett-e, vagy sem) vannak alapvető emberi jogai, az nem kötődik semmilyen liberalizmus-konzervativizmus ellentétpárhoz (bár a liberalizmus egyik alapelve a jog előtti egyenlőség, de a konzervatív ideológiájú emberek sem szokták ezt megkérdőjelezni; így nem lehet itt szembeállítani őket). Mondjuk inkább azt, hogy a jogállamisághoz. Ahol kevesebb jogai vannak egy elítéltnek, az általában inkább a diktatórikusabb rendszerek, mert ott úgysem mernek lázadozni (aki meg igen, azt meg úgyis elítélik valamiért) - vagyis inkább ezen a vonalon van az ellentétpár.

Vagyis újra csak azt mondom, valamit nagyon benéztél. (Vagy szándékosan elferdítesz, de ezt most vessük el, és maradjunk az előbbinél, hogy rossz következtetést vontál le pár apróságból.)

[ Szerkesztve ]

(#35) Tetsuo válasza Joci10 (#34) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Te ülsz fordítva a lovon. A liberalizmus: a normalitás lezüllesztése lózungokat mantrázva.
Ebből (is) kifolyólag minden aspektusa káros, nincs pozitív oldala.
A diktatúra szót pedig úgy használod, mintha eleve negatív lenne, a liberális narratívának megfelelően, hiszen ami más elgondolás, világnézet, azt negatívként állítják be sőt, ördögiként állítják be, éppen megfordítva a nézőpontot.

[ Szerkesztve ]

(#36) k-adi válasza Joci10 (#34) üzenetére


k-adi
nagyúr

"eltörölte a diplomához a nyelvvizsgát"

A mai napig döbbenten állok ezelőtt, főleg így 2020-ban egy ilyet benyomni :U

(#37) Fred23 válasza Tetsuo (#35) üzenetére


Fred23
nagyúr

"A liberalizmus: a normalitás lezüllesztése lózungokat mantrázva.
Ebből (is) kifolyólag minden aspektusa káros, nincs pozitív oldala."

:Y

Szerintem ezt nem gondoltad át. Én elismerem, hogy egy diktatúrának is lehetnek pozitív aspektusai, ha ellene is vagyok.

Amúgy meg.

(#38) Tetsuo válasza Fred23 (#37) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Úgy tűnik egy külön topik kellene ehhez, mert itt off, kifejteni sem lehet a trollkodás miatt stb.

(#39) Fred23 válasza Tetsuo (#38) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem tudom, mi a maximális karakterszáma egy hozzászólásnak, de láttam már igen hosszúakat is, szóval a trollkodást megelőzendő akár egyben is kifejthetnéd valamikor ezt a témát a politika topikban. Én jobban szeretek a saját álláspontommal ellentétes szövegeket olvasni, hasznosabbnak tartom.

(#40) Tetsuo válasza Fred23 (#39) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezt teszem, talán ma este, majd linkelek, ha kész lesz. Köszi, legalább egy olvasóra számíthatok. :-)

(#41) Joci10 válasza Tetsuo (#35) üzenetére


Joci10
őstag

:D Bocsi, de ezen nagyot nevettem. :D
Egyébként meg semmi konkrétum, csak a saját nézőpontodból történő kifacsart véleménynyilvánítás (pedig én konkrétumokkal válaszoltam a konkrét felvetéseidre). És még Te beszélsz trollkodásról. Azt hiszem, ez a 'vita' tényleg véget ért, mielőtt még el is kezdődött volna (merthogy semmi kedvem etetni azt a trollt :D ).

[ Szerkesztve ]

(#42) Hi!King válasza Miska0330 (#6) üzenetére


Hi!King
őstag

2005-ben még biztosan nem volt ilyen, emelt szintű mellé sem. Mondjuk értelme nem lett volna, semmit sem érő papír.

(#43) Hi!King válasza DeFranco (#13) üzenetére


Hi!King
őstag

Onnantól kezdve, ahogyan az ECDL-el nyomultak mindenhol, ezt a szerepét soha nem kapja meg, amit leírsz, mert nincsen semmiféle bizonyító ereje, sokaknak megvan, akik bekapcsolni alig tudják a gépet, meg sokaknak nem, akik értenek valamennyire hozzá.

Egyébként is, már arról is megoszlanak tanárok között a vélemények, hogy ECDL vagy szoftverüzemeltetői OKJ. A munkaerőpiacot meg egyik sem érdekli.

(#44) Hi!King válasza Tetsuo (#35) üzenetére


Hi!King
őstag

Ez így eléggé alufóliasisakos gondolkodásmód. Először utánaolvashatnál, mit is jelent a liberalizmus, mielőtt szitokszóként kezded használni.

[ Szerkesztve ]

(#45) DeFranco válasza Hi!King (#43) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Onnantól kezdve, ahogyan az ECDL-el nyomultak mindenhol, ezt a szerepét soha nem kapja meg,"

a mindenhol és mindenki meg mindegyik kifejezések megfelelő alátámasztás nélkül minden további érvet teljesen komolytalanná tesznek, érdemes törekedni az elkerülésükre.

továbbá:

"aztán persze minden számonkérést és vizsgát meg lehet bugázni, én is láttam már tanár által kitöltött ecdl feladatlapot, de amikor mi csináltuk akkor megfelelően komoly számonkérés volt"

én az elvet nyomatékosítottam, magának az ecdl vizsgának az értékét nem tudom és nem is akarom védeni mert olyan lett a gyakorlat amilyen.

(#46) Tetsuo válasza Hi!King (#44) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Éppen azért írtam, amit, mert "néhány" könyvvel többet olvastam róla, mint te.

(#47) Necroman_Mk2 válasza Tetsuo (#35) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Objektíven nézve van egy ilyen változásra sarkalló oldala is, ugyanakkor a liberalizmusnak köszönhető egy csomó jó dolog, ami manapság már elfogadott. Vagy szerinted a nők továbbra se dolgozzanak, ne legyenek szabad választások, házasságkötés nélkül ne lehessen szexelni, illetve: ne fogadjuk el az empírikus tudomány állításait, mert az ellentmond az ősi iratoknak? Ha a begyöpösödött konzervatívokon múltak volna ezek, akkor ezek még ma se lennének (max. az "egyenlőbbek" titokban űzik ezeket). :N
A diktatúrák egyik gyakorlati legnagyobb hibája az, hogy az alulról jövő visszacsatolást pökhendi, flegma módon nem veszik figyelembe: "KUSSOLJ, MERT KIVÉGZÜNK ELLEHETETLENÍTÜNK!" Ami erőt demonstrál, viszont nem adja meg a lehetőséget a problémák gyökerének a kezelésére, és csak későn kapnak észhez, amikor a baj már túlnőtt ezen. Aktuális példa: a COVID-19 vírust fölfedező orvos elhallgattatása Kínában, mert "Rossz híreket nem akarunk hallani!" (Más kérdés, hogy az anyatermészet magasról tesz a propagandára.)

(#44) Hi!King Fun fact: a liberalizmust, mint szitokszót, amúgy egy meleg férfi adta a konzervek szájába. Ízlelgessék csak ;]

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#48) dabadab válasza k-adi (#1) üzenetére


dabadab
titán

annak ellenére, hogy felvihez követelmény lett 2020tól ha jól tudom

Végül nem lett az.

DRM is theft

(#49) dabadab válasza Fred23 (#37) üzenetére


dabadab
titán

Nézd, a csávó szerint az utolsó rendes magyar politikus Szálasi volt és szerinte az a remek kormányzás, ha random embereket lőnek a Dunába.
Ezek után szerinted van bármi fogalma arról, amiről beszél?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) F.E.K.. válasza Necroman_Mk2 (#33) üzenetére


F.E.K..
senior tag

ma már egy 40 év alatti felnőtt emberről nehéz elhinni, hogy ne tudná a számítógépet kezelni,

Pedig...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.