Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tetszenek ezek az új Sony-k, a hátlap viszont elég sérülékenynek tűnik

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

Huawei meets HTC. Nem néz ki rosszul, de nem Sony a design.

(#3) szupermacs


szupermacs
veterán

Nagyon tetszik az új design a hátlapon.

De mit keres ott az ujjlanyomat olvasó? :F

[ Szerkesztve ]

(#4) mjani1172


mjani1172
addikt

Nem is rossz...

(#5) Graphics válasza szupermacs (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha jól rémlik az amcsik miatt nem tehetik oldalra, volt róla valami cikk is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sony Xperia XYZZS12345

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) szupermacs válasza Graphics (#5) üzenetére


szupermacs
veterán

Kár érte. Itt van a cikk MA-n?

(#8) balaaazs válasza szupermacs (#3) üzenetére


balaaazs
senior tag

Másik topik épp a hátlap miatt húzza le a dizájnt (én is ;] )

¯\_(ツ)_/¯

(#9) atike


atike
nagyúr

...és mennyire tudja használni azt a dupla kamerát...? :U

(#10) gerner1


gerner1
veterán

Szimpatikus készülék, így első blick -re. Kíváncsian várom az első user teszteket, tapasztalatokat.

(#11) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ez a hátlap pont úgy néz ki mint a melegítő tasak :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#12) Enci1983 válasza Graphics (#5) üzenetére


Enci1983
senior tag

Tehetnék oldalra, viszont nem lehet power gomb és ujjlenyomat olvasó is egyben. Az Apple nyújtotta be ezt a szabadalmi kérelmet még 2015 nyarán, érdekes módon pont pár hónappal azelőtt szellőztette meg a Wikileaks ezt a megoldást amin a Sony dolgozott, és persze jó pár design tervet is. Tavaly meg is kapta a jogokat az Apple, így került külön a két funkció.
Témához annyit, nekem nem jön be ez az új formaterv, egy dolog tetszik benne, a 16:9 képarány. A hátlap HTC, elől pedig bármelyik lehetne.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#13) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Első ránézésre alacsonyan van a hátlapi ujjlenyomatolvasó, furán néz ki, majd a teló közepén van, kíváncsi vagyok mit csiszoltak a kamera menüjén és a kézi beállításokon. Egyszer tényleg lehetne jó telójuk már. Sajnos mindig megoldják, h ne legyen az. :(

(#14) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Akkora méretben nem fért el volna egy nagyobb aksi? Mondjuk legalább 3800mAh?!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15) leslien


leslien
nagyúr

kettő kamerával már lehet h normális képet fog csinálni?! ;] most akkor ebben sincs OIS?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#16) junior11 válasza leslien (#15) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem nem lesz benne.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Ezek szerint van akiknek tetszik ez a hátlap :U .... hát ha erre van igény ......

(#18) #16514048


#16514048
törölt tag

Nem teljesen világos, hogy a "prémium" modell miért nem kapta meg a 18:9-es kijelzőt, meg a kisebb kávákat, de ez legyen a legnagyobb baj.

Ez a hátlap viszont még mindig förtelmes, remélem nem tervezik ezt a dizájnt is 5 évig erőltetni, mint az előzőt.

A kamera meg lehet akármilyen fancy, ha a kepfeldolgozó szoftver megint hazavágja az eredményt. Legalább lenne raw támogatás, de gondolom ők továbbra sem látják úgy, hogy lenne rá igény...

(#19) Persie12


Persie12
aktív tag

Most csak én állok értetlenül a nagy kávák előtt?Munkatársammal egyszerre vettünk még januárban telefont. Ő az Xz prémium mellett tette le a voksát én pedig egy Mate10 pro mellett. Az ő telefonja az enyém mellett eléggé bumfordin és ósdin mutatott. Ami viszont érthetetlen hogy a másik kettőnél tudtak fáragni a méreteken. Itt miért nem? Idézem magam: "a Sony valahogy mindig lő egy kapufát". Támadás elkerülése végett, Sony fan vagyok :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#20) daninet válasza Persie12 (#19) üzenetére


daninet
veterán

borzalmasan idejet multnak neznek ki mar ezek a telefonok a vekony kavasok mellett...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21) total90


total90
veterán

Szerintem a kávák ellenére is szép :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) Bossyy


Bossyy
tag

A hátlap tejeszacskó design, szemből pedig menthetetlenül ósdinak, porosnak fog tűnni ezzel a képernyőaránnyal a jelenlegi mezőnyben. Ettől még a tartalom lehet jó, de hogy egy telefon mindkét oldalán kapufát lőjenek ahhoz azért kell tehetség.

(#23) Persie12 válasza daninet (#20) üzenetére


Persie12
aktív tag

Nem akartam megbántani őt, mert ő is nagy Sony fan. Amíg nem látta a telefonom addig mondta hogy ez a kávázás hülyeség, meg mindenki ebbe tud csak belekötni. De amikor látta hogy ugyan akkora a két telefon kb, csak az enyémbe a kijelző nagyobb fért 0.5 collal a kávák miatt, akkor láttam a szemében hogy már érti a sok káva ellenes kommentet. A másik a kamera. Lőttünk egy egy képet ugyan arról a tárgyról autómatában és hát ég és föld volt a különbség a két kép között a Mate10 pro javára. Persze jöttek a gyenge kifogások, meg hogy ő nem lát különbséget. Hát mondom na, itt inkább nem mondtam semmit.

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#24) BloodRay


BloodRay
veterán

Kamerájára kíváncsi leszek mit tud a gyakorlatban, de a dizájn az valami rettenetesen avittnak hat a többi gyártó csúcsmodellei mellett(már a 2017-esekhez képest is nagyon gyenge) és akkor még nem is beszéltünk a csúnya hátlapról...
Sony... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#25) Persie12 válasza Bossyy (#22) üzenetére


Persie12
aktív tag

Számomra érthetetlen hogy évek óta hogy tudnak ekkora kapufákat lőni. Lehet hogy a PlayStation részlegről át kéne rakni egy pár fejest :D

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#26) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Dupla kamera...
Szóval az olajfestmény még kap egy plusz bokeh effektust is ;]
Amúgy kíváncsi vagyok, hogy miben lesz más.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#27) Ádám16


Ádám16
addikt

Szoftvert írjanak jól ahhoz a kamerához.. A nyers adatok eddig is rendben voltak.

(#28) Mr Lengyel


Mr Lengyel
csendes tag

Hát azt hiszem többet se lesz sony telóm, mindig is a szögletes formája jött be. az oldalt lévő ujjlenyomatolvasó, és a többi jellegzetessége ( még a vastag káva is :D fényképezéskor tök stabilan meg lehet ott fogni ) Lehet csak én vagyok ennek a szögletes formának a híve, de eddig azért vettem Sony-t mert ez tetszik,,, most ő is beállt a sorba .... Notch remélem nem jut eszükbe személy szerint inkább a káva :D

(#29) Mamuska


Mamuska
őstag

Ez már tetszik, és a kávák sem zavarnak.

(#30) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ejj, nehéz, nagy, asztalon billegő dizájn :O Nem tetszik.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#31) Csarli85 válasza Tommmysun (#17) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Nekem az alap XZ2 hátlapja tetszik,ezen fura a két kamera, de ez se rossz.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#32) #96302336 válasza Dr. 444Hertz (#26) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az a baj, hogy effekt lesz, nem pedig valódi bokeh. Még nem láttam amúgy sem telefontoktól rendes szép bokeh hatást, mind vagy mesterséges, vagy vacak. A telefonoknak túl nagy a mélység élességük, és ez fizikailag van így. Ahhoz, hogy ilyen
bokeh legyen egy képen, ahhoz óriási fényerejű optika kell, minimum F1.4. De ez az adat is csak a FullFrame adat, ezt le kell számolni a mobilok jóval kisebb szenzorainak méretére, tehát kb. F0.8 vagy még tágabb rekesz kéne egy hasonló képhez.

(#33) #06658560 válasza #96302336 (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem a kutya nem bánná, ha szoftver meg tudná oldani rendesen, a mélység elemzésével, nem pedig egy körön kívül mosna el mindent, s nem az objektív csinálná.

(#34) #16514048 válasza Mr Lengyel (#28) üzenetére


#16514048
törölt tag

Notch remélem nem jut eszükbe személy szerint inkább a káva

Az eddigi tapasztalatok alapján eszükbe fog jutni, de majd csak pár évvel azután, hogy kiment a divatból. ;]

(#35) Ricardo


Ricardo
félisten

A vas nagyon ott van, de a készülék mérete túl nagy. A 73.4%-os kijelző/előlap arány mostanság, kevés. Főleg a felső kategóriában.

A kijelzőt számokban jól hanzik. Mindenképpen megnézem élőben, ha egyszer lehetőségem lesz rá.
Arra vagyok még kíváncsi, mit tudnak kihozni a kamerából.

(#36) natë


natë
nagyúr

Hiába a brutál kamera hw, ha szoftveresen szokás szerint egy kalap sz@r lesz. Sajnos ellenpéldát még nem láttam.

(#37) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sikerült elküldeni a levesbe egy olyan formatervet, amelyről 5-6 éve rögvest látszott, ki gyártotta. Gratulálok. Ez meg pont olyan (rusnya), mint bármelyik mai másik szappan. Legalább nincs noccs.
A jó nagy kávákat még elnézném a sztereó hangszórókért cserébe, meg az "eredeti" sony dizájnért, na de a hasábnak lőttek, a vastagság is érthetetlen és ha már káva, akkor már miért nem elöl van az ujjlenyomatolvasó (vagy elöl is)?
Kamera megint jól hangzik papíron, de a pudingot megeszik, ugye..?

Majd jöhet a teszt mindenesetre :K

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#38) pit stop


pit stop
addikt

Ezt most honnan szedték elő...?
Kamerás részlegen egy csoportot bezártak egy szobába, és xz2 bemutatója után találták meg őket? Gyorsan ezt tudták így összedobni?
Érdekes mindenesetre. Várom, hogy jobban használható lesz-e így kamera ...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#39) koxkids válasza Enci1983 (#12) üzenetére


koxkids
őstag

A Sony Xperia X-en mégis így van csinálva. Oldalt, egyben Power gomb és ujjlenyomat olvasó is.

[ Szerkesztve ]

(#40) pit stop válasza koxkids (#39) üzenetére


pit stop
addikt

Nincs is Amerikában... (pontosabban ha jól tudom olvasó nélkül)
XA2 óta van hátul ujjlenyomat-olvasó, USA miatt :(

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#41) Enci1983 válasza koxkids (#39) üzenetére


Enci1983
senior tag

Amerikában le is van tiltva. Az XZ1 szériáig bezárólag az összesen ott van. Most hogy hivatalosan az Apple megkapta a jogokat erre vonatkozóan, át kellett tenniük máshová. Ettől függetlenül maradhatott volna szerintem oldalt, annyi hogy fölé helyezek egy bekapcsoló gombot, vagy átnevezem multifunkcionális gombnak, passz, valahogy megoldanám.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#42) vipnolf válasza RetepNyaraB (#37) üzenetére


vipnolf
aktív tag

Minden szavaddal egyetértek.
Legalább 6,3", 18:9 -et vártam a prémiumtól. Elegáns formatervvel
Ehelyett lett belőle egy bazári valami, aminek ráadásul műanyag hatása van.

Sajnos marad az xz prémium.
De most jött el 10 év Sony után hogy gondolkodok a márka váltson...

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#43) joey04


joey04
titán

nagy káva, kis akksi. Sony.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Courage_7


Courage_7
aktív tag

Szerintem is csúnya a design, nagyon sajnálom hogy vége az OmniBalance-Loop surface-es időknek (pedig az előlap még szódával elmegy)... Ráadásul a hátlap itt már tükörhatást se kelt majd, mint a két előd Premiumnál? :( Szomorú, egyediség nuku.

[ Szerkesztve ]

(#45) leslien válasza joey04 (#43) üzenetére


leslien
nagyúr

kamerát is vhogy tedd bele és akkor mehet a Sony reklamnak... :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#46) tixem


tixem
addikt

Kell az a redvás Sony logo a kávára, ja. Nehogy odaférjen az a szájbatekert ujjlenyomatolvasó :U

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#47) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A teszt után bevágják ugyanazt hírként is? Nevetséges az oldal.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#48) tixem válasza 7Heads Drago (#47) üzenetére


tixem
addikt

XZ2 teszt és XZ2 Premium hír? Mi a probléma?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#49) NeRo28 válasza #16514048 (#18) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Mert akkor 4k felbontásnál is nagyobb lenne..Ilyen panel egyenlőre egyik gyártónak sincs!

(#50) Xaels


Xaels
félisten

Ez az új irány nem tetszik. Engem az kifejezetten nem zavar, hogy nem erőltetik a trendeket mint a notch vagy a 18:9, de erre jönnek a dupla kamerával amikor eggyel sem tudnak felnőni a kellőképpen a feladathoz, elhagyják a 3,5-ös csatit és az egészet ilyen fényes undorba csomagolják.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.