Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sTERNI


sTERNI
senior tag

A 200W és 30dB nem olyan rossz páros, szerintem, ha a hagyományos léghűtést nézzük.
Kíváncsi leszek ez a lamellás/hőcsöves megoldás mennyi ideig fog kitartani, jó ideje nem nagyon volt már jobb ötlet.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#2) MK VII válasza sTERNI (#1) üzenetére


MK VII
veterán

Azért 200W elvezetése nem 30dB lesz ennek sem... 200W-nál már a második venti is bekapcsol és szép hangjuk lesz együtt..
A lamellás hőcsöves megoldás meg nagyon régóta hatékony és még az is lesz sokáig. Az élet még sok más területén találkozhatsz ezzel a megoldással.. A legjobb.

Máskülönben nagyon pofás darab, csak érthetetlen számomra ez a felállás.. Miért nem lehetett PWM-es az első venti is? :F

[ Szerkesztve ]

(#3) mikej95 válasza sTERNI (#1) üzenetére


mikej95
aktív tag

Volt már 1-2 jó újítás az elmúlt 5 évben, de mindkettő kivérzett. A rézhabos/gombolyagos szuper könnyű, nagy felületű hűtő nem szerette a port. Leporolni pedig igencsak körülményes lenne. A forgó bordás porosodásmentes csodát pedig azért nem kezdték el tömeg-gyártani, mivel a legtöbb user a sima ventilátorok mellett sem képes nomális kábelezést megoldani, így egy 700-1500-rpm-es keret nélkül pörgő fémlemez halmaz fatális lenne.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#4) Wombath válasza sTERNI (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem rossz páros, de ez akkor is 30 db, amikor a desktopot nézed.

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha jó minőségű a talpa akkor lehet ez egy nagyon jó hűtő, mert jól szét vannak osztva a csövek, és a felület sem kevés.
A fix fordulatú venti szerintem elírás lesz, mindkettőt PWM-nek jelöli a spec-ben, és olyan elosztó jár hozzá, amire PWM-es ventilátort lehet kötni, 3-at:[link].

[ Szerkesztve ]

(#6) Pubszon válasza #16939776 (#5) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, PWM-nek írja, de a zajszintet és a fordulatszámot is fixnek adja meg. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7) 8th


8th
addikt

Ez a hűtő (is) olyan sűrű, hogy szinte egymást fűtik a lamellái. Így tényleg kell rá a két ventilátor, hogy megszellőztesse valahogy.

(#8) Dominó85


Dominó85
veterán

Ha maga a borda jó minőségű, akkor a gyári két ventit le kell cserélni két PWM-es minőségibb darabra. Ennyi az egész. Max 2-3k-val növeli az egész "projekt" árát.

* Péter - 06302461862 *

(#9) #16939776 válasza Pubszon (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

A kínálatukban 1Xdb 120mm-es ventik között van 1db nem PWM-es venti, és az az 1 is más specifikációval rendelkezik, mint a cikk tárgya. Nagyon fura lenne, ha ezért az 1db termékért "fejlesztenének" egy fix fordulatút, miközben már majdnem az összeset kivezették, ami nem PWM-es.

(#10) Lacok válasza Pubszon (#6) üzenetére


Lacok
őstag

Ezt én sem értem mert a pwm-nek pont a fodulatszám szabályozás lenne a lényege. :F

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) Pubszon válasza Dominó85 (#8) üzenetére


Pubszon
veterán

60 EUR, mire ide ér 70 (21-22k), plusz rámegy a két olcsó venti (2-3k-ért 2db minőségi PWM-es?), árban már ott van mint egy be quiet! Dark Rock Pro 3, de zajban és teljesítményben is gyengébb lenne. Szerintem még a kinézetében is, de ez csak saját vélemény. :)

Duracellm...: Akkor pedig a céget minősíti, hogy nem tudnak kiölteni egy adatlapot normálisan. :)

Lacok: Lehet a kábele 4 pines PWM, de maga a PWM szál nem ér célba vagy nincs hozzá elektronika. :DDD

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12) #16939776 válasza Pubszon (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én sem a cikkírót minősítettem, csak feltételes módba kellett volna tenni a címet, ha már láthatóan valami ellentmondás van az adatokban, amiből a feltételezést levonta.

(#13) Pubszon válasza #16939776 (#12) üzenetére


Pubszon
veterán

Természetesen én sem a cikkírót, hanem a céget hibáztatom, mert ők írtak el valamit. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#14) Ispy válasza Pubszon (#11) üzenetére


Ispy
veterán

Mindig is akartam egy Dark Rock Pro 3-at, csak sajnos nem fér be a metisbe, és eléggé overkill a gépemhez, de szerelmes vagyok abba a hűtőbe. :B Egyszer, akkor is megveszem. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#15) MK VII válasza Ispy (#14) üzenetére


MK VII
veterán

Vedd meg és tedd a gép mellé... Csak a miheztartás végett. :D

(#16) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

..És akkor most mindenki emlékezzen a 2011-ben piacra dobott 10-14e forintért még ma is kapható Thermalright HR-02 Machora ami 240W TDP-ig volt "ajánlott" az egyetlen 15-21dB(A) "hangos" ventilátorával.
Kérdem én.. miért fejlődünk visszafele?
Ki venné ezt drágábban egy jobb, halkabb és olcsóbb hűtő helyett?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#17) Ispy válasza MK VII (#15) üzenetére


Ispy
veterán

Nem lehet, akkora az a hűtő, mint a pc-m, az asszony ki is vágna vele együtt. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18) Ispy válasza Hobbbyt (#16) üzenetére


Ispy
veterán

Mivel ezt nem a thermalright gyártja, hanem egy konkurens cég, ezért ennek a kérdésnek így ilyen formában nincsen létjogosultsága.

Majd a piac beárazza, azt kiderül, hogy kell-e vagy sem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#19) Hobbbyt válasza Ispy (#18) üzenetére


Hobbbyt
őstag

1 piacra gyártanak, egymással versenyeznek.. (elvileg) Pont ezért kéne Jobbat olcsóbban adni, hogy az ő termékét vigyék ne a másét. De jelenleg nincs ész ér mellettük.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#20) Ispy válasza Hobbbyt (#19) üzenetére


Ispy
veterán

Az árukereső szerint a macho jelenleg 14-15k-ért kapható, kevés helyen, konkrétan egy kifutó modell.

Ez a cucc lehet, hogy 20k-nál fog kezdeni, de 1 év és meg lehet majd venni ezt is 15k-ért. A már emilitett dark rock pro 3 viszont már 25k, másik árkategória. Szerintem simán elfér a piacon, még akkor is, ha nem bestbuy.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21) Pubszon válasza Ispy (#14) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem is nagyon bejön, én is le fogom cserélni egy olyanra a mostani Dark Rock 3-at, csak várok egy jó ajánlatra. :D
Havernak van egy delidelt 3770K-n, 4.5GHz meg sem kottyan neki. :N

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#22) #16939776 válasza Hobbbyt (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sokkal egyszerűbb lenne, ha minden alkatrészt/alaplapot/házat úgy terveznének hogy pont beférjen egy macho, de amíg az az egységes szabvány még várat magára, addig van értelme kisebb/más elrendezésű, hangosabb, rosszabb ár-érték arányú hűtött is gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#23) Hobbbyt válasza #16939776 (#22) üzenetére


Hobbbyt
őstag

A gondolatmenet csak ott hibázik, hogy +- 1-2mm eltéréssel, ezek ugyan akkorák.
Természetesen megérteném, ha ez kissebb, más elrendezésű lenne.. de igazából ez pont ugyan az a kategória.

(#20) Ispy Igen, ez már egy kifutott termék.. de 1-2 reinkarnációja van, ami lényegében ugyan ez, csak más néven fut.. meg más a színe. Nem tudom a nevüket így fejből.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#24) _Scythe_ válasza MK VII (#2) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Ez a kérdés bennem is megfogalmazódott meg gondolom másban is. Szerintem azért mert általában 1 CPU fan socket van az alaplapokon és gondolom azt nem vállaltak be, hogy a 2. venti case fan-ről legyen szabályozva.

(#25) twollah1976


twollah1976
őstag

Láttam ennél már innovatívabb, halkabb hűtőcsöves hűtőt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) dugo_ válasza _Scythe_ (#24) üzenetére


dugo_
veterán

Simán elbírná mindkettőt a csati, ha csomagolnának mellé egy Y-elosztót.

(#27) jacint78 válasza sTERNI (#1) üzenetére


jacint78
addikt

A 200W és 30dB nem olyan rossz páros, szerintem, ha a hagyományos léghűtést nézzük.

Nem értem, hogy miért van az Alpenföhn ennyire hanyagolva ebben az országban, de mérföldekkel jobb hűtőket gyártanak a legtöbbnél, ráadásul olcsóbban. 220W @ 19dB.
Az új ventilátoruk zseniálisan jó lett! Mellesleg ennek a szereléke eléggé hajaz az Alpenföhn félére, nem lepődnék meg, ha az EKL gyártaná nekik.

type your text here..

(#28) Pubszon válasza jacint78 (#27) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehet mert nem jó, vagy nincs forgalmazója.
Van még sok jó márka amit nem ismerünk vagy nem gyakori itthon.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#29) Ispy válasza dugo_ (#26) üzenetére


Ispy
veterán

Sőt, általában egy foglalat 3 ventit is elbír (persze, csak ha egyformák), az új lapokon 1A áramot ad le, vannak ugyan több áramot zabáló ventik, de kettőt még akkor is simán vinnie kell.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Elég érdekes, hogy az egyik venti pwm-s csak. Ekkor baklövést nem hiszem, hogy csinálnának a gyártok, de sose lehet tudni.

(#31) Geri Bátyó válasza Ispy (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Már miért ne lenne létjogosultsága a kérdésnek? Adott egy gyártó új terméke, aminél jobb és csöndesebb hűtő már évek óta létezik olcsóbban.
Duplatornyos, kétventis hűtő, ami hangos is és 200 W-ig ajánlott, az viccnek is rossz.

True Spirit 140 Direct Fele akkora és halkabb, azonos teljesítménnyel.
Silver Arrow ITX-R Dupla torony, egy ventivel, ITX kivitelben, hasonló zajjal és 1.5x-es teljesítménnyel.

Ez az ID-Cooling egy hulladék. Szégyen, hogy piacra dobták.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) scope2007 válasza Ispy (#14) üzenetére


scope2007
addikt

Nekem volt es imádtam, házba is szellosen befért, de aztán levaltotta egy H110 kombat
Kép is van xD

Szóval ajánlom a beszerzését, én 17ert adtam el asszem

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33) Hobbbyt válasza scope2007 (#32) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Megérte? Szerintem csak visszalépés volt a h110 a DRP3 után

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#34) scope2007 válasza Hobbbyt (#33) üzenetére


scope2007
addikt

Nekem meg, mert fontos volt a kompakt víz

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#35) Pubszon válasza scope2007 (#32) üzenetére


Pubszon
veterán

Most vehetnék 3 hetes, szinte új sílent loop 240-et 22k-ért, de inkább várok egy DRP3-ra. :D
Pedig az én CPU-m igazán tud termelni hőt ha engedem neki (300-400W is akár). :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.