Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thodeus


Thodeus
aktív tag

Első ránézésre nagyon unszimpatikus ez a mindent szétütünk halomra 2 csapással dolog.
Tisztára, mint valami japán hack'n'slash.

(#2) bohomong


bohomong
csendes tag

Ezzel elqrni a jó kis első részt. Sok béna konzolos miatt, vagy mifene. Hihhhhhetetlen. Ha kalapálni akarok karddal, akkor devil may cry-t nyomok.

Ez így nem fog kelleni.

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Hajjajj, bajok lesznek itten... Mondjuk amennyit én mostanában játszom, beérem majd egy rendesen megcsinált Mass Effect folytatással, nem kell nekem ilyen hentelős izé. Ha meg mégis, akkor inkább Diablo III.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Ősember


Ősember
őstag

devil may cry lett belőle, gratulálok!

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#5) mephi666 válasza Thodeus (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem is ez ugrott be... mi a pék lett ezzel a bioware-rel? már kezdek kételkedni, hogy ők csinálták-e a baldur's gate-eket meg az icewind dale-eket? :U (egyébként a dao első része sem tetszett annyira, mert ott a millió párbeszéd totál szétszaggatta a játékmenetet... de itt meg a túlzásba vitt kámehámeee meg csimbumm-okkal tarkított akció miatt nem tetszik)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Razuel


Razuel
aktív tag

Nekem ez így bejön. Szerintem jobb lesz mint az előző rész. szvsz annak a harcrendszere hihetetlenül gagyi volt.

"ha egyszerre maximum négy skillt rendelhetünk gombokhoz, akkor nehéz helyzetben leszünk" - ha nyomsz egy shiftet akkor bejön 3 új skill, a joyon van 2 shift, szóval összesen 9 skillt tudsz gombhoz rendelni + az A a sima attack szerintem. Lesd meg 1:18nál a skilleket.

(#7) animatrix11 válasza Razuel (#6) üzenetére


animatrix11
őstag

"Bár minden elképzelhető, hiszen a BioWare már korábban bejelentette, hogy a játékot a konzolosok igényeihez fogják igazítani"

hát kapják be, azért nem fogok konzolt venni, remélem olyan lesz mint az első rész, csak jobb grafikával, mert ha hack'n slash-et csinálnak belőle torkonszarom őket :((

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#8) BalaNce87 válasza mephi666 (#5) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szerintem szimplán követik a divatot mert ezeket eszik az emberek, kevesebb ember van akinek jó régi rpg kéne így az a réteg elhanyagolható, persze nem ismerem nagyon az rpg-et, de én így látom. A hírből is kiderül hogy csak a konzol a fő szempont, hát ez szép, és még sokan azt mondják hogy a konzol nem tehet a grafikai és játékbeli visszafejlődésről, bár ezt a játékosoknak is köszönhetjük.

[ Szerkesztve ]

(#9) Ateszzero válasza Razuel (#6) üzenetére


Ateszzero
őstag

Az első rész nekem se tetszett. Állandóan a space gombon volt a kezem és mindenkinek egyesével minden csapás előtt utasítást adni nagyon fárasztó volt. Ha meg kifelejtettem valakit, az természetesen nem csinált semmit, vagy csak szórványosan hadonászott, de ő meg is halt csata közben. Bonyolult is volt, nem is volt látványos.
Automata harc beállítása sem tetszett , szánalom volt hogy egyből elfogyott a manája vagy a gyógyital, mert úgy volt beállítva hogy ekkor meg akkor ilyen varázslat, meg kis gyógyital, nagy gyógyital, távolsági harc, stb stb.. Nem működött.
Ez így egyszerűbbnek tűnik, csak hogy működőképes lesz-e? Nem tudom. Majd kiderül, annyi biztos az a harc rendszer nem maradhatott.

Az első résszel nem játszottam...szenvedtem.

[ Szerkesztve ]

(#10) Thodeus válasza Razuel (#6) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Jó de hent hack'n'slashből van elég, legalább ezt hagyták volna meg azoknak akik szeretnek a harccal pepecselni. Most így elsőre komolyan a ninety-nine nights jutott eszembe a vidót nézve, attól meg a hideg kiráz.
Persze vannak jó hack'n'slashek, de ez még gáz is annak.

Az meg, hogy konzol miatt butítják, hát speciel boxon toltam, de ott se volt gondom a harccal, sőt mint mondtam jobban bejön, mint ez a "3 méteres pallossal szétszivárványozom a képernyőt" stílus.

(#11) Gabás válasza Ateszzero (#9) üzenetére


Gabás
addikt

vegyél kekszboxot, az így akarsz játszani... Az első részben pont az összetettség és az egyensúly megtalálása volt a lényeg (számomra), ha ezt eltolják, nem sokat fog érni, csak egy újabb hack-and-slash lesz

[ Szerkesztve ]

(#12) vhunor válasza mephi666 (#5) üzenetére


vhunor
őstag

Az a Black Isle Studio volt :).

Ateszzero: ugyanaz a harcrendszer mint a Baldurokban, csak pepitában (3d). Pont a megállíthatóság adja meg a lehetőséget a gondolkodásra, a taktikázásra, a realtime harcból csak egy üsdvágd valami lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

sebaj, lesz Gothic4,

(#14) mephi666 válasza BalaNce87 (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem a régi "rpg"-k sem voltak igazán bonyolultak: mentél, beszélgettél, kibogozódott a történet, általában volt egy fő cselekményvonal és csomó mellékküldetés, amiért xp/tárgy járt... nem kellett hozzájuk 200-as iq... meg lehetett azért bennük gyilkolni is rendesen... :K a körökre osztottság/megállíthatóság meg megint egy jó dolog volt... (én imádtam) főleg, hogy csapatalapúak voltak ezek a játékok... ha kellett, megállítottad a játékot, kiosztottad mindenkinek a "párját", akinek neki kellett esni és moziztál... :K valahogy szerintem reálisabb is volt... nem az, hogy beugrik egy 40kilós kiscsaj 2.5méteres karddal és 2mozdulattal 3 effekt kíséretében széjjelb@sz 40 ellenfelet... :W

#12: rágugliztam... tévedtünk félig mindketten: bioware->baldurs gate, black isle->icewind dale :K (csak hát a baldurs gate és icewind dale stílusa szinte ugyanaz volt... mondjuk az iwd kicsit "lightosabb")

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

A mai napig a TOP1 játék nálam a DAO. Ahogy ez kinéz (szó szerint a kinézet, a variálások, a harcredszer...stb) nekem ilyenem nem lesz. Ez a harcrendszer meg egyenesen vicc. Nyomogatod a gombot, jönnek a kombók, meg a pörgések, a 20 kilós csak, aki úgy lóbálja a pallost, mintha papírból lenne, és ahogy a vállára teszi...tiszta japó feeling. Egy szó, mint száz, ez idái úgy sz@r, ahogy van. Akinek meg ez tetszik, az ne RPG-t játszon, hanem inkább valami TPS akciót, ahol csak az "X"-et kell püfölni, 'oszt jó' van.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16) ollie válasza vhunor (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Bioware készítette az Infinity Engine-t és konkrétan a Baldur's Gate-eket. A Black Isle pedig az Icewind Dale-eket és a Planescape Torment-et (melyek ugye Infinity Engine-esek).

És a harcrendszerrel sem tudok egyetérteni veled, a DAO-ban már erősen le volt butítva a BG-hez képest, itt meg még inkább le lesz.

***

(#17) Neovenator válasza Thodeus (#1) üzenetére


Neovenator
senior tag

Dettó...
Szomorúan látom, hogy lassan elfelejtenek a programozók animációt készíteni és végleg teret nyer ez a japán stílusú "ál-animáció", ezzel a gravitációra fittyet hányó ugribugri, ide-oda csapkodó, teljesen irracionális mozgással...ami egy Tekken-ben még talán elfogadható, de egy "RPG"-ben...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#18) HaaS válasza TazLeacher (#15) üzenetére


HaaS
addikt

Nem értelek... hol itt a különbség az egyhez képest, ami miatt az TOP1 ez meg nem jó? Én nem igazán látom. A paradicsomlé is ömlik, ahogy kell...

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#19) wednesday


wednesday
őstag

Ha csak a konzolos verziót érinti ez a hentelős játékmenet akkor legyen olyan. Végül is ott nem lett annyira sikeres a DA. Az akció őrületeknek még ez se biztos, hogy elég. A ME2-nél is azt írták egyesek: jó játék csak sok a duma és lehetne jóval több akció benne. :F Nem ez az a videó amit a GT-n nagyon leszavaztak?

(#20) Angel1981


Angel1981
veterán

Félek, ez a konzolok behatása.....
Önmagában nem baj, de a PC-re rossz hatással van / lesz.... :(

(#21) stevve válasza rudi (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

Szintén zenész. az első jó volt, de ez valahogy már nagyon hentelős, mert ebben a fél percnyi harcban is elfolyt 300 liter vér. :D Diablo-t a népnek!

(#22) VIC20


VIC20
őstag

"a Warrior ezentúl nem lesz képes dupla fegyvert használni, csak a Rogue számára lesz elérhető ez a stílus"

Lenni messze Moszkva, beszélni nehéz magyar?
:(

(#23) Lenry


Lenry
félisten

má' szori, de ez hol gameplay?

hol a GUI?
hol van az a nézet, ahonnan irányít a játékos? mert a kamera egyáltalán nem a karakter követte, hanem az akciót. ez egy game engines videó volt. machinimia, ha úgy tetszik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Razuel válasza Lenry (#23) üzenetére


Razuel
aktív tag

Megnézted a video második felét is? :U
Az gameplay.

(#25) #PeTeY# válasza Lenry (#23) üzenetére


#PeTeY#
tag

Végignézted a videót? 1:15-től ott a gui, és a karaktert követő nézet is.

Egyébként ahogy egyre több infót tudok meg a játékról, egyre kevésbé várós.:(

(#26) wednesday válasza Lenry (#23) üzenetére


wednesday
őstag

Ott van a gameplay, 1:15-nél kezdődik. Váltott is egy pillanatra a 2 karakter között, azért is volt egy ugrás.

szek: úgy látszik nem gépelek elég gyorsan. :D

[ Szerkesztve ]

(#27) PetAd


PetAd
tag

Hatalmasat csalódtam a Bioware-ben, megvettem 3 játékukat, 4.-et most tervezem, de erre egy Ft-ot nem fogok költeni :( Ez csak a japóknak meg az amcsiknak fog bejönni, 0 gondolkodás maximum hentelés, ez így ebben a formában nem méltó erre a névre.

(#28) animatrix11 válasza Ateszzero (#9) üzenetére


animatrix11
őstag

Nagyon egyszerű, nem neked való ez a stilus, mint ahogy nekem nem való a h'n's, csak nem tudom miért kell elrontani, azért remélem a videón látottál jobb lesz...
viszont a h'n's tipusu játékokban nem is fogsz olyanokat kombozni mert varázsolni mint pl a DA 1-ben

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#29) aginor


aginor
addikt

Ekkora szart, már akkor kezdtem gyanakodni, amikor kijelentették, hogy a konzolosok igényeihez igazítják majd, és tessék itt az eredmény. PC-n ez sem dogja megdönteni az eladási rekordokat, hacsak nem csinálnak gyorsan valamit.. :F :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#30) Jander


Jander
senior tag

Engem nem feltétlenül zavarna a változás, viszont a technikai része egyszerűen szörnyű. Mi ez a grafika? A földön ez a 2002-es textúra meg az ellenfelek kidolgozottsága? Mozgásanimációk pre-alpha verziók remélem, meg a harc is súlytalan...

Ha ezeket kicsit minőségibbre varázsolnák én simán vevő lennék a dologra!

[Csak halkan megjegyzem, hogy a cikk elég trollosra sikeredett: "PC-n ismét lehetőségünk lesz normális kezelőfelülettel"... ejnye, bár tudom, hogy kis hazánk tele van pc-huszárokkal, szóval szinte meg sem merem említeni az ilyesmit...]

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#31) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Finomítottam a cikken, az érzékeny lelkületű olvasók kedvéért. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#32) aginor válasza Jander (#30) üzenetére


aginor
addikt

Ez megint jó példa az önbeteljesítő jóslatokra.
A Pc mint játékplatform kihal, konzolon sokkal több az eladás -> ha eleve konzolra optimalizálunk és ba**unk normális pc portot csinálni, akkor nincs mit meglepődni azon, hogy pc-re a kutya se fogja megvenni, ami miatt már nem is csinálunk semmit pc-re, aztán meg verjük a mellünket, hogy mi milyen jól megmondtuk előre.. És igen, a pc-sek fújnak a konzolosokra, pont az ilyenek miatt, én is utálom, amikor egy játék első része kijön pc-re is, félbehagyott történettel, de a folyatás már konzol exkluzív lesz. Szerintem a kiadók az ilyen hozzáállással beleszarnak a vásárlók szájába, hogy finoman fogalmazzak..

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#33) Jeanne d'Arc

Nagyon atom lesz!!!!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#34) Jander válasza aginor (#32) üzenetére


Jander
senior tag

Azért ez nem teljesen így van... nem úgy indult a dolog, hogy egyszer csak sz*r portokat csináltak hirtelenjében! Hanem egyre kevesebb pénzt szánnak a portolásra, ha egyáltalán szánnak rá... onnantól pedig ahogy írod nem meglepő hogy ez gyorsítja a folyamatot!

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#35) #51736960 válasza Lenry (#23) üzenetére


#51736960
törölt tag

tudtommal ebben nem lesz olyan nézet, mint az első részben...
mármint az a felső "taktikai" nézet, úgy értem.

[ Szerkesztve ]

(#36) twine


twine
addikt

Uhhhú de sok ellenszenvet fogok kivívni :DDD Én nem játszottam az első résszel..valójában szinte azt sem tudom miről van szó,,kimaradt az életemből....az RPG-ket nem is nagyon szeretem....De nekem ez tetszett :) Főleg mikor már valóban gameplay a vidi! Bejövős...igaz hogy kb 30 percet játszom egy héten.....arra meg "bármilyen lövöldözős/kardozós sz@r" jó :B

(#37) csaabz


csaabz
őstag

Total elkonzolosodott.

Egy nagy hack `n` slash lesz belole.
Kevesebb parbeszed, kisebb elmeny faktor.
:( :(((

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#38) HaaS


HaaS
addikt

Ugyan ne bántsátok már a DA2-t! Túlreagáljátok kicsit!

Ez szar, azt' kész... :D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#39) Morden24


Morden24
nagyúr

Nem is tudtam, hogy a Dante's Inferno folytatását a BioWare vette a nyakába... :U

Sectumsempra - For Enemies

(#40) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Na, azt hiszem ezt én is legföljebb hosszú bottal piszkálnám meg, messziről...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#41) julius666 válasza Jander (#30) üzenetére


julius666
addikt

+1

Csak röhögni tudok ahogy a sok RPG-huszár sír azon, hogy most már nem nézheti 200 m magasról ahogyan pár légypiszok püföli egymást a space erőteljes nyomkodása közben.

Ellenben még ilyen képernyőről fölvett, szar minőségű videón át is süt milyen ocsmány a grafika. Ez utoljára 5 éve számított volna jónak. Sokkal csúnyább mint az előző rész.

De ha megmarad a fasza sok dialógus illetve jó sztorit rittyentenek mögé (lehetőleg azért jobbat mint az előző részben), én is simán vevő lennék rá.

(#42) HaaS válasza Morden24 (#39) üzenetére


HaaS
addikt

Az rpg jelenjéről egy dalszöveg jut eszembe:

"Halott zsiráfok illatát
nyögik a fááák
és megrázkódik a táj,
valami véget ért...
valami fáááj."

szerk: ez ilyen képies, érted, hogy a fákhoz már nem érnek fel a zsiráfok, és hogy milyen rossz is a fáknak, mert nincs már zsiráf, csak a dögszag terjeng... kegyetlen, kegyetlen... most sírok... :DDD!

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#43) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Úgy látszik, hogy tényleg a konzolra gyúrnak de attól még lehetett volna jó is a játék szóval nem feltétlenűl a konzolhoz igazítás miatt lett ilyen a game. Azért kiváncsi vagyok, hogy milyen játszani mert, hogy így videón nem valami jó de lehet, hogy ha valaki leűl egy 30 percre az ott marad... mondjuk :D

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#44) Morden24 válasza pengegyerek (#43) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azért lett ilyen, mert 10millió eladott példányt akarnak.
A szögegyszerű hekkendszlesst pedig többen veszik meg, mint az aprólékos karaktertervezést- és fejlesztést igénylő, szofisztikált programot.

Hozzáteszem, nem nagyon érdekel a kezelés, meg az, hogy csak ember lehet a karakter (bár ez a Hawke név olyan műmájer szar, hogy már nekem fáj... kommersz gagyi, ennél az Aragorn is jobb lett volna). Legyen karakterfejlődés, sok párbeszéd, és jó történet. Ha ez nem lesz meg, akkor részemről süllyesztő.

Sectumsempra - For Enemies

(#45) ollie válasza julius666 (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem csak a felülnézet hiánya a probléma, egyéb komoly gondok is vannak. A felülnézet a legkevesebb.

***

(#46) Frigo


Frigo
őstag

Hmmm Dragon Age ?Melyik is volt ? Ja igen amelyikben egy legyilkolt patkánytól már vérben úszott az egész csapat ? ;]

(#47) #51736960 válasza julius666 (#41) üzenetére


#51736960
törölt tag

hogy őszinte legyek, én erről a videóról nem tudom megmondani, mennyire lesz csúnya a játék, de a játéktörténelemben viszonylag ritka, hogy egy game 2. része szarabbul néz ki, mint az előző...

az "RPG huszárokról" meg annyit, hogy ők röpítették az első részt az eladási listák élére...
továbbá ha a bioware el akarja vinni ezt a címet arcade-ba, csak rajta, de bele fog szürkülni abba a szegmensbe, mert ott soktucatnyi hack&slash van, és a vérpisitinek kurva mindegy lesz, hogy melyiket veszi meg.

(#48) Jander válasza HaaS (#42) üzenetére


Jander
senior tag

Lehet tévedek de halott virágok illatát-tal kezdődik az a dalszöveg :)

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#49) MichaelSD válasza #51736960 (#47) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ettől még lehet jó is, de szerintem is veszélyes amit csinálnak, mert az RPGsek nem fogják kellően értékelni a hack'n slash betétet. Majd elválik...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#50) ollie válasza MichaelSD (#49) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A diablósok meg az RPG-s részeket nem fogják szeretni, tehát vagy tipikus hack'n slash-é kell alakítaniuk, vagy meg kell őrizni a legtöbb szerepjáték elemet. Tippre az elsőt fogják választani.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.