Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Aktív flippes?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Ez tipikusan olyan teló amit apámnak adnék. Nem kedveli az új telókat, nem érdekli a net, a fotó s egyéb csicsa a telefonokon. SMS-t is csak olvasni szokott.
Jelenleg is még egy Nokia 6300-at használ és meg van vele elégedve - fotót azzal is max 2x ha készített.

Lehet meg mutatom ezt a tesztet neki...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3) smc válasza kbyte1024 (#1) üzenetére


smc
addikt

Lezár ha becsukod, persze, ha erre gondoltál. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4) Pete55555


Pete55555
addikt

Melós telefonnak még vennék is egyet, ha nem csak 100 kontakt lenne a max... Így nem kell.

...Szeretem leracsniztatni...

(#5) kbyte1024 válasza smc (#3) üzenetére


kbyte1024
veterán

igen de fel is veszi a hívást ha kinyitom?:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) smc válasza kbyte1024 (#5) üzenetére


smc
addikt

A 6520/30 tudja ezt, így feltételezem ebből sem hagyták ki. :D
De biztosat nem tudok most hirtelen. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#7) kbyte1024 válasza smc (#6) üzenetére


kbyte1024
veterán

na majd utánanézek:) apum autószerelő,odaviszed a vasad,beindítod és megmondja mi baj:)) de vazze a nagypapi mobilját se tudja kezelni pedig menüje sincs:) neki olyan kell mint anyumnaak,flippes felnyitja akkor fel is vette a hívást,ha becsukja letette:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8) Depression


Depression
veterán

Ezekért a fotókért érdemes volt benézni ide. (nem fikázás, csak kuriózum)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) smc válasza Depression (#8) üzenetére


smc
addikt

Az a "zajszűrés" brutális, simán mehetne instagramba festmény szűrőként. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#10) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

De tényleg; 2018 közepén ez a teszt csak akkor létjogosult (nem, akkor sem, de legalább világos a motiváció), ha az elejére kiírjátok nagy betűkkel, hogy a Doro bőkezű támogatásával, stb.
😶

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11) Depression válasza RetepNyaraB (#10) üzenetére


Depression
veterán

Már bocsi, de ez nekem is tetszik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Miért ne lenne létjogosultsága egy ilyen telefon tesztnek? Azt hiszed, h mindenki okostelót használ? Annyi embert látok hagyományos telóval szaladgálni, h el sem hiszed. Faterom inkább használ 3 db ezer éves butafónt, mint egy okosat. Egy hétig volt neki, aztán el kellett adnom. Pont ma kellett egy ismerősöm butafónján visszaállítani a csengést, mert vki néma módba rakta. Rohadt egyszerű volt, pár kattintás, de ezt sem tudta. Mit kezdene egy ilyen egy okostelóval??

(#13) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Tavaly vettem én is butafont a 77 éves nagyothalló nagyapámnak. Ezek az ágyneműtartó mélyéről is kihallatszanak, ráadásul az enyémen 3 különböző pánikgomb, és könnyen használható zseblámpa is volt 18 ezerért. Tesztek pedig kellenek, mert még 18 ezerért is képesek olyat gyártani ami még ezeket sem tudja....

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#14) szemy94


szemy94
senior tag

2008 körül 10k-ért vettem SE W200i-t. Egy hasonló tudású, sőt az évek elteltével ugye akár fejlettebb Java/internetképes telefont miért nem tudnak legyártani? :/

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#15) Vikthor


Vikthor
nagyúr

azok a fotók.... festői :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) helixP válasza RetepNyaraB (#10) üzenetére


helixP
nagyúr

Rohadt unalmas már, h ogy a MA!-t mindenki megkeni. A Samsung, az Apple, a Huawei a KÍNAIAK, és most a Doro :DDD
Bakker, ha ez így megy, szeretnék én is MA!-stábtag lenni.

(#17) aprokaroka87 válasza szemy94 (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor még az okos telefonok kb a béka ..csája alatt voltak.

Azóta eltelt 10 év,egyszerűen a hardver borzalmas elavultá vált.

Meg inkább az ilyenek tudjanak keveset, de azt jól.

(#18) Elf válasza helixP (#16) üzenetére


Elf
aktív tag

Némi kenőpénzért cserébe szerintem bevesznek a bandába. :-D

(#19) #80439296


#80439296
törölt tag

Kíváncsi leszek, hogy a most le@gatók, 50 év múlva, az AKKORI űrtechnológiával, mennyire fognak hadilábon állni.
És majd őket is le fogja @gatni az akkori nagyp@fájú b@nda? Mennyire lesznek elkeseredve, hogy ők bezzeg nem tudnak csatlakozni a Venus űrszonda kommunikációjához, csak a Holdéhoz?

:F :F :F

(#20) ates


ates
aktív tag

Köszi a tesztet. Egyetértek azokkal akik szerint van létjogosultsága ilyen telefonok tesztjének. Ha jól emlékszem talán 2 éve pont Alice tesztelte az Evoleo Easyphone XD-t aminek örültem akkor, mert pont telefont kellett vennem anyuéknak és sokat segített a választásban az akkori teszt. Kb tudasa megegyezik ezzel a készülékkel ára 12 k körül volt az ED-ben. 75 év körüli szüleimnek a tudása így is túl sok. Èrdekes, hogy egy értesítő led hiánya miatt - jogosan - mennyit nyafogunk, őket meg kifejezetten zavarja a kék led villogása :Y

[ Szerkesztve ]

(#21) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Ha már kinyithatósak, akkor a Bea-fon modelleit is tesztelhetnétek néha.
( Osztrák cég )
A MediaMarkt is árulja a termékeiket. Például SL690, külső kijelzővel, 3 megapixeles kamerával: [link]
Többen vásároltak már innen a fórumról is.
Bár gondolom a hagyományos vonallal már csak néha foglalkoztok.

[ Szerkesztve ]

(#22) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Minek ebbe kamera, meg multimédia? Adjanak ki egy telefont, ami tényleg csak annyit tud mint a mi a címben le van írva, plusz ébresztés, naptár. Ja és bírja egy hétig az akksija. Nehéz lenne?

(#23) janeszgol válasza RetepNyaraB (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

A Doro márka kezd egyre ismertebb lenni. A gyakorin is már emlegetik, máshol is ha előkerül a butateló vásárlás témája, akkor a doro mindennapos termék ott. Talán ki kéne nyitnod a szemed.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#24) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Egy kérdés: hogy kell butatelefonnal screenshotot csinálni? :DDD

Djkakukk: hát szerintem ez már a mai világban nem így működik. Mármint a mostani fiatalság szerintem idősebb korában is képben lesz ezekkel a dolgokkal, mivel tudja rendesen az internenet használni, ahol meg mindenre van utasítás, turorial stb. Illetve jobban is követjük ma már a texhnológiát, mint régen, és nem érzem úgy, hogy bármi komplexebb, vagyis sokkal komplexebb jöhetne, mint egy okosteló vagy számítógép.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#25) Bluesummers válasza SkyLine3000 (#12) üzenetére


Bluesummers
őstag

"Mit kezdene egy ilyen egy okostelóval?" - okossá válna :P

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#26) Butcher82 válasza RetepNyaraB (#10) üzenetére


Butcher82
senior tag

Hazudnék, ha azt mondanám a teszt végigolvasása közben nekem ez nem jutott volna eszembe, de - szerintem ritkán :) - talán kell ilyen is, bár bőven van miből válogatni "butatelefon" (de utálom ezt a szót) terén is, 2018 ide 2018 oda. Hiánypótló tesztnek nevezni enyhe túlzás. Viszont a plecsnivel abszolút egyetértek.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#27) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kéne egy buta telefon, ami képes wifin keresztül szinkronizálni a google névjegyzékkel, naptárral és ennyiben ki is merülne az okos funkció. Se böngésző, se navigáció, se értelmes optika, se semmi.
Telefon, sms, ébresztő, meg az "unlimited" névjegyzék és naptár.

Még ha lenne benne valami 3G modem, hogy ne csak wifin szinkronizáljon, üsse kavics.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#28) Baggins86 válasza #80439296 (#19) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Elmondom neked, semennyire. Mert mi ezzel nőttünk fel, ezzel foglalkozunk, követjük a változásokat és a mindennapunk része. Az 50-70-es korosztálynak 30-50 évig semennyire nem határozta meg az életét, onnan meg már teljesen feleslegesnek is tartották megtanulni (sajnos). Persze ebben is vannak üdítő kivételek és nem minden idősebb ember zárkózik el a technológiától.

(#29) helixP válasza Baggins86 (#28) üzenetére


helixP
nagyúr

Mi majd egy olyan technológiát nem fogunk tudni megtanulni, ami teljesen más, mint amit most használunk :)

(#30) CriticalHit válasza RetepNyaraB (#10) üzenetére


CriticalHit
őstag

Idősek számára a legjobb telefon. Miért ne lehetne ismertetni? Csak az IPhone X jöhet?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#31) #21346560 válasza RetepNyaraB (#10) üzenetére


#21346560
törölt tag

Azért érdekes, mert úgy tippelem, te is elolvastad! ;]
Amúgy én is, mert a nagyimnak keresek olcsón ilyesmit...

(#30) CriticalHit Konkrétan a csúcstelefonos cikkekre már rá sem nézek, nem érdekelnek, nincs miért elolvasnom...

[ Szerkesztve ]

(#32) b. válasza #21346560 (#31) üzenetére


b.
félisten

Ugyan ez . Nekem is ez volt mostanában az első telefonteszt amit érdeklődve olvastam. Örülök neki, és köszi MA. , hogy megcsináltátok.
Anyámnak megveszem szerintem, ha elengedi egyszer a 3310 telóját, szerintem ez miatt megteszi. Végre.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) DeFranco válasza holozis_HUN (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

5 év különbséggel nem tudok sokszor mit kezdeni, pedig itt vagyok, követem a sodrást és érdekel is.

én nem tudok magamról egy jó fotót csinálni (másról se nagyon), facebookot elvétve használom akkor is csak úgy öregesen felteszek valami eseményről némi képes anyagot, ennyi.

egy fél generációval fiatalabbak csuklóból lőnek perfekt szelfit instára, pontosan tisztában vannak vele hogy milyen szögből és milyen napállásból kell rántani a telefont hogy optimális legyen az összhatás, design a ruha a haj, és profin, szervezetten brandelik magukat facén, instán, stb. alakítják a sztorikat a helyeket az eseményeket amiket megosztanak, rendszer van benne és pozicionálják magukat profin és keményen.

(nyilván megválogatom az ismerőseimet, szóval ennek a vonulatnak a debil tajgetosz pozitív része hozzám el sem jut de a pozitív minta adott)

ez pedig kemény skill, előny, amivel engem pl. lehagytak (ha nagyom és nem szívom fel magam) és kb. szemlélője vagyok az eseményeknek. és nem kell hozzá sok, pár év.

tehát szerintem nagyon merész azt hinni hogy csak azért mert tudjuk használni az internetet, innentől statikusan up-to-datek leszünk, kemény meló és energia lépést tartani amire az itteni többség sem fog időt és energiát szánni és szépen kapjuk majd mi is az aktuális butafont a gyerektől mert a franc fog hadonászni annak a holoizének, kell hogy érintsük azt a kijelzőt és a franc essen bele én nem engedek implantot a neurovezérléshez inkább nézem az az ósdi cyberoled kijelzőt az legalább még a régi megfogható világ. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34) helixP válasza DeFranco (#33) üzenetére


helixP
nagyúr

:D Ha lehetne likeolni, megtenném :D

(#35) #80439296


#80439296
törölt tag

Akik szerint hülye vagyok:

Azért, mert ti ebben nőttetek fel, 50 év múlva, hírtelen, szinte a semmiből, olyan technológiák FOGNAK felbukkanni, amit egyikőtök sem tud előre meglázálmodni.

Ha nem lesztek MIND alzheimeresek, FOGTOK emlékezni arra a kis f@szra, aki megmondta, hogy odaf.ngani sem fogtok tudni arra, ami akkor LESZ.

Tudom, megint én vagyok a hülye...

(Nyugi, most éppen megvan a 70-es IQ-m. :DDD )

(#36) Butcher82 válasza #80439296 (#35) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ígérem én emlékezni fogok igaz 86 leszek (ha leszek) de most írtam egy emlékeztetőt... :D

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#37) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Nem tudtátok volna 1 héttel előbb kitenni? Mielőtt egy kevésbé funkcionális cuccot veszek jóapámnak... Imádlak titeket.

(#38) helixP válasza DDA40X (#37) üzenetére


helixP
nagyúr

Elég furcsán fejezed ki, hogy köszönöd a tesztet.

(#39) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Mindenkinek@
No offense 🤗
Egyszerűen úgy érzem egy nulla tudású telefon nem igényel tesztet, mert nincs olyan funkciója, ami megérdemelné. Ettől tudhatja jól azt, amit, ezt azonban vásárlói értékelésekből is le lehet szűrni, stb, nem ragozom. Ha a teszt elején feltüntetnék, hogy támogatott írás, más lenne a hozzáállásom (pl nem olvasnám el, mert nem érdekel, nem vagyok célcsoport, nem várom végig, miért választhatták pont most ezt a gépet, mi a titkos fegyver?).
De meghajlok a népharag előtt, ha ennyire hiánypótlónak tűnik. <bow>

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40) DDA40X válasza helixP (#38) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Bezony.

(#41) holozis_HUN válasza DeFranco (#33) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát ez is relatív, hogy mi fogja meg az embert a mai technológiában. Én jelenleg 17 vagyok, 2 hónap és 18 leszek, és én sem tudok egyből jó szelfit lőni, sem pedig instagram oldalt menedzselni ilyenek, egyszerűen nem érdekel ez a része az internetnek.

Úgy érzem picit összekeverted a tartalomgyártással a használatot. Azok, akik akár munkahelyként használják a social media oldalakat azért értenek hozzá, mert ez a munkájuk, hobbyjuk. És az én generációmban sem ért ehhez mindenki. Engem sem érdekelnek ezek a dolgok, facebookot csak üzenet miatt használom, Instagramon más embereket követni, youtubeot is csak nézni.

És ez nem jelenti azt, hogy te vagy én ezeket nem tudnánk megtenni, mert igenis 20 szelfi után te is elkezdenél ráállni, hogy hogyan kell, illetve (egy két tutrial videót megtekintve) pár kattintással jól kinéző, akár jól menő instagram oldalt tudnál készíteni. Ruházatra is, összhatásra is rengeteg youtube video van, amiből nagyon könnyen el lehet sajátítani a témát.

És jelenleg úgy érzem, hogy a mi generációnk követni fogja ezeket, nem feltétlen a tartalom részét, hanem a kütyük használatát. Mivel amióta az eszemet tudom volt butatelefonom is és okostelefonom is, de már ebben a 10 évben nagyon sok minden változott és gyakorlatilag "beletanul, belefejlődik" a gyerek ebbe. Régebben ugye pl képcsöves tv, és sok idő kellett, mire lapos tv lett. Annyi idő, hogy már nem is akarta az akkori generáció követni.

Viszont a mai fogyasztói társadalombam rá vagyunk kötelezve ezekre, illetve hamarabb, gyorsan tudunk meg híreket új dolgokról, amelyek elsajátítását ránkerőltetik, hogy megvegyük az újat --> pénzhez jussanak a vállalatok. Most nekem ez a meglátásom, aztán meg lehet, hogy nem így lesz, de hát az majd kiderül, senki sem tud biztosat mondani, ez csak az, ahogy én gondolom JELENLEG tinédzser fejjel a témát. Össze sem lehet hasonlítani szinte a régebbi kort a maival, de ezt az idősebbek biztos jobban tudják. És az is lehet, hogy a közeli/távoli jövőt sem lehet a mai világgal.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#42) atike


atike
nagyúr

...na de miért flippes? :F

(#43) Bog válasza RetepNyaraB (#39) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egy huncut petákot sem kapunk a tesztekért. A Doro meg egyébként is pont 0 HUF-ot költött nálunk marketingre.

Fizetett tartalom, az, hogyne.

Mint láthatod elég sokan jelezték, hogy ilyesmit is érdemes bemutatni, az itt olvasók ún. secondary célközönség, aki nem okvetlenül magának óhajt egy ilyen terméket, de van a családban olyan, akinek ideális. Nem mellesleg látjuk a statisztikákat is, ez a teszt szinte centire ugyanannyi kattintást kapott, mint az előzőleg kitett HTC, ami azért sokat elárul (a HTC-ről is, amúgy, de az egy másik történet).

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#44) AliceWake válasza atike (#42) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Van egy nem flipes modell is, ugyanezzel a menürendszerrel, ha csak ez a kifogás. Még nagyobb gombokkal és széles kijelzővel. Pont itt van, de mivel tök ugyanaz, nem erőltettük a külön tesztet. Doro 1360. Az én nagyim ilyet fog kapni :K A Nokia 3330 már bonyolult neki, az akksi pedig haldoklik. Mondjuk tizenX év után ideje volt.

Non omnis moriar.

(#45) atike válasza AliceWake (#44) üzenetére


atike
nagyúr

Csak arra gondoltam, hogy idősebb embernek a flippes mivolta csak nehezíti a használatot... :U Ízületi bántalmak, miegymás...

(#46) helixP válasza AliceWake (#44) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez nem egy átcsomagolt Evolveo Easyphone? Kísérteties a hasonlóság, hátulról is.

[ Szerkesztve ]

(#47) -=RelakS=- válasza Eugene Roe (#13) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lásd az új 3310-et. Mikor meghallottam, hogy nagymamámnak vettek egyet, fogtam a fejem. Mikor kipróbáltam, megint fogtam a fejem.
És még előfordul, hogy most is fogom a fejem, mert nagymamám, miközben telefonál, van, hogy nyomkodja az OK gomb körüli gyűrűt, aztán csodálkozik, hogy még annyira sem hallja a telefont, amennyire a rossz fülétől tellne :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48) -=RelakS=- válasza Bog (#43) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A nagymamámmal előbb részletezett történés után szívesen vennék akár több ilyen tesztet is, mert mikor ocsmányban megnéztem a butafonokat, hááááát.... kb mindegyiken ugyanúgy nézett ki a billentyűzet, de vajon melyiknél milyen problémába lehet belefutni?

És ha már itt tartunk, anyám is már mondogatja, hogy kéne okostelefon, mert face, meg akármi, de a butafonját sem mindig tudja kezelni :D Meg töri is :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#49) CriticalHit válasza Bog (#43) üzenetére


CriticalHit
őstag

Pontosan.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#50) janeszgol válasza Bog (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

"Az Európát, a Közel-Keletet és Afrikát magában foglaló térségben okostelefonokból 2017-ben már csak 361 millió kelt el, szemben az egy évvel korábbi 374 millióval. Viszont a hagyományos mobilok szegmenes érdekesen alakult, mivel a butatelefonok szállítási mennyisége 8,7 százalékkal 206 millióra nőtt, megfordítva a korábbi, erősen csökkenő trendet – állítja friss éves összesítésében az IDC piackutató cég." link

Ha a bánatot se érdekel kifejezésbe belefér a 206 milliós szám, akkor igaza van a fórumtársnak. Viszont az látható, hogy az okostelefon piac csak* 75%-kal haladta meg a butatelók eladását. Szerintem nem elhanyagolható pic ez.
*a csakot a "ki a fenének kellenek ezek"-hez értettem

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.