Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adam12221


adam12221
tag

Jó kis gép,én is bírom a Dell -t! :K Használd egészséggel! :))

(#2) magaggiiiasd


magaggiiiasd
csendes tag

Korrekt cikk sok dolgot megtudtam erről a notebookról. Szerintem is ha laptop akkor Dell vagy amiken még hezitáltál. :) Jó nyüstölést! :K

(#3) 25zsozso


25zsozso
csendes tag

Szia!

Én régóta Dell-s vagyok, egy 510 Latitude kezdte a sort, 610, 620, 630, 1525, XPS 2 gen, M170, majd a jelenlegi M6300 Precision és egy A860 Vostro. A cégnél egy N7110 I5 van birtokban. Ezek után csak jót mondhatok. Szinte elpusztíthatatlan. Egyedül az XPS nVidia 6800 vga babrált ki velem, de nem nálam halt meg, így jött. Ennek az egy alkatrésznek az ára magas csak nekem.
De mint gépek, szépek és tartósak, a támogatás egész jó, ha megfelelő csatornán veszed.
Lásd, a cégest angol website-n rendeltem, a TAG-szám korrekt, az van benne amit kértem, 3 év világgarival.
A többi itthon rendelt Dell-nél a wi-fi driver kb 36 féle, oszt találd meg az igazit. Mert kissé becsapós, van 2-3 hasonló, ami nem kis zavart tud okozni a bluetooth-szal ütközve.
Lényeg: jól választottál szerintem, sok boldogságot hozzá!

Korrekt üzleten kívül a többi 'csalás, becsapás'!

(#4) opeter87


opeter87
senior tag

Nem rossz gép, bár én annyira nem szeretem a Dell Inspiron szériáját (és akkor finoman fogalmaztam). 160-ért már lehet kapni belépő HP business gépet, ami sokkal jobb minőségben, mint ez a gép és ha a játék nem fontos (most pedig nem volt az), akkor véleményem szerint jobb vétel.

(#5) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Most én nem értem, vagy tényleg 2 különböző prociról van szó egy notiban.

Tehát az elején Intel Core i3-3217U-t írsz, de a screenshotban már Intel Core i5-3427U van. :F

(#6) dragon1993 válasza opeter87 (#4) üzenetére


dragon1993
őstag

AMD A4-4300M nem a legizmosabb

(#7) hekmi válasza dragon1993 (#6) üzenetére


hekmi
tag

Viszont véleményem szerint az aranyközépút annak, aki néhanapján akar egy kicsit játszani is. Persze, ha ez nem szempont, akkor mindenképpen valami Ivy Bridge :)

Mellesleg a cikk jó, bár nekem ezek a Dell-ek formára nem jönnek be :)

[ Szerkesztve ]

(#8) EstiloL2


EstiloL2
tag

Én december közepe óta használok egy Inspiron 7520-at egy N5110 után. Ezek az új Inspironok nagyon jól össze vannak rakva, masszív gépek. Ennek a billentyűzete nem süpped, jó rajta gépelni, nekem a formája is tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#9) opeter87 válasza dragon1993 (#6) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát ez az i3-3217U sem egy izom gép. Talán jobban fogyaszt, mint az A4, de teljesítményben egyik sem kimagasló.

(#10) balees válasza Vasinger! (#5) üzenetére


balees
tag

A kép alá írtam hogy a CPU-Z i5-nek látja, bár a specifikációs résznél már helyesen, i3-at ír.

(#11) balees válasza 25zsozso (#3) üzenetére


balees
tag

Kösz!

(#12) Schuby válasza opeter87 (#9) üzenetére


Schuby
aktív tag

HP ráadásul AMD? Ha mindenképp a gar lejárta után fél évvel a kukába akarod dobni, akkor jó lehet.
Sajnos tapasztalatom szerint a HP nek már csak a hírneve jó, de üzleti szint alatt mind gyenge minőségű összetevőkből, olcsó megoldásokkal gyárt gépeket. Az utóbbi években a rámbízott gépek közül a HP-k voltak amik a legkevésbé bírták, sok esetben a garancia lejárta után nagyon rövid idővel , volt olyan ami 1 héttel! tönkrementek. Jellemzően elégtelen hűtés, leginkább a beszerelt ventilátor silányságából adódóan. Fél évesen már zajong és megsül az alaplap.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#13) opeter87 válasza Schuby (#12) üzenetére


opeter87
senior tag

"Sajnos tapasztalatom szerint a HP nek már csak a hírneve jó, de üzleti szint alatt mind gyenge minőségű összetevőkből, olcsó megoldásokkal gyárt gépeket."

De a ProBook a legelső/legalsó üzleti gépe a HP-nak, szóval nem egy consumer gép. Használtam sokáig egy ProBook 4530s-t és a minőségbe, összeszerelésbe, hűtésbe nem lehetett belekötni.

(#14) EstiloL2 válasza opeter87 (#13) üzenetére


EstiloL2
tag

A 7520-nak nagyon jó hűtése van, gondolom az 5521-ben sem változtattak rajta sokat. Ha az i7-es procit lehűti, akkor az energiatakarékos i3-at is. Itt sem lehet belekötni az összeszerelési minőségbe szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#15) opeter87 válasza EstiloL2 (#14) üzenetére


opeter87
senior tag

Én egy szóval sem mondtam, hogy ez egy rosszul összeszerelt gép lenne, én csak az említett HP "védtem meg" az előző hozzászólásomban.

Amivel eddig én találkoztam Dell gép (XPS M1330 - 4évig saját volt, E6400 - párom mostani gépe) azok közül mindegyik hajlamos volt melegedni, a hírhedt N5xxx széria pedig állítólag kazánként is üzemeltethető télen. Szóval én a Dell gépeknél egyedül a hűtés miatt "aggódnék" pár nem hiszem, hogy egy ilyen ivy-s gép ontaná a meleget.

(#16) thomeef válasza opeter87 (#4) üzenetére


thomeef
őstag

Ajánlom figyelmedbe B-L-A-C-K kolléga bejegyzését:) A HP-ról és a business gépeihez való hozzáállásról.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#17) EstiloL2 válasza opeter87 (#15) üzenetére


EstiloL2
tag

2012-es játékok (AC III, FarCry3) alatt nem éri el a 75 fokot sem, csak ha 4-5 órát játszom. Az N5110-nél más volt a helyzet (80-90), az alá kellett hűtő is, ez alá nem. :)

(#18) SzaboZE


SzaboZE
addikt

"A kijelző fényes, WXGA felbontású"

Ebben egészen biztos vagy? Szerintem meg HD.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#19) balees válasza SzaboZE (#18) üzenetére


balees
tag

Igazad van, javítottam. Kösz hogy szóltál!

(#20) mghltm válasza Vasinger! (#5) üzenetére


mghltm
addikt

a cpu-z rosszul ismeri fel, valoban i3-3217U van benne. sok a hasonlosag az i5-3427U-val, ez okozhatja a problemat. ( 2 mag + ht, 3mb cache, 1800mhz-es orajel )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21) Vasinger! válasza mghltm (#20) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah értem. Mondjuk ilyet nem láttam, hogy a legfrissebb CPU-Z rosszul írna ki. :F

[ Szerkesztve ]

(#22) opeter87 válasza thomeef (#16) üzenetére


opeter87
senior tag

Sajnos ismerem/olvastam a történetet, felháborítónak tartom. Szerintem ezt csak magánszeméllyel merték megtenni egy cég már beperelte volna a HP-t. A Dellnél a garancia viszont valóban kiváló.

(#23) opeter87 válasza EstiloL2 (#17) üzenetére


opeter87
senior tag

Ezek nagyon szép adatok, ha az 15R-nek is ilyen a hűtése, akkor abszolút ajánlható gép a consumer kategóriában.

(#24) mghltm válasza Vasinger! (#21) üzenetére


mghltm
addikt

a cpu-z jo progi, csak az intel gyors utemben adja ki a procikat:

10 wattos Ivy Bridge processzorokat tervez az Intel

Öt darab nagyon alacsony fogyasztású Ivy Bridge érkezik

Végre megérkeztek az Ivy Bridge-es Celeronok és Pentiumok

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#25) SzaboZE válasza balees (#19) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nálam a második oldalon még mindig wxga látszik :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26) Schuby válasza opeter87 (#22) üzenetére


Schuby
aktív tag

Én nem ismertem a történetet de megerősítve látom az általam tapasztaltakat. ráadásul nem is alsó kategóriában. Ha nem a tulajdonos kálváriáját nézzük akkor meg kell látnunk: garancia időn belül elkezd döglődni. majd alaplap hibás lesz, és 3 x küldenek szar alkatrészt. nem hinném hogy kiválogatták a részére inkább levették ami sorba jött a polcon. na erről a hitvány alapanyagról beszéltem amiért ez a HP már nem az a HP. Hozzá jön a cég hozzáállása.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27) tvamos


tvamos
nagyúr

Koszi a cikket. Franko! A 6. Dell gepet nyuzom, ceges, otthoni, es en is elegedett vagyok veluk. (Nem azert 6. mert elromlanak, ilyen oreg vagyok! :)) )
Legkozelebb en is ilyesmit szeretnek otthoni gepnek, valami jo kis nVidia-val.
Amiota SSD tulajdonos vagok. Szebb a vilag!

(#4) opeter87
Új Válasz Privát 2013-01-22 18:43:43

opeter87
"160-ért már lehet kapni belépő HP business gépet"
No nekem is ilyen, nem ez a tipus, de ProBook gepem volt. Az volt az utolso alkalom, hogy HP-t vettem. De ezentul nyomtatot se!.. Ugy kuldozgetett a customer service ide-oda, mint egy idiotat. Plusz evekre elszallt az osszes adatom miatta...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28) KillHates


KillHates
nagyúr

Köszi a bemutatót! :R

Én szeretem a Dell-eket, igaz, hogy az utóbbi időben megint kezd a minőség/tartósság rovására menni az innováció és a kivitelezés, de az elmúlt pár évben elég jó szériákat gyártottak.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) EstiloL2 válasza KillHates (#28) üzenetére


EstiloL2
tag

Szerintem épp fordítva van, hogy most kezdenek megint jobb gépeket gyártani, mert a 2010-11-es Inspironok nem voltak olyan jól összeszerelve, mint a mostaniak. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) hallador válasza Schuby (#26) üzenetére


hallador
addikt

Erdekes, nekem a ceges notebookom egy Dell Vostro 3350 haromszor jart szervizben de egy rakas .... sem er az a gep. Gyakorlatban alaplap, kijelzo, kjlelzo kabel, hdd es mindent csereltek rajta ja varj a hazat nem. De hogy mondjak neked erdekesseget, a cegnel 10 van 8 -hoz mar kellett hivni a szervizt. Ezt eljatszotta a 3460 is. Ja es nem 150 000-es gepek, hanem 250 000 - 300 000 Ft közöttiek -nek indultak. Szoval nem a Dell sem az a dell mar. Ha dell, akkor Latitude 6xxx, vagy Precision. A tobbi hulladek. Ja es pont velem jatszotta el a dell hogy rossz alaplapot hozott ki.

Ennek ellenere, 5 eve megy egy HP nx 7400-am es en 2 evig egy ujsagiro holgy 3 eve hasznalja folyamatosan. Most adom el az 5310m-emet, ami keresztben hosszaban laposra veri a dell hasonlo termekeit, hasznalhatosagban, minosegben, mindenben. Most egy 6460B-rol gepelek, semmi baja.

Ezek a gepek napi 16 orat mennek ma is. Szoval leirni egy markat, mert neked rossz tapasztalatod volt, meg ket embernek meg, az röviden mondva is demadogia.

@tvamos:

"Plusz evekre elszallt az osszes adatom miatta..."

Ez mar ne a HP hibaja legyen, esetleg meg nem kekik kellene fizetniuk, hogy hogy adataidat elmendsd.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) SzaboZE válasza hallador (#30) üzenetére


SzaboZE
addikt

Minden cégnél előfordulhatnak ilyen szerencsétlen egybeesések, csak nem mindegy, hogy hogyan reagálja le a szervíz. A dellnél másnap ott vannak a helyszínen, más esetben várhatsz rá heteket/hónapokat. Nem mondom, hogy a dell néha nem várat az alkatrésszel 1-2 hetet (mert éppen mondjuk beakadt az alkatrész a népszerűsége vagy pont a népszerűtlensége miatt), de nem az a válasz, hogy nincs válasz. Mivel HP-t is szervizelünk van összehasonlítási alapom és a dell még mindig jobb mind szervizelhetőségben mind anyaghasználatban. Ezt egy 5 éves Latitude D630-ról írom... Egy-egy eset miatt valóban értelmetlen leírni egy céget.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#32) hallador válasza SzaboZE (#31) üzenetére


hallador
addikt

Jogos. Dell szervize valoban jobb ez nem is vita targya viszont a D630, 830 az utolso dell volt ami meg dell volt, atobbi mar hat?? Most talan a E6430 az utodja egesz jo lett. De E6400,6410,6420 picit sem erte el minosegben az Elitebook vagy TP T szintjet.

Amugy egyetertunk, az en 6460b -re next business day van, Ezt javitjak. Amugy en is HP szervizes voltam.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) PiE137 válasza dragon1993 (#6) üzenetére


PiE137
senior tag

Mondja egy intel-es.... :P
Egyetértek opeter-el! Inkább egy probook, akár amd procival is, mint dell inspiron.
Jobb az anyaghasználat, és az összeszerelés minősége is!
De 170 körül már van intel-esbe is....

A 4-5 évet egy kicsit túlzásnak tartom tervezés szempontjából egy ilyen belépő szintű notinál.
Ha egybe is marad annyi időre, egy ssd elkelne bele! :)

(#34) stol


stol
addikt

Vehettél volna Lenovo-t. Miért esett ki a szórásból? Pedig messze ezekkel van a legkevesebb gáz.
"Jó" ez a Dell... csak kár, hogy 0km-es korától fos a zsanérja és 1évesen kezdenek szétperegni.
Honnan veszem ezt? Szerviztapasztalat...
4-5éve? Muhaha... ;] Jó lesz az 2-2,5-nek is. Nem bedögleni fog, ha nem NV-s, hanem szétpereg.
És erre baromira nem vonatkozik a gyári warranty.

(#12) Schuby

Pont az AMD-s HP-kal van kevesebb gáz. Intel+NV biztos recept, hogy sokáig munkám lesz a BGA rework terén. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) PiE137


PiE137
senior tag

Neki pont a tavalyi cikksorozatra lett volna szüksége, amely több részen keresztül taglalta a 160k-ig terjedő notikat.
Bár minden tesztnek az a baja, hogy új masinákat tesztelnek.
Arról sehol nem szól a fáma, hogy mi van 2-3 év múlva a géppel...
Csak jósolgatásba tudnak menni, hogy vajon melyik a gyenge pontja.
Minden márkából ki lehet fogni, de az általános felhasználói tapasztalatok alapján a dell belépő szinten nem túl ütős!

(#36) hallador válasza stol (#34) üzenetére


hallador
addikt

Olyan gonosz vagy :D Ha intel akkor akkor HD3xxx, HD4xxx. Mert az mukodik. Amugy en is HP ProBook 5330-at, vagy ProBook6xxx-et vennek. Ha Dell, akkor talan E5430. De az a helyzet, Dell-t nem vennek.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) PG989


PG989
csendes tag

Nem lenne rugalmasabb és felhasználóbarátabb egy Optibayben elhelyezni a HDD-t, a DVD olvasót pedig egy külső keretbe rakni? Vagy az Optibayben jobban melegedne a HDD?
Most tervezem a négy éves laptopom egy SSD-vel fejleszteni, de mivel alig használom a DVD olvasót, így praktikusabbnak gondolom azt használni külsőként. Mit gondoltok?

(#38) opeter87 válasza PG989 (#37) üzenetére


opeter87
senior tag

Egyértelműen HDD ODD helyére SSD pedig a HDD helyére. a DVD pedig mehet külön vagy akár el is lehet adni, ha nem használod.

Én több laptoppal is a fenti folyamatot csináltam meg az elmúlt 1 évben.

(#39) hallador válasza PG989 (#37) üzenetére


hallador
addikt

En most tettem a gepembe egy caddy-t (HP ProBook 6460B, de en ssd-t tettem a masik ssd melle). De azert arra vigyazz, hogy ha pl egy Scorpio Black-et vagy hasonlot pakolsz a caddy-be akkor ha nem jo a geped hutese, akkor konnyen tulmelegedhet. pl egy Dell Latitude E6400-al vagy utodaival ne jatszd el,meg felforr a gep pikk pakk, erdekes az E6500, meg utodai jobban birjak. Egy ThinkPad T meghuti, vagy egy elitebook meghuti, Plane ha 15"-os.

Ha meg pl egy HP ProBook 45xx, 47xx-be beleteheted, az is jol kepes meghuteni,

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) PG989 válasza hallador (#39) üzenetére


PG989
csendes tag

Pont a melegedés miatt aggódok... jelenleg átlag 40-40C fokos a HDD, az Optibay pedig zártabbnak tűnik :( (Acer Aspire 5735z, rendszeresen takarítva)

(#41) SzaboZE válasza stol (#34) üzenetére


SzaboZE
addikt

""Jó" ez a Dell... csak kár, hogy 0km-es korától fos a zsanérja és 1évesen kezdenek szétperegni.
Honnan veszem ezt? Szerviztapasztalat"

A mi szervíztapasztalatunk nem ezt mutatja. Consumer gépeknél fordul elő leginkább, de koránt sem 0km-es kortól és pláne nem magas százalékos arányban.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#42) EstiloL2 válasza stol (#34) üzenetére


EstiloL2
tag

Kár, hogy kb. még csak 2 hónapja forgalmazzák. :B

[ Szerkesztve ]

(#43) hallador válasza SzaboZE (#41) üzenetére


hallador
addikt

Alapvetoen igazad van, De inspiron a1525 ota repedos, de csak akkor ha nem rendeltetesszeruen hasznaljak. Gondolok itt arra, hogy ha egy ceg hasznalja ugy hogy hazahordja Juliska, akkor egy inspiron (igazabol sok mas also kategoriasgep is szetesik.)

A Dell Inspiron 6400, vagy a 1505 eseteben a dell fogott egy Latutude-ot lebontotta a burkat, a vazra raepitett egy olcso muanyag vazat, es ennyi. Gyakorlatilag volt egy olcso Latitude-od, ami agyonverni nem lehetett.

De a 1525 ota ezzel a modellel attervezte az Inspiron csaladot, es egyre szarabb. Roviden ennyi. Neha neha kihoznak egy special versiont amit picit jobb, de koze nincs az Inspiron E6000 series-hez.

Ha asztalon hasznalod, akkor OK a 3 - 5 ev. Bar az ujaknak mar nem biztos.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#44) tvamos válasza hallador (#30) üzenetére


tvamos
nagyúr

De az a hibas!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45) EstiloL2 válasza tvamos (#44) üzenetére


EstiloL2
tag

+! Tényleg ilyenkor a HP a hibás, mert ha egyszer veszel egy gépet, akkor nem veszel mellé külön egy HDD-t hogy ugyan az legyen rajta, mint a gépen... F*ck Logic :DDD

(#46) Darbo válasza hallador (#30) üzenetére


Darbo
tag

Ha ez demagogia ám legyen, vállalom. inkább legyek demagóg mint vegyek olyan márkát amely már többször is bizonyította alkalmatlanságát nálam, és csak azért mert minőségnek van kikiáltva kidobjak nem kevés pénzt. Bár mifelénk ezt rossz tapasztalatnak hívják.

(#47) tvamos válasza EstiloL2 (#45) üzenetére


tvamos
nagyúr

De vettem. Egy 2T-s WD USB HDD.
Azon volt a biztonsagi mentesem, mindenrol.
Akkor rohadt le a gep, amikor az aktualis utolso munkaimrol csinaltam a mentest.
Mindenem elszallt.
Az lett a megoldas, hogy vettem NAS-t, igy csak az a file serulhet, amit eppen masolok.

DE AKKOR IS!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48) hallador válasza Darbo (#46) üzenetére


hallador
addikt

"bizonyította alkalmatlanságát"

Na akkor elmeseled nekem, miert a legnagyobb business szalito?

(#47) tvamos:

Nezd ez Magyarorszagon termeszetes, hogy mindenki hibas, csak a magyar nem. Na ezert is tartunk itt. Te vagy a hibas.

elobb meg ezt irtad:

" Plusz evekre elszallt az osszes adatom miatta..."

Na neee.... :D

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) EstiloL2 válasza tvamos (#47) üzenetére


EstiloL2
tag

Csak félreértések kedvéért, én veled értettem egyet teljes mértékben. Ha egy ember vesz egy gépet, akkor ne kelljen rögtön venni hozzá egy külön HDD-t direkt ez miatt.

(#50) hallador válasza EstiloL2 (#49) üzenetére


hallador
addikt

HDD-t/pendrivot/nast valamit kell venni, mert ha valaki egy geped tarolja az osszes adatat, es nincs mentes, akkor az magara vessen. Ennyi. Ilyet felelotlen emberek csinalnak. Na abbol van itt eleg.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.