Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) [CsuCsu] válasza kovsol (#50) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Kiveve, ha lemondasz a munkaszerzodesedben ezen jogokrol. A munkaltato pedig nem fog masmilyen szerzodest ajanlani...

(#52) kovsol válasza [CsuCsu] (#51) üzenetére


kovsol
titán

Nálunk minden a törvényben leírtak szerint megy. Minden túlóra rendesen kifizetve.

May the Force be with you!

(#53) Reggie0 válasza [CsuCsu] (#51) üzenetére


Reggie0
félisten

Kivetel, ha nem lehet rola lemondani.

(#54) Penge_4 válasza Fred23 (#17) üzenetére


Penge_4
veterán

"közben meg csak a személyiségük miatt élnek úgy, ahogy."

Nagy igazságot mondtál! A kedvencem a "megőrülnék, ha nem kellene dolgoznom, mert halálra unnám magam" és hasonló érvelések.

A világ olyan szép hely, hogy 90 év kevés ahhoz, hogy mindent átélhess, mindent megtapasztalhass még korlátlan pénz rendelkezésre állása esetén is. A legtöbben pedig azért dolgoznak, hogy alamizsnát kapjanak, amikből hónapról-hónapra túlélnek és ha takarékosak, akkor évente vagy hosszabb periódusok során tudnak élményeket vásárolni mielőtt meghalnak.

(#55) hallador válasza kovsol (#50) üzenetére


hallador
addikt

Igen kellene, de Otthon egyáltalán nincs semmilyen hagyománya a becsületes munkavégzés fogalmának, ez pedig nem máshonnan jön, mint a 40 év szocializmusból.
Ez nem változott meg az elmúlt 28 évben, mert azok az emberek akik ma 50 év körül vannak pontosan ezt akarják, nem pedig dolgozni, és ha ezeket az embereket kitennéd a versenyszférába, akkor éhen halnának.
Ennek a másik fele a pontosan az ebből a rendszerből jövő kisvállalkozói mentalitás, ami a mindig volt sok munkás, és 3 nézi 1 dolgozik a kapitalizmusban nem működik, aki dolgozik, azt agyonhajtják, lásd a balatoni pincérek, és munkások, akik már régen az osztrákoknál, cseheknél, németeknél dolgoznak, nem azért, mert a magyar olyan nagyon becsületes lenne, az informatikusok, akik megunták a sz@rt a vállalkozóknál.

Röviden: a magyar szarik a szabályokra.

Ahol még csak csak betartják ott sem mindenhol, az a multi. Sok integrátornál dolgoztam egy kezemen meg tudom számolni melyik nem borítékozott... Havi 250 - 300 óra mellett...

Nincs hagyománya Magyarországon a becsületes munkának, és még csak nem is tehet róla, mert a mostani nagymama, nagypapa ezt tanulta a szociban, a fia most 40 - 50 éves a 90-es évek szemetében nőtt fel, a gyerekei is ezt látták. Meg van az a kevés kivétel, aki tényleg olyan helyen dolgozott ahol nem az a cél, hogy hülyének nézzék.

Ez van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#59) Ed_007 válasza jaja1981 (#48) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Koreában ki neveli a gyerekeket, és hogyan?
A gyerekek nem igénylik a szülőktől, hogy foglalkozzanak velük?
A házasságnak mi értelme van, ilyen körülmények között? Miért házasodnak, ha úgysem működik a házasságuk - mert nincs rá igényük, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#60) Ed_007 válasza hallador (#55) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Ez a munkakultúra olyan, mint az úrinő: arra is azt mondták az ántivilágban, hogy az úrinő nevelését a nagymamánál kell kezdeni. :D
A szokásos munkás is akkor fog jól és sokat dolgozni, ha ezt a mentalitást látta otthon, a szülőktől és nagyszülőktől. Teljesen mindegy, hogy a nagyszülő még kovácsmester volt, a szülő meg esztergályos, a gyerekből pedig programozó lett - látta, hogy precízen, kitartóan és lelkiismeretesen dolgoznak az ősök, és úgy viszik egyről a kettőre. Ha nincs ez a minta, ember legyen a talpán, aki nekifeszül, hiszen még "otthon" (a szülőknél, nagyszülőknél, rokonoknál, hazalátogatva) is csak azt hallja, hogy minek dolgozol annyit, fiam, lányom, inkább lazíccsál, wazze...

(#61) Kaiku válasza Ed_007 (#59) üzenetére


Kaiku
senior tag

Az, hogy a gyermek mit igényel és mit kap az sajnos sokszor köszönőviszonyban sincs egymással. Igen, a család kb annyi, hogy van közös gyerek meg el lehet mondani a létét. Japán kb ugyan ez a helyzet. Sex a feleséggel a gyerekek megléte után kb abba is marad. Természetes a feslett erkölcsök igénybevétele, Japán ebből a szempontból, európai szemmel nézve nagyon dúrva.
Nekem Koreában csalódás volt látni a számomra értelmetlen, de kötelező, rendszeres kocsmázást. Ja, meg, hogy reggel az utcán mindenki köpköd. Úgy kell kerülgetni, nagyon lehangoló volt.

(#62) Kisgépkezelő válasza hallador (#55) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Dehogy nincs hagyománya a becsületes és jó munkavégzésnek. Épp ellenkezőleg, tele van (lassan már csak volt), az ország kiváló szakemberekkel, akik világszínvonalú munkát képesek letenni az asztalra, csak valahogy b...a az emberek csőrét, hogy mindezért nem igazán akarnak világszínvonalú fizetést adni. Én egy nagy nemzetközi multi magyar leányvállalatán vagyok, aminek furamód sokkal jobbak a termelékenységi és minőségi mutatói, mint a nagyonprecíz nagyonprofi munkakultúrájú német anyacégnek, aztán mégis 1/4 akkora fizetésem van és odakinn évről évre többet emelnek. Nem csoda, ha ezután csak azok akarnak itt dolgozni, akiknek kell az önéletrajzukba pár év tapasztalat ahhoz, hogy utána kimenjenek, meg azok, akiket röghöz köt egy család.

(#63) hallador válasza Kisgépkezelő (#62) üzenetére


hallador
addikt

Igen ebben igazad van és egyetértek veled, és én nem fogalmaztam egyértelműen. Itt én arról beszéltem, hogy az idősebb emberek nem voltak ahhoz hozzászoktatva mint amiről Te is írsz. Te, de őszintén 100 50 - 55 éves emberből akit random kiválasztanak az utcán mennyit tudnál elképzelni annál a multinál ahol dolgozol? Én ismerem például az audi győri gyárát, és én nem sokat. Én ilyenre gondoltam, és ezeket az embereket, nem lehet hozzászoktatni, hogy majd ha ezt betartod neked is jobb lehet, nem biztos, hogy lesz, de lehet. Ami pl Dél-Koreában is van pl, de még sok helyen is.

(#60) Ed_007

Hatalmas nagy PLUSZ én is ezt vallom.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#64) Ed_007


Ed_007
aktív tag

55 és 59 között nincsen hozzászólás. Az 56-58 tételeket törölte a moderátor? :-)

Amennyire visszaemlékszem, nem volt bennük sértő - bár a franc tudja felidézni, nem én írtam őket (ha jól emlékszem), csak furcsa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.