Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

nem az van hogy munka után wowoznak egy kicsit? ;] végülis ez a játékosok országa.. :)
mondjuk lehet hogy tényleg csak jól fizetnek.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#2) ledgeri


ledgeri
nagyúr

"-Főnök, még 5 perc!
-Nem, itt a vége!
*gép lekapcs*
-Főnök... a havi jelentés oda!
-...."

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) Viktor77


Viktor77
titán

Ha jól emlékszem, nem rég talán japánban volt ilyen, de ott sem működött, egész egyszerűen annyira hozzá vannak a robotoláshoz, túlórához.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ezek nem emberek, ufók :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nalunk ezt ugy oldottak meg, hogy a kavegep este7kor lekapcsol (teli idoszamitasban, nyaron talan 8kor).

hajnali fel6kor kollega tesztelte es mar mukodott, van egy elmelet is hogy ejfel utan valoszinguleg mukodik, tehat gyanus, hogy nem csak az energiatakarekossag volt a szempont.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Arra azért kíváncsi lennék hogy hogy van ennyi munkájuk? Mert itt ha ennyi túlórára van szükség akkor valahol elcsúszik a hatékonyság vagy rosszúl van megszervezve az adott munkafolyamat, vagy kevés az alkalmazott.

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Más országokban ezt simán megoldják.

Túlórát nem fizetik ki, maximum lecsúszhatod (jobb esetben).
Szívesen, ingyen volt a jó tanács kedves Koreaiak.

(#9) Pttypang válasza Lacccca87 (#6) üzenetére


Pttypang
veterán

Megkerdezik h ranez-e es o pedig sose mondja h nem. A szemely itt a dolgozo.

Everybody lies.

(#10) menpee válasza Lacccca87 (#6) üzenetére


menpee
aktív tag

Ebből sokmindent megtudhatsz hosszas keresgélés nélkül.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#11) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

A londoni penzugyi szektorban mindenki tolja a napi 12 orakat. Miert? Mert az emberek kb 60%-at leptetik elo az elso 3 ev utan, a tobbi szelnek van eresztve. Egymassal versenyeznek, munka pedig mindig van.

(#12) Televan74


Televan74
nagyúr

Dél-Korea: Kevesebbet kell túlórázni,a fizetés marad. Magyarország: Többet kell túlórázni,de a fizetés marad! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) Fred23 válasza menpee (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sok kedves ember érthetetlen munkamániával. Annyira furcsa, hogy rengeteg japánnak nem is lenne szüksége a túlórázásra, megfeszülésre, de mégis csinálják! Távol áll tőlem az efféle mentalitás. Lehet, keresek magamnak most lazuló japánokról néhány videót, csak találjak. :D

(#14) Dr. Romano válasza Fred23 (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Tessék a roboto módjára szorgalmas túlórázó japán fater lazul egy picit. ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) [CsuCsu] válasza Fred23 (#13) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez nem munkamania. Aki kevesebbet dolgozik, mint a tobbi, azt kiszorjak vagy nem leptetik elo es dolgozhat orokke kezdofizetesen. Del-Koreaban extrem kompetitiv a munakeropiac, es ott a kozszfera nagy presztizsu munkahelynek szamit magas fizetessel (nem ugy, mint otthon).

(#16) Televan74 válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


Televan74
nagyúr

És a bosszú sem marad el! [link] :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) Fred23 válasza [CsuCsu] (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem vagy megfelelne a kezdőfizu örökre, vagy vállalnék valamit a közszférán kívül. Esetleg migráncskodnék egyet. Persze attól is függ, mennyi az annyi. Szerintem kis odafigyeléssel nagyon kevésből is ki lehet jönni, ha néhány területen lecsökkentjük az igényeinket. Inkább a kevesebb pénz több szabadság mellett, mint a több pénz sokkal kevesebb saját élet mellett.

Sokan beadják maguknak, hogy meg kell feszülniük egész életünkben x indokból, közben meg csak a személyiségük miatt élnek úgy, ahogy. Ismertem két munkamániás embert is, egyik nyugdíj után 6 hónapot se élt, másik meg talán 2 évvel élte túl a munka világát, amit igazából ott se hagyott, mert nyugdíj mellett is maszekolt. Van, akinek vége, ha már nincs szükség a munkájára, ha többé nem lehet hasznos, és olyan is van, aki nem tud mit kezdeni a szabadidővel. Egyszer egy kollégám mondta, hogy ő örömmel marad még egy órát, ha kell, mert hisz mit is csinálna otthon -az ilyennel szerintem baj van nyak fölött, de persze ez csak az én véleményem. Rengetegen élnek a munkájuknak, a munkájukért, tudom; de nekem az ilyen ember akkor is furcsa marad. Egyedüli kivétel, ha valakinek a munkája a hobbija is, vagyis tényleg imádja csinálni. Ez meg 1 a százból.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dr. Romano válasza Televan74 (#16) üzenetére


Dr. Romano
veterán

best slice of life anime ever ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) edward2 válasza Fred23 (#17) üzenetére


edward2
addikt

Inkább a kevesebb pénz több szabadság mellett, mint a több pénz sokkal kevesebb saját élet mellett.

Ez ugyanaz az eredmény. Egyiknél pénzed nincs, de időd van másiknál pénzed van csak időd nincs :P
Az optimális ott van hogy 8 órát dolgozol normális fizetésért amiből futja a szabadidőre.

(#20) MongolZ válasza edward2 (#19) üzenetére


MongolZ
addikt

A szabadidő hasznos eltöltéséhez miért kellene (sok) pénz?

(#21) [CsuCsu] válasza MongolZ (#20) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mert sok embernek a hobbija nem ingyen van. Utazas, legozas, motorozas, gyujtogetes, fozes, stb. Es egy ido utan az alap (olcsobb) unalmassa valik, az upgrade pedig penz.

Alternativa: amikor jon a gyerek es kell penz kertes hazra es iskolara, nem a szabadido az elso a szulo rangsoraban.

(#22) rii válasza [CsuCsu] (#21) üzenetére


rii
nagyúr

semmivel nem jó indokolni a sok túlórát ... az a normális, aki ha teheti, pattan fel, és megy el élni az életét (már ami még megmaradt a napból )

éveken keresztül átlag este 23kor mentem haza 9-es kezdés mellett ... az utóbbi 12 évben kb. csak dolgoztam, rengeteg hétvégézés ... semmi nem ér annyit mint a szabadidő ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23) Reggie0 válasza [CsuCsu] (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg valahol ki is kell pihenni a gyereket. :)

(#24) rii válasza Reggie0 (#23) üzenetére


rii
nagyúr

van aki azt mondja, a dugót is szereti .-)

ha gond van otthon akkor persze jó indok a túlóra ... de ahogy felénk mondták: a munkahely nem kocsma, h mindig ott legyünk .... meg: " annyit dolgozok, hogy lassan az ivás rovására megy"

kedvencem: mindenhol jó ... de úgyis elzavarnak ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#25) nalaca000 válasza rii (#24) üzenetére


nalaca000
tag

A munkahely nem kocsma, hogy egész este ott üljünk, de nem is templom, hogy hétvégente is odajárjunk.

Én így ismerem...

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#26) edward2 válasza MongolZ (#20) üzenetére


edward2
addikt

Mert a szabadidő eltöltése pénzköltéssel jár. Hosszútávon biztosan.

(#27) .mf válasza Fred23 (#13) üzenetére


.mf
veterán

Teljesen más munkakultúra és kultúra - kicsit általánosítva, mert ott (Japánban - japánokat ismerem kicsit jobban, valamelyest még beszélem a nyelvet, jártam kint, sok ismerősöm van itt (japánok) és ott (hazatért japánok, kiköltözött magyarok)) sem mindenki túlórázik, vannak olyan helyek is, ahol minimális vagy nincs túlóra.
Egyfelől sok időt töltenek a munkahelyen, de többnyire nem szakadnak meg a munkában. Ma már kezd kikopni, de régen természetes, sőt, dicsérendő volt, ha valaki bement reggel, és elkezdte olvasni a híreket (persze nem bulvársajtót, hanem valami nívósabb napilapot), ugyanis az az ember tájékozódik az ország és a világ helyzetével kapcsolatban. Órás ebédszünet. Hosszas beszélgetések cigi vagy kávé címszóval. Aktatologatás ezerrel (meg faxolgatás, még mindig... legalább a wapuro már kihalt). Még továbbra is tartja magát a "férj dolgozik, feleség otthon vezeti a háztartást és foglalkozik a gyerekekkel" modell, a férfiak sokszor nem is akarnak korán hazamenni, hogy ne fogják be őket a házimunkába. Pénteken az osztályok a vezetővel időnként elmennek a törzshelyre egy-két sör mellett dumálni, ha mennek, akkor illik velük tartani.
Másfelől pedig nincs állami nyugdíj, hanem céges nyugdíj van, ezért is olyan lojálisak a céghez, függnek tőle.

edward2: "Ez ugyanaz az eredmény. Egyiknél pénzed nincs, de időd van másiknál pénzed van csak időd nincs :P
Az optimális ott van hogy 8 órát dolgozol normális fizetésért amiből futja a szabadidőre.
"

Nem teljesen ez volt a mondandójának a lényege, hanem az, hogy az igények visszafaragásával, a valós szükségletek és az azon felüli vágyak tudatosabb mérlegelésével és szétválasztásával, valamint egy kis utánajárással meglepően kevésből is ki lehet jönni, a többi a kényelem, vágyak, extra igények, vagy egyenesen magamutogatás, sznobizmus.

CsuCsu: "Mert sok embernek a hobbija nem ingyen van. Utazas, legozas, motorozas, gyujtogetes, fozes, stb. Es egy ido utan az alap (olcsobb) unalmassa valik, az upgrade pedig penz."

Szeretek utazgatni. Nem kell ahhoz nagyon messze menni, hogy az is élvezetes legyen, sorra fedezek fel érdekes helyeket a város körül, amikről eddig nem is tudtam, hogy ilyen csodák vannak szinte az orrom előtt, és az emberek többsége szintén nem tud róla. De nagy utakon is sokat lehet fogni az igényekből lejjebb adva, pl. én szeretem a hosteleket is, sok érdekes emberrel találkozni, kapni tőlük tippeket, mit, hol, mikor érdemes megnézni, hallani érdekes sztorikat.
Motorozok is. Sosem új motorokat vettem szalonból, hanem már öregebb, de megbízhatóbb típust. Mostanában endurozok, egy olyan típussal, amit sokan eléggé leírnak, hogy régi, nehéz, azon belül is túl orrnehéz, nem túl erős, lomha, lehetne jobb a futómű és a fék. Igen, lehet, hogy még könnyebb dolgom lenne egy modernebb, erősebb, könnyebb motorral; na és? Így is élvezem.
Fotózok. Leginkább tájképelek. Az nem mozgó téma, így az autofókusz nem létszükséglet - ezért százezres, többszázezres modern objektívek helyett párezres vagy pártízezres régi manuális objektívekkel is vígan elvagyok (többnyire, uwa régen nem sok volt). Vázból is olyanokat vettem, amik már pár éve a piacon voltak, túlvoltak sok áresésen, de még mindig jó képességekkel rendelkeztek és jó ár-érték aránnyal.
Szóval persze, pénzbe kerülnek a hobbik, de hogy a költségek mennyire lódulnak meg, nem mindegy, hogy mennyire ereszted el a gyeplőt :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Én reggel 6:00-kor kapcsolom be a számítógépet és 24:00-kor kapcsolom le.
Igaz, hogy közben mást is csinálok.
Délelőtt egy óra szünet (félóra futással együtt), délben egy óra ebédszünet, délután szintén egy óra szünet, valamint este két óra filmnézés.
Mivel a céges mellett otthon is van irodám, főleg otthon dolgozom.
Ja, és a hét minden napján ez megy.

[ Szerkesztve ]

(#29) tecsu válasza edward2 (#26) üzenetére


tecsu
addikt

Egyre inkább.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) tecsu válasza GeorgeV (#28) üzenetére


tecsu
addikt

Közben meg fórumozás és el is telik a nap. :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) GeorgeV válasza tecsu (#30) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Óránként 10 percben hírek, fórumozás.
Felelős döntéseket csak úgy lehet hozni, ha tudjuk, hogy mi is folyik körülöttünk.

(#32) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Más mentalításúak, ez van. Én viszont máshogy gondolom. Nem azért születünk erre a világra, hogy az állam, vagy egy cég rabszolgájaként végigrobotoljuk az életünket, és valójában ne éljünk egy percet se. Kell a szabadidő, különben minek a rengeteg munkával megkereset pénz? Kell idő a családra, a hobbikhoz, a barátoknak, stb. Ezek nélkül az élet értelmetlen... Nincs az a pénz, amik miatt ezeket a dolgokat hosszú távon érdemes a háttérbe szorítani...

(#31) GeorgeV: Ez hatalmas +1. Bírom azokat, akiknek a világ minden dolgáról betonszilárd meggyőződésük van, közben meg kb annyi kapcsolatuk van a külvilággal, hogy esténként megnézik a 20 perces M1 híradót...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#33) jbcs


jbcs
tag

Csak itt Európa keleti felén tolják ezerrel. Németországban most sztrájkoltak 28 órás munkahétért a fémipari dolgozók. Ha jólt tudom, Németországban bizonyos cégeknél te eldöntheted, hogy 40 vagy 32 órában tolod, nyilván kevesebb pénzért.
Korábbi cégemnél glória fényben voltak kezelve azok akik 10-11 óráztak naponta, csak az volt elfelejtve, hogy én 7 órában többet és hatékonyabban dolgoztam. Szerintem koncentrált figyelem mellett 8-9 órát lehet dolgozni, nekem ez a tapasztalatom.

(#34) edward2 válasza .mf (#27) üzenetére


edward2
addikt

Persze bármennyiből meg lehet élni... A csöves is él még meg nyugdíjas marika néni is... Csak nem tudom ez kinek cél. Nem a mondanivalóját nem hiszem el hanem az embernek hosszútávon igénye van másra is. Nem ülhetsz otthon a 4 fal között életed végéig mert az olcsó és más az csak luxus költés..

(#35) Kaiku


Kaiku
senior tag

Én dolgoztam állandóan túlórázó koreaiak után! Gyakorlatilag a munkájuk semmit nem ért, mivel mindent újra kellett ellenőrizni, jeleket tesztelni, szimulálni. Az is kiderűlt, hogy a munka jelentős részét meg sem csinálták, mivel akkor észre kellett volna venniük a hibát, mikor a jeleket tesztelték! Az, hogy valaki 16 órában veri a billenytűzetet, még nem lesz jó és hatékony. Túlórája lesz és mutathatja, mekkora jó munkaerő, de később más valakinek kell mindent végigcsinálnia, ha biztos akar lenni abban, hogy nem maradt el valami.

(#36) jbcs válasza Kaiku (#35) üzenetére


jbcs
tag

Az a probléma, hogy azt nehezebb mérni, hogy valaki mennyire hatékonyan, gyorsan és jól dolgozik. Azt könnyebb észre venni, és jobban kimutatható, hogy valaki túlórázik és ettől esnek hasra a főnökök. Közben másik 8 órában ugyananyitt dolgozik, csak az nem annyira látványos...

(#37) jbcs


jbcs
tag

Másik még. amivel találkoztam, ha kifogsz egy olyan főnököt, akinek nincs magánélete, munkájának él és bent van éjjel-nappal és tőled is elvárja, hiába van családod, hogy te is benn légy vele este 7-8-ig.

(#38) strogov válasza jbcs (#36) üzenetére


strogov
senior tag

"Az a probléma, hogy azt nehezebb mérni, hogy valaki mennyire hatékonyan, gyorsan és jól dolgozik."

Normális vezetőnek az előbbi nem probléma, a legtöbb viszont nem az eszéért került pozícióba ... főleg távol-keleten nem.
Kínaiakkal dolgoztam egy ideig. Ők a munkahelyen éltek, viszont alig dolgoztak. Ettek, ittak, ment a wechat, qq és persze aludtak(!). Bent voltak este 11-ig, reggel viszont fél 10 után szállingóztak be. Ha 8-ra bementünk akkor csak az éjszakások voltak ott. 10-ből 1 ember csinált is valamit a többi doksit magolt be, hogy a meeting-en felmondja.

(#39) edward2 válasza jbcs (#37) üzenetére


edward2
addikt

Volt egy főnököm aki válófélben volt az asszonnyal és igen rosszban voltak. Minden nap bent kellett lenni 7ig mert nem akart hazamenni...

(#40) .mf válasza edward2 (#34) üzenetére


.mf
veterán

.... :U Az élet nem fekete-fehér, nem csak végletek léteznek. Nem fillérekből nyomorgás, hanem odafigyelni, hogy mire és miért költesz, havonta tízezreket lehet vele megfogni.
4 fal között? Mintha el se olvastad volna, amit írtam, főleg a CsuCsunak címzett részt...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#41) jimpo


jimpo
aktív tag

" Dolgozz, hiszen dolgozni kell, de ne engedd, hogy az életed csak munkából álljon! Legyen az életed játék, legyen az az életed középpontja... a munka pedig eszköz ehhez a játékhoz. Dolgozz egy irodában, dolgozz egy gyárban vagy egy boltban, de csakis azért, hogy legyen időd és lehetőséged játszani! Ne engedd, hogy az életed a munka rutinjává alacsonyodjon le - az élet célja egyedül a játék. A játék azt jelenti, hogy valamit önmagáért teszel. "

Osho

Stryd Next Gen

(#42) hemaka


hemaka
nagyúr

Ilyen nalunk is lehetne. :D

(#43) [CsuCsu] válasza edward2 (#39) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Haha nalunk is volt ilyen. O sem akart hazamenni, helyette allandoan kocsmaba jarkalt a kollegakkal :D

(#44) kromatika


kromatika
veterán

Helyes.

(#45) edward2 válasza .mf (#40) üzenetére


edward2
addikt

Csucsu-s részt el se olvastam. Azt viszont amit leírtál neki abba a kategóriába esik amit én írtam. Dolgozol 8 órát és van pénzed a szabadidőre is. Motorozol, fotózol, utazgatsz a közelben stb. Bocs, de ez igen messze van a nincs pénzem hobbizásra állapottól... tehát van korrekt melód és korrekt kereseted. Ráadásul úgy tűnik még időd is.

(#46) Ed_007


Ed_007
aktív tag

A hírre visszatérve: a pénteket megfogják, de a hét többi napján annyit túlóráznak, amennyit akarnak, a leírtak szerint.
Ha már limitálni akarják a túlórát, úgy kellene, hogy legyen "óraszámláló" a belépett időszakra, és ha eléri, tiltsa ki a következő hétig.

(#47) Kisgépkezelő válasza Kaiku (#35) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Volt egy munkahelyem, ahol egy idő után elvárás lett hogy heti 6 nap dolgozznk, mert nagyon kell. Akkor szűnt meg a dolog amikor szép lassan bezuhant a teljesítményünk a normál heti 40 óra alatt elérhető alá, mert egy ideig lojális az ember, de azért azon túl már amolyan ott b... meg hozzáállással megy be dolgozni már hétfőn is, meg persze a "jóvanazúgy" megoldások is elszaporodtak.
Ahol most vagyok ott viszont annyira megbecsülik a túlórát anyagilag és erkölcsileg is, hogy néha olyan túljelentkezés van hétvégén, hogy aztán rendes hétköznapokra néha csak láblógatás marad. :D

(#48) jaja1981


jaja1981
addikt

3 hónapot voltam Koreában.
Azért dolgoznak, hogy ne legyenek otthon. Dolgoznak=bent vannak.
A család annyira sokadik, hogy az félelmetes.
Példa. Ha a gyárba dolgoó családja circa 50km-re lakik a gyártól, az ember cask pár havonta megy haza és bent lakik a munkás szálláson. Kurvázik és iszik.
Ez a normal menet.
Ha nyugdíjba mennek, akkor a gyárban van játszós szoba. Otthon nem mondja meg, hogy nyugdíjas, mert az ciki, hanem bejár a játszós szobába, otthon azt hiszik dolgozik, bent meg bandázik.

Betegek.

(#49) edward2 válasza jaja1981 (#48) üzenetére


edward2
addikt

:DD a hosszú házasság titka.

(#50) kovsol válasza hemaka (#42) üzenetére


kovsol
titán

Heti 8 óránál többet nálunk nem szabadna a törvény szerint dolgozni túlórában. És vannak még egyéb szabályok is amik korlátozzák és szabályozzák a túlórát hazánkban.

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.