Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94) Gargouille válasza hallador (#91) üzenetére


Gargouille
őstag

Tényleg nem kötözködésből mondom, csak tegyük már ezt tisztába, konkrétan azt állítottad, hogy a Hyper-V 3-szor annyiba kerül mint a vmware:

"Aztán ha majd az MS 3-ad áron árulja a Hyper-V-t akkor elkezd terjedni."

Persze lehet, hogy te arra gondoltál (csak nem ezt mondtad), hogy ha komplett Windows szerver oprendszert is vásárolsz, meg System Centert-t akkor kerül ennyibe (ami meglehet), de ez már baromira nem csak Hyper-V, hanem minden más is. Olyan mintha azt mondanád, hogy egy autórádió 5 millió forintba kerül, azt viszont elegánsan elfelejted hozzátenni, hogy nem a rádió kerül ennyibe hanem az autó, amiben mellékesen van rádió is.

A Hyper-V egy szerepkör, ami önmagában ingyenes. Sőt, ha te csak Hyper-V-t akarsz használni és semmi más funkcióra nincs szükséged a Windows-ból, akkor az aljas Microsoft csinált egy ingyenes szerver verziót, ami csak ezt az egy szerepkört tudja, hogy ne kelljen megvásárolnod egy komplett Windows operációs rendszert csak emiatt. Innen bárki letöltheti és teljesen szabadon használhatja korlátozások nélkül, üzleti környezetben is.

Emellett természetesen a Hyper-V szerepkör bekapcsolható az egyéb (fizetős) Windows szerver változatokban is, sőt a Windows 10-ben is. De ez sem kerül pénzbe, mert nem kell érte külön fizetni, nem kell hozzá külön licensz. Tehát a Hyper-V maga ingyenes, a Windows egyéb szolgáltatásaiért fizetsz, nem a Hyper-V -ért.

A Hyper-V teljes körűen kezelhető és felügyelhető Powershell-ből, ami szintén ingyenesen ott van az összes Windows-ban és az ingyenes Hyper-V szerverben is.

Hyper-V manager (grafikus felület) - értelemszerűen - csak a grafikus felülettel rendelkező Windows verziókban van, de itt sem kerül semmilyen plusz költségbe, tehát itt sem a Hyper-V-ért fizetsz, hanem a Windows egyéb szolgáltatásaiért.

A System Center - ami nélkül állításod szerint te mozdulni sem tudsz - egy komplett infrastruktúra konfiguráló, management és monitoring eszköz, ami az egész komplex MS infrastruktúra managelésére van, ennek csak egy apró szeletkéje, hogy a Hyper-V kezelésére is képes a sok más mellett. Itt megint csak utalnék az autórádiós példára.

Nagyon félrevezető volt amit ezzel kapcsolatban írtál, én csak ezt akartam tisztába tenni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.