Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) mcll


mcll
senior tag

Hát igen, szinte ugyanígy jártam én is ahogy Te. :) A régi CD-k legtöbbje már olvashatatlan vagy csak nehezen olvassa a gép. Azonban az ezer éves DAT kazettáim máig MIND hibátlanok. Nekem két DAT masinám van, van egy kommersz Sony DTC-690-es mezei zenehallgatásra, és egy profibb Sony PCM-2300-as XLR be/kimenetekkel. Ez utóbbival mentek pl. Vinyl-t. Előnye még ez utóbbinak hogy analógban is felvesz 44.1kHz-en, és az SCMS másolásvédelem kikapcsolható rajta, így CD-t egy az egyben digitálisan tudok másolni DAT-ra.
Ezen felül van egy (illetve most kerül összerakásra) egy PC-be való Sony SDT-9000 DDS3 meghajtó is, amivel bit/bit pontos másolást lehet csinálni DAT és PC között, azaz kb 2x sebességgel egy az egyben leolvassa a szalagot és elmenti a PC-n WAV-ba. Nincs AD/DA átalakítgatás. Mindenhol akik ezt használják azt mondják hogy sokkal jobb (természetesebb) az így kapott WAV hangminősége mintha pl SPDIF-en keresztül (szintén digitálisan) másolnák be a zenéket PC-re.
Úgyhogy szerintem igenis van létjogosultsága ma is a DAT-nak, sőt lehet idővel egyre nagyobb lesz. Legalábbis aki kicsit figyel a minőségre.
MD-t nem szeretem, az eleve veszteséges, nem úgy mint a DAT. :)
Kazetták sem vészesek, a DDS1-es kazik (max 60m!) tökéletesek az audio DAT masinába, sőt megbízhatóbbak is, mivel ezek 100% error-free szalagok, ellentétben az audio DAT kazettákkal (mivel itt lehet valamennyi veszteség, mert az audioDAT-ban van error correction, ami sima adatnál nincs). A DDS kazikba a szalagot a gyárban a nagy tekercsdob közepéről csévélik le, a többi (eleje és vége) megy az audio kazikba.
Emellett van Reel2Reel deckem is (Teac A6300), ami a hangzását tekintve sokkal jobb, viszont a szalag irtózatosan drága (csak jó minőségűt érdemes venni), 10k egy 180-as nagy orsó (igaz fémorsóval). És egyre drágább már.
DAT-osok tartsunk össze. :D

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.