Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JHC


JHC
tag

Azt hogy oldottad meg, hogy lássa az összes memóriát. Amíg dualboot volt nálam, XP és Win7 kombinációban, az akkori 8GB RAM-hoz úgy oldottam meg, hogy van egy Gavottes RAM Disk nevű progi, amivel a nem látszó memóriát lehett használni bármire. Én erre a nem látszó részre Ramdiszket raktam, és rá a virtuális memóriát, így tudtam csak használni a nem látható részt, az akkori tudásommal. Mondjuk írta, hogy PAE címkiterjesztés, de a linuxnál is úgy van, hogy a 32bites kernelből van direkt PAE verzió.

(#2) Csupingo


Csupingo
veterán

Nem rossz. Én most ilyen masinát használok.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#3) kraftxld válasza JHC (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) DarthSun válasza JHC (#1) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az image szerkesztőben van egy Add PAE128GB RAM patch hozzáadási lehetőség.

(#5) DarthSun válasza Csupingo (#2) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szuper, erre is kíváncsi voltam, hogy van-e másnak is Zenen XP. Nem nagyon láttam még ilyen képmentéseket.

(#6) DarthSun válasza kraftxld (#3) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt nem is néztem, de majd átolvasom, kössz !

(#7) JHC válasza DarthSun (#4) üzenetére


JHC
tag

Köszönöm a tippet.

(#8) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hohó ez szép kis hekkelés. És valóban tudja is használni a ramot? Mennyi az alap és terhelt ramfogasztás? Valami combosabb progival vagy VM el tesztelted? Szép munka amúgy.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#9) DarthSun válasza JHC (#7) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nincsmit. Majd nemsokára feltöltöm a kész ISO- t, kellékeket, szerkesztőt, driver-csomagot, a használt linkeket, leírások, magyarázatok. A komplett csomag linkje a RetroTopicban fog megjelenni(K6-III).
Elvileg minden gépre felmegy, Alderre is, persze azt nemtom kipróbálni, mert nincs. X99/C612 drivereket, ID- ket is bepakoltam, tehát arra tuti, korábban már próbáltam, de abban a csomagban a PAE, SpeedStepp, SMBus még nem volt benne, ebben már minden bent van.

(#10) DarthSun válasza Lalikiraly (#8) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kössz ! :R
Sztem tudja az összes memóriát használni, de ellenőrzöm azért valami nagyobb igényű programmal, programokkal. Az eredmény képmentését majd ide beszúrom.
Ha megnézed, az egyik képmentésemen szerepel a TaskManager, és abban látszik a 16GB fizikai memória...árulkodó jel :)

(#11) Hieronymus válasza DarthSun (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mennyi magot lát az XP és mennyit használ belőle?
Az emlékeim szerint több processzoros támogatása van az XP-nek. Mondjuk a több magos hatásfok is érdekes.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Melyik böngészőt használod XP-n?

(#13) DarthSun válasza Hieronymus (#11) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

AllCore megy, 6mag/12szál(R1600AF-ennyi a max benne). Ezen a képmentésen látszik hogy az Aida stress esetén felugrik mind a 12 szál terhelése.

(#14) DarthSun válasza Boborjan (#12) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

MyPal. Az előző hsz- ban linkelt képmentésen látszik is az ikonja a desktopon. Benne volt amúgy a kiindulási lemezképben, tehát ilyen szempontból nem sok mindent kellett faragnom rajta.

(#15) makoj30


makoj30
aktív tag

Köszönöm szépen a cikket,okoztál kellemes nosztalgia emlékeket. Nem gondoltam volna hogy megy az XP új gépeken is

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#16) DarthSun válasza makoj30 (#15) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ennek örülök :R

(#17) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

grat ! nagy királyságosság !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18) DarthSun válasza hokuszpk (#17) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszönöm !

(#19) tzoli79


tzoli79
tag

Nagyon jó teszt, nem is hittem volna, hogy mai gépen is beüzemelhető az XP. Nekem is van Ryzen-em kifogom próbálni. Addig is csináltam én is egy tesztet xp-n i7-3770k procival és egy 9800gt meg egy gtx970-el, meglepőek a számok nem sokkal marad el a 9800gt a gtx770-edtől.🙂

Érdekes, hogy 10ezer pont eltérések vannak. 9800gt 65ezer, gtx770 75ezer, gtx970 85ezer.

[ Szerkesztve ]

(#20) DarthSun válasza tzoli79 (#19) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kössz ! :R

A 3DM2001 elég csalós, hogy milyen konfiggal mennyit hoz. Limites több szempontból is, de főleg a proci. 4GHz+ Zennel már nálam is 80k körülre megy úgy emlékszem, de lefuttatom úgy is. Aztán ezt a vinyót átteszem majd a R3800X mellé is, megnézem azon is, szintén B450 lapban van(TUF Gaming Pro).

A GTX970- ed erősebb valamivel, az I7 pedig általában jobban pörgeti a 3DM2001- et, szép eredmények !

Én sem tudtam hogy fel lehet tenni az XP- t Zenre, eltartott egy darabig mire kiköböztem hogyan megvalósítható. Linkelem ide is : help/kész ISO/kiegészítő csomagok, driverek - akit érdekel a téma, ne kelljen sokat küzdeni vele :)

(#21) DarthSun válasza DarthSun (#20) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Most nézem, van is eredmény @4GHz- re állított procival :

A R3800X+GTX770 kombóval el kéne érnem a 100k pontot, meglátjuk sikerül-e... :U

(#22) tzoli79 válasza DarthSun (#20) üzenetére


tzoli79
tag

Köszi a kedvességed, fáradozásaidat mindenféleképpen megnézem, kipróbálom nagyon kíváncsi vagyok, hogy RYZEN 5 3600 + Gigabyte GA-AX370 Gaming K7 + 16GB 3400mhz + GTX970 + XP-n az eredmények hogyan változnak. :)
Direkt azért raktam össze a másik gépet (ASUS P8P67 rev3.1 + CORE i7-3770k - 12GB), hogy átfedjem XP-től 11-ig az időszakot főleg játékok szempontjából :), erre meglepsz, hogy a mai RYZEN-eken is megoldható az XP. :D Nagy pacsi Neked ! :R

(Nem semmi az AMD, hogy 3xx-es chipset-ekhez is lehetővé tette a RYZEN 5xxx procik kezelését csak pislogtam mikor megjött a BIOS frissítés.)

[ Szerkesztve ]

(#23) DarthSun válasza tzoli79 (#22) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Örülök hogy segíthettem :) Ha már sikerült, akkor megosztom a hasonló érdeklődési körű emberekkel.
Javaslom hogy elsőre az általam szerkesztett telepítővel próbáld, lehetőleg optikai meghajtóról telepítve, úgy biztosabb.
Ajánlott BIOS beállítások : normalBoot, CSM on, UEFI off, SmartBoot off, AHCI on(driver a telepítőbe integrálva), MBR partícióra NTFS filerendszerrel, GPT driveok lecsatizása(bár ez nem biztos, mert nemrég úgy olvastam hogy állítólag látja azokat is, de biztos ami biztos, nehogy íráshiba legyen).
Sikeres telepítést ! Jelezz majd légyszi itt vissza az eredményről, tapasztalatokról, sikerült-e...ilyesmiket.

(#24) Zoz válasza DarthSun (#4) üzenetére


Zoz
őstag

Ez az image szerkesztő merre található?

(#25) DarthSun válasza Zoz (#24) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#26) Zoz válasza DarthSun (#25) üzenetére


Zoz
őstag

Köszi!

(#27) DarthSun válasza Zoz (#26) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sikeres szerkesztést, telepítést ! Bár ha gondolod az általam szerkesztettről is installálhatod, eddig mindenféle modern gépre (is) felment, meg a régebbiekre is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.