Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Fizikszet kapcsoljad High-ra, nehogy menjem rendesen a játék. :U

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

kicsit komolyabb tesztre számítottam... mondjuk gtx260 mellé rakva egy 8600gt/9600gt/9800gtx/gtx260, aztán így lemérve minden physix beállítással... ha ennyire kifekteti a fizika a gtx260-at akkor nem tartom meg a 9600gt-met fizikázásra vga-cserénél :( pedig játszadoztam a gondolattal, hogy jó buli lenne...

ui: nem tudom, de szerintem elég amatőr dolog, hogy 1db gtx260-on teszteltek és az számolhatott mindent a fizikával együtt... viszonyítási alap sincs meg semmi... egy társkártyát elvártam volna még vagy egy gtx285/295-öt... esetleg egy fermi-t ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Rebell válasza mephi666 (#2) üzenetére


Rebell
senior tag

Na mndhatom faja, azt hittem hogy legalább még 1 évig kitart a 9800GTX + karim, de kezdek mérgekődni hogy már megint vehetek másikat, a 4 magot meg huzhatom szépen felfelé.
Ahoz képest hogy Unreal motor dobog a Game alatt elég magasak lettek a gépigények.

(#4) ABee


ABee
tag

Hát igen valahogy rá kellett venni a jónépet, hogy vegyen új hardvert. De cserébe legalább sz@r a grafikája.

(#5) nemethati


nemethati
senior tag

Amúgy miért is ekkora szám a PhysX?
Mirror's Edge-ben is csak kis szerepe volt, amik marhára nem számítottak semmit a játékélményt illetően.
És addig, amíg csak lassítja a játékokat nem sok fejlesztő fogja licenszelni....nem is beszélve az ATI-tulajokról!
Mellesleg a videóban a csávó úgy játszik, mint egy kapkodó idegbeteg :(

(#6) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

A videó mitől rángatózik ? olyan mintha néha be-be szaggatna..
Amúgy szerintem bénán játszik a srác, nem vágom miért kapkodna. (full ismeri a pályát az látszik.)

(#7) aram01


aram01
nagyúr

minek kell erőltetni ezt a PhysX-et?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8) nemethati válasza ADAM1337 (#6) üzenetére


nemethati
senior tag

Ha leültetem mutteromat játszani és közben sokkolóval b@sztatom még akkor is folyamatosabb/élvezhetőbb/normálisabb videót tudnék rögzíteni...

(#9) Televan74


Televan74
nagyúr

Amíg egy játékot le élvezni PhysX nélkül addig nincs nagy gond(pl.:Sacred2). Sajnos extra erőforrást igényel a PhysX magas beállításoknál.Én is be akartam rakni a 9600gt -m a 5850 mellé, de már két hete azon gondolkodom , hogy megéri e a plusz munkát. De úgy látom , hogy a komolyabb játékoknál PhysX számítására igen csak kevés lenne.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) tome.jr válasza ADAM1337 (#6) üzenetére


tome.jr
addikt

Az nem szaggatás, inkább olyan mintha vibrálna, beremegne valamiért a kép. Szerintem ezt driver probléma okozhatja.

(#11) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

HD5770 Crossfire + 8800GTS 320MB a PhysX-re, és sehol nem esett volna az FPS. :P

Televan: amikor csak fizikát számol a GPU, akkor egyáltalán nem kevés, a tesztelőknek azért lassult be, mert a fizika számolása a grafikától vette el a kapacitást. Olyan VGA-val, mint a HD5XXX ez lehetetlen, mert a VGA egy gramm fizikát, a másik kártya meg egy gramm grafikát nem számol, mindkettő bottleneck nélkül, teljes kapacitáson üzemel.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) hétalvó


hétalvó
addikt

szidhatjatok a physx=et, de legalabb tesz valamit hozza a jatekelmenyhez,
ez a fermis video lazito

nem tudom mit kell ugy odalenni a teljesitmeny csokkenestol, eredetileg is kulon kartyas megoldas volt a physx, azaz 2 nv kartya kell a gepbe.

maga a jatek pedig olyan amilyen, szokasos capcom minoseg.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#13) 04ahgy válasza Rebell (#3) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem a motoron múlik a gépigény, hanem azon, hogy a fejlesztők mennyire használják ki az adottságait. No meg optimalizáció, ami jelen esetben pontosan a nullához konvergál. Alulról!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#14) 04ahgy válasza hétalvó (#12) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lazító, vagy lázító? ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#15) Jaffafa válasza 04ahgy (#14) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Csak nem fizix fejlesztö vagy, hogy így véded ezt a fenomenális gagyiságot?
Kezd olyanná alakukni ez a dolog, mint anno a MS esete a Vistá-val. Nagy várakozás, rémesen szar optimalizálás, óriási reklámozás és a végén egy qrva nagy bukta. Ma még mindig útálják a Vistát, olyanok is, akik még csak nem is látták élöben.

Egyébként mind a játék, mind a videó elég rendesen ott van. Kb a béka segge alatt 1 mérfölddel.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#16) ADAM1337 válasza tome.jr (#10) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Elég gáz így közzé tenni videót nagy gf100 reklámnak.
Borzalom volt nézni, az hagyján hogy béna a srác de ez az epilepszia keltő effektusok elég zavaróak.

(#8) nemethati: :DDD

(#17) rumkola válasza ADAM1337 (#16) üzenetére


rumkola
veterán

azért rángat, mert elcseszték a video konvertálást, olyan mintha minden második frame hiányozna...

mellesleg erős a gyanúm, hogy az nv ezzel fogja demózni a fermit

(#18) afterburner_


afterburner_
őstag

what t f.?? nem is hallottam erről a gameről:-)) na majd utánanézek, mert ez után a videó láttán nem tűnik rossznak

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#19) D1Rect válasza Jaffafa (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ma még mindig útálják a Vistát, olyanok is, akik még csak nem is látták élöben."
Na ezaz. Soha nem látta de utálja, mert "mindenki tudja" hogy sz@r. Pedig nem.
Próbáld ki.

(#20) K21_overlord


K21_overlord
tag

Ennek így semmi értelme. Ha a régi kártyámat kell befognom physix számolásra, akk inkább maradt volna meg maga a physix kártya ami legalább kevesebbet fogyasztana. Már a battman nál is rezgett a léc, milesz ha itt a fermi és arra írják majd a gameket... tegyem be a 260 osomat +ba h zabáljon?! :S
Arról ne is beszéljünk h nem is full hdn van a teszt ami egy mai 22" os monitornál is elkel...

[ Szerkesztve ]

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#21) Jaffafa válasza D1Rect (#19) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Amennyire a Microsoftnak lehet hinni, akkor szeptember óta MCITP vagyok szal nekem nem kell bemutatni :DD Az MS tanult az akkori hibáiból és mára szerintem egyre jobban bizonyítja, hogy nem is olyan csúnya gonosz cég ö. Söt.....

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#22) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sokkal jobban tetszik a Havok a Left 4 Dead 2-ben, ezek a részecske effektek egyáltalán nem győznek meg. A hardverigényt is aránytalannak érzem a nyújtottakhoz képest. Az meg kifejezetten gusztustalan lesz ha pont most a szabadon programozható VGA-k idején egy egyoldalúan támogatott fizika gyorsítás terjed el! :(((

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) BiP


BiP
nagyúr

Én is jobban örültem volna egy olyan tesztnek, ahol letesztelik a 4 féle beállítást (3 physix,+1 anélkül) a GTX260-on + emellett úgy, hogy egy külön társkártya (mondjuk még egy GTX260) számolja csak a physx-et.

(#24) #85552128


#85552128
törölt tag

Azért az kicsit durva, hogy pár plussz efektért, amelyek még néhol idegesítőek is két kártya kell...

(#25) Televan74 válasza 04ahgy (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kösz, akkor megnézem. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Itt hol kell nézni azokat a PhysX effekteket?
Szerintem semmi extra nincsen benne!
Amúgy van játék ahol repked minden franc és mégsem kell hozzá PhysX kari. Pl: Flatout 3 Ultimate

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#27) Teszla_


Teszla_
senior tag

Ez a PhysX szerintem egy nagy hülyeség (legalábbis egyelőre), mert alig tesz valamit hozzá a játékélményhez, sok pluszkiadás, még több fogyasztás. Játék közben (főleg fps-nél) úgyse arra fogok figyelni, hogy jaj de szépen repkednek a dobozok. Ez az én véleményem. Erre biztos nem költenék pluszban, meglennék én az alap effektekkel is.

(#28) D4rkAv3ng3r válasza Jaffafa (#21) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Akármi vagy látszik, hogy nem sokáig használtad a Vista-t, különösen SP-k után. :U

(#29) Sanyix


Sanyix
őstag

hát igen, egy havok évekkel ezelőtt többet tudott... cpu-n normális fps mellett.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#30) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Betettem egy újabb videót, melyben osztott képernyőn látjuk egymás mellett a különféle PhysX effekteket ki- és bekapcsolt állapotban.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#31) Gabiszon


Gabiszon
csendes tag

Szvsz. egy directx 11-es füst jobban is néz ki, meg "olcsóbb" is (olcsóbb = kisebb a hardware igénye).

5850-en játszom stalkert COP-ot meg dirt 2-t és bár nincs bennük physx, mérföldekkel szebbek mint amilyennek ez a játék tűnik

Nagyon jól festek. Szobát :) www.anrodiszlec.hu

(#32) Robi BALBOA válasza Sanyix (#29) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A havok bőven jó és legalább a proci is csinálna valamit nem csak pihenne a game nagyrésze alatt.
Mondom a Flatout 3-ban repked még a franc is és Ati karim van, nem tudom milyen motor van alatta, de nagyon jó mert szép és gyors is.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#33) Gabiszon válasza 04ahgy (#13) üzenetére


Gabiszon
csendes tag

Ezzel teljes mértékben egyetértek.

Hozzátenném még azt, hogy mennyire tudják elcsalni a látvány részt.

Teszem fel pl füst.
kezdődött a karekteres játékoknál - kiírta a program, hogy most füst van :)
aztán jöttek a spriteok
aztán az átlátszó / féligátlátszó textúrák
aztán ugyanez animálva
aztán a generált (matematikai), térben is kifejezhető effektek (ehhez már egyáltalán nem értek, kiszálltam a számítógépezésből)

most pedig jönnek a particle (részecske rendszerek). elméletileg ez lenne az igazi megoldás, de a fizikailag teljesen pontos füstnek annyira elenyésző a minőségbeli különbsége, hogy nem éri meg részecskékkel számolni.

viszont megéri "elcsalni" az effektet, játék közben jellemzően úgysem tudunk arra figyelni, hogy vajon hátrafelé menet a lábunk pontosan úgy kavarja a füstöt ahogy kell...

Nagyon jól festek. Szobát :) www.anrodiszlec.hu

(#34) rumkola válasza Sanyix (#29) üzenetére


rumkola
veterán

szerintem ezt a részecskés bizbazt nem csinálja meg a havok, pláne nem cpu-n...
természetesen ekkora sebességvesztés mellet ebben a formában ez SZAR :)
meglátjuk mi lesz az első optimalizált driver után :)

(#35) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Na megnéztem az összehasonlító videót, hát mondhatom nevetséges, ezekhez az effektekhez semmi szükség PhysX-re!
1, A füst effekt az egyszerűen nevetséges, sok játékban láttam már komolyabb füst effektet és azoknak közük nem volt a PhysX-hez.
2, A szikra efektek, a Fear első részében is már volt nagyon komoly szikra ahogy lőtted a vas tárgyakat vagy a 3dmark05/06-ban is van elég komoly szikra effekt és egyik sem PhysX-es.
3, A gránát robbanása következtében repkedő részecskék, annyira gyenge hogy ezért nem volt érdemes ezzel az effektel foglalkozni, Dirt2,Flatout 3, ebben a két gaméban ahogy farol a kocsi vagy elkapar annyi részecske repked hogy nem igaz és PhysX megint a levesbe sincsés miért mert nincsen rá szükség eggyáltalán.

Ezeket az effekteket vígan meg lehetne oldani a híres PhysX nélkül, csak ügye az Nv füzet a game fejlesztő meg letilja a füst effektet az Ati karik számára, amit amúgy vígan vitt volna.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#36) iSonic


iSonic
addikt

PhysX-s azoknak van, akik elvetemült barmok már bocsánat, mi értelme annak bár tény jó lenen ha dinamikusan esnének a dolgok meg minden, de arra ott a script azt csókolom.. minek túlbonyolítani.. nvidia erőlteti, amióta felvásárolta a physx-et, de értelme nem sok..

(#37) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát a Dark Voidról akkor ennyit. A sajtóban durván lepontozták és még a PhysX is béna. Szvsz jobban teszi az NV, ha előveszi a Batmant a Fermi startjára. Abban minőségi effektek vannak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Abu85 válasza Robi BALBOA (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Havok. Mi más. ;]
A Bethesda mikor licencelte az új Emergent motort hozzá, akkor nem volt Havok opció, de a PhysX modult nem kérte, pedig support nélkül ingyenes. :DDD Mondjuk az is igaz, hogy a fizikát szimplán átemelték az Oblivionból, ami ugye öregebb Emergent motorra épül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) ADAM1337 válasza Abu85 (#38) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem tudod mi lesz még havok motoros játék ?
A force unleashed 2-ről tudok eddig.

(#40) Robi BALBOA válasza Abu85 (#38) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát komolyan nem bőven jó a Havok motor!
A game megy Fix 60fps-el maxon 1920*1080-ban 8xAA és a Gpu 30-60% között van leterhelve a proci pedig max 30%-ig, még azt sem mondhatom, hogy a procit megeszi a fizika a PhysX gyorsítás nélkül :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#41) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezt a tesztet nem igazán értem.

PhysX teszt, PhysX kártya nélkűl? :U

A teszt maga is vicces próbálkozás, az meg még tetézi, hogy ezek alapján vonják majd le páran a következtetéseket.

(#42) D1Rect


D1Rect
félisten

Az összehasonlító videó fun, de alig van különbség.

(#41) antikomcsi: A GTX260 az micsoda? :U Az nVidia elég rendesen promózza, hogy mekkora királyság fizix, és csak az ő kártyájuk tudja...

[ Szerkesztve ]

(#43) marcus.fenix válasza Abu85 (#38) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

FlatOut vs. Fallout? :DDD

Ettől a félreolvasástól függetlenül a Havok tényleg jó, és bőven jó lenne, mert legalább adna munkát a játékokban még mindíg lazsáló 3. és 4. magoknak, vagy az alkalmasint 50-60%-on járó kétmagosoknak is, és legalább nincs hozzáláncolva egyik VGA gyártóhoz sem...

Ellenben megvette az Intel... vagy nem?

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#44) antikomcsi válasza D1Rect (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Na ez az! Itt kezdődnek a tévedések.

A physx lényege, hogy egy külön egység számolja a fizikát, és nem a procit terheljük ezzel. Viszont nem is a a vga-t, ami a képet adja.

Ha hardveres physxről beszélünk, pláne ha teszteről, akkor használunk valamilyen physx kártyát. Ezesetben csak egy vga-volt, amit leterheltek pluszban fizikai számításokkal, de nem volt physx kártya, aminek a teljesítményét mérhették volna.

Ha már physx teljesítmény teszt az írás címe, csinálunk egy tesztet mondjuk a gtx260-al, megnézzük milyen a látvány, milyenek az effektek. Majd behelyezünk egy fizikai kártyát a gépbe, amit nem fogunk grafikai munkára, példáúl egy 9600GT-9800GT-GTS250-GTX260 és megnézzük, hogy ezekkel a kártyákkal hogy változik a játék látványban, effektekben, és esetleg összevetjük a különböző fizikára használt kártyákkal a látványt, és az fps számot.

Na, az egy physx teljesítmény teszt, ez meg egy nulla.

A gtx260 ebben az esetben egy physx képes vga kártya volt, nem physx kártya.

(#45) rumkola válasza Abu85 (#37) üzenetére


rumkola
veterán

Ebben van valami.
Bár gyanítom fermivel fix 100fps lesz.

(#46) Robi BALBOA válasza marcus.fenix (#43) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Na ne már hogy a Havok-ot meg az intel vette meg, mert akkor az lesz, hogy havok-os gamehoz mindenféleképpen intel proci kell a PhysX-es játékokhoz pedig Nv vga kell :W , amúgy ezt nem szabadna engedni, hogy ilyen külön utakon járjon mindenki, mindenkinek legyen elérhető és majd meglátjuk kinek jobb hozzá a hardvere.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#47) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Levontam a következtetéseket:Aláírom a második videónál látszanak a különbségek, szebb-szebb de nem ejtettem le az államat.Aránytalanul teljesítményromboló.
E miatt a játék miatt nem vesz senki PhisX-et tudó NV karit , estleg aki nagyon kényes a minőségre az meg nem veszi meg a játékot , mivel Ati tulaj és hát nem megy neki fullon max PhisX-el.Mondjuk én az utóbbi közé tartozom.Nem szeretem ha hiányzik valami a játék látványából.Nekem ott legyen minden egyes szösszintés.Én majd a direktX11-re és Havokra hajtok.Ott nem lesz ilyen nagy arányú teljesítménycsökkenés.

Tiszta hülye az NV hogy ezt erőlteti a játékokba amikor fölösleges pénzkiadásokkal jár.Inkább adnák a földrengést szenvedőknek, vagy élelmiszercsomagokra költené. :O

[ Szerkesztve ]

(#48) antikomcsi válasza Robi BALBOA (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Vannak működő driverek, win7-nél most is berakhatsz egy olcsó physx kártyát az 5870 mellé. Megjelenítésre nem kell nv vga, lehet használni az ati-t.

(#47) Ateszzero

Ebből a tesztből ne vonj le semmit.

[ Szerkesztve ]

(#49) Robi BALBOA válasza antikomcsi (#48) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Régebben olvastam tesztet, hogy az Ati kari mellé belehet tenni Nv karit fizikára, de engem nem nagyon izgat, jó ha van, de azért nem buherálok a driverekkel meg Nv kari meg stb..., inkább adjanak ki minnél több Havok motoros gamét és kész, ami meg PhysX-es és csak azzal szép akkor az már régen rosz.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#50) D1Rect válasza antikomcsi (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

Őőőő. Tudod-e, hogy a gamepodon jelent meg a cikk? Ez nem a prohardver oldala. :DDD Egyébként meg ostorozd az nVidiát, mert azt állítják, hogy az ő kártyájukkal milyen szuper dolog a fizix...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.