Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Miert nem kombinaljak heatpipe-pal?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) orbano


orbano
félisten

nagyon baba ez a lamellázat, kedvet kaptam tervezni egy hasonlót :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) proci985 válasza banhammer (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a pipeok helyett ott a víz, mint közvetítő a lamellákig.

egyébként jól néz ki, bár szerintem jobb lett volna egy tényleg univerzális felfogatással (amdt ahogy néztem nem támogatja).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez hol király és mi alapján? :U

(#5) jocek91


jocek91
aktív tag

Láttunk már jobbat is... :U

(#6) sampe


sampe
aktív tag

és ezeket a lamellákat mivel marják így ki?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#7) .mf


.mf
veterán

Kérem a számokat, hogy mi szerint király -- vagy sürgősen javítsátok a címet.

A micro-fin elrendezés már az én időmben bukóban volt, s a micro-pin volt az új irányzat -- ez pedig nem ma volt, hanem 3-4 éve.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) B4nd1t4 válasza .mf (#7) üzenetére


B4nd1t4
tag

Nem sokat értek hozzá, de minél sűrűbben és kisebb hézaggal lamellázott egy blokk, annak annál nagyobb az ellenállása. Vagy nem? Az a 0,25 nekem nagyon kevésnek tűnik...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#9) #72042496 válasza B4nd1t4 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nomeg ez elég hamar el is tud tömődni, főleg ha valaki megszínezi a hűtővizet és a kelleténél egy kicsit több lesz emiatt lerakódás.

Egyébként annak idején tényleg ilyen kis tüskéket martak a blokk aljába, mert hogy azok hatékonyabbak a lamelláknál.

Az viszont tetszik benne, hogy a teteje is fémből van.

[ Szerkesztve ]

(#10) jerry311


jerry311
nagyúr

Biztos en vagyok tudatlan, de miert nem lehet ezeket normalis lefogatoval szerelni?

(#11) TaaT


TaaT
veterán

DD cpu blokkok között biztos ez a király, a többihez képest meg majd januárban elválik... :o

Give them hell Ukraine!

(#12) #56573440 válasza .mf (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

dettó, kicsit bulvárosra sikeredett a hír eleje. kattintás előtt nyálelválasztás indul meg gatyába kapaszkodtam hogy denék alkottak megint valami állat dolgot, aztán kissé csalódás. a belsőt meg én se értem. egy micropines felépítéssel versenyezve van mérés hogy áramlásban és teljesítményben is jobb akkor okés nem szóltam, de így ez szerintem inkább a középkatba szeretne játszani mint a felsőházban. oda viszont kellemes lehet talán

(#13) mmdms válasza sampe (#6) üzenetére


mmdms
addikt

Semmivel. Odamennek egy replikátorhoz és kérnek egy DD-M6 blokkot. Az pár másodperc múlva kis hang és fényhatással kísérve energiából anyagot készítve összehozza nekik, és már csomagolják is. Ennyi.
:]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#14) jerry311 válasza sampe (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz ez extrudalt.
Szoval a megfelelo alaku lukon kinyomjak a rezet, aztan daraboljak es lemunkaljak a felesleges lamellakat a szelekrol.

(#15) Kov1024 válasza .mf (#7) üzenetére


Kov1024
tag

Nem tudom, mit kell ezen felakadni, a gyártó termékei között ez az új király, nem tudok róla, hogy létezne egyébként is bármilyen hiteles rangsor.

A teljesítményéről meg annyit, hogy amíg egyetlen mérési eredmény sem látott napvilágot, addig nem kell kétségbe esni, mellesleg pont a gyártó eddigi "királyát", egy micro-pines modellt hívatott űberelni. Majd meglátjuk...

(#16) orbano válasza sampe (#6) üzenetére


orbano
félisten

léjzör? szikra? vagy a bácsi ügyese lőtte be a tárcsát? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) orbano válasza jerry311 (#14) üzenetére


orbano
félisten

es hogy munkaljak le ugy, hogy ne nyalja le a fennmarado lamellak szelet? azert az a 0.5mm elég húzós :Y

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) jerry311 válasza orbano (#17) üzenetére


jerry311
nagyúr

Biztosan nem reszelovel.
Ha az emberiseg kepes 32 nm-es csikszelesseggel processzorokat gyartani, akkor ennek a 0.5 mm-es rezdarabnak a megmunkalasa sem lehet problema.
Egyebkent fogalmam sincs. Ennyire nem vagyok jol kepzett gepeszmerok.
Egyebken lezeres vagasra tippelek.

(#19) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Kérdés, hogy milyen lesz a minősége...

Az Apogee XT-ről (ami már felső kategóriának számítana) rengeteg ilyen és ilyen kép kering... Az egyik tulaj vette a bátorságot és kitakarította/leszűrte a rendszert... Ez jött ki belőle...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) jerry311 válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez az apogee xt belso leginkabb ugy nez ki mintha valami hazi barkacs modszerrel dolgoztak volna. Semmikeppen sem precizios eszkozokkel.

Neztem par kepet gugliban errol, haaat nem nagyon van ket egyforma belso. Eleg eros szorassal dolgozik a gep.

[ Szerkesztve ]

(#21) TESCO-Zsömle válasza jerry311 (#20) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt se tudom milyen géppel csinálhatják...

Ennyire xarul menne nekik, hogy már CNC-re se telik?

Pedig anno, mikor megjelent, brutális Stat-ja volt. ebben volt a legtöbb és legkisebb micro-pin... Ez volt az egyik első ilyen "teli irdalt", nagy 1366-os Blokk...

Akartam is egyet venni, de mikor utána jártam, rengeteg topicot találtam, ami ezzel a hibával volt tele... Rosszul megmunkált blokk, leeső rézdarabokkal... Minden szivattyú rémálma...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) jerry311 válasza TESCO-Zsömle (#21) üzenetére


jerry311
nagyúr

A year or two ago I called Swiftech and asked them where they had their products made (what country). The lady I spoke with did not want to admit it easily, but gave up. China. These imperfections are the result of a product made in China.

Egyeb kerdes? :DDD
Szorgos kinai gyerekek gyartjak ezeket is, ehberert persze. Minosegellenorzes meg nulla.

(#23) Locutus válasza jerry311 (#14) üzenetére


Locutus
veterán

Tuti hogy nem extrudalt. Nemigen csinálsz iylen finom szitát, amin át is tudod nyomni, meg még ki is tudod szedni belőle.
Huzalszikrával biztosan meg lehet csinálni, a nyomok is erre utalnak. De az nem egy produktív eljárás tömegtermeléshez, szal vagy drága, és az is marad, vagy valami mást találtak ki.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#24) HookR válasza TESCO-Zsömle (#21) üzenetére


HookR
addikt

Tárcsamarónál mindegy, hogy CNC-e vagy sem. A vörösréz kenődik, az ilyen vékony, hamar tompuló élű tárcsa nem nagyon képes ellentartani. Meg nyilván költségcsökkentési okokból nem is cserélik túl gyakran, ezért ilyen girbegurba.

A DD-M6 meg igényes munka (a kialakításban tényleg nem sok újdonság van), kérdés, hogy csak a fotózás kedvéért csiszolták, polírozták ennyit, vagy minden darabra ekkora figyelmet fordítanak?
Nem tudom pontosan mivel készül, de valami gyalukéses(?) megoldásra tippelek, amivel több belépő szintű léghűtőnél is találkozni. A vékony szeleteket felhajlítják a talapzatra merőlegesen. Ha tévedek, az okosabbak majd kijavítanak. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#25) orbano válasza HookR (#24) üzenetére


orbano
félisten

szerintem le van homokfújva. most hogy mondod amúgy érdekes, tényleg nem olyan a lamellák alakja, mint ha tárcsával, vagy hasonló módon lenne marva, van egy kis íve lent, ahol a talapzathoz ér... érdekes.

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) #16939776 válasza HookR (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyenletesen görbe az összes lamella, valószínű az lesz amit írtál :K

Ilyen finom "szűrőt", máshogy nem nagyon lehet, gazdaságosan, sorozatban gyártani.

(#19) TESCO-Zsömle: ez azért meredek :(((

[ Szerkesztve ]

(#27) HookR válasza orbano (#25) üzenetére


HookR
addikt

Szerintem a homokfúvás nyomainak látszódnia kellene a lamellákon is. Részben ugyanezen logika mentén, plusz a lekopott élek láttán a kémiai marást is kizárnám. A szemcsézettség meg szvsz. csak a fényképelőn keresztül ilyen szembeötlő, élőben kevésbé. De persze lehet, hogy igazad van.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#28) Joshi


Joshi
titán

A réz nagyon kenődik szinte lehetetlen ennyire vékony barázdákat marni. :( Mondjuk én el tudok képzelni egy meleg sajtolásos módszert vagy precíziós öntést. :K

Olvastam Extrudálás kifejezést ami nem használatos a fémiparban ugyanis fémet sajtolni szoktak, az extrudálás inkább műanyag gumi stb anyagoknál használatos szó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29) Misy


Misy
tag

ígéretesnek tűnik várom mi lesz AMD-re :)

140 mm Slim ventit keresek

(#30) sinya85 válasza jerry311 (#22) üzenetére


sinya85
senior tag

Attól, hogy kínában kölkök csinálják még nem azt jelenti, hogy szar. persze azt sem mondom, hogy jó. Itt arra gondolok, mind1 ki rakja be a cnc vezérelt gépbe...

ஜ۩۞۩ஜ

(#31) orbano válasza sinya85 (#30) üzenetére


orbano
félisten

persze csak nem mindegy milyen tarcsat rak be, jol valaszt-e fordulatot, stb...

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Tetszik ez a blokk, de le nem cserélném a D-Tek FuZioN V2-t erre... Főleg, hogy hamarosan érkezik ahhoz is az LGA2011 lefogató.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33) jerry311 válasza sinya85 (#30) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valoban, teljesen mindegy, hogy ki es milyen technologiaval gyarjta. Egeszen addig amig a minosegellenorzes nem engedi boltokba kerulni a selejtet.
Ha az Apogee-t CNC-vel keszitik, akkor vagy szet van kopva a berendezes es nem tud egy egyenes vonalat tartani vagy szandekosan van ugy programozva, hogy ne legyen ket parhuzamos vagas. Ez utobbit erosen ketlem.

(#34) sinya85 válasza jerry311 (#33) üzenetére


sinya85
senior tag

Bár ahogy elnézem a képet, ezt tuti nem cnc-n csinálják.
Biztos kis tű reszelővel kell a kis kínaiaknak kireszelni :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#35) jerry311 válasza sinya85 (#34) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet meg en is jobbat keszitenek otthon egy dremellel. :DDD

(#36) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Egy biztos! A linkelt produktumok messze vannak a minőség fogalmától.

És itt most nem az a gond, hogy a hiányos/xar megmunkálás miatt a teljesítmény rosszabb, hanem hogy a leváló rézdarabok károsítják a rendszer többi tagját is, mert egyiket se arra telálták ki, hogy szilárd anyag keringjen bennük. A blokkok belül összekarcolódhatnak a rézdaraboktól, ami a radiátorban akár le is ülhet, csökkentve a keresztmetszetet, és akkor nem is említettük a szivattyút, ami kifejezetten nem szereti az ilyen dolgokat...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37) jerry311 válasza TESCO-Zsömle (#36) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gondolj bele, a rez osszekarcolja a feluletet, a sima helyett lesz egy kis arok. Hat ezzel noveli a feluletet! Igy jobban fog huteni! Meg jot is tesz a masik blokknak!!! :DDD
Boccs... :DDD

(#38) TESCO-Zsömle válasza jerry311 (#37) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez akkora fasság, hogy rá lehet támaszkodni. :U

Bocs... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39) jerry311 válasza TESCO-Zsömle (#38) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyiiilvaaan. :DDD

(#40) jones965


jones965
Modder

Most olvastam el a cikket.
Hasonlóan néhány előttem szólóhoz, izgatottan előrehajolva olvastam a cikket.
Mikor a képeket néztem, mondom mi ez? Minden csak nem felső kategória a kialakításából adódóan.
Ellenben a cikkben szerepló kis ellenállással, inkább nagy ellenállásúnak tűnik.
A tesztek után sem hiszem hogy tévednék.

(#41) orbano válasza jones965 (#40) üzenetére


orbano
félisten

a párhuzamos lamellázott blokkoknak sokkal sokkal kisebb az ellenállása, mint a tüskézett/lyuggatott/stb mikrostruktúrás blokkoknak, amikben van visszafordító "réteg" is (nem tom mi a neve magyarul)

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) Misy


Misy
tag

érdekes kis blokk

140 mm Slim ventit keresek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.