Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Az a proci és a 1,5GB RAM ami ebben van az elég karcsúnak tűnik a mai csúcs telefonokhoz képest na meg az UHD felbontáshoz mérten.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) megarambo


megarambo
tag

Hát több sebből vérzik még ez a tv egy csúcskészülékhez képest.

(#3) kalifa777


kalifa777
tag

Kicsit lassan fejleszt a cég és nem mindig a jó irányba.

(#4) superg


superg
senior tag

A közel 10 ezres kontraszt biztos nem valami kikapcsolhatatlan képjavítónak köszönhető? Mert ez azért elég hihetetlenül hangzik,ekkora fejlődés hirtelen.Ha nem akkor a betekintési szög és kontraszt tekintetében lehet az lcd mégis versenyképes lesz az oleddel ha árat és megbízhatóságot is nézzük

(#5) 4Grider


4Grider
nagyúr

Nekem is Philips PUS tv-m van. Egy éve az Android miatt vettem. Megbántam, mivel nincs áruház, így csak egy-két tucat vacak vagy fizetős alkalmazás tölthető le rá. Se Horizon Go, se TV Go, se Digi Online...
A legkülönbözőbb helyeken tud kifagyni, ilyenkor jön a tápból kihúzás, majd vissza, ilyenkor vagy sikerül bekapcsolni, vagy nem, hátul gomb nyomkodás, stb.
Egy szoftver-frissítés óta megszűnt a gyors-bekapcsolás lehetősége. Addig kb. 5-10 s alatt felállt a tv, most fél perc kell neki kb.
Lassú és erősen hiányos az EPG (ez lehet nálam a UPC sara is).
Az Ambilight nekem nem jött be, kikapcsoltam.
A mobil alkalmazása időnként elveszti a kapcsolatot a tv-vel (5 GHz-es jó wlan-om van).
De a kép és hang jó, a pvr jól dolgozik.

(#6) elefant válasza 4Grider (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ez elég szarul hangzik....

szerintem nagyon gáz, hgoy az Android TV még mindig itt tart.

(#7) elefant válasza 4Grider (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát Philipset szerintem csak az Ambilight miatt éri meg venni kb.. Bár ha tényleg elkezdik a saját paneleket végre beletenni a tévéikbe, akkor lehet, hogy jobb lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#8) djculture


djculture
félisten

Nekem egy 2 éves Philipsem van de az is viszi a dvixet az alap szerintem .

(#9) ROBOTER válasza superg (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én is ezen gondolkodom, de ha figyelembe vesszük, hogy ez nem IPS hanem VA, és a Phillips monitorjai között is vannak 5000:1 körüli kontraszttal VA termékek, akkor talán hihető.

Bár az is igaz, hogy 10000:1 kontrasztnak érzésre nagyon jónak kellene lennie, minimális környezeti fénynél már teljesen feketének kell lássuk, és ezt ebben az esetben a tesztelő biztosan beleírta volna a cikkbe.

[ Szerkesztve ]

(#10) 1shot1kill


1shot1kill
csendes tag

750K aztán nincs benne 3D. Nem mintha kellene mint a falat kenyér, de akkor is ha már "csúcs".

[ Szerkesztve ]

(#11) djculture válasza 1shot1kill (#10) üzenetére


djculture
félisten

3D már nem divat, egyre kevesebb gyártó alkalmazza. Már egyszer elment a süllyesztőbe pár éve visszajött most megint kutyának se kell technika.

[ Szerkesztve ]

(#12) elefant válasza 1shot1kill (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

idén már egy Samuban sincsen 3D....

én mondjuk személy szerint egyetértek veled.

(#13) Spirit


Spirit
őstag

Nem akarok vitát gerjeszteni, mindenkinek más a fontos, de jól mutatja a "fejlődés" korcsosulását, hogy egy elsősorban képet és hangot reprodukáló eszköz összegzésében 10%, ha erről szól. Mondjuk a hangról eleve ne is beszéljünk. A képminőség a 30 évvel ezelőtti technikához képest óriásit fejlődött, lassan a fizikai korlátainkat is eléri(kontraszt érzékelése, szemünk felbontása), de a hang le van maradva 20 évvel minimum. A kép már lassan a valósággal határos minőséget is tudhat, a hangnál meg kis túlzással jó, ha felismered, hogy ez most egy ajtó becsapódása vagy egy robbanás volt.

40"-os, 4k-s OLED-et mindenféle sallangtól mentesen ide nekem kiváló képminőséggel. Ekkora méretben normális hangot úgysem ebben az évszázadban fognak csinálni, a többi meg sokadlagos egy megjelenítőnél. Manapság már a tuner képességek sem mérvadóak, HDMI-n kapják a jelet digitálisan.

Tudom, hogy a profit a lényeg és az eladásban nem segít annyit a képminőség, mint a több oldalnyi fícsörlista, ami minden potenciális vásárlóhoz eljuttatható, akárcsak a fotó, így legyen ívelt, vékony kávájú, világítós, csillógó csoda, a nappali éke. A hangminőséget igényét meg jól sikerült kiverni az emberekből, szóval nem kell törniük magukat.
A "felső" kategóriában lényeg még,hogy bele*asszanak egy 20k értékű "félmobilt", amivel zsebrádió hanggal, viszonylag szép képpel tudsz jútyúbozni, netezni, amíg le nem fagy. Nyolcszázezerért a hülyének is megéri arra a 2-5 évre, amíg működik, mint manapság minden.

(#14) kalifa777 válasza 1shot1kill (#10) üzenetére


kalifa777
tag

Szerintem már mindenki belátta, hogy a 3D és a hajlított képernyő is parasztvakítás. Az új csúcs készülékekből ezek már hiányoznak is.

(#15) Long Man


Long Man
tag

A Holland Philips helyében én már rég elvettem volna a nevet a TV gyártótól. :O

Legyen mondjuk - a Reobek és Nikke mintájára - az új név: Fylyps :K

;]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#16) ALBY válasza Spirit (#13) üzenetére


ALBY
senior tag

Egyetértek veled!

Aki 750 rugós tévének a saját haxórójával néz filmet az szerintem szégyelje magát,
vagy fogja fel hogy nincs kész a rendszere, vagy vigye vissza inkább, vegyen 300-ért TV-t és mellé hangot!

Ami kell: a jó panel, HDMI-vel, Ambilight-al aztán csokolom!
Többi vacak nem kell, úgysem sikerült, majd megoldja más. (itt minden tv gyártóra gondolok, nem kimondottan Philipsre)

Smart rendszerek szánalmasak, még androiddal sem sikerült vállalhatóra hozni. De ki kell fizetni miden alkalmommal, aztán persze úgyis kell venni mellé igazi lejátszót vagy inkább HTPC-t.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) ALBY válasza kalifa777 (#14) üzenetére


ALBY
senior tag

Attól még hogy te nem szereted a 3D-t az még lehet egy hasznos szolgáltatás és hozzáadott érték (ellentében a hajlított képernyővel és több más baromsággal).
Az bizony gáz hogy egy csúcs tévében sem lehet kapni 3D-t, kéne olyan verzió is!

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#18) junior11 válasza ALBY (#17) üzenetére


junior11
veterán

Sony és Panasonic felső kategóriában tudja a 3D-t.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

jó lett volna egy videó az Ambilight-ról

Aurea mediocritas

(#20) nyunyu


nyunyu
félisten

Sajnos rajtunk kívülálló okok miatt a szokásoktól eltérően nem hazai pályán, azaz a szerkesztőségünkben néztük meg közelebbről

Nem fért be az ajtón? :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) kenand


kenand
veterán

Nem kell TV-be erőltetni az Androidot...
És ez a Philips már nem az ami volt, csak a név lett megvéve.. full Kínai..

(#22) Gabir


Gabir
aktív tag

Nem azért, de tudtommal a 7-es fölött van még néhány széria.
Másrészt: legalább az egyik USB lehetett volna 3.0-s.
( ha már "csúcs")
Egyébként szép darab

(#23) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

gyerekcipő...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#24) elefant válasza ALBY (#17) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Egyetértek! Vannak olyan tartalmak, amiknek jól áll a 3D, és abszolút hozzáadott érték lehet.

(#25) #90933760 válasza kazsmerlaca (#23) üzenetére


#90933760
törölt tag

Vagy inkább spermiumcipő. :DDD

(#26) juhasz22


juhasz22
aktív tag

A PHILIPS PFH5501 ról lesz esetleg teszt mert most az a kategóriájában elég jo darabnak néz ki és Androidos is (bár ez nem biztos hogy előny.. :) )

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#27) tecsu válasza 4Grider (#5) üzenetére


tecsu
addikt

"...Most fél perc kell neki kb."
Az komoly. Legalább ötven - hatvan éve már a CRT-k is rövidebb idő alatt üzemképesek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) #90933760 válasza tecsu (#27) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát akinek box van hozzá mint pl. 1-2 Digis verzió, azoknak meg kell egy perc is mire bekapcsolnak. Még így is a TV nyer. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Gabir


Gabir
aktív tag

A 15-20 éves mobilok(működő akkuval) is pillanatok alatt üzemképesek, szemben a mai sokmagosokkal :)
( rendben, az csak egy telefon, ezek pedig mini számitógépek, de fő funkció elvileg a telefonálás lenne )

[ Szerkesztve ]

(#30) Lacok


Lacok
őstag

Ezért az összegért már inkább egy OLED TV.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) b. válasza Spirit (#13) üzenetére


b.
félisten

Már rég illene egy olyan Tv-t kiadni felső kategóriában ami mellé esetleg jár egy 5.1 szintű különálló hangrendszer a Tv-ben található hangszórókon kívül esetleg egy médialejátszóval karöltve,ami nagyjából feleslegessé is tenné a TV-be integrált bugos fagyogató, soha nem frissülő rendszereket. Elég lenne ,ha a kép minőségét meg más alapvető funkciókat lehetne csak arról vezérelni, a többit meg egy különálló eszközben zúdítanák a felhasználóra.

Lacok (#30) . igaz OLED, de -10 "

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) gergejly


gergejly
aktív tag

Azért ciki, hogy 750K-ért adnak egy tévét, ami csúcsmodellnek túl bugos, meg nagyon jó tv, de ezért meg azért mégsem, tök jó, hogy nem kell külön médialejátszót venni hozzá, az android lejátsza a videót, vagy mégsem?

Az android mobil eszközökön is egy idegesítő fosrakás, csak úgy mint a google suit meg az egész szerencsétlen google ökoszisztéma, ahol a böngészőben az első 3 találat hirdetés, és a youtubon is gondolom örömmel nézi meg az ember a reklámot a video előtt, tisztelet a kivételnek, aki tett fel adblockert.
Csak egy szükségmegoldás, ami egy monopólium öncélú fegyvere az egyszeri felhasználóval szemben .-
Ez sose nem lesz jó tévén sem.

(#33) ROBOTER válasza gergejly (#32) üzenetére


ROBOTER
addikt

"ahol a böngészőben az első 3 találat hirdetés,"

Pedig egy ingyenes szolgáltatás mellé az lenne a minimum, ha 3 hétre elvinnének a Bahamákra, mert voltál kegyes velük kerestetni, amire szükséged van.

(#34) Imi1981


Imi1981
veterán

Kicsit hihetetlen ez az óriási kontraszt arány egy LCD tévénél.
Biztos jól mértetek / számoltatok? Mert ha tényleg majdnem 10000-es kontraszt arány van az már szinte plazmák kontrasztjával vetekszik. A fekete mélysége átlagos va paneleknél és inkább az óriási fényerő miatt volt itt akkora kontraszt. Kalibrálva tuti 3 ezer körül lenne. Nem tudom hogy kell ezt számolni de én újra szamolnám.
Ettől függetlenül jó tv csak nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#35) kromatika


kromatika
veterán

El megy szódával.

(#36) Flitter


Flitter
tag

Ezért az összegért már inkább egy OLED TV.+1

Köszi,ennyiért legalább nem működik rendesen a teszt példány,majd a frissítés után...talán.
Talán sem kellene 750.000 ezer dodóért. :W

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#37) DarkByte válasza Gabir (#29) üzenetére


DarkByte
addikt

És hányszor kapcsolod ki/be a telefonodat hogy ez számítson? :U Most néztem a Moto Play X-em Uptime-ját, 451 óránál tart épp.

(#38) 4Grider válasza Imi1981 (#34) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint írtam nem jó tv-k a PUS-ok. Egy nem androidos tv sokkal több funkciót tud (és azt is stabilan), mint ezek.

(#39) barthez válasza Gabir (#22) üzenetére


barthez
csendes tag

2 db USB 2.0 és 1db 3.0. Így jó? :)

(#40) Gabir válasza DarkByte (#37) üzenetére


Gabir
aktív tag

A CRT-s összehasonlitásra irtam.

Igen, legyen már rajta, ha 4K-zni akar az ember fia.. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) access_denied válasza Lacok (#30) üzenetére


access_denied
senior tag

65"-ban? Kétszer ennyit kell legombolnod a kasszánál.

Más. A 3D-t nem értem. Több 100 film van, ahol értelme is van a 3D-nek, mert látványosabb.

(#42) Imi1981 válasza 4Grider (#38) üzenetére


Imi1981
veterán

Én nem írtam az android rendszerről mert nem is érdekel. Egy tévében engem a képminőség érdekel a többi mellékes. Persze azért ne fagyjon le és induljon újra.

(#43) WhiteEagle77


WhiteEagle77
csendes tag

Nalunk egy 55"-es Sony TV van, ez szinten Android-ot futtat. Ami nem fer a fejembe, hogy ha tokeletesen kepes lejatszani 4K anyagot, akkor mi a csuda tart sokszor 10-15 masodpercig abban, hogy behozza a fomenut... Vagy ugyanennyi hogy elinditsa a VLC-t, az Amazon Video-t, a Netflix-et stb. A legrosszabb a bekapcsolas, a bekapcsologomb megnyomasatol szamitva bo 20mp mire hasznalhato a TV (kb 15mp-ig tok fekete kepernyo). Es az egesz egyre csak lassul, ugyhogy kb. havonta 1x kell egy teljes TV restart-ot csinalni, hogy "felgyorsuljon" a "normalisan lassu" sebessegere... Igaz, a mi TV-nk "csak" 340000 volt, de azert ennyiert mar nem ezt varna az ember... Plane, hogy egy 100000 forintos mobiltelefonon ezekre a dolgokra nem kell tobbet varni 1-2mp-nel, vagy meg annyit sem...

(#44) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Kicsit vártam az ambilight jobb bemutatását. :(
Én is nézelődők philips tv-k között is amik tudják ezt a funkciót.

(#45) Zsmester89 válasza ADAM1337 (#44) üzenetére


Zsmester89
őstag

Amennyiben gépről is megfelel a filmek lejátszása, szinte apróért meg tudod otthon te is csinálni, ahogy én is:

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#46) ADAM1337 válasza Zsmester89 (#45) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Tudsz róla leírást adni ?

(#47) Zsmester89 válasza ADAM1337 (#46) üzenetére


Zsmester89
őstag

Parancsolj

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48) ADAM1337 válasza Zsmester89 (#47) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szép a végeredmény viszont eléggé macera.
De korrekt írás.

(#49) GreatL


GreatL
őstag

Nem nagy cucc... Philips mindenből mindig is bukó volt. TV-ben Samsung.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#50) gergejly válasza ROBOTER (#33) üzenetére


gergejly
aktív tag

Ilyet nem mondtam. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.