Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

A ramok az alaplapra vannak forrasztva?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) aero. válasza Sanya (#1) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Úgy tűnik.

(#3) kleinguru


kleinguru
addikt

A retina Aireket várom már nagyon, lassan a pénz is meglesz rá:D

Azért az 1500$ (még ha Áfa nélkül és amcsi ár) már nem olyan rossz :C

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4) madgie


madgie
titán

A 13-ara rá is fért az árcsökkentés, gondolom a kutya nem vitte...

(#5) gianni85


gianni85
veterán

ezekre is csak 1év a garancia?

(#6) brumi1024 válasza gianni85 (#5) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen.

(#7) raper


raper
senior tag

S miért csak 1 év?

(#8) madgie válasza raper (#7) üzenetére


madgie
titán

Mert azt akarják, hogy külön pénzt fizess a plusz gariért .

(#9) raper válasza madgie (#8) üzenetére


raper
senior tag

Hmmmmm!

(#10) gianni85 válasza madgie (#8) üzenetére


gianni85
veterán

pfffúúú most nézem, nem is keveset... pedig 3év garival már tuti vettem volna, de nem +110ezerért

(#11) madgie válasza gianni85 (#10) üzenetére


madgie
titán

A 13" MBP-hez 78 ezer az. nem 110. Persze nem olcsó ez sem :(

Az a baj, hogy az USA-ban elfogadott dolgokat erőltetik itt is az EU-ban. Kint rengeteg terméknél van úgy, hogy 1 év gyártói van és különböző extra garanciát vásárolhatsz a cucchoz, itthon viszont eleve 2 év az elfogadott és vásárlásnál jelentős előny, ha maga a gyártó vállal rá ennél többet (5 év mondjuk nagy szó felénk).

#12: hát ja, ezekben még ramcserét sem csinálsz házilag. Sajnos arrafelé halad a világ, hogy minden "egyben" lesz, semmi asztali PC, lego, stb. Mint az autóknál, ott is kompletten meg kell bontani mindent két csavarért, nincs az, mint anno a Ladáknál :D

[ Szerkesztve ]

(#12) gianni85 válasza madgie (#11) üzenetére


gianni85
veterán

én a 15öst néztem.
Hát igen, aztán ahogy nézem a fenti képet, akkucsere=szerviz, talán még egy tisztítás is. Nem mondom, tetszetős és jó gépek ezek, de számomra sok a kompromisszum.

(#13) kleinguru válasza gianni85 (#12) üzenetére


kleinguru
addikt

Az OSX-et leszámítva nem túl sokban különbözik (negatív irányban) a kategória társaitól:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#14) madgie válasza kleinguru (#13) üzenetére


madgie
titán

Meg a kijelzőt? Pont a lényeg.

(#15) demyen


demyen
tag

bárki bármit mond, ezt itthon egy átlag ember ha megveszi, az Hülye, minden értelembe.
Ezért a teljesitményért, ennyit, lol. Menőzni jó, gondolom, azt kész, mert más értelmét nem látom ha nem milliomos az ember...

Lehet lehurrogni, de ez akkor is igy van.

Divat, epénisz,, baromság.

(#16) munnergep válasza demyen (#15) üzenetére


munnergep
senior tag

Dolgoztál már osx-el?
Windowsod megvásároltad?

Mindegy, hagyjuk...

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#17) madgie válasza demyen (#15) üzenetére


madgie
titán

Szerintem is egyértelmű, hogy a 13" Retina MBP ezzel a hardverrel ilyen áron erőteljes kapufa. Gondolom az Apple-nek is leesett, nem véletlenül árazták le.

rudi: hát nem is tanulnak meg vezetni a "pulyák" a mostani 1.1-es elsőkerekeseken... aztán az első lefagyott útnál megáll a tudomány, hogy jé ez csúszik? :D

[ Szerkesztve ]

(#18) rudi válasza madgie (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Arra gondolsz a Ladánál, hogy ma már nem kell két zsák cenemt a csomagtartóba, ha csúszús úton el akarsz indulni? Mert akkor kiveszem a Mazdából :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) MongolZ válasza demyen (#15) üzenetére


MongolZ
addikt

A hozzászólásod stílusával nem, de a mondanivalójával egyetértek.
Így is nagyon drága, hát még úgy, hogy csak 1 év garanciát adnak hozzá (a további gari meg feláras, nevetséges).
A kijelző felbontása (ami azért egyre kisebb előny) és a számomra irreleváns kis súly ellenében rengeteg a hátránya.

#16 munnergep: Na, miért, mik az előnyei OSX-nek munka terén? Igen, az összes Win-em eredeti (és ilyenkor mi van?).

[ Szerkesztve ]

(#20) Stauffenberg válasza MongolZ (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Na, miért, mik az előnyei OSX-nek munka terén?"

Dolgozok (videó, fotó) Mac, MacBook gépeken is. Olyan hatalmas különbség nincs ebből a perspektívából, mert ugyan azokat az Adobe szoftvereket használom Win platformon is.Viszont az OSX stabilitása nagyon sokat számít. Azért a Windowsnak vannak balgaságai amit a Windows 7-ig bezárólag sem volt képes levetkőzni (pl. ormótlan update rendszer). Ahogy nézem a Windows 8 már több téren sok közösséget mutat az OSX-el, de az a rendszer meg egy vicc ha munkáról van szó... az édesanyjuk simogasson csempéket! Mondom ezt úgy, hogy otthon meg Windows 8-at használok és ki vagyok vele békülve.

A gépek ára meg már nem olyan nagy ugrás a többi felső kategóriás notihoz képest, főleg ha az OSX-et preferálod. Én személy szerint ennyi pénzből Thinkpad vagy Dell gépet vennék, de sokszor ezek monitora is egy kalap szar a korábbi generációs, nem retina, nem IPS MacBookhoz képest is... a mostaniaktól meg aztán főleg fényévekre vannak.

(#21) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Még ennyiért is drágák! :(

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#22) kleinguru válasza madgie (#14) üzenetére


kleinguru
addikt

Várjál a kijelző nekem pozitív irány az OSX nem annyira (egyáltalán nem):D

Sokan barbárnak tartanak miatta, de első dolgom lenne win8at rátenni és nem a csempék miatt, azokat egyáltalán nem használom:DDD

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#23) AxBattler


AxBattler
félisten

Aztak*, így már rögtön bestbuy-kategóriásak! ;]
:troll off:

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) madgie válasza kleinguru (#22) üzenetére


madgie
titán

Nekem tökmindegy, én raktam OS X-et az asztalimra is (intel-nvidia hardver miatt nem volt akkora varázslat), de nem esett le az állam, jó két hét múlva visszakerült a Win7 (ami már megszokott volt).

Viszont a nagy felbontást igazából csak az OS X kezeli le jól (skálázás, stb), tudtommal a Win8-nak sem megy rendesen.

(#25) MongolZ válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


MongolZ
addikt

Na, pontosan ezért kérdeztem. OSX és Win stabilitás már régóta nem kérdés. Az a baj, hogy élénken él az emberekben az az időszak, amikor mindenki letöltött Win-t használt, azokkal ténlyeg minden baj volt. Nekem pl. már (az eredeti) XP-vel sem volt semmi problémám.
Számomra az egyetlen előny a nagyobb felbontás, a FullHD IPS-es monitorok már azért egy ideje szállingóznak. Ez viszont elég sovány vígasz ennyi negatívum mellett. (Az árral kapcsolatos reagálásoddal nem értek egyet, szvsz az Apple termékek még mindig messze túlárazottak)

(#26) Glenda válasza MongolZ (#19) üzenetére


Glenda
addikt

Fut rajta az iOS devtools.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#27) próbakocka válasza MongolZ (#25) üzenetére


próbakocka
senior tag

" élénken él az emberekben az az időszak, amikor mindenki letöltött Win-t használt, azokkal ténlyeg minden baj volt. Nekem pl. már (az eredeti) XP-vel sem volt semmi problémám."

az a baj, hogy az emberekben élénken él még az az időszak, amikor azt hitték, hogy az eredeti windows stabilabb, mint pl. egy isohunt-os release ...

meg a feltört programok mindig instabilabbak ... aha

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#28) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ez jó hír, bár szerintem ettől függetlenül időben jön a Haswell frissítés is, nem fogja eltolni. Szerintem dGPU már sosem lesz a kisebb gépekben, az Apple már előre gondolkodik ebben. A ram integrációt egyáltalán nem bánom. Megnézném hányan használnak most 100 emberből 8, illetve 16 GB ramot a hordozható gépükben. Lehet 32 GB a chipset maximum, de az "aftermarket" is drága lenne és nehogy már ne legyen elég az elkövetkező hasznos élettartam idejére a 16GB.

(#2) aero.
Na igen, így kell kinézni egy notebook belsejének 2013-ban! Mind műszaki, mind esztétikai megoldások terén.

(#15) demyen
Nap kommentje, "Made my day", tényleg :)) Csak arra kérlek, hogy legalább a ragozást használd helyesen! Ha még érettségi előtt állsz vagy nagyon hosszú ideje külföldön élsz, esetleg tanulsz magyarul akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#29) Angel1981


Angel1981
veterán

"Bizarrnak tűnhet az Apple-ről és az árcsökkentésről egy hírben olvasni"

Az ám! :)
Persze örömteli!

(#30) Stauffenberg válasza MongolZ (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Linkelsz nekem egy FullHD IPS laptopot árral együtt? Nem FullHD és TN, hanem igazi IPS!

Nem mondtam, hogy nem túlárazottak az Apple gépek. Azt mondtam, hogy hasonló hardver, legalább ilyen jó monitor, legalább ilyen összeszerelési és anyagminőség, legalább ilyen akku és üzemidő, legalább ilyen szerviz háttér mellett már nem sokkal marad el a konkurencia sem (főleg ha nem mindig abból indulunk ki, hogy Magyarország a világ közepe és mindent a saját pénztárcánkhoz kell mérni, nekünk egy 500 ezres laptop esetén baromi drága a 80-100e Ft különbség, jobb helyeken meg "belefér" kategória).

Nyilván meg lehet fogni jó pár tízezrest egy Lenovo vagy Dell géppel, melyek semmiben sem rosszabbak, de ha eredeti, nem gányolt OSX-et akarsz, akkor nem sok mozgástered marad a választásban. A kolléga is említette, pl: iOS DevTool csak ezen megy. Na meg sokaknak kincset ér, hogy azonnal pöccre indul out-of-the-box. Nekem ez annyira nem lényeges, én elszöszölök a Windows telepítéssel, driver telepítésekkel, stb. De meg tudom érteni ezt az igényt is.

A laptop vásárlás nincs informatika vizsgához kötve. Rengeteg (főleg kicsit korosabb) fotós és filmes kollégám van, akinek olyan rendszer kell, ami kezesbárány és nem igényel különösebben szakértelmet, mert egyik sem egy IT-expert. Az OSX "kakaóbiztos" egy Windowshoz képest. Ezért használják annyian munkára, nem azért, mert tényleg annyival is jobb, mint egy jóval olcsóbb PC vagy Windows laptop. Szerinted hány zenész, fotós, filmes, grafikus végzett informatika tanfolyamot és hányan IT-bennszülöttek? Ugyan ezek az ember munkán kívül biztosan szívesen elvagánykodnak Windowson meg a jóval olcsóbb vasakon, de ha munkáról van szó, akkor mindennek flottul kell mennie. Ezt a mankót adja az OSX.

(#31) rudi válasza Stauffenberg (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Meredek, de a Dell XPS 15 mellett az Asusnak van egy ilyen gépe, az U500. Persze, az ára annak is elég állati, azt meg nem tudom, hogy mennyire sRGB-barát az IPS panelje, de érintős, van benne két 256 GB-os SSD, quadcore i7, GeForce GT 650M és elég normális akku (70 Wh körül), szóval akár még jó gép is lehet. Nem most rögtön, de valamikor elkérjük majd tesztre. Egyébként, akinek nem kell az OS X, annak a Dell XPS 15-öt is ajánlani tudom, tényleg szép, jó, igényes gép és elsősorban a default 3 év gari miatt olcsóbb a MacBook Prónál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) #16939776 válasza Stauffenberg (#30) üzenetére


#16939776
törölt tag

Teljesen egyet értek.

Amiket felsoroltál szakma, ezeknél a legfontosabb a megbízhatóság. És valóban kevés ért hozzá annyira hogy egy win-es lapost ki merjen rakni élesbe maga mellé.
Ami nem is alaptalan, mert: osx-nél sokkal komolyabban meg van oldva a külső hangkártyák üzembiztos, folyamatos kapcsolata a vassal!

Nálunk(Mo-on). színpadra, "almával kifele" már nem divat felrakni egy ilyen gépet, sőt inkább parasztságnak számít.

[ Szerkesztve ]

(#33) brumi1024 válasza rudi (#31) üzenetére


brumi1024
veterán

Megoldották már az XPS 15-nél a brutàlis proci és gpu throttlingot? Mert a legelső biossal még a hőmérséklet miatti leállások is gyakoriak voltak, de ezen valamit javítottak. Mert ezen kívül tényleg nem rossz gép.

[ Szerkesztve ]

(#34) Stauffenberg válasza rudi (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na, de pont erről van szó. A kategória társai rendszerint igazodnak hozzá árban. Aki olvas külföldi laptop tesztelő oldalakat, az még a nálunk 200-250 ezer forintért kapható laptop esetén is látja a "budget" meg "entry-level" jelzőket. Egy MacBook nem az átlag magyar fizetéséhez igazodik, de akkor úgy igazságos az összehasonlítás, hogy az ASUS U500 és a Dell XPS 15 sem, mert nagyon szépen pariban vannak. Jó, Apple gép mellé kötelező a garancia bővítés, de akinek van fél millája a laposra, az talán nem tépelődik még 300 dolláron.

Persze nem akarom az Apple gépeket védeni, ha ennyit akarnék laptopra költeni (de szerencsére nem akarok), akkor én sem almásat vennék. Csak már kicsit unalmas ez a "túlárazott sznob szar" duma, rendszerint annak apropóján, hogy az egyetlen összehasonlítási alap a hardver... ami mint tudjuk közel sem minden. :) Persze aki a pénzéért az elérhető legerősebb vasat keresi, annak a szemében tényleg túlárazott szar egy MBP (vagy RMBP). Akinek van fél milliója laptopra, az nem fog 50-100 ezer forint árkülönbségeken tépelődni és ha ennek tetejébe neki OSX kell, akkor simaliba mit fog venni.

[ Szerkesztve ]

(#35) rudi válasza brumi1024 (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Ami nálam járt októberben, abban 30 perc full hajtás után 76 °C-os volt a CPU, ami notebook viszonylatban nagyon korrekt eredmény, nem is throttlingolt és további 30 perc game hajtás után sem volt erre utaló jel. Persze, abban csak 35 wattos i5 volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Részemről még mindig nem ér meg 470k-t a retinás gép... a rendszer sajnos nem annyira smooth rajta mint a non-Retina tesójánál, ami nagyon gáz szerintem, ennyiért elvárnám a vajsima működést.

Várniuk kellett volna a Haswell-ig...

(#15) demyen: Leülhetsz, trollkodásból egyes...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#37) rudi válasza Stauffenberg (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

A Dell az amcsi piacon mindig az Apple notebook árai alatt volt, ha nagyjából ugyanazt raktad össze. Most is így van ez, ott feszül egy 10-15%-os eltérés, csak az XPS soha nem volt olyan közel a MacBook Próhoz, mint most van. Magyarország porszemnyi mérete, általánosan generált sznobizmus és márkabuziságjelensége illetve "vadkapitalista" árképzése mellett tényleg jobb nem összehasonlítani ezeket a nem ide való, nem ide szánt dolgokat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Lehet nem jól tudom, de az EU-ban nem 2 év a kötelező garancia?

[ Szerkesztve ]

(#39) Gabás válasza kriszpontaz (#38) üzenetére


Gabás
addikt

de, büntetés után ők is kénytelen voltak bevezetni, viszont csak olyan hibákra érvényes, amelyek az átvétel időpontjában fennálltak. Szokásos Apple-trükközés…

[ Szerkesztve ]

(#40) kleinguru válasza Gabás (#39) üzenetére


kleinguru
addikt

Akkor ennek mi is az értelme :U ?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#41) tDr1v3r válasza Gabás (#39) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Erről még nem hallottam... de tudtommal a 2 év teljeskörű ki lett harcolva az olaszoknál.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#42) kriszpontaz válasza Gabás (#39) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Mondjuk ez egy pont megfoghatatlan dolog amit mondasz. Mi az, hogy olyan hibákra érvényes, amelyek az átvétel időpontjában fennálltak? Ezt mondjuk 1 év után hogy a búsba bizonyítom be, lehet hogy csak 1,5 év után jön ki valami hiba, hogy ez olyan dolog miatt következett be ami régóta fennáll, vagy használat közben jött ki, azt már honnan tudjam én vagy az Apple? Így is az van hogy ha valami meghibásodik, az első 6 hónapban a gyártónak kell bizonyítani azt hogy ez milyen hiba miatt következett be és pl. a vevő a hibás, utána már a vevő feladata a bizonyítás ha elutasítják a garanciális javítást. Ez, ebben a formában egyenlő a 0-val.

(#43) bLaCkDoGoNe válasza demyen (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Figyelj, lenne még néhány megoldásra váró kérdés az életemben, azokra is tudnál ilyen tömör, korrekt, építő módon válaszolni? Sokat segítenél.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#44) rudi válasza kriszpontaz (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezeknek a gari dolgoknak után kellene járni, nem igazán hiteles egy fórumos bemondás ezen a téren. A 2 év az tudtommal fogyasztói garancia, magénszemélyre vonatkozik, jogi személyre (cég, vállalkozás stb.) már nem, illetve a jogit a fogyvéd törvények is másképp érintik. Továbbá ugye a törvényes 2 év ellenére is csillió dolgot árulnak 1 év garival, sokáig az Acernél is ez volt, mégsem csináltak belőle cirkuszt. Lehet, az is elég, ha van lehetőség második év megvásárlására - de ez csak tipp.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) Gabás válasza kriszpontaz (#42) üzenetére


Gabás
addikt

van erre egy spéci jogi kifejezés, „rejtett gyártási hiba”, és igen, neked kell bizonyítanod, legalábbis hat hónap letelte után

rudi: nem elég, pont ezért kapott büntetést az Apple Olaszországban

[ Szerkesztve ]

(#46) MongolZ válasza Stauffenberg (#30) üzenetére


MongolZ
addikt

Sony VAIO, ASUS Zenbook, NV56... már bőven van sok.
"Azt mondtam, hogy hasonló hardver, legalább ilyen jó monitor" - Írtam, itt van az egyetlen előnye az Apple-nek, de ott csak a felbontás terén.
"legalább ilyen összeszerelési és anyagminőség" - Örök városi legenda, ebben a kategóriában nincs különbség.
"legalább ilyen akku és üzemidő" - Ebben csak a hardvernek megfelelő különbségek vannak.
"legalább ilyen szerviz háttér" - Most arra gondolsz, hogy 1 év garit ad csak az Apple? Továbbá gyakorlatilag javítani semmit nem fogsz tudni, mert pl. már a memória is rá van forrasztva az alaplapra?
"nekünk egy 500 ezres laptop esetén baromi drága a 80-100e Ft különbség, jobb helyeken meg "belefér" kategória" - Akármennyire meglepő, az mindenhol 20% különbség. És az a durva, hogy ott is pénzből élnek az emberek. Nehogy azt hidd, hogy csak azért, mert több pénzük van, szórni is fogják.
"Szerinted hány zenész, fotós, filmes, grafikus végzett informatika tanfolyamot és hányan IT-bennszülöttek?" - Már ne haragudj, de egy nyamvadt előretelepített laptop használatánál mihez kellene érteni? Aki meg tud tanulni pl. PS-ben rajzolni, annak nem okoz gondot egy fájl megnyitása és elmentése. Még mihez kellene érteni?
Miért ne menne minden flottul Win-en? Butaságokat nem kellene terjeszteni.

(#47) brumi1024 válasza MongolZ (#46) üzenetére


brumi1024
veterán

Asus N56 nem IPS kijelzős, és az 1080p kijelzője, hát hogy is mondjam fasorban sincs a retina MBP-éval. Asus: 500:1 kontrasztarány, MBP: 1000:1. Asus színtérben is sokkal gyengébb, betekintési szögekben, mindenben. És még ott a felbontásbeli különbség is.

Összeszerelési minőség: ez is bullsh*t, hatalmas különbségek vannak. Már csak az anyaghasználatban is: MBP unibody, üveg touchpad. Asus: alja műanyag, kijelzőkeret műanyag, zsanér közel sem olyan magabiztos mint a MBP-nál.

Akku: megintcsak hülyeség, az OS X nagyon fejlett energiagazdálkodással rendelkezik, ezt saját tapasztalat is alátámasztja. De ha win-t raksz egy MBP-ra sokkal rövidebb üzemidőt kapsz.
De mutass egy ilyen hardverrel rendelkező gépet ami wifi böngészéssel elmegy 6 órát, idle-ben pedig 17(!)-et.

Szervizháttérre egyébként eléggé gyenge mind a Sony és az Asus is, szóval hiába két év gari, ha hetek a javítási idők, de azzal egyetértek, hogy az Apple is adhatna 2 évet minimum.

A MBP-k ellenfelei inkább ilyen Dell XPS15, esetleg komolyabb üzleti munkaállomások(bár ezek vastagabbak, nehezebbek, talán picit stabilabbak, de kijelzőben hasonlóan jók), nem pedig a középkategóriás konzumerek, és végképp nem egy N56, de közel sem.

(#48) MongolZ válasza brumi1024 (#47) üzenetére


MongolZ
addikt

Asust lehet elrontottam, fejből mondtam, de nézz körül a Dell Precision szériában is.
A kontrasztarány pedig abszolút relatív, hogy ki mit ad meg, színvilág szintén. Megint más kérdés, hogy valóban szükség van-e a hatalmas kontrasztarányra, vagy sem (persze vannak olyan munkakörök, ahol szükség van rá). Betekintési szög tekintetében minimális különbségek vannak ugyanazon felbontás tekintetében.
"Szervizháttérre egyébként eléggé gyenge mind a Sony és az Asus is, szóval hiába két év gari, ha hetek a javítási idők" - Nem lehet szó hetekről, 15 napon belül kell kapnod választ (javítás/csere, stb), de sok helyen kapsz cserekészüléket egyből a szervízbeadástól kezdve. Apple-nál gondolom annyiva egyszerűbb, hogy mivel kb. nem javíthatóak, egyből kapsz egy másikat.

De azért sikerült kiemelned az NV56-ot a felsorolásból :/

(#49) hallador válasza rudi (#37) üzenetére


hallador
addikt

+ 1

(#43) bLaCkDoGoNe :

:DD

-----------------

En örülök, hogy csökkennek az árak. Valamivel elérhetőbb...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) brumi1024 válasza MongolZ (#48) üzenetére


brumi1024
veterán

Tökéletesen ismerem a Precisiont is, sőt ha már jó IPS-ről beszélünk: Thinkpad W530 beépített kalibrátorral.
Nem gyártói adatokat mondtam, hanem egy elég ismert laptop tesztoldal műszerrel mért eredményeit(Asus, Apple); itt szó nem volt arról, hogy ki mit ad meg.
Azért az N56-ot emeltem ki, mert a 15"-os variáns esetén az mondható leginkább konkurenciának, ez Zenbook nem, Sonyból pedig nem mondtál konkrét modellt.
A betekintési szögben pedig óriási különbségek vannak és ez abszólút nem felbontásfüggő, hanem paneltechnológia: ebben nagyon aláz az IPS a TN-hez képest.

Saját tapasztalat:
Ideapad szerviz: egyszer az elhúzódott átvétel miatt másfél hónap, egyszer két hét, egyszer másfél(és ennél rosszabbnak tartják az Asus szervizt).
Asus szerviz tablet esetén: egyenlőre 10 napja van szervizben a Nexus 7-em, és valószínűleg még egy jó darabig ott lesz.
De nézz csak be a Milyen notebookot vegyek topicba: nemrég egy illető panaszkodott, hogy katasztrofális az Asus szerviz, mert a G75-öse 4 hónaposan többet volt szervizben, mint nála mert nem csinálták meg.
Cserekészülékkel még semelyik cégnél nem találkoztam(Lenovo(Idea és Thinkpad), Fujitsu(bár itt 2x 1-1 munkanap volt a szerviz), Dell(itt mondjuk az NBD-nél általában tökmindegy), Acer/Packard Bell, HP), szóval ez sem valószínű hogy itthon bármely cégnél így lenne. A Samsung ad cseremobilt a prémium készülékeiért, de notebooknál nem biztos hogy így van. A macbookunk még nem volt szervizben szóval arról nem tudok nyilatkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.