Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #97544192


#97544192
törölt tag

apa anyának vagy anyunak hívom. változó... nem hangulatfüggő, tökre random hogy éppen mi hagyja el a számat :D

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szervusz, kedves édesanyám. Zavarok?

Így szoktam kezdeni, ha telefonálok. Beszélgetés közben pedig (drága, vagy kedves) édesanyámnak szólítom.

Ő az anyám. Az egyetlen, pótolhatatlan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) máyköl


máyköl
veterán

Mama, mindig is mama volt.
A nagyszülő meg nagymama.

(#4) adyz.


adyz.
aktív tag

anya, csak így :D

btw, a címet átírhatnád... :U

(#5) CséZé válasza máyköl (#3) üzenetére


CséZé
őstag

na ez meglepett. senkitől nem hallottam még a mamázást.

szerk: cím kicsit durva lett, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#6) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

hé te ott. Anyu!

(#7) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én anyu-nak. Sajnos annyira rossz a legtöbb film magyar fordítása, hogy én pár éve leszoktam a szinkronizált filmet megtekintéséről. Szerintem lehetséges, hogy csak szimplán nem tudnak fordítani.

- Hogy hívja a hülye gyerek az anyját?
- APUUUUU!:DDD - Ezt nem bírtam kihagyni...

(#8) Csemike


Csemike
csendes tag

Kiráz a hideg, amikor a hálivúdi filmekben a gyerek sírós hangon mamizni kezd. :D

Egyébként anyu. Ha cikizni akarom, akkor mamcsi. Emlékszem, unokatestvéremék mindig mamának meg papának hívták a szüleiket. Megkérdeztem anyut, még kisgyerekként, hogy szólíthatnám-e mamának, de azt mondta, hogy "mama a nénikéd". :DDD És tényleg így volt... :U Amúgy, most már mama. Az unokaöcsémnek Sári mama, bezzeg neki szabad... :((( :D

(#9) Lenry


Lenry
félisten

anyu.

unokatesóm viszont úgy kb 8 éves koráig Györgyinek meg Tamásnak hívta a szüleit, mert azok is így hívták egymást és így szokta meg. aztán persze átszokott.

a hollywoodi mamázás meg egyszerű balfasság

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) máyköl válasza CséZé (#5) üzenetére


máyköl
veterán

Édesapámat viszont apának hívtam mindig is.

(#11) Wictor


Wictor
senior tag

Én anyázok. (Mármint nem úgy.) De pl. a német rokonok mamáznak.

(#12) Zolás


Zolás
addikt

Hé mutter, van már kaja? :DDD
Anyunak mert anya csak egy van!

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Idáig én nyertem, ami a (lehet, hogy látszólagos) szeretetet illeti.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mutert úgy szólítom hogy anyu.. Ha a bátyámnak beszélek róla, akkor anyánk/ anyu, de ha másoknak beszélek róla akkor mutternek szoktam mondani. Evva.

A mami meg gondolom a mommy vagy mummy-ból (múmia:D) jött, de alapból meg ugye mom, legalábbis a US angolban. Valóban baromság így a magyar fordítása.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Csemike válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Csemike
csendes tag

Legfeljebb a megszólítások módjában nyertél, mert valóban a legköltőibb az édesanyám. :))

(#16) Mr X válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Nem tudom, nekem az "édesanyám" már túl ömlengős. Nem szeretem a túlságosan színpadias beszédet.

Amíg élt, én anyunak hívtam.

(#17) Lenry válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Lenry
félisten

öcsém nevezni néha drága édesanyámnak, de neki néha mániája a fellengzős beszéd, vagy épp akar valamit tőle.

én nem bonyolítom, fölös sallangnak tartanám. az, hogy mit érzek iránta, nem a szavaimból fogja megtudni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Иван


Иван
őstag

Anya, az anyut kicsit olyan nyafogósnak tartom (no offense). Ha "nem sietősen beszélek" akkor édesanya. Édesapámnál dettó. (Mondjuk írásban gyakrabban használom azt, hogy édesanya/édesapa, mert az olyan furán hangzik, hogy "anyám így szokott főzni" vagy "apám szerint az helytelen").

És a nagy szülőket mamázom/papázom. Bár a vasárnapi családi ebédnél a kavarodásban mindenkit hívok mindenkinek :DDD

ui: így belegondolva, ha valami humoros megjegyzést teszek édesapámra (pl ironikus megjegyzését mondjuk egy félregombolt kabátra), akkor a keresztneve becézését mondom. De ez még így sose tudatosult bennem. Érdekes.

Amúgy az oroszok használják a mamát/papát szülőkre, de meg van nekik is az anya/apa megfelelő. A nagyszülőkre meg egészen más szavuk van mint nekünk vagy az angoloknak.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#19) 7


7
addikt

A szüleimet leginkább ezekkel a megszólításokkal boldogítom:

anyu/apu, jóanyám/-apám/-atyám, édesanyám/-apám, "ídösanyám"/-apám/-atyám, éccsanyám/-apám (nagyritkán elérakok valami jelzőt, főként a drágát)

:)

[ Szerkesztve ]

(#20) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Édesanya, anya.

Nagymamámat anyunak hívom.

when the sun shines, we'll shine together

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.