Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apika


Apika
Közösségépítő

Szép teljesítményűek, de ezek sem kimondottan olcsók...

[ Szerkesztve ]

(#2) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Na végre valami mozgolódás a 400W tartományban Platinium besorolásban, az áron azért még van mit javítani.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) .mf


.mf
veterán

Második bekezdésnél túl sok a kopi-paszta:
"Az újonnan érkező 450 (EA-450 Platinum), 550 (EA-450 Platinum) és 650 wattos (EA-450 Platinum)"

Végre nem csak kilowattos platinák, jöhetnek kisebb méretekben is.

Hmm, szétbontott 12V-os ágak, akkor nem Seasonic-beles, ki szállíthatja most?

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Hatásfok rendben, elvileg halk is, már csak az áron kellene kicsit faragni lefelé.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#5) freestailo


freestailo
őstag

110 dollárért jó vétel lenne a 450-es, de mire ideér, sokkal több lesz...

(#6) MMIX


MMIX
addikt

"A 100 százalékig japán gyártmányú kondenzátorokkal szerelt....."

Nem 100%, mert CapXon is van benne. Antec EarthWatts Platinum 650W teszt.

(#7) mghltm


mghltm
addikt

"A moduláris tápegységekhez tartozó csatlakozók számát és típusát az alábbi táblázat részletezi"

vagy ez a mondat nem stimmel, vagy a mellekelt kep

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó cucc! :K

(#9) erdoke


erdoke
titán

Rafinált ez a hatásfok vadászat. 20 % terheltség fölött garantálják a 90+ %-os hatásfokot, márpedig egy modern, takarékos PC (mondjuk egy automatikusan integráltra kapcsoló játékos VGA-val) netezéskor/letöltéskor vagy irodai módban könnyen becsúszik a középső darab 110 W-ja alá... Mi történik, ha éppen 50-80 W-ot kajál a gépem órákon keresztül? Milyen a 450-650 W-os táp hatásfoka?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#10) Georg17 válasza erdoke (#9) üzenetére


Georg17
tag

A kérdés jogos és helyes. Az én igencsak "agyonpakolt" -főleg a vinyókra értem- gépem NETTO 105W-ot fogyaszt üresben, 135-145W-ot filmnézéskor. Ez a NETTO, s mivel a tápom 20%-os terhelésnél ~85%-os hatásfokú. NETTO 105W-os fogyi mellett olyan BRUTTO ~130W körül lehet a fogyim. Tehát kb. 25W-nyi fölös hő keletkezik, ha a legrosszabb verziót nézem a saját esetemben, ami a hatásfokot illeti. De az én tápom köszönő viszonyban sincs a Platina minősítéshez.

Szóval nem hinném, hogy ezeknél a Platina minősítésű tápoknál különösebben morfondírozni kéne a hatásfokon. Ezeket meg kell venni és élvezettel lehet őket használni. A Platina minősítés az már egy komoly szint. Azért egy komoly tesztre kíváncsi lennék, hogy valóban mire képesek ezek a tápok. Lehet, hogy valaki már linkelt is címet. De most nincs időm elolvasni.

(#11) MMIX válasza erdoke (#9) üzenetére


MMIX
addikt

Antec EarthWatts Platinum 650 W TechPowerup
(Efficiency at Low Loads)
Kis terhelésen a 115V-os konnektort jobban szereti, a teszt szerint.

[ Szerkesztve ]

(#12) Georg17 válasza atti_2010 (#2) üzenetére


Georg17
tag

Pár hete ha emléxel, épp én hitetlenkedtem, hogy lesz-e a közeljövőben 400-450W-os Platina táp. Pont a várható ár miatt. Még a Seasonic 460?W-os passzív tápjának az árával is példálóztam.
Nos a kis Platina táp megérkezett, amitől őszintén szólva leesett az állam, mert én nem számítottam rá. Az ára pedig szerintem egyáltalán nem rossz. Azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy ezeket akár csak 15-17e Ft-ért is meglehet majd találni a boltokban.
A gond az ilyen "kis" tápokkal az lehet, hogy kevés hozzá a vezeték. Nem olvastam el a cikket. De én anno a VX450W-osomat azért cseréltem le HX650W-osra, mert kellett a sok vezeték. S mivel a HX650W hatásfoka még talán jobb is a VX450W-osénál, így duplán nyertem az ügyön, mert a BRUTTO fogyasztásom kb. maradt a korábbi szinten.
Ebből csak azt akarom kihozni, hogy mivel azért tápot szerencsés esetben 6-7-8 évente vesz az ember. Én még mindig inkább kiadnék most 40E Ft-ot egy Corsair AX650W-ért, (amely ráadásul ha jól tudom "csak" Gold minősítésű) mint pl. 28-30E Ft-ot egy ilyen 450W-osért . Ez persze magán vélemény.
Majd a vásárlók úgyis eldöntik, hogy sikeres lesz-e a kis Platina táp. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13) Male válasza MMIX (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Hm, az "Efficiency at Low Loads" táblázatban érdekes, hogy a 40 - 100W tartományban szinte fix 17W amit a táp eszik meg. Ez minden tápnál így szokott lenni?

(#14) banhammer


banhammer
veterán

Vajon mennyi idő alatt hozza, hozná vissza az árát egy ilyen tápegység egy korszerű 80+-os tápegységhez mérten?

Amikor megvettem az A++-os Gorenje hűtőm saccra kiszámoltam, hogy a régi B-s(?), C-s(?) Whirlpool hűtő fogyasztásával számolva kb. 8 év alatt hozna vissza az árát a villanyszámlán.

Józan paraszti ésszel akinek korszerű tápegysége van annak nem érdemes emiatt új még korszerűbb tápba beruháznia.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) erdoke válasza MMIX (#11) üzenetére


erdoke
titán

Kösz a linket. Igen, a 40 W-nál 70 %-os hatásfok még bőven kielégítő.

A legjobb aláírás a héten

(#16) Male válasza banhammer (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Ki lehet ezt is viszonylag pontosan számolni ( én is megtettem, mielőtt vásároltam.... nekem kb 3 év jött ki amikor cseréltem ), de egy 80 Plusszosról váltás árát valószínűleg tényleg nem hozza be az élettartama alatt sem...

(#17) Georg17 válasza banhammer (#14) üzenetére


Georg17
tag

Osztom a véleményed. A hatásfok a legtöbb jó nevű tápnál már nem döntés tényező. (Remélem ma már senki sem gondolkodik 5E Ft-os Codegen táp vásárlásán.)
Ami szerintem lényeges, hogy hosszú távon alkalmazható legyen. Azaz legyen megfelelő teljesítménye, hátha később szükség lesz rá. Ehhez mérten legyen jó sok vezeték hozzá. Az sem baj, ha moduláris. Illetve nekem nagyon szimpi a mostanában divatos ventilátor vegyes üzemmód. Üresjáratban ugyanis messze a tápom ventije a leghangosabb. Nem hibás, csak hát golyóscsapágyas, annak meg van hangja. Cserélni meg mégse szeretném a ventit, mert 7év gari az azért mégiscsak 7év gari. :K

(#18) banhammer válasza Georg17 (#17) üzenetére


banhammer
veterán

Milyen tápot vettél amire hét év garanciát adnak?

Nekem egy Corsair TX 650-es van és 5 évet ad rá a Corsair.
Plusz jól beszoptam vele (és még sokan mások is akik ezt a típust vették, panaszkodtak is rá elegen a Corsair fórumon), mert morog a ventilátorja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) Georg17 válasza banhammer (#14) üzenetére


Georg17
tag

A saját adataimból kiindulva egy 80+ Bronz és egy 80+ Platina táp között olyan BRUTTO 10-12W lehet a különbség, üresjárat alatt. Az üresjáratot úgy értem, hogy sima NET-ezés, vagy magára hagyott gép letöltés közben, stb. Szóval mivel erről a felhasználási módról van szó, így adott esetben nyugodtan számolhatunk napi átlag 10óra üzemidőt. De számoljunk egész évre csak 3000 órát, hogy ne legyünk túlzóak. Összvissz. kb. 1800Ft a különbség éves szinten.
A VX450W-os tápomat 4 éve ~15E Ft-ért vettem, 5 év garival. Ha ezt összevetem a vélhetőleg min. ~28Ft-os 450W-os platinával, akkor még 4 év után is jelentős hátrányban vagyok, s mindjárt lejár a garanciaidőm.
Ettől függetlenül nyilván jó dolog ez a Platina minősítés. De legfőbb képpen a Föld-nek jó. Mert ha ezt a sok-sok fogyasztóval (felhasználóval) felszorozzuk, akkor legalább ennyit is kíméltünk a környezetünkön a kevesebb fogyasztással.

(#20) Georg17 válasza banhammer (#18) üzenetére


Georg17
tag

Az adatlapomon is szereplő Corsair HX650W-osát vettem. 7 évnyi Corsair garival. De ha jól emlékszem a bolt, ahonnan vettem is adott rá 5 évet.

Igen a TX-es tápok sajna "híresek" a morgó ventijükről. Az enyém is nagy ritkán, halkan "bemorog". De még bőven elviselhető, azaz egyáltalán nem zavar. Főleg mert ritkán és akkor is rövid ideig tart. Sajnos ezekben mindben ADDA gyártmányú golyóscsapágyazású ventilátorok vannak.
Az új AX szériában már YateLoon siklócsapágyas ventik vannak, amelyek üresjáratban ráadásul nem is pörögnek egyáltalán. De ezért még nem fogok tápot cserélni. Ráadásul a HX-emnek a kék matricája jól megy a gépem kék-fekete témájához. :D

(#21) banhammer válasza Georg17 (#19) üzenetére


banhammer
veterán

Ebben teljesen igazad van.

A Corsair VX450-es pedig egy nagyon jó halk tápegység, ilyen típus van a másik gépemben.
Megvettem, beraktam, bekapcsoltam a gépet és megijedtem, hogy nem megy a ventilátor.
Benéztem a gépbe és ment.
Megnyugodtam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Georg17 válasza banhammer (#21) üzenetére


Georg17
tag

Igen, de volt még egy annál is jobb táp. A CX400W-os. Az a tök fekete, még matrica se volt rajta. Na az totál hangtalan még most is. Anyám gépében az van. Sajna már nem lehet kapni újonnan, pedig nagyon jó kis táp. De nem OFF-olom tovább a topic-ot, mert a végén fenékbe leszek billentve. :) Hali!

(#23) MMIX válasza Georg17 (#20) üzenetére


MMIX
addikt

"Az új AX szériában már YateLoon siklócsapágyas ventik vannak"
Az Corsair AX-ekben csak az AX 1200W-ban van Yate Loon és az is golyós, a többi AX San Ace (Sanyo Denki) dupla golyós ventilátoros.

(#24) nekim22


nekim22
csendes tag

Elkelne már a vérfrissítés.

(#25) mepet


mepet
addikt

Nekem anno egy Quattro 1200-as OC editionra fájt a fogam, csak nem tudtam sehonnan beszerezni....
Bár ezek az újak is tutik minden paraméterükben, ahogy nézem!

(#26) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagy kár a nem egybe 12Vért..úgy elgondolkodtam volna a legkissebben :U

(#27) atti_2010 válasza Georg17 (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igazából egy ilyen 450W Platina 20-23K árban ütne nagyot de így inkább vennék egy Cooler Master 600W Gold-ot vagy egy 400-550W -os FSP Aurum-ot.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#28) zetor2000


zetor2000
senior tag

"Az újonnan érkező 450 (EA-450 Platinum), 550 (EA-450 Platinum) és 650 wattos (EA-450 Platinum) EarthWatts Platinum modellek"

Copy/Paste rulez, javítani kéne, minden modellszám ugyanaz

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29) Findzs


Findzs
addikt

ennek a tükrében soknak találom az árát, kb. 18 ezret érne max

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#30) Angel1981


Angel1981
veterán

Tetszetős darabok! ;)

(#31) Findzs


Findzs
addikt

ahogy olvasgatom MMIX által linkelt tesztet beigazolódott az a gyanúm, hogy ez tulajdonképpen egy feljavított fsp aurum táp

akkor meg bizony jó kis tápok lesznek ezek megfelelő árcédulával :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32) V.Dave válasza Georg17 (#19) üzenetére


V.Dave
senior tag

Az én gépem 42 wattot fogyaszt videokártya nélkül 2d-ben. Konfigom lásd az adatlapomnál. Namármost a tápom 80+ bronze(?) vagy 80+ minősítésű. Lehetséges szerinted hogy például egy 400wattos platina vásárlásával nyerjek 10watttot?

Xiaomi mi 8 6/128

(#33) atti_2010 válasza V.Dave (#32) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezt csak úgy tudnád meg ha kipróbálnád ugyanis a mostani tapod hatásfokát nem ismerjük pontosan, meg az új tápét sem, 10% terhelésen elég gyatrán teljesítenek a bronze és a 80+ tápok, én azt mondanám így látatlanba hogy lehetséges a 10W- de több semmi esetre sem, viszont terhelésen még a 30-40w is lehetséges.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) V.Dave válasza atti_2010 (#33) üzenetére


V.Dave
senior tag

Cooler master silent pro M600. A CM honlapja szerint 80+ bronze, de én ebbenn egyáltalán nem vagyok biztos, ugyanis a tápon és dobozán semmilyen jelzés nem láthattó arra vonatkozóan hogy milyen hatásfokra számítsak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#35) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Szerintem nagyon fontos, hogy egyre több táp legyen Platina besorolású. Későbbiekben pedig árverseny is várható ezen a téren is. Mondjuk kíváncsi lennék, mennyi az elméleti maximum, ameddig lehet fejleszteni ezeket a tápokat. Nyilván a 94% már nagyon közel van a 100-hoz, de a kisebb terhelésnél jelentkező alacsonyabb hatásfokon gondolom még lehetséges javítani.

Gondolom nincs összefüggés, de az FSP Aurum 400w-os tápja, ami Gold minősítésű, ma már 13,5-ért megkapható, 5 év garival! Szerintem az sem rossz ajánlat:) .

[ Szerkesztve ]

(#36) Georg17 válasza MMIX (#23) üzenetére


Georg17
tag

Valóban! Én kérek bocsánatot! :( Még a Seasonic X650W-ot is megnéztem és szintén zenész. Na még egy ok, hogy ne cseréljem le a tápom, mert tök fölösleges. A 25°C-ot továbbra is keveslem, szóval nálam még csak nem is állna meg a venti.

(#37) Speed® válasza atti_2010 (#33) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pont terhelve minimális a difi..az említett táp 86%os 300W magasságában.

(#38) nyunyu válasza HeavyToys (#35) üzenetére


nyunyu
félisten

Nyilván a 94% már nagyon közel van a 100-hoz, de a kisebb terhelésnél jelentkező alacsonyabb hatásfokon gondolom még lehetséges javítani.

Tapban levo egyre bonyolultabb vezerlo IC-k fogyasztasat nem tudjak csokkenteni, meg a 12V-bol 5 es 3.3V-t eloallito DC-DC konverzionak is van valamennyi vesztesege, igy extrem kis terheleshez kepest jelentos lesz a tap sajat fogyasztasa.
Plusz a tapventi is zabalhat 5W-ot, ha teljes sebesseggel porog, mondjuk kis terhelesnel ez pont nem jatszik.

Amugy en sem rohanok a boltba most azonnal lecserelni a 4 eves Corsair HX520-at.
*Picit* tul van meretezve a gepemhez kepest (alig 15-40% terhelest kap), igy meg a venti is csak alapjaraton jar, joval kevesbe hangos, mint egy FSP tap elektronikus zaja ekkora terhelesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39) Angel1981


Angel1981
veterán

Kicsit megmosolyogtató, hogy csak 10-10 $ a különbség köztük.
Bevallom, így hiába, hogy tudom, hogy a gépemnek bőven elég a 450W is, ha közülük kéne választanom, tuti a 650-es modellt venném, +20 $-ért! :)

(#40) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Készíthettek volna egy "350W"-s változatot is ...
Bivalynak tűnik az adatlap alapján ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#41) Ł-IceRocK-Ł válasza Tibor_560sec (#40) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nemsok értelmét látnám.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#42) Tibor_560sec válasza Ł-IceRocK-Ł (#41) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Hidd el volna ... :K

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#43) Ł-IceRocK-Ł válasza Tibor_560sec (#42) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Árban nincs sok különbség egy 350 es és egy 420 as között.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#44) simonlaci55


simonlaci55
tag

600w alatt nem is nagyon kell nézelődni akinek kicsit komolyabb gépe van szerintem, az pont a közép nem is kell aggodni hogy kevés de nem is kell full crossfire ben használni

Simon László

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.