Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Egyvalamit megtanultam már régen, a világon a legeslegkevesebbet az emberélet ér, bármiért többet áldoznak, mint egy ember életéért.

Egy kiskutyát biztos körbeugráltak volna az emberek.

Egy orvosnak egy ember ugyan olyan mint egy szervizesnek egy gép:
-ez könnyen megmenthető,
-ezzel már nem érdemes foglalkozni,
-ezt meglátjuk
-stb

Petőfi Sándor: Apostol
(részlet)

"Nyílt nemsokára a kapu,
Kijött egy asszonyság s egy úr,
Beűlnek a hintóba, a kocsis
Indítja lovait, rohan...
Ott benn nyögés, aztán sikoltás...
Az asszonyság sikolta föl,
Mert lábánál egy kisgyermek nyögött.
Elérte a hintó a célt,
Az úr s az asszonyság kiszáll,
S az asszony így szól a kocsishoz:
„Nesze a díj, fiú,
S itt benn kocsidban a borravaló,
Egy szép kis gyermekecske,
Viseld gondját, mert isten adománya.”
Igy szólt az asszony s ment az úri pár.

Szegény kisded te ott a kocsiban!
Miért kutyának nem születtél?
Ottan lett vón neveltetésed
Ez asszonyság ölében,
Eltáplált volna gyöngédgondosan;
De mert ember lettél és nem kutya,
Az isten tudja, milyen sorsra jutsz!

A bérkocsis fülét, fejét vakarta,
S imádkozott-e vagy káromkodott,
Nem tudni, csak hogy morgott valamit.
Az istenáldás nem tetszett neki.
Gondolkodék, mit tégyen e kölyökkel?
Ha elviszi haza,
Otthon a gazda majd fejéhez vágja,
S kidobj’ az ajtón mindkettőjöket.
Nagy mérgesen csap a lovak közé,
És hajt keservesen.

A külvárosban egy szurtos lebujban
Mulatnak még, a lámpafénytől
Piroslik ím az ablak,
Mint az iszákos ember orra.
A bérkocsisnak sem kellett egyéb,
Az istenáldást odatette szépen
A kocsma küszöbére, s ment."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Csemike válasza Dluinet (#1) üzenetére


Csemike
csendes tag

Én is azt gondolom, hogy egy kiskutyát többen körbeugráltak volna, mert egy kiskutya kisebb felelősség. Sajnálkozol egy sort fölötte, hogy jaj, de cuki, jaj, szegény, és továbbállsz. Ha egy elveszett gyerek sír a tömegben melletted, vagy egy magára hagyott babakocsiban, akkor inkább levegőnek nézed, mert beleavatkozni egy ilyen szituációba felelősség. Nem simogathatod meg a buksiját és nem állhatsz tovább, mintha mi sem történt volna, mert ha már megálltál megnézni, hogy mi a baj, akkor már nem hagyod ott a gyereket, egyértelmű... Ezért a legtöbben inkább be sem avatkoznak. Mert majd úgyis a másik, meg biztos itt van valahol az anyukája, csak nehogy tenni kelljen valamit.

[ Szerkesztve ]

(#3) Kassadin válasza Csemike (#2) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerinted mit kellene volna tennie az embereknek?

(#4) Csemike válasza Kassadin (#3) üzenetére


Csemike
csendes tag

Mindenkinek a lelkiismeretére bízom, hogy mit kezd egy ilyen helyzettel. Én biztos, hogy megállok, megnézem mi a baj, próbálok segíteni, pláne, ha egy gyerekről van szó. Mindössze megdöbbentett a közöny.

(#5) D1Rect válasza Csemike (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Az ugye feltűnt, hogy vágott a videó?
(persze azért az sem elhanyagolható, hogy az emberek ilyen esetben feltételezik, hogy ott az anya a környéken)

(#6) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Megmondom őszintén, én sem álltam volna meg.
Elég gyenge ez a teszt, én pl. egyből arra következtetnék, hogy ott van valamelyik szülője pár méteren belül. Mit csináltak volna, ha tényleg van a babakocsiban egy gyerek? Megkeresik az anyját és leb*sszák?

A videó kommentjei közt gondolom nem 1000-ből 6 ember fogja azt nyilatkozni, hogy ő bizony megállt volna. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#7) Taru


Taru
tag

Azt kell, hogy mondjam, lehet én se álltam volna meg. Tényleg, bőven lehet a közelben a mama. Ezt pár másodperc alatt eldönteni szinte lehetetlen. Szerintem legalábbis, persze biztos nekem nincs igazam.

(#8) 7


7
addikt

A filmecske közben folyamatosan ott motoszkált bennem egy érzés, amit a jelenlegi "top rated" kommentelő is megfogalmazott:

"a gyerek egy nagyon érzékeny dolog a mi a alapvetően nyugat európai kulturális rendszerünkben, nem mehetsz csak úgy oda egy babakocsohoz hogy a koszos idegen kezeddel piszkáljad, egy csomó tabu védi a babát és környezetét."

Egyet kell értenem vele, ez tényleg nagyon komoly visszatartóerőt képvisel. Szerintem ha nem babakocsiból, hanem a tér szélén egy dobozból jön a gyereksírás, többen merik megkockáztatni, hogy közelednek felé (bár, mint azt már említették itt, vágott videóról van szó, úgyhogy nem tudjuk, hányan is vették a bátorságot). Ezek a tabuk ugyanis a dobozos szituációval gyakorlatilag érvényüket vesztik, és minden bizonnyal nem lenne senki, aki letépné a közelíteni merészelők fejét, vagy mondjuk megvádolná őket gyermekrablással.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kassadin válasza Csemike (#4) üzenetére


Kassadin
addikt

Még mindig nem értem, hogy hogyan lehetne segíteni egy kisbabán. Az a másik, hogy azért a másik kisgyereke elég tabu a többi embernek, nem csodálom, hogy úgy reagáltak, ahogy.

(#10) Szten Márs válasza 7 (#8) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, nyilván ez egy szenzációhajhász bulvár lvl 999 "kísérlet". Mondanám, hogy ennek megfelelően dilettáns módszerekkel, de tekintve, hogy a cél egyedül az volt, hogy megbotránkoztassa az embereket, hogy hű, micsoda világban is élünk, megfelelő eszközökkel és megfelelő módon álltak hozzá. Bár valójában az a megbotránkoztató, hogy ilyen "kísérleteket" csinálnak, ilyen célokból....

[ Szerkesztve ]

(#11) Csemike válasza 7 (#8) üzenetére


Csemike
csendes tag

Igen, általában ez az indok, hogy az emberek miért nem cselekszenek semmit, ha a közvetlen környezetükben gyerekbántalmazást tapasztalnak, mert az a család magánügye. Meg a gyerek tabu. Meg az asszony köténye mindent eltakar.
Sokféleképpen meg lehet magyarázni, hogy miért nem segítünk. Az én értékrendemben semmilyen megideologizált magyarázat nem mentség a nem segítésre egy olyan helyzetben, mikor valaki (akár egy baba) egyértelműen segítségre szorul (bizonyos esetekben még törvényben rögzített kötelességünk is megállni és segíteni: elsősegély). És nem is kell a "koszos" manccsal hozzáérni azért, hogy megnézd, mi a baj és ha kell, hívj segítséget.

D1Rect: az feltűnt, hogy a végén szerepelt, hogy 1000-ből 6 ember állt meg a gyereknél?

(#12) Kassadin válasza Csemike (#11) üzenetére


Kassadin
addikt

"az feltűnt, hogy a végén szerepelt, hogy 1000-ből 6 ember állt meg a gyereknél?"

Ezen fölösleges pörögni, nem ettől fog változni a helyzet. Ha fog egyáltalán valaha is változni.

(#13) D1Rect válasza Csemike (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez a szitu akkor sem "tiszta" és vágott felvételből azt hozok ki amit csak akarok.
Az "elgurítjuk a narancsot" teszt sokkal reálisabb.

(#14) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem azert nem foglalkozik vele szinte senki, mert azt gondoljak, hogy ott a szulo a kozelben es en is igy gondolnam, ezert oda sem mennek.

(#15) Raucher válasza Csemike (#11) üzenetére


Raucher
tag

Aki éles szituációban leáll segíteni, annak annyi.

Ha rendőrt, mentőt hívsz, a következő órákat jegyzőkönyvek készítésével fogod tölteni.
Ha közel mész a babakocsihoz, és az anya önvédelemből össze vissza beszél, még gyermekrablással is begyanúsíthatnak egy időre.
Van néhány nagyváros, ahol hamarabb találsz bombát a babakocsiban, mint élő gyermeket.

Ennek alapján messzire érdemes kerülni azt a babakocsit. A kutya esetében meg buktatómentes a dolog. Ennyi.

PS:
Igen, a csecsemő élete nem sokat ér. Sokszor látom, a fiatal anyuka pajzsként tolja maga előtt, pirosban a zebrán, a babakocsit. Ha balul üt ki a dolog nem gond, ingyen lehet másikat csinálni.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#16) Vladi válasza Mulderpapa (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tényleg, kissé ferdít. Próbálják meg meleg nyári napon öreg bácsi összeesik a parkban.

Ilyenkor tényleg segítenek, megnézik. Erre láttam is példát tavaly nyáron.

Juteszembe!

Az a kínai videó, ahol 3-4 kocsi átment a gyereken, na az volt a vadító. Azért ha ilyen van, nem egészen ezt az eredményt kapnák itt Európában. :U

(#15) Raucher:

Ez marhaság. elhiheted nekem, kb 2 órája kellett a hatóság segítségét kérni. Jöttek a tányérsapkások. :C

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) 7 válasza Csemike (#11) üzenetére


7
addikt

Ez részemről nem megideologizált magyarázat. Mondhatnám úgy is, hogy önvédelemből bizony meg kell fontolnom, merek-e közelíteni egy babakocsihoz, pont ezen tabuk miatt. És a dobozos példát pont ennek érzékeltetésére írtam.

Számomra a videóban illusztrált szituációnál nem arról van szó, hogy lusták az emberek segíteni, vagy érzéketlen barbárok, hanem hogy tartanak a lehetséges következményeitől, ezért bizonytalankodnak. Tudom, mert én is hasonló módon, félve közelíteném meg a kocsit [és ennek bizony személyes tapasztalat is áll a hátterében, de ezt most hagyjuk].

[ Szerkesztve ]

(#18) Lenry válasza Csemike (#11) üzenetére


Lenry
félisten

itt nem a gyerekbántalmazás rész a tabu, hanem hogy a franc se kockáztatja meg, hogy belenéz a babakocsiba, és egyszercsak előugrik valahonnan anyuka, aki lendületből már rád is hívta a kommandósokat, mert el akartad rabolni a gyerekét.

én is levegőnek nézném

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) darál0w


darál0w
Jómunkásember

most volt a híradoban

Halázs Juditot sokkolta az eset. ROFL

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21) Kassadin válasza darál0w (#20) üzenetére


Kassadin
addikt

Az szép. SOKKOLTA. :DD

(#22) D.R.O.


D.R.O.
tag

Ezer emberből két óra alatt hat ember állt meg. Szerintem ez kibaXott jó arány. Ez azt jelenti, hogy egy magára hagyott csecsemő átlagban 20 perc alatt segítséget kap. 20 percet meg csak kibír, még edződik is.
De most komolyan ha egy elhagyott babakocsit lát valaki, mire gondol: az anyja beugrott valahova (miért hagyná ott a gyereket?), a szülei ott vannak a közelbe, a szülei rosszul lettek, vagy balesetet szenvedtek (ez esetben a mentősök, kiérkezett rendőrök ...stb miért hagyták volna ott a csecsemőt, ha ez mégis megtörtént volna, akkor is az odacsődült tömeg, mer az ugye odacsődül, növelheti a baba esélyeit, bekiabálják meg okoskodnak hogy ott a balesetesek kölke), a szülei direkt hagyták magára a gyereket. Teljesen mindegy melyik verzió van érvényben, mert a gyerek 20 perc alatt segítséget kapott.

Egyébként megjegyzem, hogy a videón a babakocsi nem egy helyben állt, akik megálltak azokat körbeugrálták az unicefes emberek, meg kaptak valami papírt. Ez ha gyorsan lezavarják akkor olyan öt perc, az ugye hat ember esetében kb. fél óra, akkor hogy van ez a két órás teszt?

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#23) Huma


Huma
addikt

Én tuti elloptam volna aztán váltságdíjat követeltem volna érte.
Hogy meglepődtek volna a filmesek, ha elkezdtem volna szaladni a babakocsival. :DDD

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) Kassadin válasza Huma (#23) üzenetére


Kassadin
addikt

Áh. Akkor mehetett volna a még nagyobb népbutítás. 6 emberből 1 terrorista.

(#25) Dluinet válasza Kassadin (#24) üzenetére


Dluinet
nagyúr

:DDD
Hogy mennyi hülyeség van a tvben?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26) Algieba válasza Huma (#23) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

:DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#27) Eastman válasza Csemike (#4) üzenetére


Eastman
őstag

Szia Csemike!

Mivel, - ha jól tudom - hivatásodból adódóan gyermekekkel foglalkozol, mondhatjuk, hogy evidens, hogy felfigyelsz egy otthagyott gyermekkocsira, odalépsz és ránézel egy síró babára. Biztosan érzékenyebb is vagy a témára mint mi itt. Egy villanyszerelő valszeg jobban észrevesz pl. egy lámpaoszlopból kilógó csupasz vezetéket és előbb hívja az elmű szakembereit mint a járókelők többsége. Tudjuk, hogy az utcán, parkokban, lakótelepeken álló oszlopok ellopott fedelei mögötti színes vezetékek nagyon érdeklik a kisgyerekeket és sajnos előfordul, hogy belenyúlnak. A szerencse az, hogy nappal kisebb az esélyük az áramütésre mint éjjel lenne, amikor a közvilágítás él. Éjjel alszanak. Tuti, hogy mentél már el ilyen oszlop mellett, tudom mert ahol dolgozol sok ilyen van, ott nőttem fel. ;) Szerintem a veszély (és az esély) ugyanakkora - ha nem nagyobb - mint a Deák téren csakvalahovabeszaladó anya által elhagyott kiskocsi esetében. Mégsem gondolom azt, hogy közömbös vagy.

Kis kitérő után azt kell mondjam, hogy inkorrektnek tartom a kísérletet, mivel a babakocsi le volt takarva. Ha egy élő baba arca lenne látható az elhaladó emberek számára, 10x (azaz tízszer) annyian álltak volna meg egy síró csecsemőnek és keresik a környéken az anyukát, arra fogadni merek. Így sajnos extraforgalmas helyre tett bomba, "készátverés" vagy a kis takarót felemelve zaklatásgyanus a szituáció, mondom ezt a bő két perc alapján és úgy, hogy segítőkész embernek tartom magam. A tény és a negatív asszociáció sajnos szomorú, ebben egyet értünk.

Love: V.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) Csemike válasza Eastman (#27) üzenetére


Csemike
csendes tag

Hát igen, nem lehet mindenki szocmunkás, és villanyszerelő sem. :)

(#29) moha21 válasza Huma (#23) üzenetére


moha21
addikt

Jaja rakták volna ki este az Orcy térre . :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.