Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LGG555


LGG555
aktív tag

Azt kellene megoldják hogy a Win 11 ne csak 19.5.2 driverrel működjön rendesen.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#2) E.Kaufmann válasza LGG555 (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A többiekkel mi a tüneted? Milyen GPU?
Nekem a Youtube 4k HDR nem volt az igazi Chrome alatt. (hw-accel nélkül meg eddig nem tudott HDR-t)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) LGG555 válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


LGG555
aktív tag

Vega 20 GPU és állandóan leálltak az újabb driverek időtúllépés miatt, de játékok alatt is megtörtént és internetezés közben is, próbáltam egyéni beállításokkal és gyárival is sehogyan sem működött, ezzel tökéletes.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#4) westlake válasza LGG555 (#1) üzenetére


westlake
félisten

Nem hiszem, hogy ez a driver (vagy a Windows 11) hibája lenne. Már csak azért sem, mert a Windows 11 valójában Windows 10, nem pedig egy új operációs rendszer. Én még nem találkoztam olyan driverrel, ami ne működött volna mindkét operációs rendszerel. Ha lenne ilyen probléma (mármint az általad említett), tele lenne vele az internet.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5) zseko válasza LGG555 (#3) üzenetére


zseko
veterán

21.10.2 driveren vagyok, most játszottam három órát a Battlefield 1-el, semmi hibám nem volt, amióta kijött a Win 11 azon vagyok. Vega 56 vga-m van.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#6) LGG555 válasza westlake (#4) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ha VGA hiba lenne akkor a 19.5.2. driverrel sem működne.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#7) olymind1 válasza LGG555 (#3) üzenetére


olymind1
senior tag

Nekem is hasonló problémák voltak, igaz GCN4 gpu-val, nálam a 20.12.1 driver volt az utolsó stabil utána több mint fél éven keresztül adták ki a bugosabbnál bugosabb drivereket és nem én voltam az egyedüli aki az általad leírt hibákba ütközött... Viszont nálam végre a 21.9.2-vel megszűntek a gondok, most 21.10.3 van fent és ez is jól működik.

Egyébként nem tudom hogy engedhetik meg maguknak ilyent hogy több mint fél éven keresztül ilyen sz@rabbnál hulladékabb drivereket adjanak ki a kezük közül. :U :(

[ Szerkesztve ]

(#8) imi123


imi123
őstag

Folyamatosan előjön a BS.Még egy kicsit "javítanak" a driveren és megyek vissza Nv-re....

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#9) #72688384


#72688384
törölt tag

birom amikor még mindig az amd gpu driverek miatt hisztiznek aztán közben össze-vissza van állitgatva minden a rendszerükön és fel sem fogják h ezért nem mennek rendesen a dolgok. a radeón rósz.

(#10) E.Kaufmann válasza #72688384 (#9) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk a driver írásnál is is figyelhetnék, hogy a régi beállítások ne okozzanak annyi gondot és rendesen uninstallálhatók legyenek.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) olymind1 válasza #72688384 (#9) üzenetére


olymind1
senior tag

Nem tudom, amikor 2 windows újraindítás között annyi a különbség egyszer az egyik driver van telepítve (factory reset funkcióval tisztára törölve minden korábbi beállítást) másodjára meg meg a másik (szintén factory reset funkcióval), és akkor a driver folyamatosan újraindulgat, fekete képernyők hada, 10+ radeon tray icon, windows error reporter tele hibákkal, visszarakva a másik drivert minden helyrejön és stabilizálódik, akkor azt azért ne user error-nak próbáljuk elkönyvelni.

Természetesen lehetnek inkompatibilitási problémák akár driverrel is, de amikor az egy 4-5 éves HW-en amihez korábban már volt legalább 1 tucat kiforrott driver/szoftver és hírtelen új driverek fél éven keresztük egymás után bugzanak mint állat, hát köszönöm.. :((( Egyébként általánosan úgy elégedett szoktam lenni az ATI/AMD termékekkel, csak néha jönnek ilyen malőrök, amik felhúznak egy kicsit.

Sajnos AMD chipset driverek között is vannak ilyen lutri driverek, hogy azt hiszed véletlenül elállítódott valami a bios-ban és/vagy a windows-ban vagy meghibásodott a procit/alaplapod/ramod, aztán redditen a chipet topikjában olvasod hogy más B450 tulajoknak is HW error-okat dobál a driver, visszateszed a régid azután szintén minden helyrejön és újra betonstabil lesz a rendszered, akkor azért picit elgondolkodtató, hogy az AMD igencsak szereti a userekkel bétateszteltetni a nem épp olcsó portékáit.

Egyébként pont tegnap linkelték be másik topikban: AMD confirms its Windows driver was at the mercy of hackers due to a dozen security exploits

(#12) #72688384 válasza olymind1 (#11) üzenetére


#72688384
törölt tag

ha müködik a kártya a jelenlegi driverrel akkor minek akarod frissiteni? ha pedig nem akkor miért nem win clean installt csinálsz? foltozgatni felesleges azt a fost.

(#13) pinyuszka válasza westlake (#4) üzenetére


pinyuszka
csendes tag

Nincs tele de lehet találni róla...más is szenved tőle nem csak mi
AMD ezeket javasolja a hiba megoldására.
Nálam random jelentkezik probléma...lehet én rontok el valamit nem tudom :F

(#14) olymind1 válasza #72688384 (#12) üzenetére


olymind1
senior tag

Új játékok támogatása vagy új feature-ök miatt pl. FidelityFX Super Resolution és esetleges hibajavítások miatt szoktam új drivereket feltenni.

Mint írtam 2020 decemberi volt az egyik ami teljesen stabil volt nálam és használtam vagyis használni kellett kényszerűségből sokáig, a következő meg már a 2021 szeptemberi, ami között eltelt 9 hónap. Mivel a 21.9.2-vel és a 21.10.3-mal is teljesen jól működik a gép mindenféle Windows újratelepítés nélkül, sztem felesleges szapulni az OS-t, ami szépen teszi a dolgát.

Szerencsére már nem a 95-98-ME időkben élünk mikor elég sűrűn kellett újra húzni a Win-t. :N

(#15) LGG555 válasza #72688384 (#12) üzenetére


LGG555
aktív tag

Win clean sem működik és ezt komolyan gondolod????

ha müködik a kártya a jelenlegi driverrel akkor minek akarod frissiteni?

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#16) #72688384 válasza LGG555 (#15) üzenetére


#72688384
törölt tag

?

(#17) LGG555 válasza #72688384 (#16) üzenetére


LGG555
aktív tag

Már 50x kapom ezt és a 19.5.2 -vel 1x sem, na ennyike. [link]

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#18) E.Kaufmann válasza LGG555 (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Helyedben én megnézném a memóriákat és a tápegységet is, mert gyanús. Lehet hogy a régi driver nem terheli le eléggé a kártyát és a gépet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) LGG555 válasza E.Kaufmann (#18) üzenetére


LGG555
aktív tag

Végül megoldódott a legújabb 21.11.1 driverrel.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.