Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Legalább ráírták, hogy forró :)

A járulékos (nagyméretű) áramköri elemekkel (VRM, stb...) kellene kezdeni valamit... pl a ventillátor mögé helyezni, így a bordáról leszedett meleg levegőt közvetlen kifújni hátul, illetve külön csatornában a VRM hőjét kimozgatni, ha már az is melegszik.
Nagyobb méretű borda is beleférne. DVI és nagy bumszli csatikat meg ebben a koncepcióban elfelejteni, DVI-HDMI kábel nem egy nagy összeg, ha valakinek az kell (lévén a jelen nem kell túl sok konverziót elvégezni).

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik a hűtése, egyébként meg elég fölöslegesnek tartom ezt a kártyát, bár biztos akad 2-3 ember, akinek pont ez lesz a megváltás...

(#3) zzola válasza Gdi (#1) üzenetére


zzola
félisten

Nem csak erre írták rá, jellemzően a KFA2-n rajta van...

(#4) AAAgold


AAAgold
senior tag

a kártya elején lévő nyilások szellőző nyilások lennének? vagy minek vannak azok ott, ha egyszer blower típusú?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#5) ribizly válasza AAAgold (#4) üzenetére


ribizly
veterán

Ha jól láttam nem sok rés van a hátlapon, így gondolom máshova is kell luk, hogy kimehessen a meleg...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#6) TaaT válasza AAAgold (#4) üzenetére


TaaT
veterán

Igen azok, az 5870 ref hűtésén is vannak.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Szép! Jöjjön a terheléses YT videó, mikrofonos hangfelvétellel! ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Gdi válasza ribizly (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

Na jó, de az leginkább nem kimegy, hanem az áramlat visszaforgatja a házba.
Igaz, típusa válogatja, de azon a részen általában a táp, vagy házfal van, így nehezen távozik a meleg.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#9) Picco válasza Gdi (#1) üzenetére


Picco
addikt

DviD-t nem olyan konnyu am konvertalni, enyemhez is aktiv usb-s konverterre van szukseg.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10) Gdi válasza Picco (#9) üzenetére


Gdi
senior tag

Uhm.. hát.. tekintve, hogy pont a DVI-D (Digitális) jelforrma, és a HDMI videójel megegyezik, nem értem miért.
DVI-A-nál érteném. A HDMI ezen kívül audiójelet hordoz, külön csatornán (DVI-D-hez képest).
Otthon raspberryk/bananak HDMI-DVI kábellel mennek. Melóhelyen laptopom hdmi-dvi kábellel kapja az egyik külső monitort.És duplamonitoros gépek is.
Displayport és HDMI/DVI-Dhez kell konverter áramkör (ami általában a csatlakozóba építve el is fér, tápnak meg elég neki az a pár mA, amit a jellel kap)

Még DualLink DVI-D-nél esetleg, de ott sem tartom valószínűnek.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#11) Puma K válasza Fred23 (#2) üzenetére


Puma K
veterán

A Zotac 1070 Mini mellett egy újabb kicsi kártya, amire ha van FC vizes blokk akkor erős kis méregzsák gépet lehet építeni:

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12) AAAgold válasza ribizly (#5) üzenetére


AAAgold
senior tag

Érdekes... az 1slotos kialakítás akkor jöhet jól mondjuk, ha közvetlenül mellé akar tenni az ember egy másik kártyát - de a másik kártya meg pont letakarná a szellőző nyilásokat...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#13) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Asus meg a Zotac csinált/csinál ilyeneket... Egy működő vga-t nem láttam még ilyen hűtéssel.

Vicc de az Asus a V9999GE/és simát gyártotta ilyennek. És semmit nem ért..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#14) XtremLor válasza AxBattler (#7) üzenetére


XtremLor
őstag

Felkapott kis video lenne, halk nem lesz az biztos.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#15) Puma K válasza Sanchez638 (#13) üzenetére


Puma K
veterán

Az eltelt 13 évben nem keveset fejlődött a gyártástechnológia, anyaghasználat és a kártyák is dinamikusan tudják változtatni a feszültséget és órajelüket terheléstől függően így az általad említett 2004-es hűtés és VGA ég és föld a cikkben szereplőhöz képest.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16) Picco válasza Gdi (#10) üzenetére


Picco
addikt

Bocs, dual linkre gondoltam csak elfelejtettem irni. Szivtam a 30"-os HP monitorommal rendesen amikor a T520-at akartam rakotni. 60 angol pesoba fajt az aktiv atalakito, raadasul input lag is van rendesen.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17) bteebi


bteebi
veterán

Az komolyan fícsörnek számít, hogy egy gyakorlatilag csúcskártya csak egyslotos? :F És mikor lesz low profile+rövid NYÁK combo edition? Nekem olyan kellene... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) tailor74


tailor74
őstag

Az ötlet jó, a külleme is, most már csak a hűtés hatékonysága, és hangereje a kérdéses.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#19) zzola válasza bteebi (#17) üzenetére


zzola
félisten

Nézd meg a konkurenciát és már meg is tudod válaszolni a kérdésedet ...

(#20) Scholes9 válasza tailor74 (#18) üzenetére


Scholes9
nagyúr

A hangjára én is kíváncsi lennék :U :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#21) bteebi válasza zzola (#19) üzenetére


bteebi
veterán

Kicsit másként: szerintem hülyeség így bezsúfolni egy slotba, nem sokat nyer vele az ember, ha a NYÁK ugyanakkora. Így is, úgy is kell neki a nagy ház, abban meg el fog férni akkor is, ha 2 slotot foglal. És minden bizonnyal nagyon kevés olyan eset van, amikor érdemben zavaró, ha 2 helyet foglal a kártya, mert mondjuk nem fér el tőle egy másik (akármilyen) bővítőkártya. Persze ez utóbbi - amúgy most már igen ritka - esetben hasznos dolog ez a laposítás.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) AAAgold válasza bteebi (#21) üzenetére


AAAgold
senior tag

"...mert mondjuk nem fér el tőle egy másik (akármilyen) bővítőkártya. Persze ez utóbbi - amúgy most már igen ritka - esetben hasznos dolog ez a laposítás."

csak az a bizonyos bővítőkártya szépen elzárja a szellőzőnyilást a kártyán, szóval elég érdekes lehet így használni, mivel szinte garantált a túlmelegedés...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#23) bteebi válasza AAAgold (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Világos, épp ezért írtam, hogy ilyen esetekben marad az egyslotos megoldás (bár tény, explicite nem említettem a hűtésproblémát). Mondjuk aki ilyen szintű/árú videokártyát vesz magának, annak aligha lesz szüksége egyéb bővítőkártyára (hacsak nem SLI/CF miatt egy másik ugyanolyan videokártya), mert jó eséllyel lesz integrált Wi-Fi és BT is a lapján. Oké, egy normális RAID vezérlő vagy hangkártya még akár be is figyelhetne pluszba, de aki ilyeneket vesz, az tipikusan vagy nem gémer, vagy pedig nem a gémer gépébe teszi (mondjuk a hangkártya mehetne gamer gépbe is), szóval megint csak mindegy.

Röviden: nem azt mondom, hogy semmi értelme/létjogosultsága nincs egy ilyen kártyának, de nem túl sok. Ha lenne kívánságműsor, akkor nekem sokkal inkább kellene rövidebb NYÁK-kal, pláne passzív hűtéssel, csak - pláne ez utóbbi - fizikailag (racionálisan) nem kivitelezhető :). Ha meg annyira a méret a lényeg, akkor vegyen DTR gamer laptopot. Nem ugyanaz, de legalább relatíve kompakt. Valamit valamiért...

Mod: Most láttam a #11-et. Annak a kártyának sokkal inkább van értelme, mint ennek.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) rolko


rolko
őstag

Multi GPU szerverbe tökéletes :C A rack-be meg tök mind1 milyen hangja van, mert a teremben úgyis elnyomja a hangját a többi cucc + klíma :)

(#25) kromatika


kromatika
veterán

Komoly hűtése van

(#26) ribizly válasza AAAgold (#12) üzenetére


ribizly
veterán

Olyat ne akarjon ezek szerint senki. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#27) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

EZAZ!!! Én imádom az ilyen megoldásokat! Már várom ,hogy legyen valami hangfelvétel róla! ;]
Ez a Galaxy szimpatikus nekem!

(#28) lenox


lenox
veterán

De amugy ez olyan mint a P4000, M4000, K4200, K4000, szoval semmi kulonos, nem?

(#29) ncc1701


ncc1701
veterán

Itt azért indokolt lett volna a DVI csati elhagyása, h hátrafele több meleget tudjanak kivinni a házból. Egymás mellé 4-et betéve kíváncsi lennék mennyire korlátozza le az órajeleit.

(#30) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Bàr nem az én àr kategóriàm, de kifejezetten örülök, ha lesznek ismét 1 slotos megoldàsok. Főleg a jó tervezéssel megàldott kis alaplaposoknak jó, mint nàlam. Egy pci express 16x, 1 db pici pci exp, 1 db pci, ilyen sorrendben. Ìgy lehet helye középen 1 db hangkàrtyànak vagy tv kàrtyànak.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#31) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Elvileg elég jól teljesít a hűtése.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#32) SecRS


SecRS
tag

Ez azért már izgalmasan és jól hangzik. 16mm! :Y Több kártyás rendszerekbe, vagy ITX házakba, ha tényleg jól hűt, akkor teljesen kiváló ez a fajta megoldás. Nekem tetszik! :)
Azt hiszem itt, ProHardveren olvastam azt is nemrég, hogy az ASUS is kidobott egy mini-ITX-es 1060-at. Bár az 2-slotos, jó ha bővül a paletta ATX-n kívül is.

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#33) Bj Brooklyn válasza Bj Brooklyn (#31) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Közben megtaláltam az eredeti tesztet képekkel és mérésekkel. Elég jól teljesít; számomra már csak az a kérdés, hogy ebben a formában mennyi lesz az életartama? :F

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#34) KO.zmahov válasza Bj Brooklyn (#33) üzenetére


KO.zmahov
tag

Nos, ha a teszt a valóságot prezentálja, akkor ez a hűtés egész hatékonynak tűnik! Sajnálom, hogy a hangjáról nem írtak a tesztben. Próbáltam keresgélni, hogy mekkora a ventilátor fordulata, de erről sem találtam semmit.

Miért van két különböző márkaneve ennek a cégnek? Galax - KFA2

[ Szerkesztve ]

(#35) #16939776 válasza Bj Brooklyn (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

A 1070 FE-n nincs Vapo chamber, a képek alapján 3C°-al magasabra választották a hűtés munkapontját.
A venti lehet hogy ua. a terhelésre még alacsonyabb fordulaton jár mint a FE, szóval lehet hogy jobb a hatásfoka, mint a FE hűtésnek. :)

Amit hiányolok a tesztből az RPM/C° görbe.

(#34) KO.zmahov: max.: 4000 Rpm, 4.2W-os a mókuskerék.

[ Szerkesztve ]

(#36) KO.zmahov válasza #16939776 (#35) üzenetére


KO.zmahov
tag

Köszi! Mondjuk 4000 rpm-el egy helyiségben nem lehet meditálni, de azért én még nem temetem!
továbbra is érdekel ez a megoldás, remélem mihamarabb megszólaltatják ezt a riportalanyt! :C

(#37) hunspirit


hunspirit
csendes tag

Ha jól emlékszem anno a 8800GT/9800GT is gyárilag 1 slotos volt. Aztán akinek 1 slotos kártya kell az vesz ilyet, akinek nem kell az nem vesz, de a Galax-nál kapja a leggyorsabbat az tuti. Flight simulator mellé tuti jól jön egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#38) SkS7891 válasza hunspirit (#37) üzenetére


SkS7891
tag

Tudtommal azok hullottak is mint a legyek.

Én is vettem pár ezer forintért még pár éve használtan egy hibás 8800gt kártyát (arti), miután olvastam hogy sütős megoldással javítható. (Próbát megért.) Sütés után vagy fél évig használtam, de a gyári hűtés magában nem bírta hűteni a kártyát (vettem is rá egy arctic cooling s1 hűtőt). Nem véletlen hogy tele volt hibás kártyákkal a piac.

Azóta én nem bízok ezekben az egy slotos szornyekben.

(#39) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Elsősorban vízhűtés mellé látom értelmét ennek a kártyának.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#40) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Van itt már erről videjó is, bár "hang" témában annyira nem jön át a lényeg (vagy annyira tényleg nem hangos).

https://www.youtube.com/watch?v=p7l9SKo2FQk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.