Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Akkor talán nem a régebbi driverre kellene a játékot optimalizálni?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Miért akarna bárki telefonon játszani?
Miért akarna bárki Fortnite-ozni?
Egyelőre ennyi kérdés merült fel bennem :))

(#3) MZperX75 válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


MZperX75
addikt

Talán azért mert van néhány telefon ami megjeleníthető nagyobb kijelzőn ,TV-n,akár konzollal irányítható,szerintem bár évek óta használok okos telefont,pasziánszon kívül játékot nem használtam.

(#4) FoxiestFox válasza MZperX75 (#3) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hmm, úgy már valóban lehet érteme, kösz.

(#5) persil válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


persil
nagyúr

Nyilvan, ha te nem szoktal, akkor a tobbi 7.5 mrd ember sem szokott.
Jogos az erveles.

Van, aki szeret telefonon jatszani. Ennyire egyszeru. Sot, van, aki szereti a fortnite-ot. Durva.

De, ha figyelmesen elolvasod a cikket, rajossz, hogy nem az a kerdes, hogy ki es mit akar telefonon jatszani, egesz masrol szol, egesz mas a problema.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#6) Aprósólyom válasza FoxiestFox (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha vezetékes technológiával kötik össze akkor oké lehet. (MHL ha jól emlékszem. De ezt elég kevés teló támogatja.) Vezeték nélkül túl nagy a késleltetés egy FPS gémhez. Pasziánszhoz, böngészéshez, youtubehoz oké. Ott még türelmessen elnavigáltam én is.
Továbbra is fennáll a kérdés, hogy miért játszanának Fortnite-tal? ;]

Jevons paradox

(#7) FoxiestFox válasza Aprósólyom (#6) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Talán nagyon fiatalok. :))

(#8) BiP válasza MZperX75 (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, sokkal reálisabb alternatíva, minthogy ott figyel egy, a telefonnál is olcsóbban beszerezhető konzol, és azon nyomja. ...

Bár a múltkor asszony egyik 14éves tanítványa említette, hogy mobilon játszik. Asszony kíváncsi lett, megkérdezte, mit.
- "pábbdzsííí". Elsőre nem értettem, de leesett, hogy a PUBG akar lenni.
Mondom oké, de mobilon?!?
Most vagy én nem értem ezeknek a lövöldözős játékoknak a lényegét, vagy tényleg meg tudták oldani úgy mobilon, hogy még akár élvezhető is. Vagy a fentebb említett módszer, hogy itt a telefon csak a hardver. Franc tudja, nem látok a mai tinik fejébe.

Fortnite-os élmény: múltkor átmentem szomszédhoz, ott a 11 éves gyerek nyomta ps4-en. Nem egy tipikus konzol műfaj, de úgy látszik, ebben is változott a világ.

(#2) FoxiestFox: :R
De biztos csak mi vagyunk már öregek ehhez. A mi időnkben is megvoltak a lövöldék, csak akkor Half-lifenak meg CounterStrike-nak hívták.

[ Szerkesztve ]

(#9) Meteorhead válasza BiP (#8) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Igen, valószínűleg mi vagyunk öregek. Én még hozzátenném az Unreal Tournamentet is (nálunk ez ment főleg), már csak azért is, mert az Epic a Fortnite sikerén felbuzdulva lelőtte az új UT fejlesztését, pedig nagyon szépen alakult.

(#10) DarkByte válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerinem csak öregszünk :D

Én is próbáltam a mobil PUBG-t, még az 1+6T-men szépen is menne, de számomra az élvezhetetlen mobilon. Maradok a PC-s verziónál. Ettől még rengetegen játszák telefonon. Eleve olcsóbb olyan mobilt venni mint egy olyan PC-t, amin elmegy a Fortnite/PUBG. Másrészt a telefon hordozható, lehet tolni suliban, munkahelyen a klotyóban, etc. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Akkor p20-on b@szhatom.... Nem mintha Fortnite-oznék, de ez akkor is dühítő. Egy update-et dobhatnának rá a gyártók.
A legnagyobb szívás mégis az, hogy az a kb 10 ember, aki ROG telót vett, az most biztos szidja az ASUS-t. ;]

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#12) persil válasza BiP (#8) üzenetére


persil
nagyúr

Olyan szar duma ez a mi mar oregek vagyunk amugy :D
En is 33 vagyok, megis tudom, hogy mi a kulonbseg egy battle royale jatek meg egy fps kozott.(eg es fold)

Teny, hogy telefonon es konzolon nem olyan feszes az iranyitas, mint egerrel es billel, de ott az ellenfeleid is ugy toljak, vagyis nem ervenyesul az eger elonye. Ha te, mint jatekos elfogadod az adott iranyitasi modot, akkor garantalt a moka.

HL es CS meg fps-ek, semmi koze az eg vilagon a fortnite-hoz, ma is van n+1 classic fps, ez nem a "regi idok" kivaltsaga.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#13) Busterftw válasza GodGamer5 (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

Mi ezen a szivas?

Nekem nincs, de gyors kereses utan ultra beallitasok mellett 60fps-el hajtja a jatekot a Rog Phone.
Szerintem siman kihajtana a 90Hz kijelzot is, csak ha jol tudom 60fps cap van rajta.
Nem jatszom majd valaki kiigazit.

(#14) GodGamer5 válasza persil (#12) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ma is vannak klasszikus fps-ek, de az arena shooterek eléggé kihaló félben vannak. A Quake Live-on meg a QC-n kívül nem is tudok más értelmes alternatívát. Úgyhogy vannak sima fps-ek, de a nagy részük eléggé átalakult.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) GodGamer5 válasza Busterftw (#13) üzenetére


GodGamer5
addikt

Anno készített egy videot a DF, hogy S9+ -on a 30fps-t alig bírta tartani a játék és csak az IphoneX tudta,-Metal api miatt- a 60fps-t, úgyhogy nem valószínű, hogy a ROG phone tudná ezt, a 90-et meg pláne...
Amúgy meg egy abszolút csúcs tuning presztízs telefon nem tudja a Vulkan api-t, az elég szomorú. Ráadásul Vulkan alatt kevesebbet fogyaszt az alacsonyabb terhelés miatt.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#16) Navaze 2


Navaze 2
tag

Én 40-en vagyok, és felső közepes Pubg Mobil player. :D Én már játszottam C64-en is, a munka mellett, minden platformon. Nem változott semmi, csak az hogy, most nekem magamtól kell lerakni a telefont ha dolgom van, nem pedig muter vinnyog a konyhából, hogy ha nem kapcsolom ki a gépet, falhoz vágja. :D Meg léptem mellette mindent ami a felnőtté váláshoz kell, lett két infos srácom közben, meg minden. Miért ne csináljak amit szeretnék? Mert öreg vagyok? Mihez? :D a csajom diplomás, és ezért baromira felnőtnek érzi magát. Azt mondja nem játszik. :D Én meg hogy, nyugottan kézenfoghatod saját magadat és kisétálhatsz a tükörig. Mert játszol. Ott a Szokirakó a telefonodon.:D Samsung az egyetlen aki eredményesen támogatja a Vulkan-t, remélem kivetik.

Ja annyi még ha gém akkor melóban. Az ugyanis fizetik :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Plazmacucci válasza persil (#12) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Már majdnem beletörődtem, hogy ezt nekem kell leírnom, így köszönöm neked :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) Silεncε válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

A mobilos géminget én sem értem, egyszerűen nem erre való. Eszembe nem jutna egyszer is telefonon játszani...

Megint ott tartunk, hogy a gyártók fossák ki a telefonokat, a támogatás meg lóf@sz. A Google-nek kéne lépnie, de ők meg sz@rnak bele. Remélem a Fuchsia esetén jobban átgondolják ezt.

(#19) FoxiestFox válasza Silεncε (#18) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt azért nem jelenteném ki így még én sem. Van sok műfaj, ami kiváló telefonra, tízpercekre.
Én csak ezt a relatíve újkeletű AAA-nak csúfolt játékot nem nagyon értem mobilokra.
A kézikonzolok megint más, ott nagyon jó fizikai kezelőszervek vannak, emulátorok, exkluzív címek, stb

(#20) Hopkins95 válasza BiP (#8) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát akkor elmondom neked, hogy pl. a 13 éves tesóm is mobilon játszik. Igen, ott van a konzol meg a PC is, de nem érdekli, Heartstone-t játszik legtöbbször, ill. Asphalt 9-t, meg most töltötte le az The Elders Scroll: Blades játékot. Én sem teljesen értem, de látszólag neki kényelmesebb és ezt szokta meg. Mi több, nemrég kapott egy Honor Playt, szóval most erősebb telefonja van nálam. :)

Amúgy ezek szerint akkor nem próbáltad a Pubgt, mert ha próbáltad volna tudnád, hogy nagyon is játszható és élvezhető. Én szeretem telefonon, jó kis móka tud lenni.
A Fortnite-ban az irányítás viszont katasztrófa mobilon, de egy kontrollerrel megoldható szerintem.

Amúgy az már mennyire gáz, hogy a Google Pixeleken sem Vulkannal fut a játék. :D Épp Samsungtól nem vártam volna, a szoftverfrissítéseiket ismerve.
Vagy mit ne mondjak, a gamer telefonok sincsenek támogatva.

Itt van még pár érdekes infó: Fortnite on Android Launch Technical Blog

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) BiP válasza Meteorhead (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja, UT is nagy kedvenc volt. Láttam az újból képeket, biztos jó lett volna.

(#12) persil Én meg nem tudom, mi a különbség, mert az egész battle royale és mai online multi fps vagy ezekszerint majdnem-fps annyira hidegen hagy, hogy nem próbáltam. Pont azért kérdezek itt, hogy képbe kerüljek.
De most tényleg, mi? Mert az nem derült ki. Ugyanúgy egymást kergetve lőni kell egymást.
Persze CS-t lehet profi szinten is művelni, de mi csak simán játszottuk és élveztük.

Az öregek duma meg lehet, hogy szar duma, de ez a valóság. Már nem úgy mozgat meg, mint huszonévesként. Meg inkább az, hogy van munka, család, kisgyerekek, nincs alkalom/idő órákat beletolni, mint anno a gondtalan években.
Meg ugye az is, hogy még ha lenne is idő, más játékstílusokon nőttünk fel, nem akarunk mindent 100%-osan a mobilon csinálni, ha arra van egyéb jobb alternatíva. (PC, konzol).

(#20) Hopkins95: pont ezt mondtam, hogy bár nem próbáltam, de biztos meg tudták úgy oldani az irányítást, hogy élvezhető/használható, ha már ennyien játsszák mobilon is.
Azt meg látom, hogy a mai tinik bele vannak gyógyulva a telefonba, mindent azon csinálnak. Gondolom nincs is otthon PC, mert minek. Persze, hogy játszani is a mobilon játszik a többség. Az mindig kéznél van.

(#22) persil válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


persil
nagyúr

Half lie-ot es counter strike-ot hoztak fel a nagyoregek, azok meg nem arena shooterek :D

BiP: kicsit elbeszelunk egymas mellett, pedig latszolag ertjuk egymast. Nem az a "baj" oregek vagyunk, hanem az, hogy mas stilusokat kedvelunk. En sem szeretem a battle royale-t, mint stilust, a hideg kiraz tole. Sot, nem jatszok fps-t telefonon es en is jobb szeretem a "komplexebb" jatekokhoz, meg foleg a precizebb iranyitast megkovetelokhoz a pc-t.
De! Ettol meg tudom es tiszteletben is tartom, hogy mas meg azt, ugy es azon szereti.
Mert az egesz felvetes az elejen az volt, hogy "miert jatszana barki is telefonon" meg "miert jatszana barki is fortnite-ot". Hat... Eleg sokan. Viragzik a telefonos jatszas is, meg a battle royale stilus is. Es ennek semmi koze ahhoz, hogy valaki 30-40-50 eves. Lasd fent a kollegat, aki 40 evesen pubg-zik. Ebbe azert nem sok kismajom halt bele afrikaban :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#23) BiP válasza persil (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

De! Ettol meg tudom es tiszteletben is tartom, hogy mas meg azt, ugy es azon szereti.
Nem kell a DE, mert ebben egyetértünk, nem beszélünk el egymás mellett.
Én is elfogadom, ha valaki így játszik, ilyenekkel játszik, max. nem értem, mert nekem más tetszik, mások az igényeim, más az ízlésem.
Ahogy azt is elfogadom, hogy vannak 40-es kivételek, akik szintén játszanak vele, de gondolom a mobilos pubg-nál nem ez a jellemző korosztály :)
Azzal pedig felesleges vitázni, hogy virágzik a battle royal stílus, hiszen havi szinten jellennek meg az ilyen játékok. Ahogy a mobil mint játékplatform is egyre népszerűbb mind a kiadók mind a játékosok körében. Nem véletlenül szivárognak AAA franchise-ok is a mobil szegmensbe. Ma már rég nem a szókereső meg a bubble az egyetlen játszható mobilos játék, ez tiszta sor.
(igaz, ettől még a mobilos multi-"fps" nem az én világom).

[ Szerkesztve ]

(#24) arty válasza BiP (#23) üzenetére


arty
veterán

persze, hogy népszerű a mobil, hiszen kéznlé van, a játék pedig ingyen van
hogy a szinvonal mi/milyen, azt hagyjuk (f2p szeméten kívül szerintem mérhetetlen bármi más mobilon)

talán nagyobb gond, hogy felnő egy generáció, akinek ez a színvonal és ezzel is megelégszik, ez számára a videojáték

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) dsilver


dsilver
újonc

s9 alattiban is lenne, kevesebben vennének flagshipet :DDD

(#26) LionW


LionW
tag

Érdekes hogy csak a Samsung támogatja... A Google pl évekig frissíti a saját telefonjaikat(OS és gondolom driver szinten is), ott sincs meg a szükséges támogatás?

(#27) Aprósólyom válasza persil (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Amúgy szerintem is szar duma az öregesdi. Ahhoz durván tenni kell, meg nagyon benne kell lenni a korban (bőven 30, de inkább már 50 felett, vagy indokolt betegség mellett), hogy igaz legyen...

Nekem az ilyen jellegű játékok mobilos variánsa, olyan, mintha motoron akarnék egy utazó társassal játszani. Széfújná a játékpénzt a menetszél. :C
A legtöbb dolgot predesztinálja, hogy miként lehet a legjobban élvezni. Ha mobil, kis érintő képernyő, akkor ahhoz egyzserűen olyan játék kellene csinálni. Mint pl. a Counter strike legjobb változata a felülnézetes szerintem. :DD

Jevons paradox

(#28) B.Gaboo válasza LionW (#26) üzenetére


B.Gaboo
tag

Az adott chip driverét nem a gugi frissíti, hanem a chip gyártója. A guli max kiküldi neked SW frissítés keretében. A gugli hártánya itt az h neki nincs saját gyártású chip-je. Ilyenkor ha jól gondolom, akkor az van, h a Qualcomm elkér egy rakat pénzt a driver frissítéséért, amit a gugli vagy meg akar fizetni, vagy nem.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#29) Hopkins95 válasza B.Gaboo (#28) üzenetére


Hopkins95
addikt

De miért nem kaphatnád közvetlen a Qualcommtól a drivert, ahogy az a számítógépeken szokás? Ott sem hiszem, hogy a Microsoft plusz pénzt fizet minden egyes alkalommal az Nvidiának vagy AMD-nek, hogy az leszállítsa neked a legújabb drivert.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#30) FoxiestFox válasza Hopkins95 (#29) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Teljesen más viszonyok uralkodnak mobilpiacon, mint desktopon.

(#32) spyboy88 válasza Busterftw (#13) üzenetére


spyboy88
csendes tag

Ez igaz. De ha játszol egy pc-s, sajnos pc-sek ellen fog bedobni. :Y

(#33) spyboy88


spyboy88
csendes tag

Azért szomorú, hogy a Huawei nem foglalkozik ilyennel. A másik, hogy talán egy kicsit játékok szempontjából a Honor (leányvállalata) foglalkozik a marketinggel, játék téren. Huaweinek lenne hova fejlődnie, sajnos. Ezen kívül nagyon jók szerintem.

(#34) Navaze 2 válasza spyboy88 (#33) üzenetére


Navaze 2
tag

Foglalkozik. Ott a Gpu Turbo például ami azért pozitív eredményeket hozott, arra pár játékra. Fortnite nem ez a csoport. De szerintem idők kérdése, erre tényleg reagálni kéne a gémer telefon gyártóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.