Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Dany007 válasza DigitXT (#49) üzenetére


Dany007
veterán

" Azt észleli, hogy egy motoros nagy sebességgel
közelít a mellékúton a kereszteződés felé és nem mérsékli sebességét.:(
Köteles-e lassítani? Válasz igen, mert a balesetet el kell kerülni,"

Ez mondjuk nekem mocskosul nem tetszik. Értem a logikáját meg jogos is meg minden... de mégsem életszerű.
Mert ennyi erővel minden szabálytalankodhatna és csinálhatná azt amit akar az utakon, hiszen a másiknak ha észleli úgyis le kell lassítania, úgyis el kell kerülnie a balesetet... Ergo bárki bármit csinálhat mert ez alapján arra számíthat, hogy majd a másik lassít.

Arról nem is beszélve, hogy mi van ha nem látod? Vagy ha épp nem figyeled? Megyek én is városon kívül 90-100-zal k...vára nem azt nézem hogy a mellékútról jön-e valaki vagy sem, mikor egyértelmű, hogy én haladok a védett útvonalon.
Ez megint hasonló szitu, mint amit korábban írtam - remélem elolvastad utólag a hsz-eket -, hogy a pirosnál nem fogok arra figyelni, hogy jobb oldalon is legyen megfelelő hely köztem és a padka között, hogy a motoros elférjen. Mint megtudtam nem is kell figyelnem.

Na ez is olyan. Menet közben nem fogom azt figyelgetni, hogy a mellékútról nekem akar-e rongyolni valaki. Ha meg észelem akkor nyilvánvaló hogy teszek ellene, hiszen én sem akarom összetöretni magamat. :)

Ezért is fontos szerintem a bizalmi elv mindenkori betartása / használata stb... Hiszen ha úgy kéne elindulnod, hogy nem bízhatsz a másikban, hogy az betartja a kreszt akkor a büdös életbe nem indulnál el. :) Nem mernél behajtani egy kereszteződésbe mert bármikor elcsaphat valaki... Nem mernél városon kívül kanyarba bemenni mert bármikor jöhet szembe egy idióta aki kanyarban előz.
De mivel bízol benne, hogy betartja a szabályt miszerint beláthatatlan kanyarban nem kezdünk előzésbe ezért relatíve nyugodtsággal behajtasz a kanyarba... Sajnos sokaknak amúgy ezt sem sikerül betartani.
Úgyhogy ez a bizalmi dolog szerintem egy létfontosságú a közlekedésben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.