Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Tök jó, épp pár napja kerestem ilyesmit, én ezt leltem: [link]

(#2) total90


total90
veterán

Fú engem a világból ki lehet zavarni az ilyen sötét alapon fehér szöveggel :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) Met válasza total90 (#2) üzenetére


Met
nagyúr

Szeretem én is, főleg hogy utána beég a szemembe és egy ideig olyan mintha reluxa mögül néznék ki :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4) Viszlát


Viszlát
addikt

Hasznos, köszönet!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) Gombafa


Gombafa
újonc

Köszönöm, én is pont ilyesmit kerestem.
(PC-n engem is zavarna, de telefonra nagyon jó)

[ Szerkesztve ]

(#6) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Kipróbáltam én is, de a fórum kinézete például kritikán aluli így! :(
Kétségtelen, hogy valahol jó, de sokszor nagyon nem találja el, hogy mit csináljon és olvashatatlan. valamikor meg elképesztő módon belassítja a lapbetöltést.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Viszlát válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Kicsit játszva a beállításokkal a fórum is jó, az meg nem a kiegészítő hibája, hogy sötét háttérrel az avatarok körül látszik a barnás, meghagyott szélük.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) Armagedown


Armagedown
őstag

Előbb-utóbb ez a sötét témás őrület is le fog csengeni, nem is értem, hogy mi az újdonság benne, hiszen még a Windwos 95ben is volt alapból ilyen téma. :D
Majd ha elterjednek az oled monitorok, akkor lesz értelme.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9) Geri Bátyó válasza Armagedown (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csak szólok, hogy mobiltelefonoknál (droid) eredetileg sötét volt a háttér és pont akkor váltottak, amikor kezdett terjedni az oled.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Goose-T


Goose-T
veterán

Zseniális cucc, én már rá is toltam a böngészőmre!

Akik szerint hülyeség, azoknak üzenem, hogy sokkal jobban kíméli a szemet, mint a világos háttér.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) #54072192 válasza Goose-T (#10) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ez így nem igaz, legfeljebb egyéni preferencia kérdése. Rengeteg tanulmány és kutatás van a témában, nagyon soknál az az eredmény, hogy a fehér alapon fekete szöveg sokkal kevésbé terheli a szemet, mint fordítva. Itt összefoglalják, illetve itt is több linket találsz. Például az asztigmatizmus az emberek 30-60%-át érinti, a fekete téma pedig erre ráerősít.

Ettől függetlenül ha valaki a sötét témát szereti, az teljesen rendben van, de ez a szemkímélős dolog azért nem egészen így van.

[ Szerkesztve ]

(#12) PuMbA válasza Goose-T (#10) üzenetére


PuMbA
titán

A legnagyobb baj, hogy az emberek az alapértelmezett szemkiverő fényerőn használják a monitort és úgy jó hogy kiégeti a a szemet :) Erre terjedt el valahogy a legyen minden fekete megoldás, de az a vicces, hogy valójában a probléma nem ez. Ha a moziban használt világosságra, mondjuk 60-80cd/m2 körülre lőjjük be be a képet, akkor az egyáltalán nem fárasztja a szemet, mert a szemfárasztás a túl nagy kontraszttól alakul ki.

[ Szerkesztve ]

(#13) Geri Bátyó válasza PuMbA (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 60-80cd/m2 sok esetben kevés, nem véletlen, hogy a kalibrálást is 120cd/m2-re csinálják. Ez sem égeti ki a szemet normál esetben, de a sok fehér az tényleg zavaró.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) Goose-T válasza PuMbA (#12) üzenetére


Goose-T
veterán

Világos irodában dolgozom, egész nap két 24"-es monitort bámulok. Nem vehetem túl kicsire a fényerőt, mert akkor meg lóf*szt sem látok rajta itt az ablak mellett.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) PuMbA válasza Goose-T (#14) üzenetére


PuMbA
titán

A tükröződés az nem jó, ha épp rosszul esik :) Én is irodában vagyok, az ablak mellett és egyszer megkérdezték a többiek, hogy miért ilyen sötét a monitorom, valami baj van vele? Mondom nem. A lehető legalacsonyabb fényerőt használom, amit még látok.

(#13) Geri Bátyó: A fényerőn kívül a fehéret én még meleg színtónussal ölöm ki, szóval inkább fehéres sárgát nézek. Egyszer kipróbáltam a sötét felületet a Visual Studio-ban, de egyszerűen nem találtam el, hogy melyik szöveg melyik sorban van, folyton mellé kattintottam, szóval ez valószínű megszokás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#16) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Én ezt a kiegészítőt használom. Az oldalon vant fennt rengeteg egyedi téma akár csak 1-1 oldalra vagy általános is. Nekem jobban bejött mint a bejegyzésben szereplő addon.

[ Szerkesztve ]

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.