Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Jó kis gép ez, én is láttam a médiában, tetszett, de hogy van pofájuk ilyen melegedési gondokkal kiadni, az engem felháborít. És nem a pb az egyetlen. Nem hűtőpadra kellene tervezni a gépeket, sőt, inkább úgy, hogy legyen bennük némi tartalék is. Komolyan, falba ütném a fejét az ilyen mérnöknek, aki kiadja a keze közül úgy, hogy tudja, hogy melegszik mint a kazán. Az a vinyó meg tényleg bármikor elszállhat, az embernek meg majd főjön a feje, nekik is okosabb lenne megelőzni a problémát, mint garanciában javítgatni állandóan.

Egyébként ha cpu throttling van, akkor nem csoda, hogy nem is melegedett annyira furmark alatt. Nekem is volt régebben egy nagyon melegedős gépem, és hiába csináltam vele bármit, melegedett mint a veszedelem, túl sok feszültséget kapott a proci, nem tudom hogy nem vették észre tervezéskor(mivel tervezési hiba volt, típushiba). És ha az fpu-t terheltem, akkor azon pillanaton throttling volt, ami komolyan mondom, hogy amiatt volt, hogy 1 másodperc alatt 40 fokot emelkedett a proci hőmérséklete, durva, sok bosszúságot okozott nekem, bocsi, hogy így kiadtam magamból.

[ Szerkesztve ]

(#2) belakiraly válasza Zoli0726 (#1) üzenetére


belakiraly
tag

Ne is mondd, ahogy megjelenik a Microsoft Surface, mar rakom is fel eladni :D
A hűtő viszont pöpec.

Annyit elfelejtettem megemlíteni, hogy az USB csatlakozóba lehet további USB eszközt bedugni. Annyi a gáz, hogy ekkor olyan hosszú lesz, hogy nem túl nehéz letörni az tákolmányt. Plusz emiatt oldalt jön ki belőle a kábel, ami pont a fejhallgató kimenetet takarja ki, úgyhogy trükközni kell vele sokszor.
A ventillátorok meg hangtalanok, plusz a lábat (meg a zacsit :DD ) is hűtik, úgyhogy 2 in 1.

ps: az a durva, hogy furmark+prime kombónál hűtő nélkül 800-on 96 fok, hűtővel meg 1.2-re felmegy, tovább viszont nem. Pedig messze van olyankor a throttlingtól..

[ Szerkesztve ]

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem a Ideapad Y570 -es notimhoz volt ilyen hűtő. Nyári kánikulában kellet is neki. Én is 10-15 fok különbséget mértem. Oda is adtam ajándék a noti új tulajdonosának.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Jó kis hűtő és a cikk is jó!

Én is próbáltam használni hasonlót, egy Acer 5560G-hez, de ott igazából még mielőtt megvolt a lapos, az előtt megvettem. Sajna nem sokat ér, mivel alulról alig szív be levegőt. Viszont, alulfeszelve nagyon hűvös. Még a meleg nyári napokon sem volt 40 fok fölött a vinyó. Az APU pedig a tervezett kb 100 fokos max helyett, fullra terhelve nem lépte át a 65-68 fokot.
Mondjuk az is igaz, hogy ez egy A6-3400m APU és egy 6470M dedikált kártya.

(#5) belakiraly válasza HeavyToys (#4) üzenetére


belakiraly
tag

Itt a probléma forrása szerintem a 13,3"-os gépház (optikai meghajtó is van benne, nem úgy mint a TimeLineX-ben). Amiket néztem notikat 15 colon ezzel a béllel, ott nem volt probléma a hűtéssel.

(#6) HeavyToys válasza belakiraly (#5) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Lehetséges. De amit írtak Lenovo esetén, azért elgondolkodtató, hogy így adja ki több gyártó is a termékeit, hogy gyakorlatilag, majdhogynem "működésképtelen" élesebb üzemi körülmények között.

(#7) opeter87


opeter87
senior tag

Nekem CM U3-am van/volt az is nagyon jó hűtő, de nekem kényelmetlen volt.

A teszthez:
Szép eredmények, bár a HDD értékek még így is iszonyatosak :Y

(#8) belakiraly válasza opeter87 (#7) üzenetére


belakiraly
tag

HDD Sentinel szerint 100/100 a vinyo és több, mint 2000 nap az élettartama. Legyen úgy :D

(#9) opeter87 válasza belakiraly (#8) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát nem tudom, nekem a ProBookba a HDD átlag 32-34 fokos, ezek után a 60-80 fokok szerintem rettenetesek.

De remélem tévedek és neked lesz igazad és 2000 napig legalább elmegy.

(#10) belakiraly válasza opeter87 (#9) üzenetére


belakiraly
tag

Netezes kozben 35-40, es 95%-ban ebben az allapotban van.

(#11) opeter87 válasza belakiraly (#10) üzenetére


opeter87
senior tag

Na az már sokkal jobb eredmény :)

(#12) fkenny


fkenny
senior tag

Hűtőpad helyett minőségi hűtőpaszta, vagy a mellé és akkor még látványosabb eredményeket tudsz elérni. Én egy DELL Latitude E6410-et nyúzok. Gyári pasztával a proci 98 fokos volt majd kapott mx2-t és máris a max 78! Sokat jelent a jó hővezető, csak a gyártóknak nem kifizetődő, mert nem hal meg időben a gép. Ajánlom neked is az újrapasztázást:)
A cikk meg jól sikerült szépen bemutatja, a hűtőpadot:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#13) szben05


szben05
tag

"Itt nagyon jól látszik a hűtő áldásos tevékenysége, a processzor és a videókártya 96 fok helyett 84 és 72 fokon dolgoztak..."

Itt valami nem stimmel. Vagy a grafikonnal van a baj, mert az 80 fokot mutat, vagy az én értelmezőképességemmel. :D

(#14) belakiraly válasza szben05 (#13) üzenetére


belakiraly
tag

Szerva ott, valszeg az excelben írtam el, mikor csináltam a táblázatot. Javítom :D

(#15) klambi


klambi
addikt

nekem ugyan ez van én a 17eshez valót vettem mert azon 3 venti van!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#16) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én bevallom őszintén utálom az ilyen megoldásokat. Melegedjen csak, csak ne túlzottan. Ezért inkább a jobban átgondolt gyári hűtést preferálom, persze a helyhiány az gond itt. A lényeg, sose melegedjen annyira túl, hogy lekapcsoljon, még 40 fokban sem, persze ez a legdurvább erőműveknél nehezen kivitelezhető.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) kromatika


kromatika
veterán

jó hűtő,azt hiszem beruházok egyre.köszi a cikket.

(#18) Thauxeeb


Thauxeeb
tag

Nagyon jó hűtő, nekem is van és a 85-97 fokokból csinált 70-85 fokokat. Ja, csak most nyár van és nem 21-22 fok a szobában, hanem 25-27.

(#19) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Egy ideig ilyet akartam, nagyon tetszik. Jelenleg a laptopomat egy Notepal L1 hűti, de ha bármi gond lesz tuti ilyet fogok venni. Egyébként szép leírás, gratulálok!:-)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#20) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Nekem 2 ilyen van és egy kicsit tunningoltam a hűtést :) Az egyikre átettem a ventiket így azon 6 db van, míg a másikon a megfelelő helyre raktam 2 db 120 mm-es ventilátort. Méréseket nem végeztem, de érzésre jobb lett a hűtés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.