Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Én tegnap itt már találtam árat, és megjelenési dátumot:
CM 690 II A. KKN5 USB3.0
CM 690 II A. KWN5 USB3.0

nov. 28.-29.

[ Szerkesztve ]

(#2) Viktor81


Viktor81
senior tag

Aaaaaa !
Olyan gumitakarot keresek a kabelatbujtato lyukakba mar ezer eve. Lattam regebben egy kepet a neten amin a CM690II-ben voltak ilyenek. Nekem csak ez hianyzik belole. Bar a nagyobb nyilas is jo otlet a CPU mogott, de nem cserelgetem a procit vagy a hutest havonta, igy az annyira nem hasznos extra.

(#3) Kov1024 válasza Jim-Y (#1) üzenetére


Kov1024
tag

Köszi az infót :R

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó kis ház ( megspékelve + 3 db. ventilátorral nagyon szellős ), bár nekem a még az USB2 verzsön van, igazából nemnagyon zavar mert hátul a deszkán van 2 db. USB3 slot.
Jó ötletnek tartom, h. a CM kihozta ezeket a felújított verziókat. :K

Más- Összesen 10 ventilátorhelyével hát akárhogyis számolom nemtudom, h. jön ki a 10 venti, én csak 8 számoltam, vagy ebben is van változás az elődhöz ( CM 690 Adv II ) képest.

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) FireKeeper válasza Viktor81 (#2) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

vajon olyan gumis cuccokat lehet külön is kapni? nekem is az hiányzott legjobban.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6) lexandro


lexandro
tag

Tetszetős lett a kicsike. Remélem nagyon elterjed a gyártók közt a "sata dokkolót a ház tetejire" trend :)

Robi

(#7) micimacko


micimacko
aktív tag

Nagyon nem értem én ezeket a magyar kereskedőket...99 EUR akárhogy is számolom nem 33.900eFt, hanem 30.700 Ft. Kezdenek pofátlanok lenni.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#8) Gonz0 válasza micimacko (#7) üzenetére


Gonz0
tag

Hát hja, csak ahol 99 eur ott nem 25 (27)% az áfa.. szóval 33.900 az igencsak baráti ár a magyar viszonyokat ismerve.

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#9) micimacko válasza Gonz0 (#8) üzenetére


micimacko
aktív tag

Akkor is csak 31.9 lenne, ha pl. németeket vesszük alapul. Még akkor is egy 2-sel odébb vagyunk.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#10) Viktor81 válasza FireKeeper (#5) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Szerintem lehet (bar en sehol nem talaltam), mert a kepen eleg utolagosnak nez ki. Jo lenne, ha valakinek lenne otlete, honnan lehet ilyesmit beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Elijah Baley válasza Viktor81 (#2) üzenetére


Elijah Baley
tag

Lehet kapni.., én jó múltkorában átkutattam miatta a netet - elsőkörben találtam is pár kínai forgalmazót, ahol poton 10.000 darabot kell egyszerre megrendelni ;] . De a Corsair árul ilyen kiegészítőket - bár nem biztos, hogy egy méret a CM házaival, effektíve talán jobban megéri, mint 10.000 darabot megrendelni :DDD

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#12) engusz válasza micimacko (#9) üzenetére


engusz
veterán

Idáig jó. Csak azzal nem számolsz, hogy van szállítási költség is. Nem jön ide ingyé' a cucc. A pofátlan jelzőt - utólagos engedelmeddel - nem venném magamra, remélve azt, hogy azt nem indulat, hanem a tájékozatlanság szülte.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) fatallerror válasza LackoMester (#4) üzenetére


fatallerror
addikt

ezért kár is lecserélni nekem is ilyen van, ha majd kell előre is usb 3 akkor veszek kivezetést és annyi meg van alaplap amihez adnak is, ennyi ^^

don't tell me what i can't do!

(#14) micimacko válasza engusz (#12) üzenetére


micimacko
aktív tag

Ezzel egyedül az a baj, hogy mindenhova van szállítási ktg, nem csak az itteni nagykereknek.

Fura...a német tudja 95!!! EUR-ért adni ÁFÁ-stól.

[ Szerkesztve ]

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#15) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó kis ház ez! ;)

(#16) engusz válasza micimacko (#14) üzenetére


engusz
veterán

Hát, akkor onnan kell rendelni. :K

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) hesszan


hesszan
aktív tag

nekem a régi van, de fehér színben. Kíváncsi vagyok ebből is lesz-e, illetve az is drágább lesz-e mint a fekete. (nálam +3000 volt és csak 1 Bp boltban volt, aki külföldről hozta, pedig kérdeztem 2nagykert 3kiskert)
hmm usb3.. tök jó, ha ma vennék ilyet vennék (fehérbe) de lecserélni biztosan nem fogom.
nagyobb alaplapi nyílás.. igen igen nálam is kicsi. kép illetve nem jól van tájolva szerencsére nálam sok évente van csak alkatrész csere.
Sata dokkoló enyémben nincs (nem volt fehérben Magyarországon), eddig 1x jó volna, kénytelen voltam lebontani a hátulját, és oda csatlakoztatni a vinyót.

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó ez a ház, tetszik. :K

(#19) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha a régi házról csak kicserélem az usb2 hosszabító kábelt? Akkor nem lesz usb3-om? :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20) micimacko válasza engusz (#16) üzenetére


micimacko
aktív tag

Elhiheted, hogy én is szívesebben vásárolok magyar boltból, de azért manapság az ember még inkább árérzékeny...és 4-5eFt azért már jelentős árkülönbség (jelenleg még nem annyi, bár Ebayen kívül lehet olcsóbban beszerezhető).

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#21) LackoMester


LackoMester
addikt

Ha már az áraknál járunk 80- Euro ért vettem ( idén tavasszal, akkor még kicsit jobb volt a Forint ) ja, és nagyker áron.

fatallerror
Nem is szándékszom lecserélni, bagyon f@sza ház ( +3 14- es ventillel ), teljesen elégedett vagyok vele. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#22) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Tetszetős darab, de ez a sok venti hely, sok port is eredményez, és a zaj is könnyebben kijön, a halálom, amikor a gép zúg mint az állat, arra ott vannak a serverek hogy zugjanak a nekik fentartott helységben.

Külön usb 3 as kivezetéssel nem érsz semmit, mert amik vannak kártyák és elölre vezetik ki, egy rakás szarok, egy db hdd (gyári passport )-ét nem képesek meghajtani, holott + tápcsatija is van soknak.

A hdd dokkoló zseniális, nekem is Cooler Master házam, a Csendes szivacsos változat, nem jut eszembe a száma.
egy rés sincs rajta, csak elöl alul be, hátul felül ki.
Jóval kevesebb is a gépben a por, mint egy koábbi házban.

Én annak a hive vagyok, hogy a gép legyen a lehetőségekhez képest, hangtalan, SSD + Laptop hdd, vagy csak SSD, az adatok meg külön egy vagy több NAS on.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Nekem is ennek az elődje van. Csak ajánlani tudom. Jól szellőzik, és belül is tágas.
Én a gyári ventikkel használom és nem is kell bele több szerintem.

(#24) czanga


czanga
őstag

Érdekes, mert ezzel szerintem egyedül vagyok de anno, mikor vettem az első száriás CM 690-et minden szép és jó volt, 17 000 HUF-ból meg is volt, csak valahogy másodszorra már nem vennék ekkora házat, de a márka, és a letisztult egyszerűség maradna. :)

Teszem hozzá, ezzel nem lesz szinte soha olyan problémám, hogy nem fér be valami a belső térbe.
Az alsó SWIF 2-es, PWM-es beszerelés után ki is került belőle, tök felesleges volt bele. :) A többi nem változott azóta sem. (az orrában még van egy zöld légkavaró)

[ Szerkesztve ]

(#25) hesszan válasza Sub-ZeRo (#19) üzenetére


hesszan
aktív tag

ez engem is érdekelne!

(meg az hogy a réginek a tetején lévő csatlakozóba forrasztva van-e a kábel, avagy normál csatlakozóval)
bár ha jobban belegondolok a ház része egy kis panel is, és nem az dönti el hogy usb2 vagy 3? the hogy nem a kábel a gond hanem a panel ami a házhoz tartozik. Az vajon cserélhető-e kábelestől..
(bár usb3as eszközön nincs de az biztosan hamarabb lesz minthogy a ház lecserélésén gondolkoznék)

Sungdurung

(#26) nuke7


nuke7
veterán

:U ha még ritkább a rács akkor ebbe halk és tiszta konfigot nem igazán lehet építeni ha jól gondolom.. :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#27) Viktor81 válasza hesszan (#25) üzenetére


Viktor81
senior tag

Az USB kabel csatlakozon van, tehat leszerelheto (csak a ragasztot kell elvagni, ami meggatolja, hogy lecsusszon a tuskesorrol) De tudomasom szerint a csatlakozo nem kompatibilis (csak visszafele), tehat hiaba csereltek kabelt, attol nem lesz USB3. A panel csereje sem megoldas, mert ha jol latom atdizajnoltak (gondolom szandekosan), tehat a lyukak nem fognak egybeesni a regi es a uj haz eseten.

(#28) engusz válasza Viktor81 (#27) üzenetére


engusz
veterán

Pedig a panel csere népszerű dolog lett. Nem értem, hogy a CM miért nem áll be a sorba. (De tudom, így újra el lehet adni néhány házat.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Hát igen ,ami sikeres,azt nem nagyon kell változtatni.Az USB 3 már kötelező lépésnek mondható.Jó házak ezek,én is használtam az első, és a második verziót is.Tetszett.De ha már újítottak,akkor miért nem jut eszébe a CM-nek,kihozni ezt a szép házat mATX-be is?Nekem magától értetődő lenne ez a lépés,ilyen sikeres háznál.Pl az Antec is meglépte már régen,a P180,és P180 mini esetében,és nagyon sikeres is lett a mini verzió is.

üdv.

(#30) Georg17 válasza LackoMester (#4) üzenetére


Georg17
tag

Pedig valóban 10 ventit lehet felszerelni rá. A plexis oldallaposra pedig 9-et.

Amit még a hírhez hozzáfűznék:
A ritkább szövésű porvédőt nem igazán értem. Ha ez állítólag a felhasználók tanácsai alapján történt, akkor a felhasználó(ka)t sem értem. Nekem így is jó volt a szellőzés, csak hamar összegyűlt benne a por. Így előre és oldalra vettem Demciflex porszűrőt, az alját meg teljesen leragasztottam fekete szig.szalaggal. S így sem lett rosszabb a ház szellőzése, viszont kevesebb belül a por.

Én már inkább azt oldottam volna meg, hogy az alsó porszűrők eltávolítása, illetve visszatétele praktikusabb módon legyen megoldva. Számomra ennél a háznál ez volt a legnagyobb problémám. Más gondom nem is volt ezzel a házzal. Kiválóan szerelhető, s remekül használható, jó kinézetű ház.

A többi újítás egyébként jól jött a házikónak, én a fent említett kettővel nem értek egyet illetve hiányolom.

[ Szerkesztve ]

(#31) Srodney válasza Viktor81 (#10) üzenetére


Srodney
senior tag

szerintem a legjobb ha az ember magának moddolja...

(#32) fatallerror válasza LackoMester (#21) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem is ez tetszik a legjobban olyan szép letisztult, egyszerű mégis elegáns én ezt szeretem, kár h 2 centi miatt nem menne bele 1 6990es vga dehát nekem sosem lesz csúcsgépem így nem érint a probléma :D usb 3 meg bővíthető ha majd szükség lesz rá

don't tell me what i can't do!

(#33) Jégtörő válasza fatallerror (#32) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

VGA helye télleg lehetne nagyobb aminek végén van csati az már nem fér el

(#34) fatallerror válasza Jégtörő (#33) üzenetére


fatallerror
addikt

azért elfér elméletileg, 30,4 centi hely van :U

don't tell me what i can't do!

(#35) Szotyi25


Szotyi25
tag

Sziasztok!

Valaki megtudja mondani ennél a háznál hogyan van az usb3-as csatlakozás (képeken nem látni a vezetékeket)! Benti alaplapra dugós, vagy hátra kivezetős?

(#36) Jégtörő válasza fatallerror (#34) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Egy 6970 arctic extreme pluss hűtéssel már nem, amúgy is jót tesz, ha van ott min 3 centi a levegő keringése miatt. Szval én a sapphire 6970 emet nem tenném oda.

(#37) fatallerror válasza Jégtörő (#36) üzenetére


fatallerror
addikt

kis barkáccsal megoldható :D

don't tell me what i can't do!

(#38) Jégtörő válasza fatallerror (#37) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Nem vagyok híve a barkácsnak, főleg nem vadi új gépház esetében, főleg nem plexi oldallapnál ahol látszik, főleg nem egy olyan rendszerben amiben 6970 van az a rendszer megérdemli a normális házat, nem a gányoltat.

(#39) Gonz0 válasza micimacko (#14) üzenetére


Gonz0
tag

Hja, a német tudja... bár a 95.90 az már inkább 96 mint 95. És plusz 22,90-ért még ide is hozza magyarhonba. Szóval ócsóért megveheted, átszámitva 36600 jó magyar forintért. A hülyének is megéri, ha meg elromlik a venti benne, küldheted vissza a németekhez gariztatni. Az év üzlete tényleg, veszek is gyorsan hármat.. :W

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#40) micimacko válasza Gonz0 (#39) üzenetére


micimacko
aktív tag

Ja igen...mert abban már 2 szállítási ktg-ed van. De képzeld...nekem ilyen problémám nincs, rokon kint lakik és minő fura...pár hét múlva érkezik haza. Vagyis FREE SHIPPING :D :P
Ja...még mielőtt félreérthető lettem volna...a vastagon kiemelt rész arra vonatkozik, hogy a rokon jön haza, nem azt, hogy vettem ilyen házat, csak hogy ha vennék, akkor nem lenne ilyen problémám. Jól megvagyok a CM690 első szériával.

Azért kíváncsi lennék, hogy egy ilyen házba mi az ami tönkremegy...ami nem fizikai sérülésből ered, ami eleve kizárja a garis eset fogalmát, még kint is.

[ Szerkesztve ]

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#41) engusz válasza micimacko (#40) üzenetére


engusz
veterán

Ventilátor vagy I/O csatlakozók, beleértve a power és reset gombokat is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#42) Gonz0 válasza micimacko (#40) üzenetére


Gonz0
tag

Általánosságban ami garis eset lehet egy ilyen háznál: frontpanel/ventiszabályozó elromlik, ventik elromlanak, mozgó alkatrészeknél elfárad a műanyag, pl powergomb eltörik. De pl. nekem corsair cserélte az acél oldalfalat mert rossz volt az illesztés gyárilag és nem záródott rendesen. Úgy ezeken kívül sok baja nem lehet egy háznak ami garancia hatása alá esne.

Egyébként a téma az volt, hogy vajon pofátlanul drága-e itthon 33-ért a ház. Szóval irreleváns, hogy neked ingyen szállítják a rokonok tucatszám :). Jelenleg egy átlag magyar nem nagyon tud külföldről olcsóbban hozzájutni ehhez a házhoz, mint ha itthon veszi. És még a garanciával is szívás van, ha netán szükséges valamit cserélni benne.

Mellesleg én is németországból hoztam a házam, úgyhogy tisztában vagyok vele, hogy vannak helyzetek mikor olcsóbb lehet onnan beszerezni, de ez most nem az.

[ Szerkesztve ]

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#43) hesszan válasza Gonz0 (#42) üzenetére


hesszan
aktív tag

én magyar kiskerben vettem a CM házamat, és 3év garis (? azt hiszem)
ott mondta az eladó, (egyébként aktív PH tag) hogy ha bedöglik a venti akkor elég csak azt kivennem és visszavinni, a dobozt nem mozgassam :)
remélem a bekapcsológomb/usb csati nem megy tönkre

Sungdurung

(#44) fatallerror válasza Jégtörő (#38) üzenetére


fatallerror
addikt

vicc volt :D megfogod a kalapácsot bevered pár centit xD mondjuk addig h 2,5es vinyó férjen csak felülre :Đ

don't tell me what i can't do!

(#45) lalakov


lalakov
senior tag

Hogyan lehet tartósan, pormentesen és nem túl rondán lezárni azokat a ventilátor helyeket, amiket nem fogok használni?

(#46) Northlorien


Northlorien
tag

Nem túl sok az esély rá, de nem porosodik valakinek otthon egy ilyen háza ablakos oldalsó lappal? :) Már jó ideje vadászom egy ilyenre de eddig sikertelenül.

(#47) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Ha még valaki olvassa.. ehhez a házhoz tartozó alaplap rögzítő csavart hol tudnék szerezni?
Köszönöm szépen előre is!
Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.