Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) Penge_4 válasza bzoley (#41) üzenetére


Penge_4
veterán

A jelenlegi netszolgáltatóm háklis a letöltésre.

Ismerem az érzést. Mikor még 5 gigás Chello Light-om volt és nem ismertem a MAC-es trükköt használatam netlimitert. 1 gigát simán forgalmaz a Windows csak a háttérszolgáltatásokra 1 hónap alatt.

és a böngészgetésre limitálni a tevékenységemet.

Ezt tudom ajánlani, hátha használ valamit. Még csak alfa verzió, de elég stabil.

de hogy ezért valaki ilyet enged meg magának kijelenteni, az azért sok.

Tény, hogy bunkóság volt, de azért te is belátod, hogy a WU-t kikapcsolók nagyrésze vagy Gizike, aki hallotta valakitől, vagy Pistike, aki "nagyon profi" és nem hagyja a gonosz MS-nek, hogy kémkedjen utána. :U

Bár mondjuk én sem igazán értem, hogy VladimirR-nek mitől lesz jobb, ha mindenki naprakészen tartja a rendszerét.
Most gonosz leszek, de ennek van két "előnye" is.
Egyrészt amiért sokan egy vírusirtásért is informatikust hívnak, így jó, ha mindenki felelősségteljes user lenne, akkor nem lenne szükség ennyi informatikusra és leépítések lennének.
Másrészt a cracker akkor is folytatná munkásságát, csak sokkal kifinomultabb és trükkösebb módszerekkel, amelyek ellen már a felelősségteljes userek is nehezebben tudnak védekezni. Ez a jelenlegi helyzet tulajdonképpen a up to date usereknek kedvez, mert kevesen vannak és a cracker kisebb erőbefektetéssel is eredményt ér el. Ebben a részben van a lényeg: "Az új változatok csak a már megfertőzött gépekre, illetve a biztonsági javítással nem rendelkező rendszerekbe települtek fel."

Lehet, hogy én vagyok túl pesszimista, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy egyszercsak vége szakad a vírusoknak/spameknek/adathalászatnak. Főleg, hogy a védelmi szoftvereknek is meg kell élniük valamiből, sokszor ők a cracker megbízói. Esetleg akkor szakadna ennek az egésznek vége, ha valami nagyon drasztikus lépést lépnének meg. Például amit Eugene Kaspersky javasolt, hogy vezessenek be internetes személyigazolványokat. De ezt ugye senki nem akarja, mert végeszakadna a wareznek is, meg a szólásszabadságnak is és egy biztonsági rés következtében nyilvánosságra kerülhetnek a userek adatai.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.