Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Jó szar. De tényleg mi értelem van a tápnak a gépben? Nem elég neki ami a konnektorból jön? Miért kell még plusz táp egység? Valaki mongya már meg mert szerintem ez hüjeség. az én gépembe sincs táp egység . Rá van dugva a falba arra két lyukas nyilásra azzal a fogas dugóval és megy beléje az áram és müködik!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kérdés: van 2 gép, egyikben ilyen speci táp, másiknak meg simán a konnektoros-adapteres megoldása van. Akkor is működik a hálózat, nem? :F

#1 cizoe WTF??? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) vottokar


vottokar
senior tag

Most minek akkor is az a plusz fehér doboz, azokhoz a powerlan tápokhoz? Nem az lenne a lényeg, hogy bele legyen integrálva a tápba minden?
És kb. mennyi lehet ezeknek a 230V-os hálózatot használó hálózati eszközöknek a sebessége és a használható hatótávolsága?
Viszont a Gold minősítésű táp már tetszik. Jó lenne ilyen kisebb teljesítményű verzióban is.

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#4) D.Orion


D.Orion
veterán

"A gyártó PowerLine adapterrel egészíti ki a tápegységeit, ami egy olyan technológia. " Olyan? Milyen? :DDD A köv mondattal valahogy össze kéne fűzni. :U

cizoe: Mivan? :DDD

Mr. Csizmás: Nah ez remek kérdés. :F Szerintem igen, ha az az adapter olyan paraméterekkel rendelkezik, mint a CM tápban/táphoz lévő. Valahogy úgy, mint a walky talky-nál( lehet nem volt jó a példa).

(#5) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

NA VÉGRE!!
mindig is ez volt a véleményem: kábeles hálózat a tuti, mert az működik is hibátlanul; de akkor mi a halálért nem ott megy, ahova úgyis behúztuk a kábelt??
ÉLJEN - ÉLJEN - ÉLJEN!!!

There is no cloud, just other people's computers!

(#6) spln válasza vottokar (#3) üzenetére


spln
tag

Az a fehér doboz szerintem olyan gépekhez kell, aminek a tápjába nincs integrálva a hálózati cucc.

D.Orion:
Gondolom szabványosított a dolog, szóval a nem CM által gyártott cuccokkal is megy.

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#7) Psych0


Psych0
őstag

a fehér doboz a hagyományos gépekhez van. k.. jó ötlet, hogy beletették a tápba. kár, hogy még nem annyira elterjedt. amúgy néhány év múlva a net is a villamos hálózatról jön majd.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#8) cizoe válasza D.Orion (#4) üzenetére


cizoe
őstag

Allahu ahbar!

[ Szerkesztve ]

(#9) Ste válasza cizoe (#1) üzenetére


Ste
addikt

"Lényege, hogy a kiépített elektromos hálózatot használja adatátvitelre."

Mit nem lehet ezen érteni? A 220on keresztül megy a lan, a tápon kersztül

#8: neked meg egy warn

[ Szerkesztve ]

(#10) Puma K


Puma K
veterán

Most akkor ez mi ez? Megint egy hülyeség amit rá akarnak tukmálni a vevőre. Nem vagyok egy gyenge elméjű de ez most így nem feldolgozható számomra... bár a gimiben leszívták ma már az agyamat... :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11) atti_2010 válasza cizoe (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miről beszélsz? Minden gépben van táp vagy a te alaplapod 220-VAC áramról megy? azt megnézném. :DD :DD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) DarkByte válasza WilliamGhost (#5) üzenetére


DarkByte
addikt

Feltalálták azt amit már jóval ezelőtt kellett volna és akkor esetleg lett volna időszaka ennek a konnektoros hálózatnak amikor jó alternatíva lehetett volna pl. a házon belüli "jaj nem akarjuk szétfúri a falakat akkor már inkább WiFi" problémának. Most már szerintem halva született dolog és egyébként is jócskán túl lesz árazva egy ilyen táp sejtésem szerint. CM tápok egyébként is elszállt árúak az alsóbb kategória kivételével.

[ Szerkesztve ]

(#13) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Minek van a tápon LAN csati?

Ha nincs a tápba integrálva a PowerLine cucc, akkor az egésznek nincs értelme. Ha meg kívülről van összekötve a hálókártyával, akkor meg ocsmány.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#14) cizoe válasza atti_2010 (#11) üzenetére


cizoe
őstag

Arról megyen! Mondom az a fogas a dugajba bele van dugva a tv is oda van dugva meg a magnó.

(#15) DarkByte válasza cizoe (#14) üzenetére


DarkByte
addikt

Elgurult a gyógyszer vagy csak az öcsi beszabadult a géphez? :DDD

(#16) Ste válasza cizoe (#14) üzenetére


Ste
addikt

"az én gépembe sincs táp egység"
a Seasonic az adatlapodon tápegységnek tűnik
Valószínű a Nec-ben is van egy táp.

Kicsit nyugodj le, mert eddig elég vehemensen indult a napod

DarkByte: mindenkinek lehet rossz napja

[ Szerkesztve ]

(#17) atti_2010 válasza _Oscar (#13) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A fehér doboz megy a lan kijövetelre (gép), a másik kanóc a fehér dobozból megy a tápegység LAN dugóra, tápkábel csatlakozik a 220 ra és azon keresztül megy a LAN, ha van 1 másik gép ugyanígy csatlakoztatva, csak az a kérdés hogy milyen távolságra, a szobák közt nem érdemes ott a wi-fi, de a város másik végébe a haverhoz már nem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#18) old gray válasza atti_2010 (#11) üzenetére


old gray
addikt

Elgurult a gyógyszere. :DDD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#19) craine12 válasza atti_2010 (#17) üzenetére


craine12
tag

Ha jól rémlik, a villanyóránál megáll a tudomány, szóval csak házon belül jelenthet megoldást. Ha tévednék, akkor nem így van :DDD

No woman. No cry. No kidding.

(#20) nyunyu válasza DarkByte (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Feltalálták azt amit már jóval ezelőtt kellett volna és akkor esetleg lett volna időszaka ennek a konnektoros hálózatnak amikor jó alternatíva lehetett volna pl. a házon belüli "jaj nem akarjuk szétfúri a falakat akkor már inkább WiFi" problémának.

WiFi legalabb mukodik (amig vasbeton nem arnyekol, es nem 5Ft-s cuccokat hasznalsz, hanem rendes eszkozoket), nem vagy konnektorhoz kotve, nyugodtan kiviheted a laptopodat a kertbe napozas kozben netezni.

PowerLine cuccbol meg meg nem lattam olyat, ami stabilan mukodott volna.
Melohelyen probalkoztam tobbfelevel is, mivel ugyfeleinknek lett volna ra igenye, hogy ne kelljen utolag UTPsiteni a mar berendezett ettermeket, de egy szoban belul meg valahogy mukodott, 3 szobaval odebbrol mar pingelni sem tudtam a masik PowerLine adaptert.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

WiFi legalabb mukodik, es nem vagy konnektorhoz kotve, nyugodtan kiviheted a laptopodat a kertbe napozas kozben netezni.

Ez jobb mint a wifi. ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Szerintem nagyon túlmisztifikáljátok ezt a dolgot.
- Minek az a 2 fehér doboz?
Kb azért hogy ami hálózatot fellősz az elektromos rendszerbe azt le is tudd venni bárhol a konnektorból bármilyen géppel.
- Miért tettek a tápba rj45 aljzatot?
Attól még hogy a tápba bele van építve a hálőzati interface valahogy annak csatlakoznia kell a géped hálózati aljzatához nemdebár? Az azért van rajta hogy 1 kábellel összekötöd a tápod meg az alaplapi hálókari csatlakozódat és a konnektorba már a hálózattal ellátott tápcsatlakozót dugod

(#23) szuper-t válasza craine12 (#19) üzenetére


szuper-t
senior tag

:D
bedugom a konektorba és a 200km-re lévő haveromnak adok netet:D
jó lenne de sajna nem így megy :(
frekvenciális adatátvitel olyan mint a wifi csak itt a levegő helyett 220-as kábel van:)
Példa
asszem egy hasonló van belefabrikálva szegény tápba

(#24) nyunyu válasza Mr.Csizmás (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez jobb mint a wifi. ;]

Eleg maceras lenne kicipelni a 60 kilonyi gep+monitort az asztalomrol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#24) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

laptopot írtál :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) D1Rect


D1Rect
félisten

Miért tolják ennyire ezt a technológiát? :U

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#27) arn


arn
félisten

mekkora egy ilyennek a max atvitele (100mbit, gigabit)? meg meddig mukodik? trafohazig,
kapcsoloszekrenyig? hol van errol bovebb info?

ps: kozben utana olvastam :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) szuper-t válasza D1Rect (#26) üzenetére


szuper-t
senior tag

jó kérdés
biztos szabványosítani akarják (habár akkor nyomhatnák az optikai kábelt is...

(#29) szuper-t válasza arn (#27) üzenetére


szuper-t
senior tag

1 háztartáson belül garantálják csak :(
ugyanúgy veszlik a jele mint a lan esetében

[ Szerkesztve ]

(#30) arn válasza szuper-t (#29) üzenetére


arn
félisten

nekem az eleg - most epp az a gondom, hogy a nappaliba kellene elhuzni a kabelt, de szet kellene mindent barmolni hozza. ugy latom 200mbiteset 45 euroert lehet venni.

a wifivel teli van a tokom - a ketantennas csodakkal is osszevissza mukodik a panelban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) mephi666


mephi666
nagyúr

kicsit gyúrnak még a technológiára és a mezsgye4 már nem a moziban lesz, hanem átélheti mindenki ;]

szép az a gold besorolás... az ára is "gold"-ban mérhető lesz...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) Oliverda


Oliverda
félisten

Jó ötlet. Jó lenne ha erre rákapnának a gyártók.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) szuper-t válasza arn (#30) üzenetére


szuper-t
senior tag

szintúgy
wifi nem 100 as néha
ha jól tudom conrad is gyárt ilyeneket 45mhit/100mbit/250mbit-eseket
olcsóbban mint a linksys

(#34) JColee


JColee
őstag

Ez jó nagy hülyeség :D
Ha két gép más fázisról kapja az áramot, akkor cseszhetem az egészet :U

Ennek a mondatnak a cikkben nincs értelme:
A gyártó PowerLine adapterrel egészíti ki a tápegységeit, ami egy olyan technológia.

(#35) eziskamu válasza JColee (#34) üzenetére


eziskamu
addikt

Jaja, ha meg még van azon a hálózaton egy jó kis vargánya táp mindenféle szűrés nélkül, biztos elcseszi a kapcsolatot, vagy legalább is rendesen lerontja a sebességet. Amúgy annyira nem lenne ez rosz ötlet, csak túl körülményes. A wifihez meg még drót se kell (max ha spéci antennát szerelsz fel)

[ Szerkesztve ]

(#36) Oliverda válasza JColee (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért is?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) eziskamu válasza Oliverda (#36) üzenetére


eziskamu
addikt

Ugye van 3 fázis, ami egymástól független
Vannak spéci motorok (pl kukoricadrálónknak is volt), amik igénylik mind a hármat, de általában a háztartásban elég egy is.
Bármely 2 fázis között fellépő feszültség asszem 380 Volt, egy fázis és egy föld között meg 230V. A lényeg hogy (hullám)fázis (mert váltóáramról van szó) (és emiatt feszültség) különbség van a 3 fázis között és még véletlenül sincsennek összekötve mert az rövidzárlat, épp a 380 V-s feszkülönbség miatt.
Hozzánk bejön mind a három és a lakásunkban asszem legalább 2 külön fázist is használunk, és van egy külön garázs ahol van egy 3 fázisú cstlakozás épp a daráló és egyébb ilyen eszközök végett.

[ Szerkesztve ]

(#38) LackoMester


LackoMester
addikt

érdekes koncepció...majd meglátjuk mi sül ki belöle,talán 1 táp? :DD

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#39) Thrawn válasza JColee (#34) üzenetére


Thrawn
félisten

Már van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#40) arn válasza szuper-t (#33) üzenetére


arn
félisten

utanaolvastam - draga, ahhoz kepest amit tud.

lutri a hogy atmegy a masik szobaba a jel rendesen
a max atvitel elmeleti, meg sem kozeliti a valosagosat

ha lakast felujitok a jovoben, tutira mindenhova gigabites lant huzok

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) Oliverda válasza eziskamu (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát szerintem ma már az ipari áram (aka 380V) nem sok otthonban van jelen. Ergo ez a probléma nem hiszem hogy sok háztartást érintene. Nálunk pl. 1 fázis van ha jól tudom.

arn:

"a max atvitel elmeleti, meg sem kozeliti a valosagosat"

Pont úgy mint a megabites vagy gigabites LAN esetében. Nálunk pl. a 100 megás LAN kb. a felét tudja a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) Killing


Killing
addikt

És majd az adatforgalom a villanyszámlán köszön vissza? :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#43) JColee válasza Oliverda (#41) üzenetére


JColee
őstag

Nálunk is 3 fázis van.
Egy fázison nem tudom mekkora áramot engedélyeznek, de 20Anél nem lehet sokkal több, és ha be van kapcsolva a mosogép, mosogatógép stb simán megesznek annyit

[ Szerkesztve ]

(#44) DarkByte válasza arn (#27) üzenetére


DarkByte
addikt

Csillagpontos elektromos hálózattal működik (tehát pl. lakásnál villanyóra és arra az egyes ágakon a konnektorok). Feszültség transzformátorokon nem jut át a jel. A sebesség pedig amikor utoljára néztem közel sem 100Mbits, talán 10Mbit -et tudja stabilan. Erősen függ a kábelezéstől és azok illesztéseitől (talán ezek egy új építésű házban adottak, de megnézem hogy egy 20 éves panelházi lakásban hogyan működnének).

#42: ez csak magán hálózat, habár a technológia használható internetszolgáltatók számára internet osztásra, lásd BoPL (Broadband over Power Line).

[ Szerkesztve ]

(#45) Billu válasza JColee (#34) üzenetére


Billu
aktív tag

Ez jó nagy hülyeség
Ha két gép más fázisról kapja az áramot, akkor cseszhetem az egészet

Vagy veszel egy ilyet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#46) nyunyu válasza arn (#30) üzenetére


nyunyu
félisten

a wifivel teli van a tokom - a ketantennas csodakkal is osszevissza mukodik a panelban.

Tizenhuszonezres Linksys/Zyxel/Edimax jatekszerektol nem is lehet elvarni, hogy atloje a panelt.
Normalis AP-vel probaltad mar? Motorola 5131 meg 3Com 7160 kaliberuekre gondolok itt.

Amit probaltam PowerLine kutyut, az a rairt sebesseg felet tudta ugy, hogy ugyanabba az eloszoba volt dugva egymas melle a 2 kutyu. :Y
Szoba tulso vegebol, par masik eloszton, villamvedon keresztul mar csak 3mbittel csatlakoztak.
Par szobaval odebbrol meg mar sehogy...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47) nyunyu válasza JColee (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy fázison nem tudom mekkora áramot engedélyeznek, de 20Anél nem lehet sokkal több

En ~6-7 eve bementem az Elmuhoz, hogy keves a 10A megszakito a villanyora elott, siman felszereltek helyette 25A-t parezer forintert, persze miutan meggyozodtek rola, hogy eleg vastag rezdrot megy a falban, nem alu. (alura max 10A lehetseges, kulonben kigyulladhat a vezetek.)

Most mar asszem 32A-ra emeltek a halozatfejlesztesi hozzajarulas nelkul adhato maximumot, afolott kell csak sokat fizetni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) Oliverda válasza JColee (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Asszem 25A. Mosogatógép nincs, villanysűtő van meg a többi, de még sosem csapta le a biztosítékot túlterhelés miatt. Mondjuk be is baxna ha közel 6kW-ot fogyasztanánk óránként még akár egy órára is...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) Billu válasza arn (#30) üzenetére


Billu
aktív tag

Árak

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#50) eziskamu válasza Oliverda (#41) üzenetére


eziskamu
addikt

Felénk még elég sok helyen van, igaz legalább 20-30 éves házakról van szó egy kisvárosban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.