Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

NA épp pár napja panaszkodott valaki, hogy az Allwinner mennyire le van maradva :D

Erre tessék, ha kitolnak megint egy A10/13-as árszintű szériát, ami a kínai tabletekben hódítani fog, akkor jövőre végre használható cuccokat kapunk

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) GIJoe válasza Graphics (#1) üzenetére


GIJoe
addikt

H.254-es formátumú Full HD-s videók enkódolására és dekódolására ?

(#3) osztraksajt


osztraksajt
őstag

A Cortex A7 nem gyenge egy kicsit?

(#4) Graphics válasza osztraksajt (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért? Nem csúcskategóriába készülnek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) osztraksajt válasza Graphics (#4) üzenetére


osztraksajt
őstag

Értem, de a Rockchip, Amlogic A9-re épít, és azokkal kell versenyezzen. Azok viszont jóval gyorsabbak.

Persze attól is függ mennyire tudják rá optimalizálni az androidot.

(#6) Graphics válasza osztraksajt (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó lesz ez, szép kis árcsökkenés

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) devast válasza osztraksajt (#5) üzenetére


devast
addikt

Ha 2ghz-es lesz ez az A7 akkor nem :)
Szerintem jobban járnak, ha A7-et használnak és próbálják a frekvenciát feljebb tolni. 544 mp2-ről nem tudok nyilatkozni. Azt vágom, hogy az 544 jó, de hogy mp2-ben mennyire erős azt nem vágom.

(#8) smkb válasza osztraksajt (#5) üzenetére


smkb
őstag

Papíron azonos órajelen kb 30%-al van elmaradva az A7 az A9-től, viszont nagyságrendekkel kevesebbet fogyaszt, valamint a 4 mag szerintem bőven hozni fogja ami kell cpu erőben. Az SGX544MP2 meg perpill a kínai gyártók közt a legerősebb gpu megoldás lesz, ami már a kínai retinás csodákat talán képes is lesz megmozgatni nem úgy mint az rockchipre épülők. A 4 magos Rockchip is sajna ugyanazt a Mali 400Mp4-et fogja tartalmazni amit a dual core. Ráadásul az A9 quad core-ja a a Rockchipnek 28nm ide vagy oda, szerintem úgy fogja szívni le az akkukat, hogy "öröm" lesz nézni.

(#9) DemonDani válasza smkb (#8) üzenetére


DemonDani
addikt

Igaszság szerint egyik sem a jó út szerintem, de én is inkább az Allwinner megoldását választanám.

RockChipnél kéne az SGX 544 MP2 és az Allwinnernél a Mali-400 MP4, így kicsit olyan mintha IGP-t cseréltek volna.

Amúgy a címmel ellentétben én azért annyira nem nevezném ezt combosnak, hiszen energiahatékony megoldásról beszélünk... :DDD

(#7) devast

az MP2 azt jelenti hogy 2 van benne, kvázi kétmagos és akkor így mindenki felfogja :) tehát elvileg éppen kétszer erősebb

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10) kenand


kenand
veterán

Már csak fw-ben kellene felődniük, mert minden kínai tábal félkész fw-vel jön ki állandóna fagy, majd inkább kiadnak egy újat ugyan úgy félkészen

(#11) HXY


HXY
addikt

2014-ben már 4GB RAM lesz a mobilokban, tabletekben [link]

Bár 64 bites Androidról még nem lehet hallani.

(#12) kenwood válasza kenand (#10) üzenetére


kenwood
veterán

ne is mondd,nemelyik concorde,mtech ,myaudio teljesen kikeszit.
megnyitsz egy neki nem tetszo weblapot es kilep a gyari bongeszobol (hibauzenet nelkul ,a fokepernyore).
beirsz egy webcimet,oke,majd 20-30 masodpercig nem tortenik semmi,a toltocsik sem indul el (a halozat jo,mert az ipad,galaxy tab meg a tobbi normalis cucc ugyanazon a halon,ugyanazt a lapot azonnal nyitja).

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#13) M@trixfan válasza GIJoe (#2) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az lenne kemény ha már az új H-265 szabványt támogatná.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14) Jack@l válasza M@trixfan (#13) üzenetére


Jack@l
veterán

Szoftveresen sztem elég lesz a négymagos is fullhd-hez.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#15) Sanya válasza osztraksajt (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

A Rockchip-es megoldásokat a hasonló 2 magos A-9-ek verik I/O műveletekben. lehet gyorsabb, de i/o-ban meg az amlogic a jobb

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) tjb007 válasza devast (#7) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyi nem lesz.
Körülbelül itt is akkora órajelre lehet számítani mint az MT6589 -nél, mondjuk a csíkszélességről még semmit sem tudni (remélhetőleg ez is 28nm lesz).

(#17) kenand válasza kenwood (#12) üzenetére


kenand
veterán

És a full kínaiak még rosszabbak, főlegf a névtelenek. A "neves" gyártók egy hajszállal jobbak pl Ramos/Ainol/Cube.
De support ott is nagyon gyenge.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.