Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hory


Hory
aktív tag

A PCB szine aztan tenyleg a legfontosabb tulajdonsagok egyike, ugye?

ZOH!

(#2) zotyesz01


zotyesz01
tag

Csak két észrevétel:
a bios flash simán megy az OCWorkbench-től letöltött flash progikkal
a Motherboard Monitor 5.09 tökéletesen működik, csak egy patch-et kell fölrakni, ami elérhető a fejlesztő oldaláról.

(#3) gergoke

Celtic!

Mikor lesz itthon elérhető az MSI "RU" verziója? És kb. milyen áron... mondjuk az ár jöhet inkább a gergoke@gergoke.hu -ra.

Köszi!

(#4) Parci válasza Hory (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hory, te nem akarsz nyerni az MSI játékon? :DD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) guest


guest
veterán

Komolyan! Nemigaz, hogy se a Kellytech sem a CHS sem Ti nem tudtok semmit mondani az elrhetosegrol!!! :(((

prohardver vendég

(#6) Parci válasza guest (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Minek az elérhetőségéről? Az RU-s MSI lapnak? 1-2 hét, gondolom... még nincs egy darab sem ezekből az országban, ezt a lapot külön DHL-lel adta fel az MSI. Tehát jövő héten nem vesz senki MSI KT266A lapot, az szinte tuti.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) guest


guest
veterán

azért annyit a teszthez, hogy illett, volna a mobo-kat hasonló beállításokkal is megnézni, mert ez így ebben a formában kissé incorrect.. plusz a sisoft egy kicsit sok.. inkább látnék szívesen összesítve átlátható grafikonokon, átfogóbb és kevésbé szintetikus teszteket ..

prohardver vendég

(#8) marlowe


marlowe
csendes tag

Háát itt várom a tesztet, erre semmi értekelhető teljesítménybeli összehasonlítás nincs :((

(#9) guest


guest
veterán

Nemmondjátok komolyan hogy ennyi volt a teszt!?:O

prohardver vendég

(#10) morzsa


morzsa
aktív tag

Jól látom, hogy 235w-os táppal dolgoztatok???
Elég volt? Mindenhonnan azzal bombáznak, hogy egy TB konfig. alá minimum 300w kell.
Én még korábban Németo.-ból rendeltem meg az ECS lapot, a napokban jön, és szeretném tudni, hogy feltétlen le kell-e cserélnem a 230-as DTK házamat.

https://linktr.ee/wbteam21

(#11) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Lesz még egy rundja a tesztnek, ahol alapbeállításokon összevetjük a két chipsetet. De ne feledjétek, hogy az is számít, hogy melyik cuccost mennyire lehetett húzni. Aki megveszi az MSI lapot, az feltehetően maxon akarja járatni. Aki az ECS-t veszi, feltehetően az is, ami persze majdnem az alapbeállítás.

Csomó teszt van, aki akarja, azért sok infót megtud a cuccból. De ettől függetlenül az alapbeállítások elmaradtak, ezek pótolva lesznek egy röptesztben a jövő héten, egy újabb KT266A lap hozzávételével.

Amúgy a "nem gondoljátok komolyan, hogy ennyi volt a teszt"-re annyit szeretnék mondani, hogy első körben nagyon is komolyan gondoljuk, elég hosszú cikk ez így is. Végigolvastad?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) KeeF válasza guest (#7) üzenetére


KeeF
csendes tag

Hali!

szerintem is szerencsesebb lett volna ha atlathatobb grafikonokat csinaltok a sandra shotok helyett. (tudom, hogy kenyelmesebb, es ha keves az ido akkor inkabb shotoltok, de szerintem akkor is hasznalhatobb a grafikon)

KeeF

(#13) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Röviden fogalmazva: ez a cikk inkább a két lapot, mint a két chipsetet hasonlítja össze, noha tudjuk, hogy sokatokat inkább a két chipset érdekel (ugyanis eszetek ágában sincs ECS vagy MSI lapot venni, pl). Egyrészt keopsz upgrade-eli a cikket egy 138 MHz-es méréssel az MSI részről, így 138 MHz-en már összevethető lesz a két chipset (az ECS-t is annyin mértük), másrészt a 150 MHz-es mérések (noha nem volt tök stabil a lap) is valósak, ott is lehet hasonlítgatni.

Tehát nem igaz, hogy a cikkben nincs benne a kívánt infó, de tény, hogy nem elég felhasználóbarát módon van tálalva.

Azért a port kéretik nem elverni rajtunk :), így is ez az első ilyen próbálkozás kishazánkban. A folytatás pedig következik :D...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Atuspapa


Atuspapa
csendes tag

Ne hagyd magad Parci :-))))))

Mindenkinek egy ilyen középső ujjat mutatnék .I..

(#15) Szasza


Szasza
tag

Szia Parci, jó hogy már olyan lapokat tudtok tesztelni, amit csak a jövő hoz meg a nagyközönség számára. Jó lenne, ha BIOS-flasheléssel kapcsolatban pontos részletekkel szolgálnátok, azaz, hogy 1xű, nem tuning-őrült halandók, akiknek nincs alkatrész-raktáruk, sem hot-line-juk az MSI igazgatótanácsához, azok is - ebből a fórumból megtanulhassák a részleteket...
:DDD Thx...

(#16) Petya


Petya
tag

Ez a táp dolog engem is érdekelne. Ha a régi nem jó milyen házat érdemes venni? A hűtőkkel sem vagyok teljesen tisztában, mit ajánlotok?

(#17) guest


guest
veterán

Szasztok!
Eloszor is:a tapotok mindenkeppen keves lesz,kell a 300W :o) A masik,hol lehet a tuning biost talalni?az erdekelne engem,mert nekem mar vagy 2hete ilyen ECS lapom van.1ebkent a CDn valoban nincs hasznal6o FLASH de az AMIFlash legujabb valtozataval mar tokeletesen lehet.A netrol lehet letolteni persze (ez fajt is a lappal kapcsolatban).Pa'
CybM :P

prohardver vendég

(#18) guest


guest
veterán

hello? hol lehet ecs alaplapot venni, k7s5a-t, term? :)

prohardver vendég

(#19) Celtic válasza Szasza (#15) üzenetére


Celtic
tag

Nem az MSI igazgatótanácshoz van hotline-juk, hanem hozzám. :))
Hehe.

Védd-a-fákat-egyé-hódot!
Allítólag a Siegfried gyerek keresztény volt, oszt úgy kaszabolta a felebarátait, mint Mari néni a pókhálót...

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#20) gergoke válasza Celtic (#19) üzenetére

Köszi hogy válaszolsz Celtic...
Ki a fenét érdekel a hotlájn és egyebek? Mikor lesz RU-s lap nálatok?

(#21) Celtic válasza guest (#5) üzenetére


Celtic
tag

Ha minden igaz 10 nap kb.
Az ára azonos kell legyen a K7T266Pro-val.


Véddafákategyéhódot!

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#22) Parci válasza Szasza (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

http://www.vr-zone.com/reviews/SiS/735-315/page2.htm

De mindjárt leszedem és kiteszem hozzánk is letöltésbe. Ami a tápot illeti: egy Supermicro ház SPI tápjáról van szó, szóval azért nem Acorp 235W... de tény, hogy ha biztosra akar menni valaki, akkor 300W melegen ajánlott.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) guest


guest
veterán

az nem lehet, hogy a gyenge táp miatt nem tudtátok feljebbnyomni az ecs-t?

prohardver vendég

(#24) Barton válasza guest (#18) üzenetére


Barton
senior tag

Volt egy ilyen témáju fórum !!!

(#25) MC100


MC100
csendes tag

Parci : mi az az emlitett mégjobb vétel ? Ne csigázz már , most akarok lapot venni...

(#26) karib


karib
addikt

Sajnos a tápoknál sem olyan eccerű a helyzet, hogy az egyik 230-as, a másik 300-as. Vannak itt minőségbeli difik is (azaz egyes tápokban több "tartalék" van), meg hát aztán sok egyéb tényező is. Pl. az, hogy hány ampert tud leadni az egyes szálakon a táp - egy régi 230-as DTK tápunk röhögve vitt anno GHz-es slotos Athlont húzott GeForce256-tal megfejelve, amik összesen egy kisebb falu áramfelvételét produkálják.

Persze egy szakértő biztosan tudna épkézláb dolgokat mondani a tápok lelkivilágáról, a lényeg az, hogy a 300 W-tól sem kell rögtön odarohanni, de valszeg egy noname 300-as megver egy noname 230-ast... Tapasztalatból azt tudom mondani: ha minden garanciális :D, érdemes kipróbálni a régi cuccal, hátha elbírja (sokáig fut nagy terhelésen hiba és irdatlan tápmelegedés nélkül), vagy biztos ami biztos alapon venni egy nagyobb tápot.

Megjegyzem nem árt már valami jobbat venni esetleg. Egy táphalál csúnya károkat tud okozni...

Department of Redundancy Department

(#27) Parci válasza MC100 (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Gigabyte KT266A 24k a CHS-ben, de nem teszteltük még, tehát best buy "gyanús" a cucc... lehet, hogy tökszar (nem hinném), kiderül jövő héten.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) guest


guest
veterán

Hali! Engem is erdekelne a GigaByte 7VTX-E (Via KT266A) de nem tudom, hogy belefér-e egy Athlon XP 1500+ /esetleg 1800+ :) /. Az Epox EP-8KHA+ biztosan kezeli, de ha jol tudom ezt még nem kapni kishazankban. Ja, és mi a helyzet az MSI K7T266 Pro2 + Athlon XP comboval?

u.i. : Már nagyon kiváncsi vagyok a GigaByte-os tesztre :) /üdv.:Hege/

prohardver vendég

(#29) KeeF válasza guest (#28) üzenetére


KeeF
csendes tag

> Az Epox EP-8KHA+ biztosan kezeli, de ha jol
> tudom ezt még nem kapni kishazankban. Ja, és mi

ez engem is erdekelne. nem tudja valaki, hogy ki a a hivatalos magyarorszagi disztibutor? vagy esetleg egy tipp hogy hol kereshetem ezt a lapot?

KeeF

(#30) Adi


Adi
senior tag

Látom nem bírsz leszokni arról, hogy nappal szemben fényképezz. :)

A sok kiskeres meg "örülhet" nektek a leközölt nagyker árak miatt :D, de legalább a pofátlanok nem tudják annyira átverni a vásárlókat.

ldm start-reconf primary

(#31) Adi válasza karib (#26) üzenetére


Adi
senior tag

Ez a "kisebb falu áramfelvétele" jó duma. :)

ldm start-reconf primary

(#32) Petya


Petya
tag

Néztem ezt a régebbi Cooler-tesztet. Azért egy 1.4-es Thunderbirdet nem mernék ezekkel tuningolni. Mennyi egyáltalán ennek a procinak a hiba nélküli max működési hőmérséklete?

(#33) Petya


Petya
tag

Nem akartok egy újabb Cooler-tesztet csinálni? Egy peltierrel együtt ezek a ventik megsütik a procit, nem? (Persze nagyobb teljesitményű peltierre gondolok).

(#34) Ambrosius


Ambrosius
tag


GA-7VTXE VIA KT266A AGPset

PROCESSOR
Socket A for AMD Athlon™/Athlon™XP/Duron™ 200/266 MHz FSB processors

Supports 500MHz ~ 1.5GHz CPU and faster
FSB adjustable by BIOS up to 161MHz(no guarantee)
CPU voltage overclockable by adding 5%, 10% CPU voltage

CHIPSET
VIA KT266A(VT8366A) System controller north bridge
VIA VT8233 V-Link south bridge
AC97 codec

MEMORY (DDR)
Supports PC1600/DDR200 or PC2100/DDR266 DDR memory
Supports up to 3GB DDR memory
3DIMMs of 184-pin DDR sockets
Supports 72bits ECC type DRAM integrity mode

SLOT
1 x AGP 4X slot
5 x PCI slots support 33MHz & PCI 2.2 compliant

I/O
2 x UDMA ATA 66/100 bus master IDE ports on board
1 x FDD, 2 x COM, 1 x LPT, PS/2 Keyboard, PS/2 Mouse on board
1 x joystick, 1 x line-in, 1 x line-out and 1 x MIC on board
2 x USB ports on board, 2 x USB ports by cable
1 x IrDA connector


POWER
ATX power connector
Power-on by LAN, RTC, Modem and Switch
Power-off by Windows ® 95/98/Me/2000/NT/XP shut down and Switch


FORM FACTOR
ATX form factor, 4 layers PCB (21 x 30.40 cm)

H/W MONITORING
2 cooling fan connectors
Stop CPU fan in suspend mode
System health status detect and report by BIOS
H/W detect and report power-in voltage, CPU voltage and CMOS battery status


BIOS
Dual BIOS, 2 x 2Mbit flash ROM, enhanced ACPI feature for PC98/Win98/Win2000 compliance, Green, PnP, DMI, INT13 (>8.4GB) and Anti-Virus functions
IDE#1~#4, SCSI, LS120, ZIP & CD-ROM bootable
AC recovery ON/OFF control
Auto-detect and report system health status
Supports @BIOS™


OTHER FEATURES
Suspend-To-RAM (STR)
Supports USB KB/MS Wake up from S3
Poly fuse for keyboard over-current protection
Supports EasyTune III™

DRIVER
VIA 4 in 1 service pack utility
Hardware monitor utility


*There speed settings are not guaranteed by GIGABYTE.

(#35) Parci válasza Petya (#33) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Peltiert léghűtéssel nem lehet lehűteni.
Lesz új kúlerteszt, de most elég sok cucc van a pipeline-ban, szóval nem holnap (2 héten belül).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36) Parci válasza Ambrosius (#34) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Papíron fincsi a Gigabyte lap :)... kiderül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) Ambrosius válasza Parci (#36) üzenetére


Ambrosius
tag

Pedig nem is ez a legújabb már van 7VTXH integrált LANnal, CNR-slottal, creatív hangcsippel meg szorzóállítással.

Hozzánk úgy látszik mindig a legfapadosabb cucc jön be. ECS sincs integrált LANnal magyarországon, pedig nekem olyan kellett volna :((

(#38) Ambrosius válasza Parci (#36) üzenetére


Ambrosius
tag

Parci, ha sietttek ti lehettek az elsők a világon, akik tesztelték/publikálták/ ezt a lapot!
:DD

(#39) Teme


Teme
csendes tag

Csak így tovább Parci!! Az ingyenélő kispályások majd tesztelik maguk, ha ennyi nekik nem elég.

Én gépvásárlás előtt állok, és még mindíg nem tudom eldönteni, hogy Athlon XP-t vagy IP4-et vegyek. Az AMD-s alaplapok stabilak, de bírják ezt a Microsoft dömponget? Kéne egy teszt amikor a két rendszert progik használata közben vetitek össze. Hülyeség?

(#40) guest


guest
veterán

Hello! Tudja valamelyik lapka a ketto kozul a 166/166/33PCI Mhz, ill. a 150/150/30 Mhz beallitast?? gun

prohardver vendég

(#41) Parci válasza Teme (#39) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nincs gond a Microsoftos programokkal, ettől lenne hangos a net, ha így lenne. Mi pár nap alatt nem tudjuk mindennel tesztelni, de sokaknak már hónapok, netán évek óta Athlonjuk van, és róluk hallottál volna, ha ilyen szintű kompatibilitási bibi lenne.

IP4 sem rossz, ha emberi áron van hozzá lap.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42) guest


guest
veterán

Na hol van már az a O/C-s Bios Aaz ECS-hez????

prohardver vendég

(#43) zotyesz01 válasza guest (#42) üzenetére


zotyesz01
tag

http://forum.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultimatebb.cgi?ubb=forum&f=4
itt van:)

(#44) MC100


MC100
csendes tag

Kösz az info - t Parci !
Kisker cimet nem tudsz esetleg ? Mert irtam levelet a chs - nek , de visszajött...Ugyanúgy , mint a juventus-team - tól...A nagykereknek én nem irhatok levelet , vagy mi van ??? Ekkora titok a kiskerek cime ??? Nem értem...

(#45) guest


guest
veterán

Parci néztétek a Gigabyte lapot ? .. csak mert a kezemben tartok 1-et és baromira nem drül ki belole sehonnan, hogy KT266"A".. a chisetrol még nem rántottam le a bordát, és még nem raktam össze .. mindösszesen a CHS-árlista alapján titulálható A-snak, ami uyge nem elég eros érv, meg az ára is gyanúsan alacsony :-D

prohardver vendég

(#46) Parci válasza guest (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Elvileg csak jövő héten jön meg, legalábbis nekünk az mondták. De volt már rá példa, hogy mi tudtunk meg valamit később... CHS rulla :(

Még nem is láttunk ilyen lapot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) Keitaro


Keitaro
addikt

Azért a 20 rongyos ár a Sises lapárt elég durva... Nekem pl a tuning nem szempont, mert jelenleg feleslegesnek tartanám, aztán lehető legstabilabb dolog érdekében nem erőltetném a dolgot. Plussz minek tuningolni egyelőre mondjuk egy Athlon XP 1800+-t? ;)

(#48) Barton válasza Keitaro (#47) üzenetére


Barton
senior tag

Ha ASUS A7A266-ot nézzük akkor nem kell erőltetni, mert ha softconfigolsz akkor helyből tuningolja a szem*tl*d* !!! Pl. 900 MHz helyett 934 MHz lesz
a freq. A jó öreg DIP switchet azért nem kellett programozni, így ezt még nekik sem sikerült elrontaniuk !!!
BIOS-ból : -1 nem egy "Sofmenu 3" az már bizonyos ...

(#49) guest


guest
veterán

ara ? van mar info ?

prohardver vendég

(#50) Parci válasza guest (#49) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Gigabyte, 24000 (ez még nem 100%, csak majdnem).
ECS, 20000 (ez ennyi).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.