Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] FIC K8-800T (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45) intelfan válasza fLeSs (#44) üzenetére


intelfan
aktív tag

Érdekes módon a SIS kérdés elől már nagy ívben kitértél.
Miért is olyan gyors egy ECS vagy Asrock lap SIS chipsettel?

A VIA K8T800 vs. nforce3-150-nél én abból indultam ki hogy a chipsetek elődeinél az nforce2 vezetett a via KT600-al szemben sebességben. Nem a dual channel memóriakezelés miatt ahogy azt már egyszer megdumáltuk, tehát az Athlon 64 chipsetek esetében a sebesség kiegyenlítődést nem lehet csak a processzorba integrált mem. vezérlő számlájára írni.

Általában tesztekben még itt a prohardveres tesztben is a via chipset picit jobban szerepelt és én ezt az Nforce3 lassabb HT busz számlájára írom.

Az hogy a SIS miért szerepel ilyen jól az ECS/Asrock+SIS kombó ellenére az pedig pont a HT sebességének és az északi és déli híd közötti MuTIOL 1GB/s-nek köszönhető.

De el is magyarázhatod nekem hogy miért olyan gyors a SIS chipset ha nem emiatt, miért gyorsabb akkor a másik kettőnél? Itt van még teszt róla:
[L]http://www.xbitlabs.com/articles/chipsets/display/sis755_8.html[/L]

Az eddig gyorsabb nforce chipseteket miért érte utól a via? Nem csak a memkezelés miatt volt sebességkülönbség közöttük, tehát a prociba integrált memóriavezérlő kevés nekem magyarázatnak.

Akárhogy is bizonygatod a rendszer teljesítményére hatással van a CPU-Chipset HT link sebessége és az északi és déli hidakat összekötő link sebessége is. (tudom hogy az nvidia integrált É-D hídból áll itt a chipseten belül van valamilyen nagyseb. összeköttetés)
Asszem a via pont elég alacsony 533MB/sec összeköttetést használ az É-D híd között amin most fognak gyorsítani.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] FIC K8-800T (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.