Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] FIC K8-800T (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MLaca


MLaca
őstag

:C

http://mlzphoto.hu/

(#2) fLeSs válasza MLaca (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Látod, lehet ezt finoman is. :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) intelfan


intelfan
aktív tag

Azér jók az alaplap tesztjeitek mert jó sok kép van és így megtudom nézni hogy elférek-e majd az alaplapon, meg hogy milyen cuccokat pakoltak rá és hogy milyen a biosa.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#4) fLeSs válasza intelfan (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A FIC 1ébként nem tetszik?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) realist


realist
őstag

gratula a cikkhez

off
szerintem a K8 -as téma a legtöbb haland embernek nyár vége felé lesz aktuális(remélem akkora lemegy egy picit az ára...)
on

(#6) intelfan válasza fLeSs (#4) üzenetére


intelfan
aktív tag

De a teszt alapján bejön csak nem ismerem még a márkát, nem sok tapasztalatot olvastam róla magyar fórumokon. Meg a cool and quiet az nagyon kellene a lapra.

Athlon 64-es alaplapokkal kapcsolatban lehet kapni Magyarországon SIS 755-ös chipsetes ASRock K8S8X alaplapot bruttó 23000FT-ért integrált SATA+LAN+hang. (e-connect)
Ha kezetekbe akad egy ilyen lap az nagyon érdekelne. Ráadásul azt mondják hogy a sebessége is nagyon jó az eddigi Nforce és Via megoldásokhoz képest.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#7) HiperG


HiperG
addikt

Hát ti sem pihentek :C

(#9) fLeSs válasza intelfan (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A SIS nem lehet sokkal gyorsabb pont a cikkben említett okok miatt: ''az Athlon 64-es platform teljesítménye jelenleg nem az alaplap és a chipset függvénye'' és ''hiszen az eddigi platformok esetében a teljesítményt döntően befolyásoló tényező – a memóriavezérlő – már a processzorban foglal helyet, és nem az alaplapi chipsetben''. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) ody42


ody42
senior tag

ez az űrhajós kép ez nagyon gáz :D

(#11) napos2600


napos2600
tag

az a 3db hatloldali panel nem teccik, miert nem adnak valamit, amivel egy 5.25-os helyre lehet berakni ezeket? (es nem, nem fogok nekiallni akar csak egy lyukat is furni egy kitakaro muanyagba)
amugy tecc:)

(#12) burgatshow


burgatshow
veterán

Jó a cikk igen érdekes de az az IDE csatlakozó tényleg nincs túl elönyös és biztos helyen! Egyébként grat!

[Szerkesztve]
Szerkesztve by fLeSs - köszi az infót

(#13) anulu


anulu
félisten

nem értem, hogy az IDE csati miért ennyire gond... kerek ide kábel, és amúgy sem cserélgeti azt olyan sűrűn az ember. szerintem OK a lap...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) fLeSs válasza anulu (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azért, mert az emberek 90%-a nem hallott még kerek IDE-kábelről, ráadásul ha megveszek egy alaplapot X Ft-ért, akkor nem akarok még pluszba a kábelezés miatt kerek IDE-kábelre költeni.
Nem hiszem el, hogy egy alaplaptervező brigád ne tudná odébbrakni 2 cm-rel azt a rohadt csatlakozót, hogy ne lehessen belekötni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) anulu válasza fLeSs (#14) üzenetére


anulu
félisten

OK, van benne vmi, egy kicsit tényleg oda lehetne erre figyelni. De kérdem én. Van olyan alaplap, ami tervezésileg tökéletes? szvsz a legkisebb rosszat választották, de én pl az ATX csatlakozó helyével nem vagyok kibékülve. nekem eddig az NF7-ek elrendezése tetszett a legjobban (a Zalman 7000-(Al)Cu ''bugot'' leszámítva).

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) burgatshow válasza burgatshow (#12) üzenetére


burgatshow
veterán

Nincs mit! :D

Mindent a PH!-ért!

(#17) anulu válasza burgatshow (#16) üzenetére


anulu
félisten

nagyon helyes a hozzáállás! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) fLeSs válasza anulu (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem az NF7-en a tápcsati elhelyezése nagyon rossz, ahhoz, hogy odavidd a tápkábelt, el kell csavargatnod a tápod főkábelét vagy a proci felett, vagy a proci és a VGA között.
Ha a tápcsati az alaplapnak ezen a szélén van, úgy mint ezen a FIC-en, akkor a tápkábeled semelyik alkatrészed szellőzését nem gátolja meg, a kábelezés sem nehezíti meg az életedet, bedugod és kész, viszont az NF7-nél ki kell találnod, hogy hogyan vezesd el odáig akármibe beleakadás nélkül úgy, hogy a szellőzés se lássa ennek kárát, mert ugyan meg lehet csinálni, csak macerás.
Na mind1, izlések és pofonok. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) anulu válasza fLeSs (#18) üzenetére


anulu
félisten

részemről sikerült otthon teljesen korrektül elvezetnem a Ct tápom kábelét :)) és utána kábelkötegelő rulez! :DDD idegbajt tudok kapni a DIMM slotok mellé pakolt csatlakozóktól... nem férek el tőlük. :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) fLeSs válasza anulu (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az ABIT KV8-MAX3-as lapomon is csak azért nem zavar, hogy ott van a tápcsati, ahol, mert az Enermax tápnak a főtápkábelére egy kemény műanyag ''cső'' van ráhúzva.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) intelfan válasza fLeSs (#9) üzenetére


intelfan
aktív tag

Én nem írtam egy szóval sem hogy gyorsabb hanem pont emiatt hozza a drágább alaplapok sebességét a SIS megoldása, sőt a legtöbb esetben picit jobban is teljesít mint egy első kiadású nforce vagy via chipsetes athlon 64 alaplap.


A sebességet az északi és a déli hidat összekötő link sávszélessége befolyásolja jelenleg a legjobban az athlon 64-es chipseteknél. Emiatt volt lassabb az nforce3 150 a via K8T800-nál és emiatt tartja sebességben a versenyt a sis megoldása az előző kettővel.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#22) erdoke válasza intelfan (#21) üzenetére


erdoke
titán

''A sebességet az északi és a déli hidat összekötő link sávszélessége befolyásolja jelenleg a legjobban az athlon 64-es chipseteknél. Emiatt volt lassabb az nforce3 150 a via K8T800-nál és emiatt tartja sebességben a versenyt a sis megoldása az előző kettővel.''

Ez igen kevéssé valószínű, tudniillik az nForce3 150-nél nincs is külön északi és déli híd, tehát annál gyorsabb kapcsolat nem is lehet köztük.:))
Szerintem te a processzort és az északi hidat összekötő HyperTransport linkra gondolsz, ami az nForce3 150-nél ''csak'' 600 MB/s-os, szemben a VIA K8T800 800 MB/s-ával. SZVSZ ez se korlátozó tényező az nForce3 150-nél, azt a kevés hátrányát inkább az IDE-kezelésből és hasonló driver-specifikus hibácskákból gyűjti össze.

A legjobb aláírás a héten

(#23) intelfan válasza erdoke (#22) üzenetére


intelfan
aktív tag

Látod nagy újdonságot mondasz mivel 3 chipsetről beszéltem általában, max. nem északi hídnak nevezik és az nforce3 megoldásnál a procit (északi híd funkciók) és a chipsetet köti össze. :))

Egyébként te tudod rosszul mert a VIA és a SIS chipset más felépítésű és használ északi és déli hidat is.

A HT sebesség hatásáról meg nem kell vitatkoznom asszem több nagyobb tesztoldal is leírta már helyettem, és a gyakorlat is ezt mutatja, tehát ebben a kérdésben is tévedsz.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#24) fLeSs válasza erdoke (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Szerintem te a processzort és az északi hidat összekötő HyperTransport linkra gondolsz, ami az nForce3 150-nél ''csak'' 600 MB/s-os, szemben a VIA K8T800 800 MB/s-ával.

Sztem te meg a Hypertransport linkre (;]) gondolsz, ami az nForce3 esetében 600 MHz (nem MB ;]) 16 biten fel / 600 MHz 8 biten le. VIA-nál ez 800/800 16 bit fel/le.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) erdoke válasza intelfan (#23) üzenetére


erdoke
titán

Az első bekezdésedből látszik, hogy nem érted a dolgot. Csak tudnám, akkor miért kötözködsz?:F

A második bekezdésedben nekem tulajdonított tévedést sosem követtem el, pont én hívtam fel a figyelmedet, hogy az nForce3 150 nem a hagyományos NB+SB megoldást használja. A többiről nem beszéltem, nem értem, honnan vetted, hogy én azokra is gondoltam volna.:F Éppen egy S940 K8T800-at hajtok már hetek óta...

Igen, én is ''több nagyobb tesztoldal'' alapján mondtam, amit mondtam, mivel még nem teszteltem őket. Majd jön fLeSs, és én elhiszem neki, mert ő már tesztelte mindkettőt.:P

A legjobb aláírás a héten

(#26) erdoke válasza fLeSs (#24) üzenetére


erdoke
titán

A gépelési hibától eltekintve jogos a ;].:))
Nem gonolkodtam, és még az Everest próbálgatásán járt az eszem.:B

OFF
Majmingyá' visszaküldök egy méledet a megfelelő (nem szakmai) korrekciókkal, és telerakom ;]-val.:D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#27) fLeSs válasza intelfan (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az nForce3 ''chipset'' is a Hypertransport linken keresztül kommunikál a procival, tehát Erdőke jól beszélt.
A Hypertransport link sávszélessége pedig jelenleg még tényleg nem korlátozó tényező az egész rendszer teljesítményét figyelembevéve.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) intelfan válasza erdoke (#25) üzenetére


intelfan
aktív tag

Én csak ugyanazt csináltam mint te, belekötök abba amit írtál.
Ahogy már egyszer leírtam 3 chipsetről írtam egyszerre amiből 2 használ É-D hidat ezért írtam alapból ezt.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#29) intelfan válasza fLeSs (#27) üzenetére


intelfan
aktív tag

''A Hypertransport link sávszélessége pedig jelenleg még tényleg nem korlátozó tényező az egész rendszer teljesítményét figyelembevéve.''

Ez nem így van a gyakorlatban. Lásd Nforce 3-150,VIA K8T800, SIS 755 teljesítménye.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#30) erdoke válasza intelfan (#28) üzenetére


erdoke
titán

De ez azért hülyeség (és azért kifogásolom, nem azért mert az egyikben nem külön van), mert a NB2SB a másik két chipsetnél se jön képbe, mindkettő elég gyors, minimum a duplája az Intel jelenlegi megoldásának. Ráadásul hogyan lehet ez a sebesség a differenciáló tényező az nForce3 150 és a VIA K8T800 között, ha az egyiknél nem is létezik!?
Ezért szerintem én nem kötözködtem (ellentétben veled), hanem felhívtam a figyelmedet arra, hogy tévedsz, mert a NB2SB buszt keveret a HT-tal. Ugyanígy kijavított fLeSs az előbb engem — teljesen jogosan—, amiért összekevertem a HT link mértékegységét. Most essek neki, és keressek szalmaszálakat, amivel beleköthetek? Ugyan már, nem gyerekek vagyunk, bármelyikünk tévedhet.:(

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#31) erdoke válasza intelfan (#29) üzenetére


erdoke
titán

Linket, idézetet ''nagyobb tesztoldalakról'', mert így csak hajtogatod a véleményedet. fLeSs tesztek alapján beszél, neki elhisszük.:D

A legjobb aláírás a héten

(#32) intelfan válasza erdoke (#31) üzenetére


intelfan
aktív tag

Hogy örüjjé.

''The North Bridge of SiS755 chipset is connected with the processor through the full-speed HyperTransport bus, 16-bit wide both ways and working at a frequency of 800MHz (DDR). This explains why ECS 755-A2 is faster than mainboards on nForce3 150 chipset, which has the HyperTransport bus working at a lower frequency and proving less bandwidth.''
Ez xbitlabs de az anandtech is írt róla.

Sebességadatok a 3 chipsetről:


az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#33) MLaca


MLaca
őstag

Ne gyepáljátok már állandóan egymást apró hülyeségek miatt. Komolyan mondom (írom - jelen esetben), olyannak látszotok kívülről, mint aki egy hónapja nem kapott nőt..

http://mlzphoto.hu/

(#34) intelfan válasza MLaca (#33) üzenetére


intelfan
aktív tag

Kötekecc??????? :DD

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#35) fLeSs válasza intelfan (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Most nemazé, de ehhez nem kell ocworkbench, meg xbitlabs, ugyanis a PH! tesztjeiből is kiderül ugyanez.
DE!
Te a 2-3 fps-es különbség alapján döntöd el, hogy melyik alaplapot vegyed meg?
Itt még akkora különbségek sincsenek, mint a 865pe és a 875p között.
Mondom, még nem lényeges a HT link sebessége (amint a kiderül a grafikonból is, köszönjük, hogy belinkelted), mert a processzor és a chipset közötti sávszélesség még az nForce3-nál is elég az adatok áramlásához.
Majd amikor dualchannel lesz a sima A64 is, akkor már elkell a nagyobb HT-linksebesség, de akkor sem lesz jelentős a változás, mert az A64 a felépítéséből következően nem tudja olyan gyorsan feldolgozni az adatokat, mint egy P4.
Mit gondolsz, a A64 FX miért alig gyorsabb a sima A64-nél? Mert az A64-nek a felépítése 200 MHz-es memóriához lett tervezve (DDR400). Ahogyan nőni fog a proci által támogatott memória sebessége (DDR2-533-667), úgy fog nőni a proci ''FSB''-je is, tehát később ugyanúgy nem lesz különösebb hatással a dualchannel az a64-es rendszerek teljesítményére, mint a p4-nél.
Szal a lényeg, hogy a HT-linksebesség továbbra sem befolyásolja különösebb mértékben a rendszer teljesítményét, pláne mivel nem többprocis környezetről van szó.
(ezt most nem olvastam át, úgyhogy lehetnek benne hibák)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) intelfan válasza fLeSs (#35) üzenetére


intelfan
aktív tag

Igen befolyásolja a rendszer sebességét ahogy azt te is elismerted az előbb. :DD

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#37) fLeSs válasza intelfan (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Általános iskola, első osztály: olvasás óra.
Idézem magamat:

nem korlátozó tényező az egész rendszer teljesítményét figyelembevéve

még nem lényeges a HT link sebessége

a HT-linksebesség továbbra sem befolyásolja különösebb mértékben a rendszer teljesítményét

Ez mit is jelent? Pontosan azt, amit írtam. Nálam 2-3 fpskülönbség a 380 fps-es grafikonon mérési hibahatár jelent, nem teljesítménykülönbséget, márpedig azon a grafikonon az állítólag gyorsabb VIA chipsetes alaplap is az nForce3 mögé került. :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) anulu


anulu
félisten

részemről a feature lista miatt lesz nForce3 250GB + S939 A64. hozzá DDR1 és 8x AGP.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) intelfan válasza fLeSs (#37) üzenetére


intelfan
aktív tag

Nem rosszul értelmezed ráadásul még a tesztet sem nézted át amit belinkeltem.
Nem csak a quake létezik pl. Comanche 4:

KS8SX 67FPS
KV8-Max 66,5FPS
K8NNXP 61FPS

Persze nálad ez a 10% is mérési hibahatár mi? :))
Nekem és az anandtechnek+xbitlabs-nak meg a többinek van igaza, nem neked ebben a kérdésben.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#40) ody42 válasza intelfan (#39) üzenetére


ody42
senior tag

nem tudom ki vagy, de én a fLeSs -nek hiszek, de csak mert a grafkártyákat nagyon keni :C

(#41) fLeSs válasza intelfan (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Lássuk, minden tesztből a három chipsetből a legjobban teljesítő alaplapot vettem elő:

CCWS
K8NNXP 50,8
ASROCK K8S8X 47
ABIT KV8-MAX3 46,6

Business WS
SIS 755 REF 90,7
K8NNXP 86,1
ASUS K8V 83,7

Q3
SIS755 REF 380,4
K8NNXP 377,6
ABIT KV8 376,9

3DMARK2001SE
ECS 755 17505
K8VNXP 17380
K8NNXP 17227

3DMARK03-at hagyjuk

COMANCHE 4 - itt te nagyon benéztél vmit (a 2900+-t nézted a 3200+ helyett :C)
K8NNXP 67,31
K8S8X 67,01
ABIT KV8 66,49

Windows Moviemaker
Asrock K8S8X 44,2
ASUS K8V 44,2
K8NNXP 44,3

Lightwave
ASUS K8V 53,5
K8NNXP 53,6
ABIT KV8 53,7

Ennyit erről...

Egyébként nyugodtan mondhatsz nekem 1-2 alkalmazást, amiben szted számít a HT-link sebessége.
Lemérem neked most azonnal, itt ülök egy A64-es gép előtt.
Nos?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Jut eszembe, ezek a számok duplán nekem adnak igazat, ugyanis az nForce3-as alaplap a lassabb HT-link ellenére is többször végez a VIA chipset előtt, mint fordítva.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) intelfan válasza fLeSs (#41) üzenetére


intelfan
aktív tag

Igen azt elnéztem ennek ellenére számít a sebessége és anand-ék sem véletlenül írták ezt le.

A via-hoz hasonlítgatni meg picit tévútra vezethet inkább sis vs.nforce3-at érdemes nézni a HT sebességeknél.

Egy SIS alaplap sebességben a tesztek nagy részében lenyom egy Nforce3-150-et nem azért mert az asrock vagy az ecs olyan gyors lapokat gyárt vagy hírtelen a sis turbózta volna meg a chipsetet hanem pont a két HT sebességkülönbsége miatt.

A via-nál meg az a gyanúm hogy a chipset alapban egy picit lassabb az nforce-nál és a HT sebességkülönbsége miatt teljesítenek kb. egy szinten.

Nem hiszem hogy egy anandtech vagy egy xbitlabs akár én beégtem volna, max. te vagy egy picit túl beképzelt. :(

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#44) fLeSs válasza intelfan (#43) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igen azt elnéztem ennek ellenére számít a sebessége és anand-ék sem véletlenül írták ezt le.

Továbbra sem bizonyítottál be semmit, csak az anandra meg az ocworkbenchre hivatkozol (utóbbi tesztjéből kiderült, hogy nekem van igazam), ellenben veled én már leteszteltem tizenX A64-es alaplapot, és van némi tapasztalatom a témában ([L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=294[/L],
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=305[/L],
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=346[/L]), ráadásul itthon is A64-et használok már jóideje.

A via-hoz hasonlítgatni meg picit tévútra vezethet inkább sis vs.nforce3-at érdemes nézni a HT sebességeknél.

Te azt állítottad, hogy a HT-linksebességtől függ egy A64-es rendszer sebessége, sztem pedig nem. Az nForce3 és a VIA sokmindenben különbözik, de főleg a HT-linksebességben, így sztem nyugisan össze lehet őket hasonlítani. Ha ennek ellenére te a SIS-szel hozakodsz elő (miután a HT-linksebességéről volt szó), akkor ismétcsak engem igazolsz. :C

Egy SIS alaplap sebességben a tesztek nagy részében lenyom egy Nforce3-150-et nem azért mert az asrock vagy az ecs olyan gyors lapokat gyárt vagy hírtelen a sis turbózta volna meg a chipsetet hanem pont a két HT sebességkülönbsége miatt.

Az a tesztek nagyrésze a te általad belinkelt ocworkbenches 7 tesztből 4-et nyert a SIS, 2-t az nForce3 és 1-et a VIA. Mivel magyarázod, hogy 2 tesztben az nForce3 a nyerő és csak egyben a VIA?

A via-nál meg az a gyanúm hogy a chipset alapban egy picit lassabb az nforce-nál és a HT sebességkülönbsége miatt teljesítenek kb. egy szinten.

De könyörgöm, a chipset egy A64-es alaplapnál hogy lehet lassabb, amikor egy videokódolás vagy játék nem a déli hídtól függ, hanem a processzortól és a memória sebességétől? Ezt gondold át még1szer legyél szíves... :U

Nem hiszem hogy egy anandtech vagy egy xbitlabs akár én beégtem volna, max. te vagy egy picit túl beképzelt. :(

Kérlek szépen ez nem beképzeltség, csak én megvédem az igazamat (és így a PH! igazát is) egészen addig, amíg vki meg nem dönti kész tényekkel. Te eddig nem hoztál kész tényeket, csak annyit hoztál fel mentségedre, hogy az xbitlabs meg az anandtech ezt-meg-azt mondta.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) intelfan válasza fLeSs (#44) üzenetére


intelfan
aktív tag

Érdekes módon a SIS kérdés elől már nagy ívben kitértél.
Miért is olyan gyors egy ECS vagy Asrock lap SIS chipsettel?

A VIA K8T800 vs. nforce3-150-nél én abból indultam ki hogy a chipsetek elődeinél az nforce2 vezetett a via KT600-al szemben sebességben. Nem a dual channel memóriakezelés miatt ahogy azt már egyszer megdumáltuk, tehát az Athlon 64 chipsetek esetében a sebesség kiegyenlítődést nem lehet csak a processzorba integrált mem. vezérlő számlájára írni.

Általában tesztekben még itt a prohardveres tesztben is a via chipset picit jobban szerepelt és én ezt az Nforce3 lassabb HT busz számlájára írom.

Az hogy a SIS miért szerepel ilyen jól az ECS/Asrock+SIS kombó ellenére az pedig pont a HT sebességének és az északi és déli híd közötti MuTIOL 1GB/s-nek köszönhető.

De el is magyarázhatod nekem hogy miért olyan gyors a SIS chipset ha nem emiatt, miért gyorsabb akkor a másik kettőnél? Itt van még teszt róla:
[L]http://www.xbitlabs.com/articles/chipsets/display/sis755_8.html[/L]

Az eddig gyorsabb nforce chipseteket miért érte utól a via? Nem csak a memkezelés miatt volt sebességkülönbség közöttük, tehát a prociba integrált memóriavezérlő kevés nekem magyarázatnak.

Akárhogy is bizonygatod a rendszer teljesítményére hatással van a CPU-Chipset HT link sebessége és az északi és déli hidakat összekötő link sebessége is. (tudom hogy az nvidia integrált É-D hídból áll itt a chipseten belül van valamilyen nagyseb. összeköttetés)
Asszem a via pont elég alacsony 533MB/sec összeköttetést használ az É-D híd között amin most fognak gyorsítani.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#46) fLeSs válasza intelfan (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Érdekes módon a SIS kérdés elől már nagy ívben kitértél.
Miért is olyan gyors egy ECS vagy Asrock lap SIS chipsettel?


Ez nem kitérés volt, hanem várom a magyarázatot, amit idáig nem kaptam meg.

A VIA K8T800 vs. nforce3-150-nél én abból indultam ki hogy a chipsetek elődeinél az nforce2 vezetett a via KT600-al szemben sebességben. Nem a dual channel memóriakezelés miatt ahogy azt már egyszer megdumáltuk, tehát az Athlon 64 chipsetek esetében a sebesség kiegyenlítődést nem lehet csak a processzorba integrált mem. vezérlő számlájára írni.

Nem egészen értem, hogy a K8 esetében hogyan lehet felhozni K7-es chipseteket, amiknek köze nincs a K8-hoz? Az nForce2 a DASP miatt gyorsabb a KT600-nál, semmi más miatt, ez pedig a chipset (északi híd) egy tulajdonsága, a memóriakezelést gyorsítja fel (ajánlott olvasmány: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=285[/L] első és utolsó oldala).

Általában tesztekben még itt a prohardveres tesztben is a via chipset picit jobban szerepelt és én ezt az Nforce3 lassabb HT busz számlájára írom.

Ez nem túl meggyőző érv, hogy te minek a számlájára írod...

Az hogy a SIS miért szerepel ilyen jól az ECS/Asrock+SIS kombó ellenére az pedig pont a HT sebességének és az északi és déli híd közötti MuTIOL 1GB/s-nek köszönhető.

Nos, a HT sebességének növeléséből adódó teljesítménytöbbletet továbbra sem bizonyítottad be. A Mutiolnak pedig köze nincs a procihoz.

De el is magyarázhatod nekem hogy miért olyan gyors a SIS chipset ha nem emiatt, miért gyorsabb akkor a másik kettőnél? Itt van még teszt róla:
Bővebben: link


Ebből a tesztből ugyanaz derül ki, mint az ocworkbenchesből, most nem fogom megint leírni a teszteredményeket, de az összes tesztben kb. 1-5% között van a különbség (és ebben a tesztben is felváltva nyernek a chipsetek), kivéve azokban a Cinebench tesztekben, ahol egyszer az nf, egyszer meg a VIA sokkal lemarad, ami azért is full kamu, mert a benchmark 100%-osan procifüggő. :C szal ott vmit benézett a tesztelő (nem szégyen az, velem is előfordult már az Athlon 64/FX-es cikkben).

Az eddig gyorsabb nforce chipseteket miért érte utól a via? Nem csak a memkezelés miatt volt sebességkülönbség közöttük, tehát a prociba integrált memóriavezérlő kevés nekem magyarázatnak.

Pedig csak ezért gyorsabb az nForce2 a KT600-nál, a memkezelés miatt, semmi másért.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) intelfan válasza fLeSs (#46) üzenetére


intelfan
aktív tag

Maradjunk annyiban hogy te negyerd annyi konkrétumot nem írtál a sis-ről mint én a via vs. nforce témáról, te nem bizonyítottál semmit.

Ja hogy miért egy K7 chipsetből indultam ki a K8-al kapcsolatban?
Tudod a chipsetek fejlesztések útján születnek és nem a semmiből találnak ki újakat. Te tényleg foglalkozol alaplapteszteléssel, nem lehet hogy nálad csak papíron vannak letesztelve az alaplapok. :))

A te érveid így meg végképp nem meggyőzőek.

A rendszer sebességére hatással van mind a CPU-Chipset közötti link sebessége mind a É-D híd közötti sebesség, te csak azt hiszed hogy az utóbbinak nincs köze a processzorhoz pedig igenis van, nézz utánna te egy kicsit jobban a dolgoknak.

Talán majd egyszer rájössz hogy így van, további vitának nem látom értelmét.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#48) intelfan


intelfan
aktív tag


''Modern DirectX 9 games operate with huge data amounts and pinpoint any weakness of the platform they run on. We told you in our Socket754 mainboards roundup that these two games emphasized the main disadvantage of the NVIDIA nForce3 150: its slower HyperTransport bus. Today, X2 – The Threat shows the advantage of the HyperStreaming architecture, while Tomb Raider: The Angel of Darkness proves that the HyperTransport bus in SiS755 works just fine.''

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#49) fLeSs válasza intelfan (#47) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Maradjunk annyiban hogy te negyerd annyi konkrétumot nem írtál a sis-ről mint én a via vs. nforce témáról, te nem bizonyítottál semmit.

Maradjunk annyiban, hogy nem is kellett semmi bizonyítanom, ugyanis az általad belinkelt tesztek engem igazoltak. :t
Ráadásul mivel én állítottam vmit, te pedig ellenállítottál vmit, így neked kéne engem megcáfolnod, de idáig ez nem sikerült neked. :D

Ja hogy miért egy K7 chipsetből indultam ki a K8-al kapcsolatban?
Tudod a chipsetek fejlesztések útján születnek és nem a semmiből találnak ki újakat.


Ez igaz is lenne EGY processzorgeneráción belül, de mivel a K7 és a K8 egy teljesen más architektúra, ezért itt nemigazán állja meg a helyét az állításod. Tudod, KT133->KT133A->KT266->KT266A->KT333->KT400->KT400A->KT600->KT880 ?->? K8T800, szted így követik egymást? :D
Az igaz, hogy vannak átfedések (V-Link, déli híd), de az északi híd, ami a VIA K8T800 esetében egy AGP-vezérlőként működik (semmi mást nem csinál!), na annak köze nincs a memóriakezeléshez, márpedig a K7-es chipseteknél még az is az északi híd feladata volt.

Te tényleg foglalkozol alaplapteszteléssel, nem lehet hogy nálad csak papíron vannak letesztelve az alaplapok. :))

Ez csúnya volt, hiába van ott a smiley. :( Köszönöm a bizalmat...

A te érveid így meg végképp nem meggyőzőek.

Te eddig 0 érvet mondtál, csak hátrálsz.

A rendszer sebességére hatással van mind a CPU-Chipset közötti link sebessége mind a É-D híd közötti sebesség, te csak azt hiszed hogy az utóbbinak nincs köze a processzorhoz pedig igenis van, nézz utánna te egy kicsit jobban a dolgoknak

Nézzük csak.
A CPU-chipset közötti link A64 esetében a Hypertransport link, és ez az, amiről egészen idáig vitatkoztunk, és én továbbra is azt mondom, hogy a HT-link sebessége jelenleg nem döntően határozza meg a gép egészének a teljesítményét. Ezt eddig nem tudtad megcáfolni, csak ide-ode linkelgetsz meg hivatkozgatsz más hwoldalakra.
A másik: az É-D híd közötti sebességnek pedig az északi és a déli híd közötti sebességhez van köze, semmi máshoz, nézz utána kicsit, nem véletlenül nevezik az északi és déli hidat összekötő linknek. :D
Ha ez az északi-déli híd annyira lényeges kérdés lenne a rendszer sebességének szempontjából, akkor az Intel már régen 1066 MB/s áteresztőképességű Intel Hub Architecture-t dolgozott volna ki. Tudod miért szűkös az Intel féle 266 MB/s-es sávszél? Egyedül az alaplapokra integrált gigabites lan miatt, semmi más (ezért szeretik az emberek a CSA-n keresztül kapcsolódó Intel hálózati vezérlőt). Meg persze az újabb PCI-os kártyák (ilyenolyan tuner,+hangkártya+ilyenolyan vezérlő) eljövetelével amúgyis idővel szűkös lenne, gondolom az ICH6-ban már megnövelik.
Tudod, a déli hídból az északi hídba az északi-délihidat összekötő linken keresztül jut el az adat, aztán onnan továbbmegy a procihoz a HT-linken keresztül.

Talán majd egyszer rájössz hogy így van, további vitának nem látom értelmét

:(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) fLeSs válasza intelfan (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Wooow, ez már óriási különbség. :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] FIC K8-800T (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.