Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TeeJay


TeeJay
félisten

lehet máshogy védekezni a telefonos hálózatot ért villámlás ellen?

nekem ADSL van falun lakom itt a telefonoszlop tetején megy a kábel és minden nyáron be szokott csapni ide néha.

Sem az ADSL modemet nem szeretném veszélyeztetni sem a gépet.
a gépet amúgy is mindig kihúzom a konnektorból de a modemet hogy védjem?

ott a fő telefonkábelt húzzam ki mindig?


vagy lehet rá valami dugót venni?

valami tippet adjatok rá please..
köszi:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52) TeeJay


TeeJay
félisten

senki se tud választ?:O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#53) TeeJay válasza TeeJay (#51) üzenetére


TeeJay
félisten

aki egy ötletet??? :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54) Lars válasza TeeJay (#53) üzenetére


Lars
őstag

Húzd ki a telefonkábelt a falbol.
Akkor mindent megtettél. Esetleg létezik túlfesz. ellen elosztó, talán az APC-is árul ilyesmit. Van olyan is, ami kifejezetten telefonkábelre van.
http://www.apcc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=P5T%2DGR
Jobb ötletem nincs. Viszont ez sem egy életbiztosítás.

(#55) TeeJay válasza Lars (#54) üzenetére


TeeJay
félisten

ja értem akkor sajna marad ez.
én azért nem vennék szünetmentes tápot hogy rá tudjam dugni a telefonkábelt is

szóval akkor vihar idején szépen minden kihúz még az ADSL modemből is nehogy baja legyen a kicsikének :DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56) Lars válasza TeeJay (#55) üzenetére


Lars
őstag

Ez nem szünetmentes.
Ez egy elosztó. Csak nem Tes** -s hanem APC-s
Van egy link az előző hozzászólásomban, csak nehéz kivenni a káoszbol.
Meg kellene tanulnom ezt az url beillesztést.

(#57) _Gudella


_Gudella
senior tag

Na vettem egy ilyen ES-500 -ast.

Még csak kísérletezek vele.
Megvolt a nyólc óra töltés először, amit írnak a leírásban. Rákötöttem a hifi-t, hallgattam róla zenét jó hangosan egy órát, ez alatt nem merült le.

De már így elsőre vannak velem problémáim:
Először is: zizeg halkan. Lehet hogy majd a gép mögött meg az asztal alatt nem fog hallatszani, de engem megörjítenek az ilyen hangok, ezért költöztettem ki az össze adaptert a szobámból, és ezért nem nagyon birom ki 10 percnél többet egy mediamarktban, és ezért nem nézek soha tv-t. Ha átkapcsol aksira akkor mégjobban zizeg.

Aksis üzemmódban a hifinek picit rosszabb volt a hangminősége (pedig elvileg ilyenkor jobbnak kéne lennie). Az erősítő tápegysége meg recsegő hangot adott ki. Ha rákötöttem egy 40w-os izót néha nagyon durván vibrált.

Okozhatja ezeket a problémákat a földlés hiánya? mert azt írják földelt konnektorba kell dugni. Az meg nem lesz egy egyszerű eset, mire lesz földelés a szobámban, mert csak az egy szintel lejjebb lévő fürdőszobában van (talán), a jelenlegi kábelek a falban meg olyan merevek, hogy nemigen lehet másik kábelt melléjük húzni.

Ja meg a másik bajom, hogy aksiról csipog. Ráadásul sokszor és négyet és hangosan. Még nem tettem fel a programját és nem kötöttem össze a géppel, de lehet ezen állítani? kikapcsolni vagy legaláb halkabbra venni? Elég lenne ha akkor csipogna csak, ha már pl 20 másodperc van hátra az aksiból. Akkor is halkabban.

(#58) _Gudella


_Gudella
senior tag

up

(#59) L3zl13 válasza _Gudella (#57) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Aksis üzemmódban a hifinek picit rosszabb volt a hangminősége (pedig elvileg ilyenkor jobbnak kéne lennie). Az erősítő tápegysége meg recsegő hangot adott ki. Ha rákötöttem egy 40w-os izót néha nagyon durván vibrált.''

Miért kéne jobbnak lennie? Ugyanolyannak esetleg de jobbnak?
Egyébként szerintem az olcsóbb tipusok jó esetben is csak majdnem színuszos jelet adnak le. Lehet, hogy ez okozza.

Az izzó vibrálására viszont nem látok okot. Annak tök mindegy, hogy szinuszos, vagy négyszögjelet kap. :F

A földelt konnektor meg tényleg javasolt.

Akksis csipogás néha engem is zavar, de ha belegondolsz jogos. Ha nem csipogna, akkor talán észre sem vennéd, hogy gond van. (Hacsak nem akarsz használni valami más elektromos eszközt, ami nincs rákötve.)

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#60) _Gudella válasza L3zl13 (#59) üzenetére


_Gudella
senior tag

a csipogás tényleg szükséges lehet adott helyzetben, de szerintem elvárható hogy ki lehessen kapcsolni...

Az hogy ezek nem teljesen szinuszos jelet adnak le valóban magyarázhatja... amúgy azért lehetne jobb a minőség, akkor nemjutnak a hifihez hálózati zavarok, drágább hifik-nél van példa olyan megoldásokra, hogy a hálózati feszültség egy akkumlátort tölt, és arról működik az erősítő, bár szerintem ott egyenáramot használnak már, és ez estben nyilván könnyebb stabil tápellátást biztosítani az akkumlátorról, mint ilyen inverteres megoldással.

(#61) _Gudella


_Gudella
senior tag

Na most kipróbáltam géppel. Elindul a gép akkumlátorról, ez jó. Viszon ha akksiról megy, akkor a gét tápegysége is zizeg mint az állat :(

(#62) L3zl13 válasza _Gudella (#61) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Zizegés lehet a földeletlenségtől szerintem. Illetve az APFC-s tápok nem rajonganak minden UPS-ért.

Aki hülye, haljon meg!

(#63) _Gudella válasza L3zl13 (#62) üzenetére


_Gudella
senior tag

hát ez a táp APFC-s

(#64) L3zl13 válasza _Gudella (#63) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Első körben mindenképp próbáld meg földelt konnektorról.
Addig nem érdemes egyéb lehetőségek miatt aggódni.

Aki hülye, haljon meg!

(#65) _Gudella válasza L3zl13 (#64) üzenetére


_Gudella
senior tag

várom a villanyszerelőt....

egyébként azért működik, simán viszi a gépet, terhelve is

[Szerkesztve]

(#66) _Gudella


_Gudella
senior tag

Ne egy tapasztalat számítógéppel

Majdnem 12 percig vitte ezt a rendszert:

Coolint 350W táp
ASUS P4P800 SE
Northwood C 3.0@3.42GHz, 1.524volt
4x256 mb A-DATA DDR600 2.7volt
ATI 9200SE
Samsung 160GB HDD
SB Live!
USB-s rádiós bill+egér
Vízpumpa

AG Neovo S-19 TFT 19''

Hifi bekapcsolva, de nem szól rajta semmi. (AMC 3050a és AMC CD9)

Volt benne, némi üresjárat, internetezés, alkalmazások nyitogatása, volt full terhelés is egy darabig. (kb 2 perc)

És el is indul ez a konfig akkuról.

[Szerkesztve]

(#67) <Adamsky> válasza _Gudella (#57) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Ja meg a másik bajom, hogy aksiról csipog...''

Hát igen. Ebbe a problémába én is belefutottam. Anyumék munkahelyére vettem nagyon régen egy APC-s szünetmentest, ami az elején kifogástalanul működött. Később (kb. 1év után) rendszeressé vált, hogy napközben sípolgatott, azon az elviselhetetlenül magas hangon. Miután kicsit tesztelgettem az UPS-t és végiggondoltam a dolgot arra jutottam, hogy valószínű az elektromos hálózatban történhetett vm. változás, ami abban nyilvánult meg, hogy ingadozott a fesz. Ez az ingadozás olyan mértékű volt, hogy az ember észre sem vettem, mert a villany pl. nem pislákolt, viszont a kis APC rögtön jelzett, és át is kapcsolt akksira (egy pillanatra).
A dolog addig fajult, hogy a végén már könyörögtek nekem, hogy csináljak valamit, mert így képtelenség dolgozni (orvosi rendelő). Sajnos csak ekkor (és nem az első vásárlás előtt) néztem utána, hogy milyen UPS típusok vannak.
A lényeg, hogy az ominózus APC stand-by-os. Ennek ugye az a lényege (ahogy ez a PH!-s cikkben is le van írva), hogy az elektoroms hálózatban történő bármilyen kis változásra átkapcsol. Ezzel végülis nem lenne gond olyan helyen, ahol nem túl gyakori a fesz. ingadozás, de sajnos az orvosi rendelő nem ilyen volt.
Így aztán vennem kellett egy ''line-interactive'' típusú UPS-t (nem APC-s, mert az drága volt). A probléma megoldódott. A régi APC-t azóta is használom itthon. Nagyritkán itt is beriaszt, de közelsem olyan gyakran, mint a rendelőben.

Ja, és a lényeg, hogy a csipogást (azon az APC-n legalábbis) nem lehetett lehalkítani. Vagy kikapcsolta az ember, vagy be.

(#68) _Gudella válasza <Adamsky> (#67) üzenetére


_Gudella
senior tag

Hát ha ki lehetne kapcsolni anak örülnék...

Egyébként ezen be lehet állítani, hogy mekora legyen a tűréshatér a feszültségingadozásnál. 3 fokozatban.

És mit jelentt ez a line-interactive dolog?

[Szerkesztve]

(#69) parandroid válasza <Adamsky> (#67) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha éjjel kettőkor elmegy a villany és te amúgy abban a szobában alszol, ahol a gép van, ez elég kellemetlen tud lenni, nem?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#70) L3zl13 válasza <Adamsky> (#67) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem csak lejjebb kellett volna venni az érzékenységét az UPS-nek. Van erre egy kis poti hátul...

Aki hülye, haljon meg!

(#71) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Most néztem meg. Nekem Smart 700-am van. A Powerchute-ban ki lehet kapcsolni a hang riasztást.
Gondolom a Back UPS-ekhez járó Powechute-ban is van rá lehetőség.
De mintha valamelyik Back UPS tipusnál még olyat is láttam volna, hogy kis kapcsoók vannak amelyekkel ki lehet iktatni a hangjelzést.

Aki hülye, haljon meg!

(#72) erdoke


erdoke
titán

Nekem egy Smart UPS 1000 van, amit itt vettem a piacon 15e Ft-ért. Az ígéretnek megfelelően felújított akksija van, mert a gépemet kb. 50 percig viszi. Minimum 15 kg szerintem.
Jó vétel volt? :F :DD

A legjobb aláírás a héten

(#73) _Gudella


_Gudella
senior tag

egyenlőre nem is sikerül összekötni a géppel, rádugom, telepíteném a programot, és azt írja ki hogy nincs csatlakoztatva

(#74) L3zl13 válasza erdoke (#72) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem jó. Én 700-ast vettem 12-ért ugyanitt. :D

Aki hülye, haljon meg!

(#75) _Gudella


_Gudella
senior tag

Na most úgy tűnik hálózatról csak addig zizeg, amég tölti az akksit

(#76) <Adamsky> válasza parandroid (#69) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Egyszer már előfordúlt, úgyhogy azóta estére le szoktam ''lőni'' az egészet.

(#77) <Adamsky> válasza L3zl13 (#70) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ehh, így utólag azt kell, hogy mondjam, valszeg igazad van.
Most néztem meg kicsit figyelmesebben, és tényleg lehet vmt. állítani kis kapcsolókkal (poti nincs). A lehetőségek: (196V, 184V, 172V, 160V). Ez lenne az, amiről Te beszélsz?

(#78) L3zl13 válasza <Adamsky> (#77) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elképzelhető. Nekem fokozatmentes poti van emlékeim szerint.
A leírásban biztos benne van.

Aki hülye, haljon meg!

(#79) <Adamsky> válasza _Gudella (#68) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...mit jelentt ez a line-interactive dolog?''

Idézet a cikkből:

''...line-interactive rendszerű egység, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy áramingadozás esetén képes rátáplálásra vagy leszabályozásra (ebből ered a módszer elnevezése), illetve lényegesen gyorsabban reagál az áramkimaradásra, mint a másik két bemutatott (standby rendszerű) tápegység, amelyek az áramhálózat legkisebb rendellenességét észlelve azonnal átváltanak akkumulátoros üzemmódba. Mivel a standby egységek invertere nincs állandóan üzemben, ezért az átkapcsolás ezeknél a UPS-eknél több időt vesz igénybe, mint a line-interactive típusoknál.''

(#80) <Adamsky> válasza L3zl13 (#78) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na az az, amiről fogalmam sincs, hogy hol lehet. Majd szétnézek a neten, hátha fellelhető még valahol. Egyébként a típus BK300MI

(#81) <Adamsky> válasza L3zl13 (#78) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az bizony az. Sikerült megtalálnom a user manual-t a neten.
Hú, most nagyon hűlyének érzem magam. Hogy az égbe kerülte ez el a figyelmem. Grrr. :((

[Szerkesztve]

(#82) _Gudella


_Gudella
senior tag

Na felraktam a PowerChute-ot azzal ki lehet kapcsolni a csipogást, de miután leszedem (a win beépített ups kezelés jobban tetszik) visszaállítja

(#83) mikk2000 válasza _Gudella (#57) üzenetére


mikk2000
őstag

Hali!

Engem nem lep meg hogy zizeg, inkább csak az lep meg, hogy nem nézegetted a leendő UPS műszaki adatait vásárlás előtt. Ott pedig szerepel (ha több típust hasonlítassz össze akkor jobban szembetűnik) hogy ennél szerepel egy olyan paraméter hogy ''Audible noise at 1 meter from surface of unit''. Kb annyit jelent hogy hallható zaj 1 méterről. Ha már megemlítik, biztos hogy hallható. Olyannak aki különösen érzékeny a zajokra, talán nem ártott volna jobban megnézni mit vesz. Hát kár hogy előbb ez nem derült ki. Egyébként én is bármit veszek később derül ki hogy egy másik jobb lett volna :) Tehát csak okoskodás ez tőlem, viszont tény hogy az adatokban ez szerepel. Tehát ha legközelebb veszel olvasd át alaposan a műszaki paramétereket, illetve biztos ami biztos, egy csendes, és nem túl nagy helységben hallgasd is meg a kiszemelt barátot :) Hangtechnikai szempontból az sem mindegy, hogy egy hangforrás hol helyezkedik el, ha jól emlékszem mély hangok tekntetében a sarokban a padlón a legnagyobb az erősítés, valahol a padlótól, sarkoktól távol a falon pedig a legkisebb... tehát ha eladni nem is akarod, a számítógép áthelyezésével (mivel az UPS csatlakozóit akarod használni és mindegyiket meghosszabbítani macerás) tehát ezzel az UPS-t mozgatva lehet hogy csendesebb működésre tudod sarkallni egy másik elhelyezési ponton.
Ha nagyon zavar próbáld meg eladni és venni egy nem zajongó típust.

Jó fél évvel az azután hogy ez felmerült már lehet nem is jársz erre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.