Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

Renwick, mail (a cikkel kapcs.)

while (!sleep) sheep++;

(#2) Kosh Naranek


Kosh Naranek
tag

Jó, hiánypótló cikk. :R
Kellene más gyártók szünetmentes tápjairól is készíteni ilyen ismertetőket.

(#3) orbano


orbano
félisten

Én arra lennék kíváncsi, hogy egy komolyabb konfigot képes-e megvédeni a legkisebbik típus (a64,x800,4xhdd,TFT). :F Csak mert az olyan szép kicsi, a másik kettő meg nem férne el rendesen az asztal alatt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) t_ferenc válasza orbano (#3) üzenetére


t_ferenc
őstag

kérdésed jogos. én is kíváncsi volnék rá nagyon. az adataimnál szereplő konfigot kéne elvinnie.

if you fall seven times, stand up eight

(#5) AMD Power


AMD Power
titán

Én kb fél éve vettem egy ilyet.
TÚLFESZÜLTSÉGVÉDŐ APC P5T-GR (5 FOGL, 3 ÉV GAR)
Védelem az elektromos és a telefonhálózat felöli villámcsapás ellen
5 220V-os aljzat, telefon be/kimenet, főkapcsoló

5 K volt. Mióta megvan valahogy nyugodtabb vagyok mikor villámlik meg ilyesmi. Bár azt nem tudom mi van akkor , ha valami baja lesz a gépemnek de a túlfeszültségvédő nem védi meg de még garanciális?:F Érittek , hogy kérdeztem...:B

(#6) orbano válasza t_ferenc (#4) üzenetére


orbano
félisten

Kb. egy cipőben járunk, bár nekem több vinyóm lesz... Lehet hogy veszek egy ilyen picikét. Olyan szép a színe is. :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#7) Renwick válasza orbano (#6) üzenetére


Renwick
őstag

Alapvetően abból kell kiindulni, hogy a Bakc-UPS ES 500 max. terhelhetősége 325 W. Ezt túllépni semmiképpen nem szabad.

A TFT fogyasztásának kiderítésre egyszerű; meg kell nézni a műszaki adatokat, szerepelnie kell köztük a fogyasztásnak. A gép kicsit keményebb dió, de azt azért tegyük hozzá, hogy a 150 W felett fogyasztó PC-k ritkák, mint a fehér hollók, de ha szélsőségesen nagy fogyasztással számolsz, akkor sem hiszem, hogy TFT-vel együtt elérnéd a 325 wattos határt.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) ArGab


ArGab
őstag

Otthon pont a Back-UPS ES 500 van az alábbi konfiggal (UPS-en):
- Abit NF7-S; Barton 2500+; 1 GB Ram; 120 Gb vinyó; 9600pro; DVD olvasó; DVD író; USB-ről: scanner; BlueTooth; egér; bill
- LG F700B monitor (ez olyan 70W-ot eszik emlékeim szerint)
- Mikrós net routere

Ezekkel bekapcsolt állapotban kb. 3 percig működőképes teljesen feltöltött akkumlátorról.

(#9) Frenky89


Frenky89
őstag

Ezek a UPS-ek képesek megvédeni a gépet egy a bővebb lokális elektromos hálózatot (mondjuk a háztömb) ért villámcsapástól?

(#10) t_ferenc válasza AMD Power (#5) üzenetére


t_ferenc
őstag

ezeket is nézegettem már, de valahogy nembízok bennük. túl olcsónak tűnnek.

if you fall seven times, stand up eight

(#12) t_ferenc válasza Kalandor (#11) üzenetére


t_ferenc
őstag

ezt picit bőveben kifejtenéd légyszi?

if you fall seven times, stand up eight

(#13) Renwick válasza Frenky89 (#9) üzenetére


Renwick
őstag

100 százalékos védelem villámcsapás ellen nem létezik. Sok minden függ a környezeti változóktól; hová csap be pontosan, mekkora a páratartalom stb...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#15) Ben Cseng


Ben Cseng
tag

Mindjárt csinálok én is egy tesztet. az ES-500-al.

(#16) t_ferenc válasza Kalandor (#14) üzenetére


t_ferenc
őstag

okes

if you fall seven times, stand up eight

(#17) Kosh Naranek


Kosh Naranek
tag

Az alábbi konfigot ki tudná szolgálni egy ES 500-as?

-Chaintech 7NJS Zenith Ultra, Barton 3200+/AeroCool HT101,
-2x256 MB Corsair XMS3200C2 + 512 MB XMS4000PT,
-WD1600 JD SATA HDD,
-Asus V9999GT/TD/256 MB,
-Pioneer DVR-A07XLB,
-Creative Audigy2 ZS,
-Iiyama VMPro 451(19'').

(#18) Ben Cseng


Ben Cseng
tag

Az a helyzet, hogy a cikk olvasásakor csodálkoztam, hogy az ES-500-as 100 W terheléssel csupán 9 perc körül bírta. Mielőtt vásároltam a szünetmentest alaposan utánaszámoltam a dolgoknak, és akkor úgy döntöttem, hogy ez a típus elég lesz. Rögtön vásárlás után csináltam is egy terheléses próbát és kb. 180 W mellett, 8,5(!) percig bírta. Úgyhogy nem egyészen értem, hogy ez a PH-s teszt hogy jött ki.

A mostani teszt:

Konfiguráció:

Asus P4P800 Deluxe
Intel P4 2.4C (NW) @3.2 GHz
Zalman AlCu 7000A hűtő
2x512 Mb DDRAM 3200
ATI Radeon 9200 128Mb (felbontás 1024x768)
2 db. HDD
1 db. 9 cm-es venti
Enermax táp
(CD-RW - nem befolyásolja a fogyasztást)
(Cinergy 600 Tv-tuner - nem befolyásolja a fogyasztást)

Külső mérőeszköz:
Düwi LCD kijelzős, konnektorba dugható fogyasztásmérő, amely a teljesítménytényezőt (PF) is kijelzi. Erre csatlakoztattam a számítógépet, majd ezt dugtam a UPS-be.

Az volt a célom, hogy kb. 100 W-os fogyasztással mérjek időt, ezért a monitort nem kötöttem rá a UPS-re. Így a konfiguráció folyamatosan 94-104 W körül fogyasztott a mérő szerint.

Mért idő: 21:36 mp. (!)

Úgyhogy Renwick sajnálom, de a tesztben valamit nagyon elmértetek vagy pedig nem volt teljes kapacitáson a UPS akksija.

(#19) Kosh Naranek válasza Ben Cseng (#18) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Ha a te konfigodat elvitte az ES500, valószínűleg az enyémhez is elég lessz.

(#20) Renwick válasza Ben Cseng (#18) üzenetére


Renwick
őstag

Hali,

A rövid tartásidő nekem is feltűnt, de nem igazán értem mi lehet a baj, a szünetmenteseket ugyanis a teszt előtt egy napon keresztül töltöttük (bekapcsolt állapotban), és az ES 500-assal így lett 9 perc 41 másodperc a tartásidő.

Lehet, hogy az akksival volt valami baj a tesztelt modellnél, bár gyári, új cucc volt, szal nem értem a dolgot. Ha itt lenne még a UPS, akkor lemérném mégegyszer, így viszont azon kívül, hogy széttárom a kezemet sajna nem tudok mit tenni.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#21) Gregorius


Gregorius
őstag

Konfig az adataimnál, egy ES 500 gond nélkül elviszi kb. 5 perc áthidalással (monitorral együtt). A monitor bekapcsolási lökését viszont már nem bírja felvenni. Gyanítom, hogy épphogy, mert a korábbi graf. kártyámmal (Gef2MX400) még be tudtam kapcsolni akksiról.

(#22) fasyrt válasza Ben Cseng (#18) üzenetére


fasyrt
őstag

Lehet egyszerűbb lett volna egy lengőcsatiba egy 100W-os izzó? ;)

(#23) afterburner_


afterburner_
őstag

nekem egy centralion blazer 600 Va van de nem sikerült még az istennek sem a géppel komunikálásra bírnom.

a konfigomat nem sokáig bírja szegény inkább csak arra hazsnálom hogy az áramingadozás ellen védjen

konfig 3,06 p4@3500, 1gb ram, ai7-es lap,x800 pro mod xt, 2 120gb sata 150-es maxtor raid 0ba kötve + 2db 160gb sata 150-es maxtor raid 0-ban, 8 +1 db 8 cm-es ventillátor, 450-es enermax táp, lg 4120b dvd író szal ezzel nem bírja csak par percig:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#24) cocki


cocki
tag

nekem ups powercom 325 V/A van nagyon jól kiszolgálja a gépet de csak azt a monotrt már nem bírja el mert az CRT.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#25) CDColt


CDColt
tag

Sziasztok!

Nekem a mult heti viharban csapott be a villam a telefonkabelen keresztul. A belso modem szetrobbant (a chip a nyakrol szo szerint, mint egy banan rozsaszeruen szetnyilt), a Zalmann tapom detto szetment.

Azota vettem egy 3k Ft-os APC konnektoros villam vedot (3-at 2xTV +1 Comp), plusz egy szunetmentes tapot (Back-UPS ES 500) a gepnek. Ugyanis a sima konnektoros APC a telefonkabelen keresztuli villamcsapashoz nem nyujt vedelmet, de a Back-UPS ES 500 igen, ugyanis ven egy IN/OUT csati a hatoldalon a telefonnak.

Azota nyugi van, ha villamlik...

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#26) Lars


Lars
őstag

Nekem egy powercom 625 VA-os szünetmentesem van, kp 3 éve.
Semmi probléma nem volt vele, csak ahogy erősödik a gép, egyre kevesebb ideig birja. Ráadásul az aksi is öregszik benne. A 950-es Celeronomat anno egy 15''-os CRT-vel simán elvitte 20 percig. (akkor még az aksi is fitt volt)
A következő configot, ami egy 1600+ os AMD volt, már csak 6-7 percig vitte.
A mostanit, egy 19''-os CRT-vel, kb addig viszi hogy ki tudjam kapcsolni.
Egy probléma van vele hogy nem komunikál a gépemmel. Nincs rá lehetőség. Viszont van egy roppant praktikus dolog benne. A hátulján van egy konektor, és kész. Azt raksz rá amit akarsz. Nem kell kábelek után szaladgálni.

(#27) badbrother


badbrother
aktív tag

Úgy emlékszem régebben volt az ilyen UPS-ekre pénzfizetési garancia is. Dugaszonként 5000 euró értékben térítették a rákötött cuccban esett kárt, persze csak ha bizonyítottad, hogy nem védett meg jól.
Most ezeknél nem láttam ilyet, megszünt, vagy rosszul emlékszem?

(#28) afterburner_


afterburner_
őstag

szerencsére nekem is van a hátoldalán telefon vonal in/out nem tudom aztán hogy mennyit bir,de ha nem teszi a modemet szarrá a villám hanem az ups-t annyi baj legyen:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#29) G@ben


G@ben
addikt

Beírom én is, hogy mit bír a szünetmentesem, illetve mennyit eszik a gépem tuningolva Prime közben.
Barton-M @ 12,5x200 @ 1,75V, 2x512MB 400MHz ram, Ti4200 alapon, 2x120GB vinyó, DVD-író, DVD-olvasó, IDE-kártya, hálókártya, Samsung Syncmaster 755DFX monitor, 4x12cm venti
Ezzel Prime alatt 267W volt a szünetmentes szerint, ami egy APC RS500-as (300W). Ezt kb 1 percig bírta volna akkor tartani, de ha alapon van minden, akkor 170W monitorral, amit kb 6 percig bír.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30) _Gudella


_Gudella
senior tag

Már egy ideje gondolkozok ilyesmi beszerzésén. Az befolyásolja a működéseket, hogy nincs földelés a házban? (fürdőszobát leszámítva)

(#31) Gregorius válasza badbrother (#27) üzenetére


Gregorius
őstag

Most is van ilyen, a rákötött berendezések teljes árát megtérítik (asszem számla ellenében), ha rendeltetésszerűen használod.

(#32) Frenky89 válasza Renwick (#13) üzenetére


Frenky89
őstag

Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy milyen villámcsapástól véd meg egy ilyen szünetmentes táp ( ha van egyáltalán olyan ), mert kb. 1,5 km innen a Fehér-tó és zivatarok esetén a környék olyan, mint valami lézershow. A milyen alatt távolságra és arra gondoltam, hogy hová csap be/le a villám.

Kb. egy hete volt az előbb említetthez hasonló zivatar gömbvillámmal és hasonló ''finomságokkal''. Havernak kinyírta az alaplapi LAN vezérlőt ( nem volt rákötve a szünetmentesre ) egy villám, de a kikapcsolt ( a tápkábel nem volt kihúzva a szünetmentesből illetve a fali konnektorból ) gépben nem esett kár ( szerencséjére ).

[Szerkesztve]

(#33) LukE válasza _Gudella (#30) üzenetére


LukE
veterán

igen. Legrosszabb esetben mintha ott se lenne. Az osszes tulfesz vedos kutyu a fold fele akarna kuldeni a villamot. Ha nincs fold, akkor ki tudja, mit is csinal.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#34) orbano válasza _Gudella (#30) üzenetére


orbano
félisten

Elvileg nem. Amúgy nekem sincs földelve a hálózat... éljenek a régi építésű házak...

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) orbano válasza LukE (#33) üzenetére


orbano
félisten

Hogy vezetné márle a földre? Eleve a villám a földbe csap bele. Akkor ilyen alapon a villámnak nem lenne szabad ártania.
Az meg hogy tényleg képes-e megvédeni a villámcsapástól... ha a házatok tetején csap bele pl. a 220-as bekötésre, akkor nem hiszem. De ezt elég nehéz megmondani. Nyilván van egy olyan feszültségérték, ami felett nem képes az UPS sem megvédeni a gépet...

A vér nem válik VAZZE!™

(#36) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Mennek ezek mint atom :))
APC Back-UPS Pro elviszi a nagyobbik gépemet 30-40 percig monitorral együtt :))
Igaz már nem a gyári akku van benne hanem egy 55 Ah-s autós csoda :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#37) Ben Cseng válasza fasyrt (#22) üzenetére


Ben Cseng
tag

''Lehet egyszerűbb lett volna egy lengőcsatiba egy 100W-os izzó?''

Hahaha, tökre igazad van. Ez már kóros, hogy az ember 100 W-nyi fogyasztást számítógéppel állít elő és nem egy 100 W-os égővel. :))

(#38) Ben Cseng válasza Renwick (#20) üzenetére


Ben Cseng
tag

Szia Renwick,
holnap csinálok egy tesztet pusztán egy 100 W-os izzóval is, kiváncsi vagyok, hogy azzal mit produkál. Amikor teszteltétek rajta volt a monitor is a UPS-en? (Egy TFT moncsi általában 40 W-ot fogyaszt.)

(#39) _Gudella


_Gudella
senior tag

De az instabil feszültség ellen tud tenni föld nélkül? Mert vannak rendszertelen gép újraindulások, amiknek okaként már csak mini áramszüneteket tudok elképzelni. Villámlás esetén úgyis kihúzok mindent a falból, jól is szokott esni az a kis pihenő :)

Ja tényleg, az befolyásolhatja az élettartamát, hogy éjszaka, vagy ha elmegyek itthonról, teljesen áramtalanítom a szobámat?

(#40) Renwick válasza Ben Cseng (#38) üzenetére


Renwick
őstag

Tokkal-vonóval volt 100 W (pluszmínusz 10 W) a fogyasztás. A PowerChute és a fogyasztásmérő műszer is ugyanannyit mért...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#41) orbano válasza _Gudella (#39) üzenetére


orbano
félisten

Hirtelen újraindulás: rossz táp, alaplap, cpu, memória...

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) Ben Cseng


Ben Cseng
tag

Most csináltam egy újabb tesztet.

Tesztkonfiguráció:

Állólámpa, mezei 100W-os izzóval. :))

Áthidalási idő: 21:11 mp

(#43) Ben Cseng válasza Renwick (#40) üzenetére


Ben Cseng
tag

Akkor csak arra tudok gondolni, hogy az akksival volt valami gond. Egyébként nekem a Powerchute általában 10 W-al alámér.
Függetlenül a témától, milyen fogyasztásmérőt használtok, miket lehet mérni vele és mennyibe kerül?

(#44) dzsoni


dzsoni
senior tag

Egy kérdésem volna:

Létezik ezekhez a szünetmentes tápokhoz linux-os progi?
A routeremet felváltotta egy debian, és jó volna megvédeni az egész hálózatot egy ilyen ketyerével (k6-2 400, at-s 200-as táp; 3-4 switch).

(#45) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Drakula figyuk, jo cikk nagy hianypotlassal!!! Kosoznnyuk.
Egy apro kerdes, a offline , a line interakktiv, es az online ups-ek kozul a nagyfesz tuskekkel nem csak a kettos konvezioju /netasn delta/ onlineok joszagok tudnak elbanni???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#46) neduddki válasza neduddki (#45) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ja egy link.Bővebben: link

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#47) LukE válasza orbano (#35) üzenetére


LukE
veterán

A villam abba csap bele, ami a legkozelebb van hozza. Ha legkozelebb eppen egy tavvezetek van, akkor ugyan az oszlop nagyreszt levezeti a foldre a villam energiajat, de kerulhet belole a halozatba is. Vagy mehet az a villam akar a drotba is.

Egyebkent ha nem vezetne le a foldre, akkor ugyan mit csinalna a villam energiajaval? Az osszes altalam ismert villam vedelmi modszer ugy mukodik, hogy ha a fold es a fazis vagy nulla kozott magasabb a feszultseg, mint az eszkoz (szikrakozok, varisztor, diodak) atutesi feszultsege, akkor atkuldi a fold fele az energiat. (es valamennyire karosodik a vedelem maga is. Varisztorok polo csak nehany ilyen tusket birnak ki, utanna jobb esetben zarlatosak lesznek (jobb, mert igy tudjuk, hogy valami nem OK.), roszabb esetben vegleg szetszakadnak, es nem vedenek tobbe)

villamokrol most igy hirtelen: Bővebben: link Bővebben: link

szerk: ja, neduddki: lsd. linkek^^

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) orbano válasza LukE (#47) üzenetére


orbano
félisten

értem...

A vér nem válik VAZZE!™

(#49) _Gudella válasza orbano (#41) üzenetére


_Gudella
senior tag

de volt egy időszak, mikor naponta 3-4 újraindulás volt... aztán elvittem 3 napra gépet máshova, ott a 3 nap alatt ki sem volt kapcsolva, és nem indult újra. Meg nálunk a villany is szokott ilyen 2-3 tizedmásodpercre tökre elhalványulni,

(#50) orbano válasza _Gudella (#49) üzenetére


orbano
félisten

Az igen! És az Elműnek jelentettétek a dolgot?

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.