Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  [Re:] AOpen H600C PC ház (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) fLeSs


fLeSs
nagyúr

:DD ''hardkór'' :DD
Grat a cikkhez, nekem teccik a ház, bár a füstöt hiányolom. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2) Bash


Bash
őstag

Nagyon kewl, csak szerintem minden ujjlenyomat meglátszik rajta, és akkor már nem olyan szép.

http://bashtravel.com/

(#3) 666


666
tag

Háát... nem is tudom, nekem olyan ''unalmasnak'' tűnik. A színösszeállítás nem az igazni, és az ajtó alatti rész is lehetne fekete vagy ezüst. Nomeg amit manapság elvár az ember, a csavarmentesség, légszűrő hiánya... Bár az ára nem rossz, ráadásul táp is ját hozzá. Szal szerintem moddingra tökéletes, csak akkor át is kéne festeni :)

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#4) andorpapa


andorpapa
őstag

A ház jó, az ára is korrekt, egyedül azt nem értem, hogy miért, ismétlem: MIÉRT nem tudnak normális ventirácsot rakni a házakba? Hogy van az, hogy míg a Chieftec/Antec dobozok használható ráccsal érkeznek, amelyek kevésbé fogják vissza a levegő áramlását és nem okoznak akkora mellékzajt, addig a szintén király házakat gyártó AOpen erre még nem figyelt fel?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) -=Ghost=- válasza andorpapa (#4) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

sz@rik arra az aopen.. főleg ha így is veszik...

amúgy nekem nem teccik
akkor már inkább egy fekete chifi dragon 36e ért...

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#6) 666


666
tag

Szerintem sokkal jobban megéri egy Casetek, nem sokkal drágább, de sokkal jobban néz ki, és belül is jobb. (bár nincs psu...)

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#7) Bagoly válasza andorpapa (#4) üzenetére


Bagoly
senior tag

Hát igen, az első gondolatom volt, amikor megláttam azokat a ''ventilyukakat'', hogy ezeket bizony ki kell majd vágni, és le kell sorjázni, mert így semmi értelme a halk tápnak, ha hátul süvít a nyóc'centis.
Három dolog hiányzik nekem ebből:

- hátulra 12cm-es venti (így elég lenne egy venti és még halk is lenne)
- normális ventirács
- kivehető alaplap tálca (mint a 700-as sorozatnál)

Meg mondjuk mennyivel szebb lenne, ha nem a gombok körüli műanyagot, hanem a gombokon lévő piktogrammokat világítaná meg különböző szinekkel.
Nekem mondjuk egy puritánabb külső jobba bejönne.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#8) MLaca válasza fLeSs (#1) üzenetére


MLaca
őstag

Gyútsá rá, oszt lácc füstöt :D

http://mlzphoto.hu/

(#9) engusz


engusz
veterán

Jó lett a cikk, bár a ház kívülről nem tetszik. Belül egy picit javul a helyzet, de nem áll össze a kép.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) wipes


wipes
senior tag

Nekem tetszene a plexi előlapok nélkül, bár kicsit nagy :))
De ennyi nyolccentis ventivel tényleg nem lesz halk :( még
ventiszabályzóval sem igazán.

(#11) shtml


shtml
őstag

Nekem nem tetszik. Az meg végképp nem tetszik, hogy a második 3.5 collos drive cage opcionális, vagyis azért még plusz pénzt gombolnak le a kedves vevőről. Na meg Magyarországon szinte biztosan nem fognak ilyet árulni hozzá, akkor meg 24,000-ért van egy bővíthetetlen ház, amelybe max. 2 HDD szerelhető be.

A HDD-k hűtése sem tetszik, pontosabban el van b***va. Oldalt vannak ugyan ventilátorok, de a hűtőlevegő elég nehezen éri el a winchestereket a drive cage oldalán lévő pár 3.14csányi lyukon keresztül.

A ventilátorok szellőzőnyílásait már nem is említem, megtették mások.

Összegezve: én biztos nem venném meg.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#12) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Amikor megláttam, abbahagytam a cikk olvasását, marha ronda:F

(#13) -=Ghost=- válasza Alvin_ti4200 (#12) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

ez olyan randa hol el sem kezdtem olvasni :))

a bekapcs/reset gomboknál az a müa szarság... valami hányás...

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#14) ptiboy válasza -=Ghost=- (#13) üzenetére


ptiboy
senior tag

szerintem king
egyszerű és tiszta forma, nekem bejön

a 3.14-nyi lyukakról meg annyit h. 1. dolgom lenne szépen körbevágni a szellőzőnyílásokat és egy rácsot rakni rá, így tökéletes lenne

az h. csak 2hdd-t lehet berakni arra meg az a javasletom h. akinek több van mint 3 az már ugyis mobilrack-be rakja
(akinek meg 5db 120gigás kell az vegyen coolermaster házat)

:)

(#15) shtml válasza ptiboy (#14) üzenetére


shtml
őstag

Nekem 2-nél jóval több van, mégsem teszem őket mobilrackbe, mert még a ventilátorosban sem hűlnének rendesen.

Egyébként meg ha 24,000-ért veszek egy házat, akkor elvárható, hogy ne kelljen fűrésszel nekiesnem, hogy működjék a szellőzés és ne sivítson a levegő a 3.14csányi lyukaknál. Sőt ennyi pénzért az is elvárható lenne, hogy 2-nél több winchestert is el lehessne helyezni a házban és ne kelljen plusz pénzt fizetnem az elhelyezésükért.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) andorpapa válasza shtml (#15) üzenetére


andorpapa
őstag

Igen, nagyjából én is úgy gondolom, hogy ezek az elvárások reálisak egy ennyibe kerülő házzal szemben.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#17) mdk01


mdk01
addikt

24k-ért nem ilyen házat fogok venni.Ezért a cikket se olvastam el.

(#18) MLaca válasza mdk01 (#17) üzenetére


MLaca
őstag

Ez nagyon jó! Fetrengtem a röhögéstől! Thx! :DD

http://mlzphoto.hu/

(#19) ptiboy válasza shtml (#15) üzenetére


ptiboy
senior tag

ez igaz de mint sok más estben így itt is, megcsinálják ahogy épp sikerül és utána majdjön az új változat mivel elszidják minta répát, aztánaz is szar lessz mivel leszarják az ilyen fórumokon elhangzó véleményeket és végül becsődöl a cég :)

:)

(#20) Cpt. Zsöci válasza shtml (#15) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

És azt hogy csinálod, hogy nem hül rendesen?

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#21) gromble_ziz


gromble_ziz
aktív tag

se a külseje, se a belseje nem nyűgőzöt le igazán, és nem értem, hogy mi kerül ezen 24k-ba :F
a cikk azért jó :)

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#22) Obi-1


Obi-1
őstag

Nekem tetszik. Majd a BTX-es házam már nem Codegen lesz, azt hiszem. :B

Only a Sith deals in absolutes.

(#23) zax válasza gromble_ziz (#21) üzenetére


zax
tag

A 24k kb.így alakulhat: 16k: táp, 2k: ház, 6k: Aopen név :)

R.I.P. Pentium 4

(#24) ptiboy válasza zax (#23) üzenetére


ptiboy
senior tag

valahogy így :)

:)

(#25) kiskegyed válasza shtml (#15) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Nem tudom honnan veszed, hogy nem lehet elég vinyót beletenni. Ott van pl az alaplapos képen is az alsó vinyókeret. floppy mellett még 4 db vinyó tehetö bele!
Az én házam is aopen. Belülröl pont ilyen, csak az előlapja normális, nem gagyi plexis :(( A hütéséről el tudom mondani, hogy halkabb (táp+1eredeti házventi) mint a két vinyó (80-as és 120-as maxtor). A vinyók (egyik fönt, másik lent) langyosra melegszenek, nem szándékoztam külön hűteni őket.
A ventirácsot meg tényleg csinálhatták volna jobbra :( Ennek ellenére nagyon meg vagyok elégedve a házzal, mindenkinek ajánlani tudom.
Nem tért ki a cikk, de ötletes, ahogy ki lehet szedni és visszarakni a kártyahelyek védőit csavarozás nélkül.

[Szerkesztve]

(#26) kiskegyed válasza zax (#23) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

A ház csak a súlya miatt többet érne mint 2k a héhtelepen is!
Nincs igazad!

(#27) shtml válasza kiskegyed (#25) üzenetére


shtml
őstag

A gyártó weblapján csak a 600B házat találtam meg. A leírásában az áll, hogy a második HDD-keret opcionális. Ez meg ugye virágnyelven azt jelenti, hogy külön meg kell fizetni. Ha a 600C 24k-s árában benne van a második keret, akkor a hozzászólásom ezen része storno.

Az semmit nem jelent, hogy a képen ott a második keret. Autóreklámokban is pl. alufelnivel ábrázolják a kocsit, csak az alján van (esetleg) apró betűkkel megadva, hogya képen látható kocsi extra felszerelést tartalmaz.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#28) kiskegyed válasza shtml (#27) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

OK. Én nem néztem meg a gyártó lapját, ezért nem gondoltam, hogy az csak opcionális. Akkoriban, amikor vettem a házamat engem föleg a ''nagyventis'' táp és a front panel érdekelt, az alsó keretet meg nem is hiányoltam volna. Ezért nem gondoltam, hogy opcionális lehet.

(#29) ptiboy válasza kiskegyed (#28) üzenetére


ptiboy
senior tag

téged mindíg a nagy dolgok vonzanak? ;]

:)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  [Re:] AOpen H600C PC ház (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.