Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ebx


ebx
aktív tag

Köszönjük.

Egy apró megjegyzés: a RAID lemezek is gyorsítják a gépet.... Lehet, hogy egy komolyabb gépbe ilyen is kellene?

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#2) pabadam


pabadam
aktív tag

Ez nagyon klassz kis cikk lett! Ilyet kéne gyakrabban is. Mikor lesz a ''Tíz Intel konfig'' cikk?

"...I'll never stop looking..."

(#3) rudi válasza pabadam (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Jövő hét. Aztán kiagyalunk sépci konfigokat pl. hangtalant, videotömörítőst, CAD tervezőset meg még olyat amilyet kértek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Biaggio


Biaggio
őstag

Nagyon jó a cikk, grat:C Épp a múltkor vetettem fel, hogy konfig ajánló is lehetne és akkor ígértétek, így már vártam.

Most volt gépfejlesztés, szinte teljesen a 200k-s AMD konfig van most nálam :)) :)) :)) Ezek szerint jó választás volt:D

(#5) Biaggio válasza rudi (#3) üzenetére


Biaggio
őstag

őrült tudósos zombisat :DDD szerintem... ;]

(#6) bélanéni


bélanéni
őstag

baszki, iszonyat jók vagytok :C :Y

egyre jobban tetszik a PH! az egyre bővülő fórumával és az egyre hasznosabb írásaival. gratula fiúk!

egy apró kérdés: a Sempron azonos típusjelölés mellett átlagosan mennyivel lassabb(/gyorsabb) a Barton magos XP-nél? bocs, csak kissé le vagyok maradva ezen a téren

[Szerkesztve]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7) rudi válasza ebx (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

A mostani konfigokkal általános felhasználást (játék, film, zene, internet, egyszerűbb adatrendezés és egyszerűbb digitális méidafeldolgozást, számítógéppel támogatott munkát) vettük célba, de lesznek spécibbek is.

A RAID egy átlagfelhasználó számára általában fölösleges, de a mai alaplapi RAID vezérlőkkel (a Gigabyte és DFI lapon amik a cikkben szerepelnek van ilyen cucc) csak egy további merevlemez árába kerülnek, vagyis 15-25.000 Ft.

Egy videofeldolgozós gépbe vagy kisebb fileserverbe vagy nagyobb adatbiztonság miatt már indokolt egy RAID rendszer.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza bélanéni (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

A Barton és Sempron között az eltérés a kisebb második szintű cache méret. Bartonban 512 KB, Sempronokban tudtommal 2800+ igy csak 256 KB. Az K7-es procik felépítése miatt a második szintű cache mérete nem annyira sorsdöntő, de kétségtelen, hogy a Bartonok valamivel gyorsabbak. FSB tekintetével nem vagyok biztos a témában, de aki tudja linkeljen táblázatot (később cikkig én is alaposan utánajárok), de az szinte biztos, hogy a 2200+ és 2300+ (meg atlán a 2400+) alapból 133-as FSB-n megy és 1000% hogy a 2800+ 166-oson. A többiről biztosat nem tudok, de a Tbred-B és Barton magokból kiindulva a 2500+ fölött már 166-as FSB-t tippelek. Ugyan van szorzólock, de egy kis FSB-emelést biztosan elbírnak.

Hétvégén rakok össze egy olyasmit mint a 150.000-es konfig, egy kisebb sempronnal, és Radeon 9550-nel, ABIT NF7-tel, majd írok tapasztalatokat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) dabadab válasza rudi (#7) üzenetére


dabadab
titán

''Egy videofeldolgozós gépbe vagy kisebb fileserverbe vagy nagyobb adatbiztonság miatt már indokolt egy RAID rendszer.''

Az a baj, hogy ezek az alaplapi cuccok RAID 0/1-et tudnak, es ugye a 0 az direkt csokkenti az adatbiztonsagot, az 1 meg ugyan noveli, de eleg pazarlo modon, meg nem is gyorsit.

DRM is theft

(#10) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

A ''realítás határain belül'' hát ez nagy :C Tudnátok hányaknak nem ez a realítás :/ Nagyon jó volt a cikk szvsz. 2 dolgot hiányoltam: 1, az ultra minimalista irodai gépet ''apunak iternetezni'' 2, a realítás határain kívül eső gépet :)

--- ---

(#11) Obi-1


Obi-1
őstag

acélvázas alumíniumóriás a maga tizenegy ötnegyedes rekeszével, maximum nyolc ventilátorával és két tápjával

A két táp azért túlzás, mindent ez a ház sem tartalmazhat :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#12) zax válasza dabadab (#9) üzenetére


zax
tag

A ''komolyabb'' alaplapokon 4 csatornás SATA vezérlő van, ami már tud Raid 0/1/0+1/5-öt is ;)

R.I.P. Pentium 4

(#13) DonLeo válasza Obi-1 (#11) üzenetére


DonLeo
senior tag

Pont ezt akartam én is írni, hogy kicsit félreérthető. ''max 8 ventillátorával'' helyett lehet, hogy jobb lenne a: max 8 ventillátorhelyével, és a 2 táp helyével (lehetőségével). :)

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#14) DonLeo


DonLeo
senior tag

Az előbb elfelejtettem beírni, hogy nagyon jó lett a cikk! :C

NEC 2510A DVD-író 17 800 Ft - Ennél kevesebb mint 1 ezressel többért lehet már Pio 108-ast venni, bár akkor már 201.xxx lesz a konfig ára. :DDD
De ahol van 200k ott akad 201k is szvsz.


[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#15) dwiki válasza DonLeo (#13) üzenetére


dwiki
senior tag

Vagy leírni hogy alapban két db 12 cm-es, és egy 1db 8-cm-es ventit tartalmaz.

Amúgy a 8 hely sem teljesen helytálló...

Ugyanis bele lehet szerelni a következőket:

hátra 5 db-ot (1x12cm, 4x8cm)
Igaz ez esetben tápot nem lehet belerakni :)
Ha egy táp van bene, az esetben 1x12cm-es, és 2x8cm-es mehet hátra)

Aztán előre 3x12cm, de ez esetben nem lehet CD, DVD egyéb 3.5-ös cuccot
beépíteni.
Ja és kell még venni 2db ''beépítőkeretet'', hogy mind a 3-at be tudd rakni előre...
Alapban egy beépítőkeret van, azon 1db 12-es ventivel.

Aztán 1 db 8cm-es felülre.

És 1 db 8cm-es oldallapra (ha nem cseréli le a tulajdonos az oldalapot plexis side
panelra, mert arra nem szerelhető...)

Végezetül +1 db ''spéci'' crossflow venti.

A kérdés ezekután, akkor most hány venti szerelhető a házba/be?
(természetesen egyéb ventik pl. proci, vga, tápveni stb nélkül...)

[Szerkesztve]

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#16) RedMan válasza Obi-1 (#11) üzenetére


RedMan
tag

Szvsz mindegy, mert aki ilyen házat akar venni, az úgyis utánnanéz, vagy legalább megnézi a bemutatót a PH-n. És onnan egyértelmüen kiderül, hogy a házat táp nélkül 2db 120mm és 1db 80mm-es venti jár hozzá! Gondolom ezt onnan, hogy én is olyat veszek... :D

TFT tisztítás: ''Nagyon egyszerü a képlet: kirakni a kertben a füre, és gőzborotvával adni neki. után hagyni kell a napon állni, hogy jol kiszáradjanak az elektronikus alkatrészek.'' -by Vicces

(#17) dwiki válasza RedMan (#16) üzenetére


dwiki
senior tag

Én meg azért vagyok ennyire képben, mert tegnap vittem haza :)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#18) Perjel válasza Lajtorja (#10) üzenetére


Perjel
tag

1. -nek nincs túl sok értelme, erre a célra valami használt, pl. irodából leselejtezett gép is megfelel

(#19) rudi válasza Lajtorja (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Jövő hétre megkapod a kért konfigokat, de attól tartok apu minimálgépe sem lesz nagyon olcsóbb mint a mostani legolcsóbb, mert nem vagyok hajlandó 10.000 forint mínuszért apunak retek monitort és kétséges tápot venni, mert akkor szegénynek gyorsabban megy tönkre a szeme és az új pápaszem lazán 3-4-szer annyi pénz mint amennyit a monitoron spórolt. Szegény apu kezével sem akarok gonoszul bánnni, ezért nem ajánlom a gyengébb billentyűzeteket, ott is max pár százast lehet spórolni. A gyengébb integrált VGA-s alaplapok is csak kb. 1.2-ezerrel olcsóbbak mint a beírt kb. 17.000-es Biostar, de azért meglátom mit tehetek.

A csúcskonfig lehet hogy 2-3-szor dárágbb lesz mint a mostani plafon volt, de max 10-20%-kkal hagy rosabbra ki lehet hozni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) RedMan


RedMan
tag

Nem jönnél át ebbe a topikba Dwiki, hogy ezt ne offoljuk szét, lenne 1-2 kérdésem?
Bővebben: link


[Szerkesztve]

TFT tisztítás: ''Nagyon egyszerü a képlet: kirakni a kertben a füre, és gőzborotvával adni neki. után hagyni kell a napon állni, hogy jol kiszáradjanak az elektronikus alkatrészek.'' -by Vicces

(#21) rudi válasza Obi-1 (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát nemtom, hogy túlzás-e... Gondolj bele, hogy két Coolink CoolAP 350 kb. 13.000 Ft és egy egy Chieftek 410-es 15.000. Ha izmos VGA van benn és sok-sok-sok winyó meg cooler meg mittudoménmégmi, akkor hasznos (és nem túl drága) lehet egy külön kapcsolható táp az extra perifériáknak ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza DonLeo (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Jogos! Belejavítok! Mindenesetre a képen látható, hogy nincs benne se táp, se cooler, de ez már csak magyarázom a bizonyjtványomat a részemről...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) dwiki válasza RedMan (#20) üzenetére


dwiki
senior tag

Átmentem :) Várom a kérdéseket... :)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#24) rudi válasza dwiki (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

A kérdés ezekután, akkor most hány venti szerelhető a házba/be?
(természetesen egyéb ventik pl. proci, vga, tápveni stb nélkül...)


A választ a cikkben is megtalálod, ha az elején a Stacker vagy a régebben szóra kattintasz. Az egyik a stacker gyártói oldala, a másik a PH-s alapos bemutatója ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) dwiki válasza rudi (#24) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát ha elolvastad volna teljesen a hozzászólásomat, akkor tudnád hogy én tudom a
választ :) , de nem egyszerű, mivel attól függ milyen egyéb dolgokat raksz a házba.
És ez nem biztos hogy kiderül akár a Ph-s cikkből, akár a honlappról...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#26) RedMan válasza dwiki (#23) üzenetére


RedMan
tag

Én is ott vagyok, de te sehol! :O Várlak! :C

TFT tisztítás: ''Nagyon egyszerü a képlet: kirakni a kertben a füre, és gőzborotvával adni neki. után hagyni kell a napon állni, hogy jol kiszáradjanak az elektronikus alkatrészek.'' -by Vicces

(#27) rudi válasza dwiki (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát ha így közelíted meg a dolgot, akkor belerakhatunk 3-4 darab három ventivel szerelt ötnegyedes előlapi panelt is :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) maszat válasza rudi (#8) üzenetére


maszat
senior tag

Az azonos jelölésű Sempron lassabb a hasonló Athlon XP-nél
Az összes Sempron 166 MHz-es FSB-vel megy:
2200+ 1500 MHz
2400+ 1667 MHz
2500+ 1750 MHz
2600+ 1833 MHz
2800+ 2000 MHz

Tehát egy 2500+ os Barton mejdnem veri a 2800+ os Sempront

(#29) dwiki válasza rudi (#27) üzenetére


dwiki
senior tag

No igen :). De viszont télleg nem értem hogy jön ki a 8db, valamint a cm oldalon is
''csalnak'', mivel pl van olyan kép hogy 3db 12-es venti elől, de ugye akkor nincs (nem
fér el) egy DVD/Cd drive sem...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#30) rudi válasza dwiki (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

A képen amit a cikkbe tettem úgy tűnik, hogy a három előlapi ventivel is befér fölülre két periféria + az USB/FW foglalatok panelje.

Ha sima ventikben gondolkodsz
3 12 centis elöl
1 12 centis hátul
1 8-as felül
2 8-as hátül a második táp helyén
1 crossflow
----------------------------
összesen 8

De számolhatjuk még az oldallapit is.

A CM oldalán a specifikációk szerint egy-egy elölső és hátulsó 12-es venti valamint a fölső alapból benne van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) dwiki válasza rudi (#30) üzenetére


dwiki
senior tag

Hm, még a végén kiderül én beszélek hülyeséget :)
Tehát usb panel, floppy drive hely, + egy DVD+-RW akár elég is lehet, főleg ha kisfloppy
nem kell, és helyette mondjuk + DVD olvasó, és a három 12-es. Igen, így már
türhetőbb a helyzet... (ezt valóban fejből és ránézésre mondtam - mármint ahogy
otthon tegnap este láttam, hogy 3 12-es mellé semmi nem fér. akkor ez tévedés
részemről)
Viszont a 8 venti így sem stimmel... :)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#32) dwiki válasza rudi (#30) üzenetére


dwiki
senior tag

Na igen, az oldalapival együtt 9 db, miért pont azt ne számolnánk... ?

És igen, úgy van ahogy mondod, vagyis az a 3db van alapban benne.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#33) rudi válasza dwiki (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen-igen, most jött groOms-tól is a hiteles info, hogy a három venti alap. Talán azért éppen nyolc, mert a crossflow-t nem számítják ventinek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

hmm, Gigabyte K8NS, hmmm:U

(#35) dwiki válasza rudi (#33) üzenetére


dwiki
senior tag

Miért az nem hiteles hogy én tegnap otthon megszámoltam? Háromig még megy a
számolás :) . (Jó előlapnál elszámoltam :) )

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#36) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Csak nekem tűnt fel ez?:U
''Fejlesztettünk a grafikus rendszeren is; nagyobb Gigabyte GeForce 6800 GT került a gépbe, melyhez még egy Doom 3 is jár.''

Gigabyte GV-N68128DH videokártya 88 275 Ft

Ugyanis ez egy sima GeForce 6800, nem pedig GT:F És Doom III sem jár hozzá, kéretik javítani:U

(#37) temp123456


temp123456
tag

lehet hogy csak vakegér vagyok

de én arra lennék kíváncsi, hogy pl az árakat azt honnan vettétek

pl.: AMD Athlon 64 3500+71 550 Ft ez hol kerul ennyibe? meg a tobbi...

szal a public árak akkor jelolni kéne hogy mit hol
ha nem public akkor meg ''public cikk'' lévén nem sok ertelme van a cikknek

(#38) Lajtorja válasza rudi (#19) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Kiváncsian várom :) Apunak most egy 400-as cerka van radeon 7200-vel 256 sd+ 14-es hp monitor. Apu max napi fél órát használja. De végülis igazad van.. :)

--- ---

(#39) rudi válasza temp123456 (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Eddig minden héten írtuk, hogy az árak nagykereskedelmi partnereink áraiból vannak képeszve +10% haszon és +25% ÁFA hozzáadásával. A kiskereskedelmi árak is nagyjából ekörül alakulnak. Az A64 3500+ és egyéb, ritkábban vásárol termékek ára még nagykereskedőnként is sokat változik, döntő, hogy mikori szállítmányuk van. A kisebb gyakrabban vásárolt proci és egyebek ára nagyjából azonos szinten van. Ha az itteni áraknál jelentősen drágább kiskert látsz akkor érdemes inkább máshol vásárolni. Eddig szinte minden terméket láttam már az általunk képzett áraknál olcsóbban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) rudi válasza Alvin_ti4200 (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Jajjja! Elcsesztem a szöveget, az a következő géphez kellett volna, de mégis inkább a 16 futószalagos X800pro VIVO mellett döntöttem. Annyi konfig volt, hogy a végére már azt sem tudtam mi merre hány méter :O Rendberakom. A táblázatok árai stimmelnek (most már talán) és az a lényeg.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) rudi válasza Lajtorja (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha költséghatékony kell, akkor érdemes a használtpiacon is szétnézni. Egy 1600+-os XP 256MB DDR266-os RAM-mal és GF2MX-szel még sok is netezésre. Persze monitorral jó lenne nem spórolni!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) erdoke válasza ebx (#1) üzenetére


erdoke
titán

A szoftveres RAID nem gyorsítja lényegesen a gépet. HDD intenzív alkalmazásnál gyorsabb lehet, de lénygesen több processzort eszik. Általánosságban inkább azt mondanám, hogy több vinyó kellene már az első 80->160 GB-os váltásnál.
300e Ft körüli gépbe is egy kicsit gyorsabb procit tennék már. A gyorsab proci sokkal inkább meglátszik a gép összteljesítményén. Aki 6800GT VGA-t vesz, az max a tuning miatt vesz 3000+ A64-et, tuningolni pedig csak a felhasználók pár százaléka szokott.

A legjobb aláírás a héten

(#43) temp123456


temp123456
tag

Eddig minden héten írtuk, hogy az árak nagykereskedelmi partnereink áraiból vannak képeszve +10% haszon és +25% ÁFA hozzáadásával. A kiskereskedelmi árak is nagyjából ekörül alakulnak.

Information assimilated ;]

köszi

(#44) rudi válasza erdoke (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugyanúgy pár százalék vesz 6800GT-t is, éppen az a réteg, aki tuningol ;) A 3200+ ugyanakkora frekin megy mint a 3000+ csak nagyobb a cacheje, ami nem sokat lendít rajta. 300,000 környékéből nem nagyon jön ki jobb gép, ha monitor és mindenféle egyéb is kell, nézd csak meg alaposan a 300.000-es gépet hogy mit hagynál ki belőle! Te mit raknál össze kiskerből 300.000-ért?

A 350.000-asba gyengébb hangrendszerrel beférne a 3400+-os XP, de sima 6800-hoz nem nagyon kell. Ha nem 19-es monitort raksz belé akkor beférne majdnem egy 6800 GT, de 17-esen fölösleges 1024×768 fölé menni, ahol meg gölösleges a 6800GT. A 400,000-esnél már nagyobb a játéktér, ha nem kell jobb RAM, elég a 17-es monitor és a gyengébb hangszett, akkor befér a 3400+ és a GF6800GT, de megint 17-colon vagyunk és hiába jó a kép ha gyenge a hang... Nem olyan egyszerű ezt összeszedni, az igazából OK-s konfig a 450.000-es lenne, de mi van akkor, ha csak fele (vagy harmada) annyi van a teljes gépre...?


Igazából én azt sem értem, hogy egy DVD-író és egy 160 GB-os merevlemez mire nem elég... Tudom, lehet warezelni, meg DVD-t rippelni és ilyeneket csinálni, de akkor is! Akinek nem elég a 160GB az gondolkozzon el rajta, hogy nem tart-e fölöslegességeket a merevlemezén.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) erdoke válasza rudi (#44) üzenetére


erdoke
titán

Minen bizonnyal mindenki el tudja dönteni (vagy yoól rádumálják), hogy melyik variáció jobb neki.

Nem arról beszéltem, hogy a 160 GB nem lehet elég valakinek, hanem arról, hogy két db HDD-vel érezhetően lehet növelni a gép teljesítmáényét bizonyos alkalmazások alatt.
A kapacitás pedig felhasználás kérdése, ha DV családi videókat vágsz/szerkesztesz a gépen, DVD-ket biztonsági másolsz, stb. akkor elég sok hely kell.

Elég furcsa nekem, hogy a mai 20 év körüliek csak két dologra tudnak gondolni, amikor hardverigényről van szó: játék vagy warez. :F :U
Erre a kettőre használom legkevesebbet a gépet. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#46) rudi válasza erdoke (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor mondj olyat, ami a játéknál jobban megfogja a gépet (ok warez divX kódolást mellőzzük) és mondj olyat, ami a filmgyártóknak és egyéb szórakoztatóipari moguloknak több bevételkiesést okoz mint a warez cuccok ;) Hidd el, ez a két téma megy a legintenzívebben, ha tudomást veszünk róluk, ha nem.

A két winyós témában teljesen igazad van. Nekem is szimpibb két 80-as mint egy 160-as. Most egy 80-asom és egy 30-asom van, mert pár hónapja elhagytam a 40-esemet :O Ilyet is csak én tudok, félkilós hardvert elhagyni :O

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) erdoke válasza rudi (#46) üzenetére


erdoke
titán

Mondjuk egy 5 pass CCE kódolás 5 óráig fullra terhel egy egyszálas procit. Némi HDD igénye is van, nem is beszélve a memóriáról. A legális dolgoknál maradva: A családi DV avi-t kódolod át DVD-re (80 perc), a 10e Ft-ért megvett LOTR rendezői epizódról, vagy a gyerek kedvenc Teletabijáró csinálsz biztonsági másolatot. Nálam szinte mindennaposak ezek.

A legjobb aláírás a héten

(#48) rudi válasza erdoke (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

OK, értem, félig meddig meggyőztél ;) Jól jönne Neked egy hardveres mpeg kódoló...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) Loretto válasza rudi (#3) üzenetére


Loretto
veterán

helyes. :) már alig várom.

Soirée...

(#50) borg315


borg315
aktív tag

egy fontos tévedésre szeretném felhívni a figyelmet.

a monitorok sugárzására vonatkozó szabályok/előírások (pld. tco) a 85 hz-es frekvenciára vonatkoznak. a 100, 120 stb. hz-es működtetés NEM AJÁNLOTT a (ki tudja mennyivel) magasabb sugárzás miatt.

persze ettől még megéri jobb elektronikával felszerelt monitort venni, és a kiszemelt mag is fain, de ez más tészta.

a cikk amúgy fain, különösen piros pontos a 9550-esek reflektorfénybe kerülése. várom az inteles sorozatot.

[Szerkesztve]

(#51) rudi válasza borg315 (#50) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez a TCO minősítés érdekes! Nekem valami olyasmi rémlett a régmúltból, hogy nem érdemes a monitort a csúcsteljesítményén (képfrissítésben) hajtani. Általában nem is nagyon szokták hagyni. Mondjuk egy 96KHz-es CRT 1024×768-ban 125 MHzes képfrekvenciára képes (96Khz/768) 100 Hz-en még csak nagyjából 77KHz-es sorfrekvenciára van szükség (100×768).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#52) rudi válasza rudi (#51) üzenetére


rudi
nagyúr

Megleltem a TCO szabványok leírását Bővebben: link. A TCO2003-ba belepörgettem (106 oldal), és hát mit is modjka... Korrekt kis leírás, örömmel nyugtáztam, hogy a színkezelési részek jópár év egyeremi tanulás után már világosak számomra :)

Az emmissziós rész valahol a 65. oldal környékén kezdődik. Hirtelenjébe átfutva csak annyi találtam, hogy a cuccoknak 85 Hz-et tudniuk kell a kérdésese felbontáson és a 17-18 colosokat 1024×768-ban tesztelik. Akit érdekel, olvasson utána, szerintem lazán lehet ilyen témából egyetemen TDK-zni, mérnöki tervezni vagy akár diplomázni is, az LCD-s TCO-k még elég frissek, ott biztosan lehet új dolgokat kieszelni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.